Irsko – Gibraltar 7:0 (kon.) | Skotsko – Gruzie 1:0 (kon.) | Rumunsko – Maďarsko 1:1 (kon.)
Arménie – Srbsko 1:1 (kon.) | Polsko – Německo 2:0 (kon.) | Finsko – Řecko 1:1 (kon.)
Sev. Irsko – Faerské ostrovy 2:0 (kon.) | Albánie – Dánsko 1:1 (kon.)
Finsko
1:1 (0:1)
Řecko
Sobota 11.10.2014, 20:45 • Olympic Stadium, Helsinki, Finsko. • Kvalifikace ME

S kontatováním, že Řecko po první půlce neudrželo nadějné vedení na Olympijském stadionu v Helsinkách a Finové na začtku druhé půle vyrovnali na konečných 1:1 se s Vámi loučí a hezkou sobotní noc přeje Tomáš Lysý. (22:52:49)

Červené karty: 0-0.

Řecko se ani ve svém druhém utkání skupiny F neraduje z výhry a svěřenci Claudia Ranieriho mají po dvou zápasech pouhý bod. Naopak Finové se spolu s Rumuny dělí o druhé místo před vedoucím Severním Irskem, které neztratilo zatím ani bod.

V prvním poločasu jsme viděli jen dvě šance. Finsko jí po střele Riskiho neproměnilo, Řecko tu svojí po parádní trefě Nikolaose Karelise ano. Druhých pětačtyřicet minut přeci jen nabídlo lepší podívanou. Ring svojí povedenou ranou ještě neskóroval, když jeho pokus výtečně vyrazil Karnezis, ale Jarkko Hurme se již po náběhu za obranu Řecka z první nemýlil. Na obou stranách pak bylo k vidění pár pěkných šancí, v asi největší byl Sokratis Papastathopoulos, který zblízka hlavičkoval jen do náručí Niki Mäenpää. Zápas tak končí zaslouženou remízou.

90+3

90+3
    Ten však trošku necitelně kazí píšťalka Davida Fernándeze Borbalána. Helsinským stadionem se tak ozývá poslední zvuk píšťalky hlavního arbirta.

90+3
    Finové jdou ještě v posledních desítkách vteřin do rychlého kontru.

90+3
    Loukas Vyntra svým centrem do ohně příliš starostí Niki Mäenpääovi nenadělal.

90+3
    Torosidis se Samarasem rozjíždějí jednu z posledních akcí svého týmu.

90+2
    Před nabíhajícím Samarasem odkopává míč na půlící čáře Kari Arkivuo.

90+2
    Niki Mäenpää nic nevymýšlel a samozřejmě poslal míč co nejdál od své branky.

90+1
    Pomezní sudí singalizuje faul Joannise Maniatise na jednoho z hráčů Finska, což se záložníkovi Řecka vůbec nelíbí.

90
    Pohjapalo fauloval blízko půlící čáry Sokratise Papastathopoulose, takže finská obrana si příliš neodpočine.

90
    Ve druhém poločase se bude hrát tři minuty nad rámec hrací doby.

90
    Torosidis se na levé straně vápna doslova ukličkoval a Finové odkopávají míč na půlící čáru.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby je tu a Řekové jsou opět před vápnem soupeře.
    Pohjapalo a jeho nůžky

89
    Joel Pohjapalo málem odšpuntoval finskou radost, když zastříhal v prostoru penaltového puntíku na nůžky a jen těsně minul pravou tyč branky Orestise Karnezise.

88
    Poslední střídání v týmu Suomi. Útočníka Riku Riskiho nahrazuje veterán finského fotbalu Teemu Tainio.

Tomáš Lysý

Branky: 55. Hurme (Hämäläinen) – 24. Karelis (Tachtsidis)

Karty:   13. Hetemaj (FIN), 74. Sparv (FIN), 84. Mäenpää (FIN) – 22. Torosidis (GRE), 28. Karelis (GRE), 84. Maniatis (GRE)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:6.
    Finsko: Mäenpää – Arkivuo, Toivio, Moisander (C), Hurme – Ring, Sparv, Hetemaj (46. Hämäläinen) – Jerjomenko, Riski (88. Tainio) – Pukki (70. Pohjanpalo).
    Náhradníci: Joronen, Hradecky – Ojala, Uronen, Sorsa, Hämäläinen, Mattila, Kauko, Pohjanpalo, Markkanen, Lampi, Tainio.

Řecko: Karnezis – Vyntra, Papastathopoulos, Manolas, Torosidis (C) – Samaris, Tachtsidis, Maniatis – Karelis (81. Samaras), Athanasiadis (84. Mitroglu), Mavrias (70. Moras).
    Náhradníci: Glykos, Kapino – Moras, Mantalos, Fortunis, Mitroglu, Samaras, Salpingidis, Stafylidis, Skondras, Tziolis, Giannoulis.

Rozhodčí: David Fernández Borbalán – Raúl Cabanero Martínez, Jorge Canelo Prieto – Roberto Alonso