Most – Litoměřice 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 2:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 07.11.2014, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion:
    Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky předehrávky 22. kola I. hokejové ligy ČR. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým ČEZ Motor České Budějovice.

Hokejisté Ústí nad Labem jsou po jednadvaceti kolech v tabulce osmí, když na kontě mají dvacet osm bodů, a to po devíti vítězstvích a dvanácti porážkách. Z posledních tří zápasů vydřel Slovan čtyři body, a to po výhře s Benátkami nad Jizerou (4:1) a jeden bod získal za porážku v Havířově v nastaveném čase (4:5 po prodloužení), bez bodu se svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše vraceli z Chomutova (0:5; všechny výsledky z pohledu Ústí nad Labem).

České Budějovice, které momentálně obývají šestou příčku, mají nahráno v tabulce soutěže o sedm bodů více než Slovan, když Jihočeši mají na kontě dvanáct výher a osm proher (navíc jeden zápas k dobru). Motor si za poslední tři mistrovská utkání připsal šest bodů po vítězstvích s Baníkem Most (7:2) a s Benátkami nad Jizerou (4:1) a jedné porážce se Sportovním klubem Kadaň (2:5; všechny výsledky z pohledu Českých Budějovic).

Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

HC Slovan Ústí nad Labem:

21 zápas: 8 výher, 1 výhra po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 10 porážek; skóre 54:73, 28 bodů, v tabulce 8. místo.

ČEZ Motor České Budějovice:
    20 zápasů: 10 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 7 porážek; skóre 69:55, 35 bodů, v tabulce 6. místo.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří hosté.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

14 zápasů: 4 výhry, 1 výhra po základní hrací době, 9 porážek, skóre 25:35.

Nejčetnějšími výsledky historie je vítězství Slovanu 3:1 a porážky Slovanu 0:3, 2:3 a 2:5 (vše 2x).

Poslední ligové střetnutí z pohledu obou soupeřů:

HC AZ Havířov 2010 – HC Slovan Ústí nad Labem

5:4 po prodloužení (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 30. Jiránek (Repe, Fořt), 31. Jakúbek (Maruna, Šlahař), 56. Šlahař (Říčka, Matějíček), 56. Matějíček (Říčka), 63. Fořt (Jiránek) – 5. Budínský (J. Kloz, M. Vágner), 22. Kolafa (Roubík, Rod), 23. J. Kloz, 51. Budínský (J. Kloz, Pořický).
    Rozhodčí: Doležal – Reich, Polák.
    Vyloučení: 4:7.
    Využití: 1:1.
    Diváci: 2 121.
    Střely na branku: 40:30 (14:8, 15:10, 10:9 – 1:3).
    Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 5:4.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou
    4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 15. Švihálek (Rob), 31. Heřman (Růžička, Straka), 44. Kuchejda (Pajič), 48. Vaniš (Rob, Mucha) – 40. Vlach (Kolmann, Plutnar).
    Rozhodčí: Grech – Belko, Samuel.
    Vyloučení: 9:10, navíc Niko (BNJ) 5 + OK [SEK].
    Využití: 2:1.
    Diváci: 3 712.
    Střely na branku: 32:37 (14:12, 7:13, 11:12).
    Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – Budínský, J. Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, P. Přeučil – T. Vávra, D. Merta. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: O. Bláha (Kůdela) – Mucha, Punčochář, Vráblík, Jakub Suchánek, Semrád, Chmelíř, Dan Růžička – Švihálek, Pajič, Kuchejda – M. Heřman, J. Straka, Nouza – Prokeš, Rob, Vaniš – Daniel Boháč, Trummer, Švec. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav st.

Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Tomáš Zubzanda.
    Čároví rozhodčí: Václav Guth, David Rittich.

Dnešní střetnutí je pikantní pro některé aktéry na hostující straně, kteří v minulosti v Ústí nad Labem působili. Jedná se například o útočníky Roka Pajiče, Daniela Boháče, o trenéra Petra Rosola a další.

