Německo – Irsko 1:1 (kon.) | Gibraltar – Gruzie 0:3 (kon.) | Polsko – Skotsko 2:2 (kon.)
San Marino – Švýcarsko 0:4 (kon.) | Faerské ostrovy – Maďarsko 0:1 (kon.) | Finsko – Rumunsko 0:2 (kon.)
Řecko – Sev. Irsko 0:2 (kon.) | Dánsko – Portugalsko 0:1 (kon.) | Srbsko – Albánie 0:0 (odl.)
Gibraltar
0:3 (0:2)
Gruzie
Úterý 14.10.2014, 20:45 • Estádio Do Algarve, São João da Venda • Kvalifikace ME

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny příznivce kopané. Kvalifikace na Mistrovství Evropy, které se hraje za dva roky ve Francii, má na programu další zápasy. My budeme sledovat utkání skupiny D, ve kterém na sebe narazí Gibraltar a Gruzie, která je favoritem.

Gibraltar

Hráči domácího celku mají minimum mezinárodních zkušeností a v této skupině jsou jasným outsiderem, což se zatím také potvrzuje. Gibraltar v prvním zápase hostil Polsko a nakonec to byla exhibice, protože Gibraltar prohrál vysoko 0:7. V dalším utkání zajížděl Gibraltar do Irska, kde také nakonec vyfasoval sedm branek. Uvidíme, jak si Gibraltar povede dnes.

Gruzie

Ani hostům se zatím příliš nedaří. Gruzie hostila v prvním duelu Irsko a po velké bitvě nakonec prohrála 1:2 a nezískala tedy ani bod. Také druhý duel ve Skotsku byl nesmírně vyrovnaný, ale i tentokrát vyšla Gruzie s prázdnou, protože nakonec prohrála nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 0:1.

Gibraltar: Robba – Wiseman, J. Chipolina (C), Santos, Garcia – Walker, R. Casciaro, Perez – Guiling, L. Casciaro, K. Casciaro.
    Náhradníci: Perez, Coleing – Artell, Sergeant, J. Chipolina, Bado, Gosling, Payas, Bosio, Lopez, Priestley, Hernandez.

Gruzie: Loria – S. Kvěrkvelija, Grigalava, Chubutija, Lobžanidze – Kankava, Dzaria – Ananidze, Okriašvili, Čanturia – Gelašvili.
    Náhradníci: Kvaškvadze, Migineišvili – Rechviašvili, D. Kvěrkvelija, Cincadze, Dvališvili, Jebralidze, Kazajšvili, Papunašvili, Papava, Chmaladze, Daušvili.

Rozhodčí: Lechner – Kolbitsch, Hübler.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči obou reprezentací už jsou připraveni na hrací ploše a po doznění státních hymen bude vše připraveno k výkopu zápasu, který bude řídit hlavní rozhodčí Lechner.

1

1
    Hlavní rozhodčí Lechner dal pokyn k zahájení zápasu. Souboj Gibraltaru s Gruzií může začít.

2
    Čanturia se pokoušel o kolmou přihrávku, ta však skončila pouze u brankáře Robby.

3
    Domácí Gibraltar hraje v modrém, zatímco Gruzie v bílých dresech.

4
    Také Gibraltar se pokusil o zrychlení hry kolmou přihrávkou, ta ovšem směřovala do ofsajdu.

5
    Trošku mě zaráží téměř prázdný stadion. V Gibraltaru zřejmě není o fotbal velký zájem.

6
    Ofsajd Gruzie, v němž se ocitl Okriašvili.

6
    Roy Chipolina se z pozice obránce dostal do zakončení, jeho střela ale byla zablokována.

7
    Další ofsajd, v němž se tentokrát ocitl Nikoloz Gelašvili.

9
    Gruzie právě vstřelila branku!
    NIKOLOZ GELAŠVILI posílá Gruzii do brzkého vedení!! Čanturia uvolnil krásnou kolmou přihrávkou za obranou osamoceného Gelašviliho, který ve vyložené šanci nezaváhal a střelou mezi nohy překonal vybíhajícího Jamieho Robbu.
    Nikoloz GELAŠVILI - 0:1

10
    Kyle Casciaro mohl rychle odpovědět, Giorgi Loria ale předvedl skvělý zákrok a míč nepustil za svá záda!

12
    Kankava fauloval Pereze.

13
    Vzápětí hlavní rozhodčí odpískal další faul, když Okriašvili zastavil nedovoleně Garciu.

14
    Giorgi Čanturia mohl přidat druhý gól, jeho střela zpoza šestnáctky ale našla pouze připraveného brankáře Jamieho Robbu.

