Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna Capitals – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – JYP 0:3 (kon.)
EC Villach SV
1:7 (0:2, 1:5, 0:0)
Frölunda HC
Úterý 07.10.2014, 19:30 • Stadthalle Villach • Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

EC Villacher SV: Honeckl (Lamoureux) – Brunner, Waugh, Pretnar, Altmann, Siutz, Bacher – Lammers, Nageler, Platzer – Gelfanov, Fortier, Ringrose – Petrik, Pewal, Hunter – Leiler, Alagic, Gohringer

Frölunda Indians: Johansson (Fernstorm) – Bohm, Backman, Persson, Gutafsson, Wikstrand, Djuse – Axelsson, Blidh, Lundqvist – Janmark, Figren, Lehkonen – Gortz, Olimb, Johnsson – Karlsson, Lasu, Windestorm, Engvall

Rozhodčí: Bruggemann, Dremelj – Ettlmayr, Hribar.

00:01

00:58
    Frölunda je zatím aktivnějším týmem a drží puk na svých holích, nebezpečnější akci jsme zatím neviděli.

04:06
    Za sekání je vyloučen domácí Sean Ringrose (VIL).

05:20
    V oslabení chtěl uniknout Hunter, ale nebyl při zakončení úspěšný.

05:50
    Janmark zavezl kotouč do pásma, zde však žádnou akci nevymyslel.

06:06
    Villach je v plném počtu, oslabení zvládl bez obtíží.

07:01
    Hosté měli problém s rozehrávkou, nakonec se ke kotouči dostává Gortz, v útočném pásmu však nedokázal vystřelit směrem k Honecklovi.

07:59
    Wickstrandovo nahození nemá vhodné parametry.

08:55
    Indiáni mají rozhodně větší herní převahu, ale nebezpečné akce nepřicházejí.

09:32
    Po dlouhé době jsou u puku i hosté a rozehrávají zpoza své branky.

09:59
    Olimb dobře forčekoval a nenachal hráče Villachu rozehrát, kotouč však nevybojoval.

10:50
    Djuse zbytečně přišel o puk na modré a musí se vracet.

11:05
    Blidh obkroužil klec domácích, zakončení z předbrankového prostoru se však nepodařilo.

11:41
    Windestromova ostrá dorážka nemíří mezi tři tyče, domácí obránci dobře blokují střely.

12:43
    Tlak hostů stále přetrvává, chybí však přesnost a důraz v zakončení.

12:47
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Tak nakonec švédský tým využívá svou převahu ve hře a dává úvodní branku! Wikstrand našel PIERRA ENGVALLA, který se nemýlí a otevírá stav utkání. Asistence: Mikael Wikstrand.
    ENGVALL - 0:1

13:48
    Hostující tým se rozjíždí! Lasu oslovil ERIKA GUSTAFSSONA, jenž přesnou střelou mezi nohy Honeckla posílá Indiány do dvoubrankového vedení. Asistence: Niklas Lasu.
    GUSTAFSSON - 0:2

15:11
    Na druhé straně hledá odpověď Gelfanov, přijel si až k brance, ale naráží jen na připraveného Johanssona.

15:39
    Zatím je to 3:15 na střely, je tedy vidět, že Frölunda vede oprávěně.

16:38
    Hosté opět v pásmu, něco se snaží vymyslet Johnsson.

17:45
    Fortier hledal před brankou zcela volného Gelfanova, ten však na kotouč nedosáhl. Vypadalo to na nadějnou akci domácího týmu, obrana Frölundy totiž nyní zaspala.

18:02
    Hosté jsou potrestáni dvouminutovým vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě.

18:54
    Waughovu křižnou střelu stáhl Johansson lapačkou.

19:18
    Frölundě se daří vyhodit přes všechny čáry.

19:55
    Poslední útočná akce Villachu je zblokována na modré.

20:00

Je vidět, že švédská Frölunda je lepším týmem a má i více ze hry. Svědčí o tom i dva vstřelené góly. Villach se občas pokusí o protiútok, ovšem zatím se ve výraznější akci neocitl. Uvidíme, co přinesou další třetiny.

20:01

20:02
    Hostující celek už je v plném počtu.