Poslední vzájemný duel (9. kolo I. hokejové ligy ČR, 1. 10. 2007):

ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem

2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 30. Dan Růžička (J. Straka), 60. Kuchejda (Punčochář).
    Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl.
    Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (UNL) 10 min. OT [NESP].
    Využití: 1:0.
    Diváci: 3 818.
    Střely na branku: 45:37 (18:15, 14:9, 13:13).
    Průběh utkání: 2:0.

Domácí nastupují v dresech modrožlutých, hosté volí žlutočervenou kombinaci dresů.

Do Ústí nad Labem dorazila také početná skupina hostujících příznivců, odhadem dvě desítky.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování ovládl Roubík.

00:35
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Bláha zatím zasahovat nemusel.

01:14
    Postavení mimo hru Severočechů (na ofsajdy 1:0).

01:38
    Rob z ostrého úhlu z pravé strany ozkoušel pozornost Petráska.

02:20
    Hraje se ve střední třetině bez větších brankových příležitostí.

03:15
    Vágner vystřelil vedle.

03:35
    Exústecký Pajič se dostal do dobré střelecké pozice, z mezikruží si ale na domácího hájce svatyně nepřišel.

03:40
    Početní výhoda pro hosty. Martin Vágner (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošní sezóně: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

04:05
    Kamilu Černému se podařilo vyhodit.

04:50
    Českým Budějovicím se nedaří usadit se v ofenzivním pásmu.

05:40

05:41
    Kloz zblízka pálil do připraveného Bláhy.

06:12
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:0).

06:27
    Modrožlutí vyhazují podruhé přes všechny čáry (na icingy 2:0).

07:40
    Trummer z levého kruhu nemířil přesně.

08:05
    Roubík svým střeleckým pokusem hostující svatyni neohrozil.

08:33
    Josef Straka z dálky ústeckého maskovaného muže nepřekvapil.

09:55
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři nyní bez práce.

10:31
    Útočnou akci Motoru brzdí hvizd čárového sudího, neboť je pískáno postavení mimo hru (na ofsajdy 1:1).

11:50
    Druhá přesilová hra ve prospěch Českých Budějovic. Martin Zdvořáček (UNL) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošní sezóně: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:0.

12:42
    Pajič orazítkoval z pravého kruhu břevno, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě.

13:07
    Dan Růžička vystřelil od útočné modré čáry, Petrásek chytá.

13:45
    Teč Martina Heřmana skončila vedle branky.

13:50

14:02
    Komerční přestávka.

15:16
    Hlavní rozhodčí signalizoval avizovanou výhodu pro domácí. Při aktuálním přerušení byl ale trest zrušen. Tomáš Zubzanda nyní celou věc řeší s domácím trenérem Miroslavem Machem. Podrobnosti se pokusíme přinést o přestávce.

15:23
    Smetanova jedovka ze střední třetiny nenadělala gólmanovi Jihočechů potíže.

16:50
    Zakázané uvolnění domácího mužstva (na icingy 3:0).

16:58
    Ústečtí vyhazují podruhé v krátkém časovém sledu na icing (na icingy 4:0).

17:40
    České Budějovice kombinují s toušem v neutrálním pásmu.

18:35
    Hraje se bez přerušení, oba celky se snaží dostat se do šance. Obrany týmů se mají na pozoru.

19:40
    Úvodní část se dohrává v poklidném tempu.

Ofsajdy: 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:49 hod.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Michael Petrásek
    – 12;
    Ondřej Bláha – 8.

Prvních dvacet minut gól divákům nenabídlo, hosté nedokázali využít dvě přesilové hry. Ve třinácté minutě pálil do břevna bývalý hráč Ústí nad Labem Rok Pajič.

Vyjádření rozhodčího a realizačního týmu Ústí nad Labem k vyloučení Českých Budějovic v čase 15:16 min.:

Domácí se v rámci jednání fair-play přiznali k tomu, že se hosté faulu nedopustili. Jihočeši tak zůstávají bez vyloučení. Hlavní rozhodčí Tomáš Zubzanda tak vyloučení zrušil a hru navázal vhazováním ve středním pásmu. Nechme se překvapit, zda si Ústí nad Labem zahraje přesilovku v části druhé.

