Česko – Rusko 0:3 (kon.)
Česko
0:3 (0:1)
Rusko
Úterý 14.10.2014, 15:00 • Shamrock Park • Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Vítáme Vás u sledování online přenosu Kvalifikace ME U19, ve kterém se utkají výběry reprezentací Česka U19 a Ruska U19.

Oba dnešní soupeři zatím v kvalifikačních zápasech ve skupině 5 ještě neprohráli. Česko se zatím utkalo se Severním Irskem a s mladíky Faerských ostrovů. Češi oba dva zápasy vyhráli 2:0 a v tabulce jim zatím patří druhá příčka, díky horšímu skóre. Rusko se utkalo se stejnými soupeři. Faerské Ostrovy porazili Rusové vysoko 7:0 a Severní Irsko 5:2. V tabulce jsou díky lepšímu skóre na prvním místě.

Vzájemné zápasy:

2010 – Česko U19 – Rusko U19 3:3
    2011 – Rusko U19 – Česko U19 0:0

Česko: Nemrava – Toml, Takács (C), Houser, Matějů – Kulhánek, Sadílek – Buchvaldek, Kratochvíl, Zorvan – Yunis.
    Náhradníci: Staněk – Januška, Kodr, Galuška, Černý, Batka.

Rusko: Rudakov – S. Makarov, Černov, Chodžanijazov, Jakuba – Gulijev, Barinov (C) – Makarov, Golovin, Zujev – Šejdajev.
    Náhradníci: Mitrjuškin – Lichačev, Bezdenezhnych, Žemaletdinov, Paršikov, Maximenko, Gasilin.

Rozhodčí: Gözübüyük – Steegstra, Donaldson.

Postup do další kvalifikačních bojů mají oba celky jisté, a tak v sestavě dostávají příležitost i hráči z lavičky. V brance se třeba představí brankář Nemrava, který sbíral zkušenosti v anglickém West Hamu, kde hostoval ze Slovácka.

-5
    Rozhodčí Gözübüyük přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

1

3
    V úvodních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími, a tak šance k vidění nejsou.

4
    Čeští fotbalisté se s balonem dostali na útočnou polovinu, kde se snažili ohrozit branku soupeře, ale Rusko se ubránilo a míč odehrálo na rohový kop.

5
    Sadílek odcentroval balon do pokutového území, ale Češi ve hře pokračovat nemohli, protože Kratochvíl fauloval. Rozehrávat bude Rusko.

5
    Nicméně ruští fotbalisté u míče příliš dlouho nevydrželi, protože Golovin fauloval, a tak bude Česko rozehrávat.

9
    Ve hře nemůže pokračovat Dmitri Barinov, kterého trápí zranění. Místo něj si zahraje Vladislav Paršikov.

12
    Hra je přerušena, protože S. Makarov fauloval, a tak budou Češi rozehrávat.

15
    Šejdajev se dostal do velmi zajímavé šance, ale proměnit ji nedokázal, protože skvěle zasáhl Nemrava, který svým zákrokem Česko podržel.

16
    Rozhodčí musel přerušit hru, protože Černov fauloval. Rozehrávat bude Česko.

17
    Faulovaný byl Sadílek, proti kterému se provinil Gulijev, a tak mu sudí ukázal žlutou kartu.

18
    Volný přímý kop zahrával Sadílek, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.

20
    Gulijev znovu fauloval, a tak mu sudí domlouvá. Gulijev si bude muset dávat pozor, protože už jednu žlutou kartu má.

23
    Rusové se postupně dostali na útočnou polovinu a prodrali se do zakončení, avšak Golovin pálil nepřesně, a tak Nemrava zasahovat nemusel.

26
    V posledních minutách se toho na hřišti příliš neděje. Stále se hraje mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Oba brankáři jsou bez práce, a tak se ani trochu nezapotí.

30
    Obraz hry se nemění, takže i skóre je stále stejné. Ve 30. minutě hraje Česko s Ruskem bez branek.

31
    Rozhodčí musel přerušit hru, protože Paršikov fauloval. Rozehrávat bude Sadílek.

32
    Čeští fotbalisté sice rozehráli, ale za malou chvíli o balon přišli a musí se bránit.

33
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Přihrávku od Makarova obdržel RAMIL ŠEJDAJEV, jenž přesnou trefou nedal Nemravovi šanci, a poslal tak Rusko do vedení.

36
    Sudí musel přerušit hru, protože Černov fauloval Yunise. Rozehrávat bude Česko.

37
    Čeští fotbalisté rozehráli, ale soupeř se ubránil a odehrál míč na rohový kop.

37
    Rohový kop si vzal na starost Buchvaldek, jenž odcentroval balon před branku, kde se ke střele dostal Kulhánek, ale tomu se střela úplně nepodařila, a tak se stav skóre nemění. Česko stále prohrává 0:1.

39
    Šejdajev uvízl v ofsajdu, a tak nemohl pokračovat ve hře. Rozehrávat bude Česko.

41
    Hra je znovu přerušena, tentokrát se proti pravidlům provinil Jakuba, který poslal k zemi svého protihráče.

42
    Volný přímý kop si vzal na starost Sadílek, kterému se nabídl Toml a poté se dostal i do zakončení, avšak Rudakov si připsal úspěšný zákrok a svůj tým podržel.

45
    První poločas bude nastaven o 2 minuty.

45+3
    Sadílek zahrával rohový kop a přesným centrem našel Takácse, který se dostal ke střele, ale ta mu nesedla a branku soupeře neohrozila.

45+3
    Takács teď fauloval a rozehrávat bude Rusko.

