Lipt. Mikuláš – Trnava 4:0 (kon.) | Bardejov – Pov. Bystrica 5:0 (kont.) | Prešov – Michalovce 4:3 (kon.)
Topoľčany – Prievidza 4:2 (kon.) | Detva – SR 18 5:1 (kon.) | Senica – Spišská N. Ves 2:3 (kon.)
PHK Prešov
4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Středa 15.10.2014, 17:30 • ICE Arena • 1. liga (SR)

58:43
    Čížek aj Chovan získali dvojminútové tresty za súboj pred bránkou Prešova.

55:26
    Filip Pekarčík môže byť druhý out z hry, tentokrát ale po veľmi nešetrnom narazení Martina Drotára na mantinel, Pekarčík smeroval na mantinel hlavou, to by sa malo trestať viac ako dvoma minútami a možno aj dištancom, Pekarčík je riadne otrasený, sú z toho ale len dve minúty.

51:47
    Domáci strácajú Michala Kivadera, ten opúšťa ľad a mieri do kabíny, keď protestoval proti faulu Pavlovského, ktorý za nedovolené bránenie si odsedí dve minúty.

50:56
    Petroc bol dvakrát telom odstavený od puku, druhýkrát to už ale bolo nedovolene, Filip Podsedlý ho narazil na mantinel, čo rozhodca posúdil ako faul.

47:27
    Tak toto je veľká chyba domácich, ktorý sa zbytočne nechali vylúčiť, mužstvo oslabí Chovan za sekunutie.

42:47
    Prešovčania budú hrať presilovku po tom, čo Tomáš Bánovský si počínal nedovolene.

38:13
    Len chvíľku hrali domáci ďalšiu výhodu, hostia to teraz naozaj trocha preháňajú s tvrdosťou a budú sa brániť v trojici, na lavicu trestov odíde Martin Drotár.

37:39
    Potrestaný je Ján Šeliga za hrubosť.

30:00
    Po veľkej šanci dostali domáci puk za bránu Fedora, kde prišiel faul Čížeka. Hrať bude presilovku aj Prešov.

27:42
    Domáci znova hrajú nedovolene a Michalovce budú pokračovať v tlaku, Vladimír Čopák získava dve minúty za podrazenie.

18:19
    Bánovský sa o pár sekúnd dostal do útočného pásma, Pavlovský sa ho snažil zastaviť, nedal si ale pozor na hokejku a bude na trestnej pykať za hákovanie.

08:48
    Po jemnej strele je hra prerušená a Zoltán Kubát odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

Lukáš Rusňák

Branky a nahrávky: 8. Novický, 37. Tomčák (Chovan), 48. Kivader (Pekarčík), 57. Pekarčík (Tomčák, Pavlovský) – 46. Majerník (Podsedlý, Čížek), 49. Šechný (Fajčák, Šterbák), 60. Linet (Šterbák, Drotár)

PHK Prešov: Riečický – Vartovník, Sabol, Ivančo, Kobeľa, Olejník, Komloš, Novický, Chovan – Pekarčík, Kivader, Pavlovský – Jaroš, Tomčák, Hájnik – Ferenc, Chalupa, Petroc – Potoček, Čopák
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Fedor – Kubát, Šterbák, Briják, Urban, Tkáč, Šeliga – Fajčák, Šechný, Drotár – Čížek, Huňady, Podsedlý – Bánovský, Linet, Cmorej – Fedorko, Majerník, Schnelly – Halás

Rozhodčí: Snášel – Gavalier, Šoltés