Německo – Irsko 1:1 (kon.) | Gibraltar – Gruzie 0:3 (kon.) | Polsko – Skotsko 2:2 (kon.)
San Marino – Švýcarsko 0:4 (kon.) | Faerské ostrovy – Maďarsko 0:1 (kon.) | Finsko – Rumunsko 0:2 (kon.)
Řecko – Sev. Irsko 0:2 (kon.) | Dánsko – Portugalsko 0:1 (kon.) | Srbsko – Albánie 0:0 (odl.)
Polsko
2:2 (1:1)
Skotsko
Úterý 14.10.2014, 20:45 • National Stadium Warsaw, Varšava (POL) • Kvalifikace ME

Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:38:38)

Rozhodčí del Palomar ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodně 2:2. Sledovali jsme vyrovnaný zápas, ve kterém příliš zajímavých šancí k vidění nebylo, ale diváci se rozhodně nenudili. Už ve 12. minutě šlo Polsko do vedení, když se přesně trefil Mączyński, avšak Skotsko se nenechalo zastrašit a v 18. minutě odpovědělo brankou Maloneyho. Začátek druhého poločasu vyšel lépe Skotsku, které bylo aktivní a na soupeře vyvíjelo tlak, no a v 57. minutě se dočkalo vedoucí branky, o kterou se postaral Naismith. Poláci hledali recept, jak znovu skórovat a našli ho, ale až v 76. minutě, to se přesně trefil Milik. Polsko mohlo jít v 85. minutě do vedení, ale Grosicki v obrovské šanci trefil pouze tyčku. Oba celky si tak na svá konto připisují 1 bod.

90+2

90+1
    Poláci založili útočnou akci, ale R. Lewandowski se zapomněl v ofsajdu, a tak ve hře pokračovat nemohl.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90
    R. Lewandowski se provinil faulem a Skotsko bude rozehrávat.

89
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Michał Żyro.

89
    Zápas se blíží ke konci a zatím to vypadá, že si Polsko se Skotskem body rozdělí.

87
    Ve středu hřiště byl faulovaný D. Fletcher, kterého poslal k zemi Milik. Rozehrávat budou hosté.

87
    Do vápna přilétl další centr, ale i tentokrát byl Marshall pozorné a své protihráče ke střele nepustil.

86
    Mila odcentroval balon na malé vápna, ale tam byl připravený Marshall, který si zakřičel a centrovaný míč si stáhl do rukavic.

86
    Volný přímý kop si vzal na starost Mila, ale jeho centr byl odvrácen na rohový kop.

86
    Faulovaný byl Mila, proti kterému se provinil Greer, který od sudího vyfasoval žlutou kartu.

85
    K odraženému balonu se ještě dostal Mila, ale ten v zajímavé pozici branku netrefil.
    Grosickiho obrovská šance.

85
    Parádní přihrávku za obranu obdržel Grosicki, který posadil na zem brankáře Marshalla a poté vystřelil, avšak jeho pokus trefil pouze tyčku.

84
    Mila se provinil proti pravidlům a vyfasoval žlutou kartu.

83
    Hra je přerušena, protože byl faulovaný Hutton, proti kterému se provinil Milik. Rozehrávat bude Skotsko.

Lucie Rapantová

Branky: 12. Mączyński, 76. Milik (Jędrzejczyk) – 18. Maloney (Anya), 57. Naismith (Morrison)

Karty:   60. Krychowiak (POL), 84. Mila (POL) – 86. G. Greer (SCO)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:2.
    Polsko: Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk – Grosicki (89. Żyro), Mączyński, Krychowiak, Sobota (63. Mila) – Lewandowski (C), Milik.
    Náhradníci: Boruc, Fabiański – Cionek, Wawrzyniak, Olkowski, Mila, Rybus, Starzyński, Kucharczyk, Żyro, Teodorczyk, Wojtkowiak.

Skotsko: Marshall – Hutton, Martin, G. Greer, Whittaker – Maloney, Morrison, Brown (C), Anya – S. Fletcher (71. D. Fletcher), Naismith (71. Ch. Martin).
    Náhradníci: C. Gordon, Gilks – Robertson, Forsyth, McArthur, D. Fletcher, Bannan, Bryson, Ch. Burke, May, Ch. Martin, Berra.

Rozhodčí: del Palomar – Martínez, Devís