Chemnitzer – W. Brémy 0:2 (kon.) | Bielefeld – Hertha 0:0 (4:2 po pen.) | Aalen – Hannover 2:0 (kon.)
Duisburg – Kolín nad Rýnem 0:1 (1:4 po pen.) | St. Pauli – Dortmund 0:3 (kon.)
po penal. (4:2)
DSC Arminia Bielefeld
0:0 (0:0)
Hertha BSC
Úterý 28.10.2014, 19:00 • SchücoArena (Bielefeld) • Německý pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! Ve druhém kole německého DFB-Pokal přivítá třetiligová Arminia Bielefeld na svém stadionu bundesligovou Herthu Berlín. Domácí postoupili z prvního kola výhrou 4:1 nad Sandhausenem. Hertha se v prvním kole gólově prosadila rovněž čtyřikrát, když slavila výhru 4:2 na hřišti Viktorie Köln. Dočkáme se dnes postupu favorizovaného týmu z hlavního města, nebo si Bielefeld vyšlápne na účastníka Bundesligy?

DSC Arminia Bielefeld: Schwolow – Dick, Börner, Salger, Schuppen – Burmeister – Hemlein, Kluge, Schutz, Mast – Klos
    Náhradníci: Peters, Brinkmann, Hille, Lorenz, Strifler, Testroet, Ulm

Hertha BSC: Kraft – N'Djeng, Lustenberger, Brooks, Pekarík – Hosogai, Hegeler – Beerens, Stocker, Haraguchi – Kalou
    Náhradníci: Jarstein, Heitinga, Niemeyer, Plattenhardt, Ronny, Schieber, Wagner

Rozhodčí: R. Hartmann – B. Cortus, E. Beitinger.

1

2
    Od úvodu se hra odehrává na polovině domácího týmu, který hraje v modrých dresech. Hosté nastoupili v oranžové.

4
    Börner (BIE) se pokusil o dlouhý balón za obranu, ale míč jen neškodně doletěl až k brankáři Kraftovi.

6
    Domácí Arminia je zatím hodně zatažená a snaží se nepouštět Herthu až ke svému vápnu.

8
    Hosté zakombinovali na levé straně, ze které následně přišla přihrávka do šestnáctky, kde se však míče zmocnila obrana Bielefeldu.

10
    Stále marně čekáme na nějakou zajímavou situaci. Tempo zápasu není příliš strhující, u míče je většinu času Hertha a domácí jsou v jedenácti lidech na vlastní polovině.

12
    Domácí se teď pokusili o rychlý protiútok, ale Hemlein se nakonec nedostal ke dlouhé přihrávce dříve než bránící hráč

14
    Bielefeld se v posledních minutách osměluje a hned z toho byla první obrovská šance zápasu! Na centrovaný míč si ve vápně vyskočil Schutz, který zakončoval nebezpečně pod břevno a Kraft měl co dělat, aby míč vyrazil nad bránu.
    Kraft vyráží nebezpečnou Schutzovu hlavičku

15
    Po rohovém kopu se rýsovala další šance domácích, ale Kraft nakonec dostal míč pod kontrolu.

17
    Hertha se postupnou kombinací snaží opět uklidnit hru, ale domácí stále skvěle brání vlastní polovinu a hosté se zatím nedostali do šance.

21
    Hemlein (BIE) se hlavou dostal k centrovanému míči a sklepl ho na Schutze, který vypálil levačkou, ale minul asi o metr přední tyč hostující brány.

23
    Domácí jsou teď jasně nebezpečnější a vybojovali další rohový kop, který rozehraje Dick.

24
    Z rohového kopu Arminia nezahrozila a o chvíli později se neujal ani Mastův přetažený centr, který neškodně přeletěl šestnáctku hostů a skončil v zámezí.

24
    Svůj první rohový kop bude nyní zahrávat Hertha.

25
    Do zakončení se po rohu dostal hostující Kalou, jehož hlavičku vykopl před brankovou čárou Hemlein, který teď zachránil domácí tým od inkasování, jelikož brankář Schwolow by se po míči natahoval marně!

28
    Domácí opět podnikli nebezpečný výpad po levé straně, ale nakonec z toho bude jen autové vhazování.

29
    Z pravé strany se teď snažil dostat s míčem do vápna Stocker (HER), ale domácí obrana byla pozorná a o míč ho připravila.

