Manchester City – Tottenham 4:1 (kon.) | Arsenal – Hull City 2:2 (kon.) | Burnley – West Ham 1:3 (kon.)
Crystal Palace – Chelsea 1:2 (kon.) | Everton – Aston Villa 3:0 (kon.) | Southampton – Sunderland 8:0 (kon.)
Newcastle – Leicester 1:0 (kon.)
Crystal Palace FC
1:2 (0:1)
Chelsea FC
Sobota 18.10.2014, 16:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! Po reprezentační pauze je tu opět anglická Premier League, která má o víkendu na programu již své 8. kolo. Já se zaměřím na sobotní utkání, ve kterém na trávník Crystal Palace přijede vedoucí Chelsea. Zatím suverénní lídr soutěže dosud ztratil jen dva body za remízu a na Selhurst Park tak přijíždí v roli jasného favorita. V minulé sezóně zde však Blues prohráli 0:1 a prakticky tak přišli o šanci na titul. Takto zkušenost jistě bude Mourinhovu partu pádným varováním, aby Eagles nepodcenili.

Chelsea FC (1. místo, 7 zápasů, 6 výher, 1 remíza, 0 porážek, skóre 21:7, 19 bodů)
    Chelsea začala sezónu výborně a před sobotními zápasy má v čele tabulky pětibodový náskok na druhý Manchester City. Právě Citizens dokázali jako jediní s Blues alespoň remizovat. Stalo se tak v 5. kole v Manchesteru, kde hosté vedli, ale o výhru je v 85. minutě připravila paradoxně jejich klubová legenda, Frank Lampard, se kterým po loňském ročníku José Mourinho již neprodloužil smlouvu. Skvělý vstup do svého anglického angažmá zažívá útočník Diego Costa, posila z Atlética Madrid zaznamenala v sedmi zápasech už devět zásahů. V posledním ligovém kole celek ze Stamford Bridge porazil v derby Arsenal 2:0. Do utkání od 24. minuty zasáhl i Petr Čech, který střídal zraněnou brankářskou jedničku Thibauta Courtoise. Mladý Belgičan už však chytal zápasy za národní tým a k dispozici bude také proti Eagles. Čech tak zřejmě opět usedne na lavici náhradníků.

Posledních pět zápasů Chelsea v PL:
    3. kolo: Everton – Chelsea 3:6
    4. kolo: Chelsea – Swansea 4:2
    5. kolo: Manchester City – Chelsea 1:1
    6. kolo: Chelsea – Aston Villa 3:0
    7. kolo: Chelsea – Arsenal 2:0

Crystal Palace (15. místo, 7 zápasů, 2 výhry, 2 remízy, 3 porážky, skóre 10:12, 8 bodů)
    Celek Crystal Palace bude stejně jako loni bojovat o holé přežití v Premier League. Zatím se Orli nachází nad sestupovým pásmem, konkrétně na patnáctém místě. V prvních dvou kolech celek z Londýna vyšel bodově naprázdno, ovšem poté se nadechl ke čtyřzápasové sérii bez porážky, kdy dokázal vyhrát 3:2 i na trávníku ambiciózního Evertonu. Naposledy si ale svěřenci manažera Warnocka trochu pokazili reputaci, když po nevalném výkonu prohráli 0:2 na půdě Hullu.

Vzájemné zápasy:
    V loňské sezóně Chelsea doma splnila roli favorita, když zvítězila 2:1. Domácího prostředí však využili i Eagles, kteří v závěru března porazili velkého favorita 1:0 díky vlastnímu gólu Johna Terryho a Blues tak prakticky ztratili naději na titul.
    John Terry absolvuje neuvěřitelný 500. start v roli kapitána Chelsea.

Thibaut Courtois se ze zranění, které utrpěl v derby proti Arsenalu, rychle oklepal a dnes bude opět hájit svatyni Chelsea.

Zraněný Diego Costa dnes za Chelsea nenastoupí. Nahradí ho Loic Rémy.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Hangeland, Delaney, Ward – McArthur, Jedinak (C), Ledley – Puncheon, Campbell, Bolasie.

Náhradníci: Hennessey – Mariappa, Guedioura, Zaha, Gayle, Chamakh, Doyle.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Matić, Fàbregas – Willian, Oscar, E. Hazard – Rémy.

Náhradníci: Čech – Luís, K. Zouma, Mikel, Salah, Drogba, Solanke.

