Nitra – Žilina 4:5 (kon.) | Poprad – Zvolen 5:2 (kon.) | Skalica – Trenčín 4:5 (po pr.)
Banská Bystrica – Martin 2:1 (po pr.) | Košice – Piešťany 1:5 (kon.)
HK Skalica
4:5 (1:1, 0:2, 3:1 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 12.10.2014, 17:00 • HANT Aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Nuž, skončil sa zápas 12.kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom Skalica po sympatickom výkone podľahla Trenčíne 4:5 po predĺžení. To je odo mňa na dnes všetko, pozývam vás však od 20:45 sledovať kvalifikačný zápas slovenských futbalistov v Bielorusku. Verím, že nášmu portálu Onlajny.eu zachováte naďalej svoju priazeň. Príjemný večer priatelia. (19:14:59)

MIKULA - 4:5

60:30
    Trenčín dal gól!
    Tak po fatálnej chybe obrany Skalice sa do úniku dostala dvojica Trenčanov. Habšuda ideálne našiel ONDREJA MIKULU, ktorý vymietol všetky pavučinky v bránke Patrika Romančíka. Asistencia: Habšuda.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Nuž, skončil sa riadny hrací čas a to výsledkom 4:4. Po krátkom oddychu ideme do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:49
    Bude sa vhadzovať pred Konrádom.

59:35
    Dukla ešte v nápore pred bránkou Skalice, no nič zaujímavé z toho nevzniklo.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:30
    Skaličania už držia puk za svojou bránkou, zdá sa, že i bod má pre domácich cenu zlata.

57:15
    Tak dnešný zápas je skvelý pre fanúšikov oboch tímov, takto by mali vyzerať všetky zápasy extraligy, pretože tento zápas má všetky. Krásne góly, emócie i zázračný zvrat jedného z tímov.

56:01
    Skalica je pri chuti, Jaroslav Jabrocký sa spoza bránky pretlačil pred Konráda, no puk zdvihol príliš nad bránku hostí.
    VAŠKOVIČ - 4:4

55:57
    Skalica dala gól!
    No už to neplatí, pretože René Školiak sa parádne zbavil protihráča, excelentne našiel pri ľavej tyči voľného ĽUBOMÍRA VAŠKOVIČA a ten vyrovnáva na 4:4! Neuveriteľný návrat Skalice v tretej tretine. Asistencia: René Školiak.

55:17
    Prvá formácia Dukly drží Skalicu na dištanc od svojej bránky.

54:48
    Akcia hostí, ktorí zbierajú cenné sekundy. Patrik Romančík bol prinútený podržať puk v lapačke a tak sa bude vhadzovať v obrannom pásme Skalice.

54:10
    Skaličania vyhrali buly pred Konrádom, nič však z toho nevyťažili a dopredu sa okamžite ženú Trenčania.

53:41
    Skalica kombinuje v strede klziska, Tomáš Méry je dnes na nezastavenie a s obranou Trenčína robí veľké divy. V tomto momente sa elegante vyhol hitu Petra Šišovského.

52:01
    Tak HANT aréna v Skalici ešte dnes uvidí tuhý boj, Trenčania si však za stratu trojgólového vedenia môžu sami.

51:34
    Nuž, zdá sa, že v Skalici nás čaká ešte veľmi napínavý záver stretnutia.
    BEZúCH - 3:4

51:04
    Tomáš Méry našiel ideálne Jabrockého, ktorý bombou trafil JURAJA BEZÚCHA, ktorý už odrazený puk poslal za chrbát Branislava Konráda. Asistencie: Jaroslav Jabrocký, Tomáš Méry.

51:01
    Strelu Andersonsa Romančík vyrazil, v dorážke neuspel Šišovský.

50:43
    Habšudova strela od modrej čiary len tesne minula bránku Skalice, následne Stantien získaný puk posúval na Kozáka, ten delovkou rovnako minul svätyňu Patrika Romančíka.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Dukla Trenčín vyhráva v Skalici 4:2.