32
    Další velká příležitost domácích! Mast na poslední chvíli zastihl míč na hrací ploše a odcentroval do šestnáctky, kam si naběhl Hemlein, který zakončoval přímo před Kraftem, ale ze vzduchu poslal míč v rychlosti pouze nad břevno.
    Hemlein si naběhl na centr Masta, ale následně přestřelil hostující bránu

35
    Hostující Kalou přihrál za obranu Stockerovi, který se ocitl s míčem přímo před bránou, ale pomezní rozhodčí si správně všiml evidentního ofsajdu.

37
    Beerens (HER) nebezpečně centroval těsně před bránu, kde míč dokázal vyboxovat Schwolow.

38
    Kalou (HER) se snažil na pravé straně obehrát protihráče, ale pomohl si útočným faulem.

40
    Zatažená obrana domácího týmu zatím funguje dobře. Hosté jsou sice častěji u míče a obléhají domácí polovinu hřiště, ale prakticky se nedostávají do šancí, zatímco Bielefeld už z rychlých útoků několikrát zahrozil.

43
    Obraz hry se stále nemění. Hosté předvádí zdlouhavou přízemní kombinaci přibližně ve vzdálenosti čtyřiceti metrů od domácí brány a nemohou se dostat do zahuštěné obrany Bielefeldu.

45
    O kombinační hru se nyní pokusila při vlastní rozehrávce i Arminia, ale zanedlouho přišla nepřesná přihrávka, po níž míč skončil v autu.

45

První poločas je za námi. Na držení míče rozhodně vedou hosté, ale na velké šance je to 2:1 pro domácí, jejichž rychlé protiútoky dělaly obraně Herthy velké potíže. Branku jsme však dosud neviděli a oba týmy tedy odcházejí do šaten za stavu 0:0. Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.

46

47
    V úvodu druhého poločasu mají míč na kopačkách hosté a domácí obrana je opět zatažená.

49
    Hostující Hosogai zastavil domácí útočnou akci pouze za cenu faulu a za svůj zákrok na Masta vidí první žlutou kartu utkání.

50
    Centr z následného přímého kopu odvrátila hostující obrana mimo vápno, ale o chvíli později přišel ještě rohový kop pro Arminii, která však ani z něho nic nevytěžila.

52
    Nepřesnosti na obou stranách teď zmařily snahy o rychlé protiútoky a u míče je v tuto chvíli Hertha, která se snaží prokombinovat k domácí šestnáctce.

55
    Hertha se marně snažila něčeho dosáhnout přízemní kombinací, takže nakonec přišel dlouhý centr do vápna, kde si však pro balón došel bez potíží brankář Schwolow.

56
    První žlutá karta přichází nyní i na domácí straně. Z řad Bielefeldu je prvním napomenutým Tom Schütz.

59
    Druhý poločas nám stále nic zajímavého nenabídl. Hertha se stále nemůže dostat do zhuštěné obrany Bielefeldu a domácí se zatím příliš k míči nedostávají.

62
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Stocker, přichází Ronny.

64
    Střídající Ronny (HER) se dostal do zakončení, ale jeho střela skončila jen na boční síti Schwolowovy brány.

67
    Standardní situace hostujícího týmu skončila nepřesným centrem. Hertha je však nadále u míče, k němuž soupeře ve druhém poločase skoro vůbec nepouští.

70
    Arminia se teď na chvíli dostala s míčem za půlku, ale vzápětí přišel útočný faul a slovo dostanou opět hosté.

71
    Ani Hertha však v útoku dlouho nezůstala, jelikož jí rozhodčí odpískali ofsajd.

72
    Dick (BIE) se obětavě snažil při útočné snaze zastavit míč před postranní čárou, ale jeho snaha se nakonec minula účinkem.

74
    Burmeister (BIE) fauloval Ronnyho a bude z toho nebezpečná standardka pro Herthu.

75
    Standardní situace se ujal přímo faulovaný Ronny, jehož centr do šestnáctky byl nakonec odvrácen obranou Bielefeldu.

76
    Börner (HER) se napřáhl z dálky a jeho povedená přízemní střela nakonec proletěla jen těsně vedle levé tyče!

78
    Na zápas si našlo cestu 23 098 diváků.

78
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Burmeister, přichází Ulm.

81
    Přehoupli jsme se do poslední desetiminutovky normální hrací doby a na úvodní gól stále marně čekáme. Druhý poločas nám zatím nabídl pouze naprosté minimum šancí a zápasu zoufale chybí tempo.