Rozhodčí: Craig Pawson – P. Kirkup, D. Bryan.
    Pohled na Selhurst Park během předzápasové rozcvičky.

Vše se již chystá k úvodnímu výkopu, který provedou hráči Chelsea.

1

1
    Hosté do utkání nastoupili ve žlutých dresech. Eagles hrají v červenomodré kombinaci.

1
    Z dálky to zkusil hostující Matić, střela mu vůbec nesedla a balón skončil daleko vedle brány.

2
    První velkou šanci si připravili domácí! Campbell dostal míč za obranu a z levé strany se řítil proti Courtoisovi. Ten vyběhl poměrně daleko z brány a nedal útočníkovi Crystal Palace prostor k tomu, aby ho prostřelil.

3
    Velmi aktivní úvod Eagles. Po rohu Jedinaka míč nebezpečně propadl šestnáctkou, ale nikdo z domácích hráčů ho nenamířil na bránu.

5
    Delaney před šestnáctkou podrazil Williana a hosté budou zahrávat hodně zajímavou standardku.

6
    Chelsea právě vstřelila branku!
    To byla nádhera! OSCAR namířil svůj trestný kop do protějšího horního rohu domácí brány. Speroni se natahoval, ale na tohle dosáhnout nemohl. Blues se tak ujímají vedení už po šesti minutách hry.
    OSCAR - 0:1

8
    Domácí se snaží odpovědět, budou zahrávat roh.

9
    Míč po rohu Bolasieho přelétl všechny naskakující hráče v šestnáctce a následně opustil hrací plochu.

10
    Hráči Chelsea nyní kontrolují míč na polovině soupeře.

11
    Williana zradila technika a u půlící čáry o míč přišel.

11
    A z následného protiútoku domácí málem trestali. Gary Cahill nedokázal odhlavičkovat míč a ten tak propadl ke Campbellovi, který šel sám na Courtoise a jeho oblouček skončil na horní straně brankové sítě!

12
    Hosté si musejí dávat pozor na takové hrubky, které by silnější soupeř zřejmě trestal.
    Oscar muž začátků
    Oscar všechny své dosavadní góly v letošní sezóně zaznamenal v prvních minutách hry.

14
    Blues se snaží zklidnit hru a drží balón na svých kopačkách.

15
    Rychlonohý Fraizer Campbell opět vyučil Cahilla a z levé strany vápna vypálil vedle vzdálenější tyče. Forvard Palace hostům zle zatápí.

16
    Campbell se tentokrát vrátil až na svou polovinu, kde však podrazil Hazarda. Chelsea bude rozehrávat.

17
    Hosté si rychle vyměnili míč a těžit z toho mohl Willian, který se těsně za pokutovým územím dostal ke střele. Dal ji ale moc velkou faleš a balón se točil směrem od vzdálenější tyče.

18
    Zakončení Hazarda zblokoval Delaney na roh. Po něm se na zadní tyči dostal k hlavičce John Terry a jeden z domácích hráčů musel uklízet balón na brankové čáře!

20
    Fàbregasovu kolmici, která hledala Rémyho, odklidil do bezpečí Delaney.

21
    Po dvaceti minutách vede lídr tabulky na hřišti Crystal Palace gólem Oscara z 6. minuty. Také domácí však měli své šance a zejména Campbell dělá obraně hostů velké problémy.

23
    Delaney nedal Hazardovi prostor něco vymyslet a ukopl mu balón do autu.

23
    Matić už nedokázal zachytit míč na hrací ploše, vhazovat budou domácí.

24
    Jedinak poslal k zemi Rémyho, Chelsea bude pokračovat v útoku.

25
    Bolasie byl na levém křídle rychlejší než Ivanović a ještě stačil poslat do šestnáctky hodně nebezpečný centr, který sám o sobě směřoval do brány někam k zadní tyči. Courtois využil své centimetry a balón stačil nadvakrát zachytit do rukavic.

27
    Hostující kapitán John Terry zajel do protihráče ostrým skluzem. Jeho zákrok se obešel bez karetního trestu.

29
    Willianův oblouček propadl přes domácí stopery až za obranu. Bohužel pro Chelsea to Loic Rémy už nečekal, v opačném případě by šel sám na brankáře.