20:35
    Frölunda přidává další branku hned v úvodu periody a vede již o tři góly! OLIVER BOHM pálil od modré, kotouč se dostal za branku, odkud jej Axelsson poslal znovu na Bohma a ten se napodruhé nemýlil a trefuje se nad rameno gólmana. Asistence: Anton Axelsson.
    BOHM - 0:3

21:41
    Za podražení půjde na trestnou Eric Hunter (VIL).

22:26
    Neuvěřitelné, využitá přesilovka a Indiáni vedou již 4:0! Od modré čáry se dokázal prosadit MIKAEL WIKSTRAND, jehož prudká střela skončila až mezi betony Honeckla. Asistence:Arttuti Lehkonen.
    WIKSTRAND - 0:4

23:30
    Hosté nepřestávají tlačit, nyní Olimb rozjel akci po levé straně, poslal puk před branku, ale jeho spoluhráči už dorazit nedokázali.

24:38
    Ostrá střela Bohma od modré je sražena mimo dosah frölundských hráčů.

25:19
    Engvall opět dostal více prostoru a dvakrát dokázal zahrozit v útočném pásmu.

26:15
    Gustafsson také není úspěšný v zakončení.

26:30
    Domácí Marco Pewal (VIL) jde na trestnou lavici za podražení. Další přesilovka pro hosty.

26:44
    Villach právě vstřelil branku!
    Villach skóruje ve vlastním oslabení! Hunter s JOHNEM LAMMERSEM se dostali před gólmana Johanssona, přičemž druhý jmenovaný dostrkal kotouč do branky pod brankářem. Asistence: Eric Hunter.
    LAMMERS - 1:4

27:40
    Hosté své zaváhání napravují a využívají další přesilovou hru. Přímočará akce, křižná přihrávka Wikstranda na ANTONA BLIDHA, který přesně mířenou střelou z levé strany dává "bůra" do klece domácích. Asistence: Mikael Wikstrand.
    BLIDH - 1:5

28:38
    A další puk, který musí domácí gólman lovit ze své branky. ANDREAS JOHNSSON se napřáhl od modré a Honeckl ani neměl dobrý výhled a neměl šanci zasáhnout. Asistence: Christoffer Persson, Erik Gustafsson.
    JOHNSSON - 1:6

29:13
    Frölunda už trochu začíná ponižovat své soupeře, před polovinou utkání dává domácím již sedmou branku. Tentokrát vyšla dobře spolupráce Gustafssona s MATHISEM OLIMBEM, který v tomto zápase jako jeden z mnoha také nezůstane bez bodu. Asistence: Erik Gustafsson.
    OLIMB - 1:7

31:30
    Fortier se prosmýkl do útočné třetiny, ale dostal se do nevýhodné střelecké pozice a jeho pokus tak není přesný.

32:35
    Olimb vybojoval puk za brankou a oslovil Gortze, tomu střela nesedla.

33:10
    Bacher se svou formací v útočném pásmu chvíli kombinovali, ale zakončení se nekoná.

34:15
    Hra se na chvíli uklidnila, Frölunda rozehrává ze svého pásma.

34:53
    Eric Hunter (VIL) posedí na dvě minuty za nedovolené bránění.

35:36
    Gustafsson s Gortzem dobře kombinovali, ale střela druhého jmenovaného jde mimo.

36:06
    Vilachu se podařilo vyhodit až k Johanssonovi.

36:48
    Blidh přišel o puk v rohu a domácí na konci oslabení vyhodí.

36:53
    Rakouský tým je v plném počtu.

37:41
    Engvall v rohu ztrácí kotouč a jeho formace se musí vracet.

38:40
    Hosté, konkrétně Olimb, měli problém rozehrát. Villach dobře forčekuje a nechce pustit hru za půlící čáru.

39:32
    V závěru třetiny ještě vyloučení, dvě minuty za držení protihráče dostává Joel Lundqvist (FRO).

39:53
    Pretnar rozjíždí útok, ale už zřejmě nic nestihne.

40:00

Ve druhé třetině ukázali hosté, že nevedou jen náhodou a přidali dalších pět branek. Villach se zmohl jen na gól v oslabení a vypadá to, že o dnešním vítězi je rozhodnuto.

40:01

40:10
    Domácí dohrávají přesilovou hru z druhé třetiny.

40:47
    Lammersův útočný výpad skončil střelou, kterou však bez větších obtíží vyráží Johansson.

41:10
    Frölunda se osvobozuje na modré čáře.

