Salzburg – Ried 4:2 (kon.) | Rapid – Admira 0:0 (kon.) | Wolfsberger – Grödig 1:2 (kon.)
Rheindorf Altach – Austria 1:1 (kon.)
RZ Pellets Wolfsberger AC
1:2 (1:0)
SV Grödig
Sobota 18.10.2014, 18:30 • Lavanttal-Arena, Wolfsberg • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítejte u on-line přenosu z rakouské Tipico Bundesligy. V této textové reportáži se zaměříme na duel mezi celky RZ Pellets WAC a SV Grödig. Celým utkáním vás provede Vojtěch Konečný.

RZ Pellets WAC

Vlci zatím prožívají parádní sezónu, drží se totiž na prvním místě tabulky před silným Salzburgem. Fotbalisté z města Wolfsberg odehráli poslední duel na půdě Austrie Vídeň a zvítězili 0:2. Branky hostů vstřelili Zulj a Weber. Svěřenci trenéra Kühbauera v tomto ročníku pouze dvakrát prohráli a mají tak na svém kontě 27 bodů.

SV Grödig

Grödigu patří osmá příčka se ziskem 11 bodů. Střed tabulky je ovšem vyrovnaný, tudíž nelze hovořit o katastrofě. Poslední duel sehráli hráči Grödigu ve Sturm Grazu. Zápas rozhodla jedna branka, kterou vstřelil v 83. minutě domácí Djuricin.

Poslední vzájemné utkání

03.08.2014 SV Grödig – RZ Pellets WAC 0:2

Góly: Zulj, Hüttenbrenner

Rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou rozhodčí, tím hlavním bude v tomto duelu pan Christian Dintar. Asistenty mu budou dělat Roland Braunschmidt a Senad Cerimagic.

RZ Pellets WAC: Kofler – Standfest, Rnić, Sollbauer, Palla – Hüttenbrenner, Weber – Jacobo, Zulj, Wernitznig – Simon
    Náhradníci: Dobnik – Kerhe, Seebacher, Baldauf, Silvio, Putsche, Drescher

SV Grödig: Stankovic – Potzmann, Karner, Strobl, Martschinko – Maak, Brauer – Huspek, Nutz , Schütz – Reyna
    Náhradníci: Strasser – Völkl, Handle, Wallner, Djuric, Hart, Emmanuel

Rozhodčí: Christian Dintar – Roland Braunschmidt, Senad Cerimagic.

1

1
    Máme tady první faul utkání, který se prezentovali domácí hráči, hosté budou zahrávat stadrdnku.

2
    Standardka hostům vůbec nevyšla, Nutz minul pravou tyč zhruba o tři metry.

3
    Po faulu hostů budou tentokrát na půdě soupeře zahrávat standardku hráči RZ.

4
    Stankovi teď měl pořádnou dávku štěstí, na poslední chvíli totiž vytěsnil nenápadnou střelu mimo tři tyče!

5
    Maakova střela byla sražena, bude to rohový kop rpo Grödig.

6
    Roh hostům hrubě nevyšel a do šance se po rychlém protiútoku dostal Simon, ten ve skluzu ovšem nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče!

7
    Zápas se hraje ve velmi vysokém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

9
    Hostům je pískán ofsajd, za obranou se zapomněl Yordy.

10
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Domácí otevírají skóre utkání. BORIS HÜTTERBRENNER se nádherně prosadil patičkou, čímž nedal Stankovicovi šanci zasáhnout.

13
    Míč drží na kopačkách fotbalisté domácího celku, kteří s ním kombinují ve středu hrací plochy.

17
    Teď domácí vybojovali rohový kop. uvidíme, zda z něj něco vytěží.

18
    Nevytěžili z něj nic, Stankovic v pohodě zasáhl.

19
    Reyna teď jednoznačně nasimuloval svůj pád, může být rád, že nedostal žlutou kartu.

20
    Schütz zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů, snad to nebude nic vážného.

22
    Už se hraje. Schütz musel být odnešen na nosítkách, neboť to vypadá, že jeho zranění je vážné, vypadá to na kotník.

25
    Schütz tedy střídá, místo něj utkání dohraje Emmanuel.

28
    Hluchá pasáž utkání. Žádný z týmu si nevytváří šance. Teď se ke střele sice dostal Huspek, branku ale hodně přestřelil.

30
    Po jednom ze soubojů se ze země těžce zvedá Ynclan, ten ve hře ale pokračovat bude.

31
    Hráči Grödigu nyní svírají svého soupeře na jeho polovině, chybí tomu zakončení.

32
    Hosté vybojovali rohový kop...

33
    K hlavičce, či jinému zakončení se nikdo nedostal, Kofler odkopává od brány.

34
    Simon se nacházel v ofsajdu, tudíž asitent rozhodčího posoudil situaci správně.

35
    Potzmann teď nepříjemně nakopl Simona, rozhodčí tento zákrok posoudil jako nedovolený a Wolfberger bude zahrávat standardku.

37
    Tuto přihrávku nemohl dostihnout ani rychlonohý Reyna, Kofler bude odkopávat od brány.

39
    Hüttenbrenner za svůj ostrý zákrok obdržel žlutou kartu.

40
    Teď došlo k menší výměně názorů mezi oběma trenéry, čtvrtý rozhodčí měl co dělat, aby oba kouče uklidnil.

41
    Zápas je velmi vyhecovaný, k vidění je velké množství faulů.

42
    Tentokrát Palla fauloval Reynu, volný přímý kop pro Grödig.

43
    Fotbalisté Grödigu sice mají míč častěji na kopačkách, nedostali se s ním tak blízko, aby mohli ohrozit Koflera.

45
    Stankovic teď vytasil parádní zákrok proti střele z levé strany velkého vápna!

45+1
    Hlavní roli v tomto bude hrát zřejmě bojovnost, nejsme svědky nějaké pěkné kombinační hry, hráči obou celků chodí do soubojů velmi trvrdě.