82
    Mast (BIE) dostal dlouhý centr do šestnáctky, ale nezvládl ideálně náročné zpracování, čímž dal hostující obraně čas na zformování se. K zakončení se z toho nakonec Arminia nedostala, ale nadále pokračuje její útočná snaha.

85
    Schütz (BIE) chtěl z pravé strany centrovat do šestnáctky, ale hodně se ukopl a míč skončil daleko v zámezí.

86
    V závěru zápasu mají zatím větší chuť do útoku překvapivě domácí.

90
    Domácí zahrávali rohový kop, který bez potíží odvrátila obrana Herthy.

90+1
    Nastavuje se pouze jedna jediná minuta.

90+1
    Ještě přichází jedna standardní situace ve prospěch hostujícího týmu.

90+1
    Ronnymu se ovšem centr vůbec nepovedl a míč doputoval do zámezí.

90+1
    Druhý poločas skončil.

Po devadesáti minutách panuje nadále bezbrankový stav, což znamená, že po krátké přestávce nás čeká prodloužení trvající dvakrát patnáct minut.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Kalou, přichází Schieber.

92
    Do šance se dostal Hosogai (HER), který pronikl s míčem hluboko do vápna, ale příliš dlouho otálel se zakončením, které mu nakonec stihl překazit jeden z obránců.

94
    Hertha stále marně hledá recept na zataženou obranu Arminie.

95
    Z rohového kopu Herthy nevzešlo žádné nebezpečí pro domácí bránu.

98
    Po centrovaném míči se ve vápně dostal k hlavičce Hemlein (BIE), ale jeho pokus šel jen přímo na brankáře Krafta.

99
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Kluge, přichází Brinkmann.

101
    Těžko říct, zda se v tomto zápase nakonec dočkáme nějakého gólu ze hry. Předváděná hra zatím moc nadějí nepřináší.

103
    Ronny (HER) centroval před bránu, kde na míč jen těsně nedosáhl Schieber. Hertha zůstává nadále v útoku.

105
    Domácí Brinkmann udeřil v souboji loktem Hosogaie a vidí za to žlutou kartu.

105+1
    Hosté se málem dostali do velké šance, když se jeden z hráčů Herthy natahoval po centrovaném míči na zadní tyč, nakonec na něj však nedosáhl.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

108
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Beerens, přichází Wagner.

110
    Obraz hry je natolik monotónní a neměnný oproti tomu, co bylo k vidění doposud, že je až náročné přijít s jakýmkoliv novým postřehem. Hertha si stále neví rady se zataženou obranou Bielefeldu, jemuž se pro změnu příliš nedaří na delší dobu udržet míč na svých kopačkách.

112
    Zničehonic obrovská šance domácích! Pro dlouhou přihrávku si za obranu zaběhl po levé straně Mast a domácí šli do přečíslení dva na jednoho, které Mast vyřešil něčím mezi střelou a centrem na spoluhráče, jenže míč dokázal v letu vyboxovat pohotový Kraft.

114
    Žlutou kartu dostává Brooks (Hertha BSC).

115
    Napětí stoupá na hřišti i v hledišti. Je znát, že se pomalu blíží konec prodloužení.

118
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Hemlein, přichází Lorenz.

119
    V závěru jsou nebezpečnější domácí. Ke střele se nyní propracoval Brinkmann, ale pokus mu nesedl.

120
    Mnohem více teď nesedl centrovaný míč nově příchozímu Lorenzovi, který teď poslal balón daleko do zámezí.

120+1
    V závěru prodloužení dostává Bielefeld příležitost v podobě standardní situace.

120+1
    Míč byl však zblokován ještě před šestnáctkou a do útoku se ještě žene Hertha.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

Prodloužení končí! Na branku jsme 120 minut čekali marně, takže nás čeká rozuzlení v podobě penaltového rozstřelu.

2:2
    Schieber napálil míč pouze do Schwolowa!

4:2
    Lorenz proměňuje a posílá Bielefeld do dalšího kola!

Hráči Arminie Bielefeld se radují z postupu přes bundesligovou Herthu Berlín

Je rozhodnuto! Třetiligová Arminia Bielefeld postupuje přes bundesligovou Herthu Berlín do osmifinále německého poháru! Domácí se radují díky úspěchu v penaltovém rozstřelu, který vyhráli poměrem 4:2.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji Vám hezký zbytek večera. (21:45:32)