16
    Liam Walker rozehrál první rohový kop Gibraltaru v dnešním zápase, jeho následný centr ale žádného z jeho spoluhráčů nenašel.

17
    Liam Walker se dostal k míči a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, po níž Giorgi Loria vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil na rohový kop!

18
    Sám střílející Walker rozehrál další rohový kop Gibraltaru, ani tentokrát ale jeho centr žádného z jeho spoluhráčů nenašel.

18
    Žlutou kartu dostává Jean-Carlos Garcia (Gibraltar).

19
    TORNIKE OKRIAŠVILI překonává domácí obranu a nasměrovává Gruzii za prvním vítězstvím ve skupině D! Ananidze uvolnil přesnou přihrávkou Okriašviliho, který měl dostatek času a prostoru na to, aby se ještě zeptal Jamieho Robby kam to chce a přesnou střelou zamířil k pravé tyči.
    Tornike OKRIAŠVILI - 0:2

20
    Gibraltar si vytvářel tlak, jenže náhle na to přišla povedená akce Gruzie, která se ujímá dvoubrankového vedení a nyní si troufám říci, že to budou mít domácí hodně těžké.

21
    Walker se pokusil vrátit Gibraltar zpět do hry, jeho střela ale zamířila mimo.

23
    Liam Walker je v úvodu zápasu zřejmě nejviditelnějším hráčem Gibraltaru, nyní se však dopustil faulu na Džabu Kankavu.

25
    Čanturia se dostal ke střele, ta ovšem byla zablokována.

26
    Giorgi Čanturia v obrovské šanci! Záložník Gruzie napřáhl k povedené střela, která skončila na břevnu, které se třepe ještě teď!

27
    Nechybělo mnoho a Gruzie mohla vést v Gibraltaru už o tři branky.

28
    Lee Casciaro se dopustil faulu, když nedovoleně zastavil Džabu Kankavu.

31
    Je za námi úvodní půlhodiny hry, po kterých vede Gruzie na hřišti Gibraltaru 2:0.

32
    Skóre mohlo být ještě vyšší, ale hráče Gibraltaru zachránila dobře postavená branková konstrukce, kterou ve 26. minutě orazítkoval Giorgi Čanturia.

33
    Žlutou kartu dostává Ryan Casciaro (Gibraltar).

34
    Džano Ananidze napřáhl k další střele, kterou tentokrát nikdo nezablokoval a Jamie Robba byl nucen předvést dobrý zákrok!

35
    STŘELY CELKEM: Gibraltar 5 Gruzie 6

36
    STŘELY NA BRÁNU: Gibraltar 2 Gruzie 4

37
    Gruzie drží míč a může přejít do dalšího útoku.

38
    Ananidze rozehrál rohový kop a přesným centrem našel Gelašviliho, ten ale fantastického Jamieho Robbu nedokázal z blízkosti překonat! To byla obrovská šance.

39
    Gelašvili v další šanci, tentokrát ho ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

41
    Gibraltar vybojoval rohový kop, který rozehrál znovu Liam Walker.

41
    Hráči Gruzie následný centr od rohového praporku bez větších potíží odvrátili.

43
    Tornike Okriašvili se provinil proti pravidlům, když za rámce pravidel fauloval Scotta Wisemana. Okriašvili se dobře snažil vybojovat míč, jenže to přehnal s důrazem.