45+2

Je za námi první poločas. Jedinou branku v dosavadním průběhu vstřelil Hüttenbrenner, jenž skvěle tečoval míč patičkou a poslal tak svůj tým do vedení. Byli jsme svědky spíše bojovného poločasu, na obou stranách byla spousta nepřesností.

Druhá půle začne přibližně v 19:35.

46

46
    Druhou půli zahájili výkopem hráči Grödigu, jenž se s míčem ihned hnali do útoku, obrana RZ Pellets ovšem byla pozorná a útok zastavila.

47
    První střídání na straně hostů, Brauera nahrazuje Wallner.

50
    Ynclan ležel ve vápně soupeře, vypadalo to, že bude muset vystřídat, nakonec ovšem vstal a pokračuje ve hře.

51
    Střídání domácího celku, Pallu nahrazuje Baldauf.

57
    Grödig právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! na centr z pravé strany si výborně naskočil MAXIMILIAN KARNER a ten svou hlavičkou vyrovnává skóre!
    KARNER - 1:1

60
    Domácí hráči jsou velmi zaskočeni, uvidíme, zda dokáží na vyrovnávací branku zareagovat.

61
    Po zásahu bránícího hráče budou domácí vhazovat, autu se ujme Ynclan.

62
    Rychlý protiútok Grödigu skončil na hranici šestnáctky, dobrým skluzem se prezentoval Sollbauer.

63
    Vlci zahrávali rohový kop, k odraženému míči se dostal Ynclan, který neváhal a okamžitě vypálil, trefil pouze bránícího hráče před sebou.

65
    Hřiště opouští Wernitznig, zahraje si Kerhe.

66
    Míč po nešťastném odrazu směřoval do zámezí, jenže Stankovic svým výborným skokem jej ještě zachytil na hrací ploše.

67
    Martschinko raději přihrál brankáři Stankovicovi, jenž následně míč odkopl co nejdál od své svatyně.

68
    Po odrazu jednoho z domácíh hráčů budou hosté zahrávat rohový kop. K exekuci se staví Nutz.

69
    Jeho centr nenadělal obraně domácího celku žádné potíže, nyní se o kulatý nesmysl bojuje ve středu hřiště.

70
    Grödig je momentálně jednoznačně aktivnější, znovu bude zahrávat rohový kop.

70
    I tentokrát z něj ale nic nebylo, míč pouze proletěl pokutovým územím.

71
    Další roh pro Grödig, Emmanuelova střela byla totiž sražena.

72
    Kofler míč vyboxoval a domácí se ženou do útoku.

72
    Yordy Reyna dostává za svůj faul žlutou kartu.

74
    Wallner si výborně naběhl za obranu a nebezpečně vypálil, ke smůle hostů trefil pouze boční síť!

75
    Wolfsberger bude zahrávat rohový kop.

76
    Po rohovém kopu byl v pokutovém území Grödigu velký zmatek, nakonec je pískán ofsajd.

77
    Tak toto nevypadá vůbec dobře, Wallner byl nepříjemně zasažen loktem do hlavy, na trávníku je i krev.

78
    Za potlesku fanoušků na stadionu je Wallner odnášen na nosítkách.

79
    Simona nahrazuje Silvio.

79
    Tak to je pro vedoucí celek šok. Po centru ze standardní situace se k odraženému míči dostal MARVIN POTZMANN, jenž se do míče pořádně opřel a strhává vedení na stranu Grödigu!
    POTZMANN - 1:2

82
    Maak za faul ve vzdálenosti dvaceti metrů od brány vidí žlutou kartu.

83
    Ynclan se k centrovanému míči nedostal, Stankovic odkopává od brány.

84
    Maak zastavil ve středu pole slibně se rozvíjející útok Wolfsbergeru, navíc se míče ještě dotknul domácí hráč, Grödig bude mít k dispozici vhazování.

86
    Dlouhý nákop na rozpěhnutého Kerheho nelze hodnotit jako úspěšný.

87
    Zulj byl faulován u rohového praporku, standardka pro domácí.

88
    Stankovic míč skvěle vyboxoval do bezpečí.

89
    Wolfsbergeru už mnoho času na vyrovnání nezbývá, navíc se hraje na jeho polovině, což hraje do karet Grödigu.

90
    Hüttenbrenner stál v ofsajdu, domácím fanouškům se to sice nelíbí, jenže sudí měl pravdu.

90+1
    Útočníka Reynu vystřídal Hart.

90+3
    YNclan si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a míč skončil za postranní čarou.

90+4
    Rnic dostává druhou žlutou kartu v utkání a to znamená jediné, předčasný odchod do sprch.

90+5
    Ynclan vhazuje na polovině Grödigu, poslední šance pro domácí.

90+6

Kdo by po první půli čekal, že si hosté odvezou tři body? V 57. minutě se dobrou hlavičkou prosadil Karner, na kterého dokázal navázat v 79. minutě dobře hrající Potzmann. Salzburg se svou výhrou dotáhl na Wolfsberger a Grödig si výrazně pomohl v boji o střed tabulky.

To je z tohoto duelu vše, přeji hezký zbytek dne. (20:27:09)