49:31
    V týchto momentoch Trenčania dokazujú, že najlepšia obrana je útok a Šišovský ťahal niekoľko veľmi zaujímavých akcií Dukly.

48:52
    Krásna priamočiara akcia Petra Šišovského, ktorý sa drzo natlačil pre Romančíka, ten s kusiskom šťastia puk pred bránkovou čiarou zastavil.

48:12
    Puk končí v lapačke Branislava Konráda, bude sa vhadzovať v obrannom pásme Dukly Trenčín.

47:41
    Skalica po góle Štumpfa ožila, zdá sa, že ešte bude chcieť s výsledkom niečo urobiť. Na druhej strane treba povedať, že Trenčín je dnes zdatný súper.

46:14
    Domáci sa tentoraz poriadne zakusli do svojho súpera a Trenčania sa musia v obrane poriadne obracať.
    ŠTUMPF - 2:4

45:45
    Skalica je ale späť v hre. Bezúch sa zbavil Šišovského, ideálne nabil DANIELOVI ŠTUMPFOVI, ktorý dáva svoj piaty gól v tejto sezóne. Asistencia: Juraj Bezúch.

44:00
    V Skalici sa dlhšie nehralo, hlavný rozhodca Štefik musel byť ošetrovaný.
    KOZÁK - 1:4

43:07
    LUKÁŠ KOZÁK dostal ideálny puk na modrú čiaru a bombou príklepom nedal Patrikovi Romančíkovi žiadnu šancu. Asistencie: Peter Šišovský, Ondrej Mikula.

42:45
    Trenčín okamžite nasťahovaní v útočnom pásme, Skalica sa však dobre bráni.

42:34
    Vylúčenie Skalica, Jaroslav Jabrocký dostáva 2 minúty za podrazenie.

42:17
    Trenčín po dlhšom čase v útočnom pásme, kapitán hostí Petrovický bol faulovaný.

41:53
    Hostia v plnom počte.

41:28
    Strela Stloukala od modrej čiary bola tečovaná.

41:01
    Skalica stále v tlaku pred Branislavom Konrádom.

40:37
    Stloukal pekne potiahol puk do pásma, našiel prihrávkou Jankoviča, ktorého strela však nemala gólové parametre.

40:01
    Úvodné buly tretej tretine v prospech Skalice.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Na ľade je všetko pripravené na úvod tretej tretiny.

Po druhej tretine máme v Skalici stav 1:3, hoci bola podstatne vyrovnanejšia ako tretina prvá. Za hostí skórovali Dudáš a Šišovský, no do tretej tretiny pôjdu domáci s výhodou presilovej hry v trvaní 113 sekúnd. Záverečná tretina sa začne približne o 18:31.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:53
    Vylúčenie Trenčín, Ondrej Mikula dostáva 2 minúty za držanie hokejky.
    ŠIŠOVSKÝ - 1:3

38:47
    Jakub Gašparovič excelentnou prihrávkou našiel voľného PETRA ŠIŠOVSKÉHO, ktorý z prvej prekonal Romančíka. Asistencia: Jakub Gašparovič.

38:28
    Mikula nabil Gašparovičovi, ktorý minul bránku hostí.

37:48
    Obrovská šanca Skalice, Štumpf tentoraz našiel prihrávkou Juríka, ktorý si puk pred Konrádom ešte potiahol na forhend, no brankár Trenčína jeho úmysel vystihol a mladého útočníka domácich vychytal. Krásny hokejový moment.

37:28
    Jurík hľadal v útoku voľného Štumpfa, ktorému však puk v rozhodujúcom momente preskočil čepeľ hokejky hostí.

36:41
    Lukáš Kozák je dnes veľmi aktívny v ofenzívne i keď je to obranca. Aktuálne vybojoval pre svoj tím vhadzovanie v útočnom pásme.

36:21
    Tibor Melichárek sa šikovne predral popri mantineli do útočného pásma a skúsil vystreliť, no s týmto pukom nemal Romančík problém a skryl ho do lapačky.

35:47
    Skaličania akoby nabrali druhý dych, v šanci sa ocitol Stloukal, no minul a Trenčín sa oslobodzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva posledných 5 minút, hra je však podstatne vyrovnanejšia ako v tretine prvej.