45+3

Rozhodčí Gözübüyük ukončil první poločas za stavu 0:1, a to v neprospěch Česka. O zatím jedinou branku se postaral ve 33. minutě Šejdajev. Prozatím sledujeme vyrovnané utkání, ale příliš šancí k vidění není. Doufejme, že poločas druhý bude zajímavější.

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

46

47
    Faulovaný byl Yunis, a tak bude Česko rozehrávat.

47
    Buchvaldek rozehrál, ale Češi u míče příliš dlouho nevydrželi. Rusko se postupně přesouvá na útočnou polovinu.

50
    Rusové se snažili odcentrovat balon před branku, ale obrana Česka zasáhla na jedničku. Rusko bude zahrávat rohový kop.

51
    Golovin odcentroval míč před branku, kde se ke střele dostal Šejdajev, ale Nemrava se blýskl perfektním zákrokem a nebezpečnou střelu zneškodnil. Rusko bude zahrávat další rohový kop.

51
    Golovin opět odcentroval míč před branku, ale tentokrát se nikdo z jeho spoluhráčů ke střele nedostal.

52
    Faulovaný byl Paršikov, proti kterému se provinil Miloš Kratochvíl a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.

54
    Jako další fauloval Sadílek, ale jeho nedovolený zákrok se obešel bez karty.

55
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Aleksandr Makarov, přichází Rifat Žemaletdinov.

57

58
    Volný přímý kop si vzal na starost Sadílek, ale jeho centr odvrátila obrana na rohový kop.

59
    Rohový kop si vzal na starost Sadílek, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.

60
    Rusko získalo balon pro sebe a dostalo se s ním na soupeřovu polovinu, tam se ke střele prodral Golovin, avšak v zajímavé šanci branku netrefil.

63
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Petr Galuška.

64
    Šejdajev připravil dobrou přihrávku pro RIFATA ŽEMALETDINOVA, který přesnou trefou prostřelil Nemravu.

67
    Navýšit vedení Ruska se snažil Zujev, avšak střela mu nesedla a Nemrava zasahovat nemusel.

69
    Rozhodčí přerušil hru, protože se Galuška ocitl v ofsajdu.

69
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Yunis, přichází Lukáš Batka.

70
    Máme tu další ofsajd, tentokrát se v něm zapomněl Šejdajev.

72
    Faulovaný byl Paršikov, proti kterému se provinil Zorvan. Rozehrávat bude Rusko.

72
    Rusové rozehráli a dostali se do další šance, avšak Nemrava si připsal spolehlivý zákrok a Šejdajevovu střelu zneškodnil.

73
    Šejdajev mohl navýšit vedení Ruska, avšak v obrovské šanci trefil pouze brankovou konstrukci.

74
    Šejdajev znovu v akci, ale tentokrát se prezentoval pouze nepřesnou střelou.

74
    Ladislav Takács fauloval a za svůj zákrok byl potrestán žlutou kartou.

75
    Chodžanijazov zahrával volný přímý kop, ale nikdo ze spoluhráčů se k centrovanému míči nedostal. Navíc Paršikov pak fauloval.

75
    Sadílek zahrával volný přímý kop, ale ani Česko svého soupeře neohrozilo.

77
    Rusové získali míč pro sebe a okamžitě vyrazili do protiútoku. Dobrou přihrávku obdržel Gulijev a poté vystřelil, ale jeho pokus byl nepřesný.

78
    Šejdajev dnes poněkolikáté v akci, avšak i tentokrát Nemrava jeho pokus likviduje.

79
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Aleksandr Zujev, přichází Aleksej Gasilin.

80
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází ukáš Sadílek, přichází Jiří Januška.

81
    Faulovaný byl Zorvan, a tak bude Česko rozehrávat.

81
    Standardní situaci si vzal na starost Januška, který rozehrál nakrátko a Česko se pohybuje s balonem ve středu hřiště.

83
    Nicméně Česi se s balonem dlouho nepomazlili a znovu ho odevzdali svému soupeři.

84
    RAMIL ŠEJDAJEV dnes podruhé překonává Nemravu a posílá Rusko do tříbrankového vedení. Na gól přihrával Golovin.

86
    Aleš Matějů vyfasoval žlutou kartu a Rusko bude zahrávat volný přímý kop.

86
    Volný přímý kop si vzal na starost Chodžanijazov a rozhodl se pro střelu, avšak ta mu nesedla a balon se mezi tři tyče nevešel.

89
    Januška zahrával rohový kop a centrem našel Batku, který se dostal ke střele, avšak trefil pouze brankovou konstrukci. To byla obrovská šance Česka.

90+2

Rozhodčí Gözübüyük dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Česko nestačilo na Rusko a podlehlo mu 0:3. Rusové šli do vedení ve 33. minutě, když Šejdajev překonal Nemravu. Češi se snažili a ve 42. minutě volali po vyrovnávací brance, avšak Toml brankáře Rudakova nepřekonal. Do druhého poločasu nastoupili Rusové opět silní a v 64. minutě navýšil vedoucí skóre, to se totiž trefil Žemaletdinov. No a v 84. minutě si druhý svůj druhý gól připsal Šejdajedv. Český tým toho dnes příliš nepředvedl a zajímavé šance ani neměl, jen snad v 89. minutě, když Batka trefil brankovou konstrukci. Rusko zvítězilo zaslouženě. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Střely celkem: Česko 4:14 Rusko.
    Střely na branku: Česko 1:7 Rusko.
    Střely mimo branku: Česko 3:7 Rusko.
    Rohové kopy: Česko 5:2 Rusko.
    Zákroky brankářů: Česko 4:1 Rusko. (16:56:20)