41:33
    Hosté jsou v plném počtu, oslabení zvládli ubránit.

42:27
    Oba týmy chvíli bojovaly ve středním pásmu, nakonec rozhodčí zaznamenal ofsajd domácích.

42:50
    Rychlý protiútok hostů zakončoval Engvall tvrdou střelou, která končí na hrudi Honeckla.

43:36
    Švédové chvíli kombinovali, ale poté byli vytlačeni do střední třetiny hřiště.

44:07
    Villach se dopouští zakázaného uvolnění.

44:41
    Domácí Pewal se dostal téměř do úniku a podařilo se mu i zakončit, Johansson je však pozorný a puk dokázal lapit.

45:10
    Další icing rakouského týmu.

45:33
    Rozjetý Karlsson jen orazítkoval mantinel za brankou Villachu.

47:00
    Za rozhodnutého stavu už moc zajímavých akcí nevidíme, Villach nabírá na aktivitě a chce alespoň kosmeticky vylepšit skóre.

47:52
    Hosté jsou natlačeni ve svém pásmu, Rakušané je nenechají rozehrát.

48:30
    Po pravé straně se prosmýkl do pásma Karlsson, po kombinaci se svými spoluhráči však Frölunda žádnou střelu nevyslala.

49:34
    Engvall byl dobře vysunut do úniku, těsně před gólmanem však přestřelil.

50:15
    Gortzovo zakončení nebylo přesné a hosté se musejí vracet.

50:52
    Nahození Gustafssona nedokázal nikdo protečovat, dříve byl u puku Honeckl.

51:10
    Lundqvist si najížděl zprava, položil si brankáře, ale kupodivu nedokázal zakončit!

52:40
    Gortz byl za brankou zbaven kotouče, a ačkoliv jeho spoluhráči ještě bojovali, tak nakonec musejí vyklidit pásmo.

53:35
    Djuse svou křižnou přihrávkou nikoho nenašel, kotouč je v rohu kluziště.

54:30
    Axelssonův nebezpečný pokus dokázal zlikvidovat Honeckl.

54:55
    Engvall se chopil puku vedle klece domácích, otočil se a vyslal dobrou střelu, která je však zblokována.

55:45
    Pokus o útok Villachu, Gelfanov vymýšlel akci na pravém křídle, byl však atakován a o kotouč přichází.

56:01
    Ruslan Gelfanov (VIL) nakonec dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Frölundu.

57:06
    Domácím se zatím daří držet švédský tým daleko od svého pásma.

57:38
    Gustafssonovo dobré nahození z pravého kruhu vytěsnil Honeckl.

58:01
    Klidné oslabení Villach ubránil, už je v plném počtu.

58:30
    Axelsson ještě rozehrává akci zpoza branky, ale z obou stran je celá třetina spíše čekání na konec.

59:11
    Bojuje se v útočném pásmu Frölundy.

59:35
    Wikstrandův pokus o teč není úspěšný.

59:57
    Fortier si ještě přijel pro zakončení, zřejmě to ale nestihne.

60:00

Je konec. Třetí třetina byla jen čekáním na závěrečnou sirénu, protože rozhodnuto bylo v podstatě již po čtyřiceti minutách. Frölunda si připisuje další vítězství, páté ze šesti zápasů. Villach bohužel zvítězit nedokázal, ačkoliv na postup by již nedosáhl. (21:47:46)

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 27. Lammers (Hunter) – 13. Engvall (Wikstrand), 14. Gustafsson (Lasu), 21. Bohm (Axelsson), 23. Wikstrand (Lehkonen), 28. Blidh (Wikstrand), 29. Johnsson (Persson, Gustafsson), 30. Olimb (Gustafsson)

EC Villach SV: Honeckl (Lamoureux) – Brunner, Waugh, Pretnar, Altmann, Siutz, Bacher – Lammers, Nageler, Platzer – Gelfanov, Fortier, Ringrose – Petrik, Pewal, Hunter – Leiler, Alagic, Gohringer
    Frölunda HC: Johansson (Fernstorm) – Bohm, Backman, Persson, Gutafsson, Wikstrand, Djuse – Axelsson, Blidh, Lundqvist – Janmark, Figren, Lehkonen – Gortz, Olimb, Johnsson – Karlsson, Lasu, Windestorm, Engvall

Rozhodčí: Bruggemann, Dremelj – Ettlmayr, Hribar