34:01
    Šimíček sa ocitol v súboji s Tomášom Bokrošom, dobre stavaný obranca hostí tento súboj bez problémov vyhral.

33:21
    Skaličania sa držia zubami nechtami v útočnom pásme, no dlho im to nevydržalo. Trenčania majú puk za bránkou Konráda a oba tímy striedajú.

32:37
    Vhadzuje sa pred bránkou Skalice, buly vyhrali domáci a po dlhšom čase sa dostávajú do útočnej zóny.

32:07
    Skaličania si zobrali puk za bránku Patrika Romančíka a striedajú.

31:15
    Trenčanom dodal gól znovu chuť do hry a opäť sú na ľade dominantným tímom. Čo je tak trochu škoda pre domácu Skalicu, pretože do polovice druhej tretiny hrala naozaj dobre.

30:01
    Máme za sebou polovicu dnešného stretnutia, Trenčín vedie v Skalici 2:1.
    DUDÁŠ - 1:2

29:07
    Krásna kombinačná akcia hostí. Kozák krížnou prihrávkou oklamal obranu Skalice, Šišovský našiel prihrávkou pred bránkou Skalice osamoteného MARTINA DUDÁŠA a ten z prvej poslal puk do vinkla skalickej bránky. Asistencie: Peter Šišovský, Lukáš Kozák.

29:01
    Trenčania sú stále nasťahovaní pred Romančíkom.

28:48
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Patrika Romančíka.

28:35
    Bomba Branka Radivojeviča od modrej čiary úspešná nebola, svoje zohralo i to, že Branko pri strele zlomil hokejku.

28:14
    Vylúčenie na strane Skalice, 2 minúty si odpyká hráčska lavica za 6 hráčov na ľade.

28:00
    Na ľade opäť prvý útok Dukly, čo znamená pre Skalicu stav najvyššej pohotovosti.

27:21
    Dopredu sa dral Zošiak, no domáci obranca Peter Horváth ho zastavil takým polofaulom, no rozhodca ostal pokojný.

26:01
    Tomáš Méry dnes je najlepším hráčom Skalice, škoda, že niektoré jeho myšlienky spoluhráči nechápu.

25:38
    Tibor Melichárek hľadal prihrávkou Jakuba Gašparoviča, ktorý však v momente strely zlomil hokejku a tak mohol Romančík ostať pokojný.

25:01
    Máme za sebou päť minút druhej tretiny, Skalica stále remizuje s Trenčínom 1:1.

24:48
    Útok Radivojevič – Nemec – Mikula si však stále dokáže vynútiť tlak v útočnom pásme, táto trojica sa snáď vidí aj naslepo.

24:17
    Skalica výrazne zlepšila pohyb v obrannom pásme, Trenčania tak majú oveľa väčší problém v útočnej fáze.

23:31
    Výrazne sa pridali na svojom výkone v druhej tretine i Trenčania a tak v meste trdelníkov sledujeme zatiaľ veľmi dobrý hokej.

22:58
    Tomáš Komínek však našiel skvelou prihrávkou v ideálnej pozícii Lukáša Kozáka, no mladý obranca Trenčína v jasnej pozícii minul bránku Skalice.

22:28
    Skalica je však v úvode druhej tretiny o poznanie aktívnejšia ako v tej prvej, zdá sa, že domácim prestávka prospela.

21:55
    Peter Horváth strieľal švihom z pravého kruhu spoza obrancu Dukly. Branislav Konrád puk radšej podržal na svojej hrudi.

21:09
    Martin Gründling predviedol poriadny hit, ktorým zostrelil Ondreja Mikulu. Ten to prijal ako chlap a okamžite pokračuje v hre.

20:33
    Ľubomír Vaškovič pálil z dobrej pozície, no jeho strela neznamenala pre Konráda žiadne vážnejšie problémy.

20:07

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Trenčína.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Hráčov oboch tímov máme na ľade, čochvíľa sa začne druhá tretina.