45
    Blíží se závěr prvního poločasu, nad jehož rámec není potřeba nastavovat ani minuta.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je to tak, hlavní rozhodčí Lechner ukončuje první dějství, v němž byli výrazně nebezpečnější hráči Gruzie, kteří se během deseti minut ujali dvou brankového vedení. V deváté minutě nejprve nezaváhal tváří v tvář Robbovi útočník Gelašvili, na jehož gól vzápětí navázal Okriašvili. S Gibraltarem to mohlo vypadat ještě hůř, krásná střela Čanturii ale skončila na tyči. Skóre po prvním poločase. Gibraltar 0 Gruzie 2.

Vracíme se zpět na Estádio Algarve, kde za několik málo okamžiků začne druhý poločas kvalifikačního zápasu na Euro 2016 mezi Gibraltarem a Gruzií. Spokojenější budou vstupovat do druhého poločasu hosté, kteří vedou zásluhou Gelašviliho a Okriašviliho dvoubrankovým rozdílem.

46

46
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Kyle Casciaro, přichází Adam Priestley.

47
    Žlutou kartu dostává Irakli Dzaria (Gruzie).

48
    Hráči Gruzie obléhali po Okriašviliho centru šestnáctku Gibraltaru, vzápětí jejich akci ale zastavil ofsajd, v němž se ocitl právě Okriašvili.

49
    Jeden ze stoperů Gruzie skvěle přenesl hru nákopem od vlastní šestnáctky na levé křídlo, kde si míč zpracoval Okriašvili, ten byl ale napadán hned dvojicí protihráčů a tak se raději rozhodl pro přihrávku zpět na vlastní polovinu.

50
    Gibraltar u míče.

51
    Lee Casciaro se dostal na pravé straně šestnáctky ke střele z úhlu, kterou dokázal na přední tyči zlikvidovat pozorný Giorgi Loria! To byla dobrá šance.

53
    Na opačné straně se tlačil do zakončení po úniku po pravé straně Giorgi Čanturia, ten byl ale zakřižován a Gruzie bude zahrávat rohový kop.

54
    Džano Ananidze si vzal na starosti rozehrávku rohového kopu a jeho následný centr byl odvrácen.

55
    Útok Gibraltaru zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po níž mohl stoper Gija Grigalava v klidu rozehrávat.

56
    Chipolina se dopustil faulu na Čanturiu.

57
    Agilní Giorgi Čanturia napřáhl ke střele, ta ovšem zamířila hodně mimo.

58
    Kankava skvěle vybojoval ve středu hřiště míč a poté se vydal podél levé postranní čáry do úniku, jenže po dlouhém sprintu až k šestnáctce soupeře nakonec nevybojoval ani rohový kop.

59
    Brian Perez napřáhl zpoza šestnáctky k pohotové střele, ta ale zamířila vysoko nad a hodně mimo.

60
    Na hráčích Gibraltaru je ale vidět snaha se zápasem něco udělat, což je za dvoubrankového manka velmi sympatické.

61
    Ofsajd, v němž byl chycen střelec druhého gólu Tornike Okriašvili.

62
    Gruzie přešla do útoku, po kterém bude následovat rohový kop.

63
    Rohový kop obstaral Ananidze, jehož centr odvrátil v šestnáctce pozorný Joseph Chipolina.

65
    Kvěrkvelija uslyšel hvizd rozhodčího poté, co se dopustil faulu na Lee Casciara.

66
    Gibraltar vyrazil středem hřiště do rychlého protiútoku, Brian Perez ale vzápětí o míč přišel.

67
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Nikoloz Gelašvili, přichází Giorgi Papunašvili.

69
    DŽEBA KANKAVA zvyšuje na 3:0!! Solomon Kvěrkvelija našel na hranici šestnáctky krásnou kolmou přihrávkou Džebu Kankavu, který pod padajícím brankářem Jamiem Robbou poslal míč do sítě. Krásná akce.
    Džaba KANKAVA - 0:3

70
    Chubutija mohl přidat další gól, Jamie Robba proti němu ale skvěle vyběhl a následně ho vychytal!

71
    Žlutou kartu dostává Joseph Chipolina (Gibraltar).