30
    Damien Delaney (Crystal Palace FC) fauloval Rémyho a dostává žlutou kartu.

31
    Oscar ze standardky tentokrát nic nevymyslel, dopředu mohou Orli.

31
    Matić ze 30 metrů vysoko přestřelil domácí svatyni. Vykopávat bude Speroni.

32
    Na celkový počet střeleckých pokusů vede Chelsea 3:7.

33
    Ivanović odzbrojil Bolasieho čistým skluzem. Domácí budou vhazovat.

35
    Hosté už hodně dlouho kombinují.

36
    Willian se pokusil vysunout Rémyho. Ten na míč nedosáhl a domácí budou rozehrávat od brány.

37
    Hazard byl faulován Kellym, hosté rozehráli nakrátko.

38
    Bolasie tancoval s míčem před Ivanovićem, ten ho však k níčemu nepustil a hrací předmět mu odebral.

39
    Bolasie se sice nejprve ukličkoval a přišel o míč. O chvíli později ho však vybojoval zpět a Puncheon následně z 20 metrů pálil. Courtois vyráží.

40
    César Azpilicueta na půlce skluzem sejmul domácího kapitána Mileho Jedinaka a sudí Pawson mu bez váhání ukázal červenou kartu! Chelsea tak bude dohrávat o deseti!

41
    Žlutou kartu dostává Cesc Fàbregas (Chelsea FC).

42
    José Mourinho na nastalou situaci reaguje. Ze hřiště odchází Willian, přichází levý bek Filipe Luís.

43
    Síly na trávníku se ovšem po třech minutách vyrovnávají! Damien Delaney chytil za dres Rémyho a po druhé žluté kartě také on zamířil do šaten.

44
    Situací na hřišti se nechal vyhecovat i jeden z fanoušků, který vběhl na hrací plochu a nyní je odváděn pořadateli.

45+1
    Rozhodčí Pawson první půli nastaví o dvě minuty.

45+1
    Domácí nyní reklamovali ruku jednoho z bránících hráčů Chelsea v šestnáctce, ale hra nadále pokračuje.

45+2
    Blues se snaží dohrát závěrečné okamžiky první půle s míčem na kopačkách.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První půle nabídla poměrně dost zajímavých situací. Favorizovaná Chelsea se ujala vedení už v 6. minutě, kdy se z přímého kopu krásně trefil Brazilec Oscar. Také Eagles si v úvodu dokázali vytvářet šance, obranu soupeře větral hlavně rychlonožka Campbell, ale žádnou ze svých příležitostí nedokázal využít. V závěru úvodního dějství jsme pak viděli hned dvě červené karty. Nejprve byl vyloučen hostující Azpilicueta za ostrý zákrok na půlce a pouhé tři minuty po něm šel do desíti i celek Crystal Palace, když se po druhé žluté kartě pakoval ze hřiště Delaney.
    2 červené karty
    Dva zápasy letošní sezóny PL přinesly dvě a více červených karet. Dnešní zápas Crystal Palace vs Chelsea a Tottenham vs West Ham United.

47
    Hazarda fauloval McArthur, Chelsea u míče.

49
    Další faul na Hazarda, kterého poslal k zemi Kelly.

50
    Fàbregasovi se vůbec nepovedla střela, míč skončil na tribuně.

51
    Hosté sehráli krásnou kombinaci na pár doteků, na jejímž konci byla přihrávka Oscara na CESCA FÀBREGASE, který už byl sám před Speronim a nezaváhal – 0:2.
    Cesc FàBREGAS - 0:2

53
    Hosté nyní v klidu kombinují a užívají si dvougólový náskok.

55
    Po druhém gólu v domácí síti jsou slyšet pouze fanoušci hostující Chelsea.

58
    Bolasie na levé straně nahrál Wardovi, jehož centr odvrátil na roh Matić.

59
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Joe Ledley, přichází Adrian Mariappa.

59
    Po rohovém kopu domácích se Blues v klidu ubránili.

60
    Zdá se, že lídr tabulky již má zápas pod kontrolou, domácí běhají většinu času bez míče.

61
    Courtois nyní musel vyběhnout z brány, aby odkopl míč před Campbellem.

62
    Fàbregas málem připravil gólovou šanci pro Hazarda. Těsně před ním míč ve skluzu odehrál na roh Kelly.
    8 bodů z 8 zápasů
    Cesc Fabregas se podílel na 8 brankách z osmi zápasů. 1 gól a 7 asistencí.