Po prvej tretine máme v Skalici stav 1:1. Hostia v nej výrazne dominovali, no dokázali dať iba jeden gól. Druhá tretina sa začne približne o 17:45.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:28
    Jabrockého delovka z medzikružia, pred Konrádom však bolo príliš husto a puk k bránke Trenčína neprešiel.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:48
    Puk je znovu v obrannom pásme Skalice, hostia sa dobre bránia.

18:30
    Skalica zakladá ďalší útok za bránkou Patrika Romančíka.

18:08
    Vylúčenie Trenčín, práve spomínaný Lukáš Kozák inkasuje 2 minúty za sekanie.

17:59
    Krásne sólo predviedol obranca Trenčína Lukáš Kozák, ktorý sa pretlačil pred Romančíka, no ten predviedol parádny zákrok lapačkou.

17:25
    A pokračujeme tak ako sme skončili pred sériou vylúčení, Trenčania sú okamžite nasťahovaní pred Romančíkom.

16:37
    Hostia v plnom počte, Skalica tak nevyužila presilovú hru o 2 hráčov. Aktuálny pomer striel je 5:12.

15:54
    Jakub Gašparovič sa v oslabení vybral na útočný výlet, pekne si zasekol domáceho Drtinu, no jeho strela švihom Romančíkovi vážnejšie problémy neurobila.

15:45
    Skalica i v presilovke o jedného hráča pokračuje v tlaku pred Branislavom Konrádom.

15:27
    Hostia so 4 hráčmi.

15:00
    Školiakovu strelu Konrád vyrazil pred seba, Ľubomír Vaškovič v jasnej pozícii dorážal nad bránku Trenčína.

14:37
    Vylúčenie Trenčín, 2 minúty si odpyká Vladimír Nemec za hru so zdvihnutou hokejkou. Skalica tak bude takmer 50 sekúnd hrať presilovku o 2 hráčov.

14:21
    Tvrdá rana Nechalu, bude sa znovu vylučovať na strane Trenčína.

13:56
    Domáci v plnom počte a začína sa ich takmer 90 sekundová presilová hra.

13:49
    Hostia sú okamžite v útoku, no Skalica bude hrať čoskoro presilovú hru.

13:27
    Vylúčenie Trenčín, 2 minúty si odpyká Martin Dudáš a tak sa nám na pol minúty pomer síl na ľade vyrovná.

12:39
    Hostia sú počas presilovej hry nasťahovaní pred Romančíkom.

11:56
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Ivan Jankovič za podrazenie.
    MÉRY - 1:1

11:36
    Domáci z ničoho nič vytiahli fantastickú útočnú akciu. Jabrocký potiahol puk do pásma, posunul ho Chylovi, ktorý sa neulakomil a prihral voľnému TOMÁŠOVI MÉRYMU, ktorý parádne prekonal Konráda v bránke Trenčína.

11:01
    Ďalšia veľká šanca Trenčína, pálil Jakub Gašparovič, Romančík vyrážal len pred seba a Melichárek netrafil bránku hostí.

10:45
    Radivojevič si robí za bránkou Skalice doslova čo chce, Dudáš pálil od modrej, no netrafil Romančíkovu bránku.

10:27
    Trenčania sú takmer stále v útočnom pásme, aktuálny pomer striel je 1:9 v neprospech domácej Skalice.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Dukla zatiaľ vedie v Skalici 1:0.

09:55
    Patrik Stantien z takmer nulového uhla preveril pozornosť Patrika Romančíka.

09:17
    Tempo hry nám mierne opadlo, nad ľadom sa pre istotu vznáša aj jemný opar, takže najmä pred Romančíkom je dosť znížená viditeľnosť.

08:28
    Róbert Petrovický s prehľadom vyriešil situáciu v obrane Dukly, na ľade je vidieť jeho obrovský prehľad v hre a skúsenosti.

07:58
    Jaroslav Jabrocký sa postavil na ďalšie buly a znovu bol úspešný.

07:32
    Vhadzuje sa pred Patrikom Romančíkom, no domáci buly vyhrali a po dlhšom čase sa dostali do útoku.