72
    Ananidze v další velké šanci, brankář Robba se ale počtvrté překonat nenechal a vytáhl fantastický zákrok!

73
    Ananidze se ještě dostal k dorážce, ta už ale mezi tři tyče nezamířila.

74
    Teď bylo před bránou Gibraltaru pořádné horko.

75
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Robert Guiling, přichází Jake Gosling.

76
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Čanturia, přichází Vladimir Dvališvili.

76
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Yogan Santos, přichází Roy Chipolina.

78
    Hráči Gruzie zvolili dlouhý nákop vpřed středem hřiště, v šestnáctce Gibraltaru ale nebyl nikdo a míč v klidu zpracoval brankář Jamie Robba.

79
    Scott Wiseman odvedl v šestnáctce dobrou práci, když odvrátil centr Gruzie z pravého křídla.

80
    Střídající Papunašvili už se chystal vypálit zpoza šestnáctky, nakonec se ale do zakončení ve středu hřiště nedostal.

81
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Džano Ananidze, přichází Avtandil Jebralidze.

82
    Gibraltar vstřelil gól, ten ale nebyl kvůli faulu na brankáře Giorgiho Loriu uznán.

84
    Ryan Casciaro se provinil proti pravidlům, když fauloval Okriašviliho.

85
    Okriašvili se pokusil a lob za obranu Gibraltaru, což se mu sice povedlo, před šestnáctkou ale byli připravení dva obránci, který jeho pas zpacifikovali.

86
    Střídající Jebralidze se dopustil faulu.

87
    Papunašvili dostal přihrávku na značku pokutového kopu, kde se snažil dostat důrazně do zakončení, jenže to se snahou přehnal a byl mu odpískán faul.

87
    Žlutou kartu dostává Giorgi Papunašvili (Gruzie).

88
    Chipolina odvedl dobrou práci a odvrátil dlouhý nákop hráčů Gruzie podél levé postranní čáry.

90
    David Kvěrkvelija napřáhl z téměř poloviny hřiště ke střele a podle toho také dopadla.

90+1
    Hlavní rozhodčí Lechner nastavil nad rámec dnešního zápasu 3 minuty.

90+2
    Grigalava rozehrál volný přímý kop a jeho přízemní střela prošla pod zdí, jenže směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Robba!
    Grigalavův chytře rozehraný volný přímý kop

90+3

Gruzie vítězí na hřišti Gibraltaru a připisuje si první body do kvalifikační skupiny D. O osudu zápasu rozhodl první poločas, během něhož se prosadili v rozmezí deseti minut Nikoloz Gelašvili a Tornike Okriašvili. Ve druhém poločase padl ještě jeden gól, když se prosadil Džaba Kankava. Hosté hrozili zejména kolmými přihrávkami za obranu, z nichž dvě byly parádní a padly po nich góly. Konečný výsledek. Gibraltar 0 Gruzie 3. (22:36:42)

Tomáš Reiner

Branky: 9. Gelašvili (Čanturia), 19. Okriašvili (Ananidze), 69. Kankava (S. Kvěrkvelija)

Karty:   18. Garcia (GIB), 33. R. Casciaro (GIB), 71. J. Chipolina (GIB) – 47. Dzaria (GRU), 87. Papunašvili (GRU)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 2:4.
    Gibraltar: Robba – Wiseman, J. Chipolina (C), Santos (76. R. Chipolina), Garcia – Walker, R. Casciaro, Perez – Guiling (75. Gosling), L. Casciaro, K. Casciaro (46. Priestley).
    Náhradníci: Perez, Coleing – Artell, Sergeant, R. Chipolina, Bado, Gosling, Payas, Bosio, Lopez, Priestley, Hernandez.

Gruzie: Loria – S. Kvěrkvelija, Grigalava, Chubutija, Lobžanidze – Kankava, Dzaria – Ananidze (81. Jebralidze), Okriašvili, Čanturia (76. Dvališvili) – Gelašvili (67. Papunašvili).

Rozhodčí: Lechner – Kolbitsch, Hübler