63
    Z rohového kopu hostí nezapršelo.

64
    Do zámezí je odváděn domácí James McArthur, který utrpěl nějaké zranění a bude potřebovat ošetření.

66
    Stále stejný obraz hry, Chelsea je nastěhována s míčem na polovině soupeře.

67
    Držení míče v procentech – 24:76.

68
    Po přihrávce Fàbregase pálil z levého rohu velkého vápna Oscar. Střela mu však nesedla a míč jen lehce doskákal do rukavic Speroniho.

69
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Adlène Guedioura.

69
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jason Puncheon, přichází Wilfried Zaha.

71
    Herní styl Chelsea dnes připomíná Barcelonu, hosté si vyměňují krátké přihrávky a jen málokdy o balón přijdou.

72
    Zaha zezadu podrazil Hazarda a může být rád, že nedostal kartu.

74
    Eden Hazard si na levé straně pokutového území navedl míč na pravačku a vypálil těsně vedle zadní tyče. Speroni by na míč asi nedosáhl, pokud by šel do brány.

75
    Z druhé strany vápna prověřil Speroniho Oscar. Domácí gólman přízemní ránu Brazilce pokryl.

76
    Na druhé straně se dostal ke střele Guedioura, zamířil mimo.

77
    Bolasie na útočné polovině ztratil míč a hosté mohli vyrazit do brejku. Už však celou akci zpomalili a přešli do postupného útoku.

78
    Po skluzu Fàbregase zůstal ležet na trávníku Guedioura. Šlo ale o čistý zákrok španělského záložníka.

79
    Felipe Luís pokazil přihrávku na Oscara, míč skončil v autu.

80
    Zaha se sice u rohového praporku pěkně zbavil dvou protihráčů ve žlutém, ale následně pokazil centr.

81
    Teď se Zaha v šestnáctce neprotlačil přes Cahilla. Následně Ward fauloval Fàbregase a útočná akce Eagles končí.

83
    Domácí se přeci jen začali trochu osmělovat. Bolasie už byl téměř před Courtoisem, ale míč mu stačil vypíchnout Gary Cahill.

84
    Centr Bolasieho z levé strany odkopl do autu Cahill.

84
    Další akce domácích skončila ofsajdem.

86
    Domácí si v útoku nerozuměli. Za přihrávkou Jedinaka se Ward nerozběhl a míč končí v zámezí.

86
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, kterého vyprovází ovace fanoušků Blues a novým mužem na trávníku je Mohamed Salah.

88
    Už je téměř jasné, že Chelsea si i po osmém kole udrží pětibodový náskok na čele tabulky před Manchesterem City.

89
    Z dálky vypálil Loic Rémy, prostor mezi tyčemi nenašel.

90
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Přeci jen drama! Guedioura nahrál na levou stranu Zahovi, který se přes Luíse dostal až do šestnáctky a předložil míč na malé vápno FRAIZEROVI CAMPBELLOVI, který už neměl problém zamířit do odkryté brány.
    Fraizer CAMPBELL - 1:2

90+1
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Didier Drogba.

90+2
    Domácí fanoušci ožili, nyní však Guedioura fauloval Fàbregase a Courtois nebude pospíchat s uvedením míče do hry.

90+2
    Dlužím vám informaci o nastavení, které činí čtyři minuty.

90+4
    Běží poslední minuta signalizovaného nastavení, míč však mají hosté.

90+5
    Eagles se konečně dostali k balónu a mají poslední šanci něco vymyslet!

90+5

Domácí fotbalisté si již žádnou příležitost nevytvořili a sudí Pawson utkání ukončil. Chelsea tak vítězí 1:2 a na čele tabulky si udržela pětibodový náskok na Manchester City. Skóre zápasu otevřel už v 6. minutě z přímého kopu Oscar a krátce po přestávce zvýšil po nahrávce stejného hráče Fàbregas. Chelsea poté kontrolovala hru, prakticky nepouštěla soupeře k míči, ale v závěrečné desetiminutovce se Orli přeci jen trochu osmělili a v 90. minutě závěr zdramatizoval Campbell. Na víc už ale svěřenci manažera Warnocka neměli. Zajímavostí jsou také hned dvě červené karty – v závěru první půle putoval pod sprchy nejprve hostující Azpilicueta, jehož vzápětí do šaten doprovodil i domácí Delaney. (17:57:05)
    Cesc Fàbregas dnes zaznamenal svůj první ligový gól za Chelsea.

Fakta, která mohou těšit příznivce Blues.