06:28
    Duo Radivojevič – Mikula robí poriadny prievan v obrane Skalice, Mikula dokonca triafa konštrukciu bránky Skalice.

05:42
    Dukla je v týchto momentoch jednoznačne lepšia.
    GAŠPAROVIČ - 0:1

04:58
    Stloukal práve vchádzal na ľad, keď Trenčín skóroval. Lukáš Kozák pálil od modrej čiary, k dorážke sa dostal JAKUB GAŠPAROVIČ a prekonal bezmocného Romančíka v bránke Skalice. Asistencia: Lukáš Kozák.

04:54
    Domáci v plnom počte.

04:37
    Hostia zvierajú Skalicu v útočných kliešťach.

03:45
    Trenčania sú usadení pred bránkou Patrika Romančíka.

03:20
    Obrovská šanca hostí, Mikula šikovne obišiel obrancu Skalice, naservíroval puk voľnému Radivojevičovi, ktorý to však mal na opačné garde a netrafil odkrytú bránku Skalice.

02:54
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Petr Stloukal, ktorý zasiahol hokejkou do tváre Branka Radivojeviča.

02:28
    Prvá strela domácich, Patrick Brzobohatý preveril pozornosť Branislava Konráda v bránke Trenčína.

02:01
    Komínek stráca puk v útočnom pásme Dukly a hostia odchádzajú striedať, obrana Skalice si tak môže vydýchnúť.

01:32
    Dukla je stále v útočnom pásme, domáci sa od úvodných sekúnd úpenlivo bránia.

01:12
    Dukla mala mierne problémy s rozohrávkou v obrannom pásme, ale Šišovský si zobral puk a okamžite sa vybral na útočný výlet.

00:36
    V prvej akcii hostí sa ocitol Branko Radivojevič, ktorý pálil z pravej strany, no jeho strela bola zblokovaný jedným z domácich obrancov.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech domácej Skalice.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na zimnom štadióne v Skalici to dnes vyzerá na pomerne slabú návštevu, zdá sa, že prím budú hrať fanúšikovia Dukly Trenčín.

V Skalici je všetko pripravené na štart 12.kola hokejovej Tipsport extraligy, zápas sa začne približne o 10 minút.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Romančík (Lipovský) – Gründling, Jankovič – Horváth, Drtina – Pavešic, Nechala – Mikéska – Stloukal, Školiak, Vaškovič – Chylo, Jabrocký, Méry – Bezúch, Štumpf, Nechala – Šimíček, Brzobohatý, Rejžek. Tréner. Š. Mega

Dukla Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák – Andersons, Zošiak – Dudáš, Habšuda – Pardavý, Husák – Radivojevič, Nemec, Mikula – Gašparovič, Melichárek, Šišovský – Komínek, Petrovický, Hudec – Švec, Stantien, Daniška. Tréner: R. Stantien

Rozhodca: Štefik – Stanzel, Šefčík.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 12. Méry (Chylo, Jabrocký), 46. Štumpf (Bezúch), 52. Bezúch (Jabrocký, Méry), 56. Vaškovič (Školiak) – 5. Gašparovič (Kozák), 30. Dudáš (Šišovský, Kozák), 39. Šišovský (Gašparovič), 44. Kozák (Šišovský, Mikula), 61. Mikula (Habšuda)

HK Skalica: Romančík (Lipovský) – Gründling, Jankovič – Horváth, Drtina – Pavešic, Nechala – Mikéska – Stloukal, Školiak, Vaškovič – Chylo, Jabrocký, Méry – Bezúch, Štumpf, Nechala – Šimíček, Brzobohatý, Rejžek. Tréner. Š. Mega
    HK DUKLA Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák – Andersons, Zošiak – Dudáš, Habšuda – Pardavý, Husák – Radivojevič, Nemec, Mikula – Gašparovič, Melichárek, Šišovský – Komínek, Petrovický, Hudec – Švec, Stantien, Daniška. Tréner: R. Stantien

Rozhodčí: Štefik – Stanzel, Šefčík