20:01

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé dvacetiminutovky úspěšnější Motor.

20:31
    Budínský pálil vedle.

21:05
    Tvrdou ránu Přeučila brankář hostů vyrazil.

22:27
    Efektivním semaforem se proti střele Straky z levé strany blýskl Petrásek.

23:28
    Icing domácích (na icingy 5:0).

23:28
    Na avizovanou první přesilovou hru Ústí nad Labem nemuseli diváci dlouho čekat. Dan Růžička (CEB) si musí jít odsedět dvě minuty za faul loktem.

Celkem TM v letošní sezóně: 26.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

24:23
    Ústečtí v ofsajdové pozici (na ofsajdy 2:1).

24:44
    Motoru se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

24:47
    Na ledě zůstal po ostrém střetu ležet Jan Kloz, rozhodčí hru přerušil.

24:47
    Na ledovou plochu byl povolán lékař, ústecký kapitán se těžce zvedá. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.

25:28

25:58
    Z levého kruhu vyzkoušel propustnost Bláhovy lapačky ústecký Baránek.

26:20
    Tůma pálil do břevna.

26:29
    Zakázané uvolnění hostů (na icingy 5:1). Komerční přestávka.

26:38
    Střelecká muška Holomka nebyla přesná.

26:42
    Druhé vyloučení hostů. David Kuchejda (CEB) obdržel dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošní sezóně: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

27:15
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Gól v oslabení! Josef Straka (13+18) v přečíslení dva na jednoho nalezl přesně JAKUBA SUCHÁNKA (1+3), který dostal puk do branky bruslí. Branka je po přibližně po pětiminutové diskuzi uznána. Asistence: Josef Straka (13+18).

27:15
    Všichni rozhodčí se sjeli u boxu trestoměřičů a projednávají celou situaci.

27:15
    Střídačka domácích požaduje vysvětlení, na kostce lze jasně vidět, že se jednalo o gól bruslí! Nyní se domácí vztekají oprávněně, fair-play od hostů nepřichází.

28:12
    Hosté jdou do tří. Roman Vráblík (CEB) míří na trestnou lavici, neboť inkasoval menší trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošní sezóně: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:3.

28:38
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá dvojnásobná přesilovka! JAROSLAV ROUBÍK (18+10) si vybruslil od mantinelu do předbrankového prostoru, odkud bez sebevětších problémů prostřelil Ondřeje Bláhu. Asistence: Ondřej Holomek (2+2).

29:35
    Využitá přesilovka! Dobrým důrazem na brankovišti se nyní prezentoval VÍT BUDÍNSKÝ (8+11), jenž se jako první octl u odraženého kotouče od hostujícího brankáře. Severočeskému útočníkovi nedělalo potíže uklidit černou gumu z bezprostřední blízkosti za záda Ondřeje Bláhy. Asistence: Martin Vágner (0+6), Vladimír Brož (0+4).

30:34
    David Tůma leží v obranném pásmu, na led znovu povolán lékař.

30:34
    David Tůma odjíždí na střídačku za asistence lékaře po svých.

31:00

31:45
    České Budějovice si vytvořily tlak, defenziva domácích pozorná.

32:06
    Kuriózní situace. Třetí komerční pauza v této části hry.

33:35
    Motor doslova uzamkl domácí v obranné třetině. Petrásek zatím žádné více nebezpečné střele ze strany Jihočechů čelit nemusel.

34:21
    V početní převaze si zahrají České Budějovice. Jakub Pořický (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

35:10
    Ústečtí vyhazují směrem k brance Bláhy.

36:21
    Domácí v plném počtu, Motor si větší brankovou příležitost v přesilovce připravit nedokázal.

36:30
    Svěřenci Miroslava Macha v ofsajdu (na ofsajdy 3:1).

36:41
    Budínského dělovku z levého kruhu ukrývá brankář Českých Budějovic v lapačce.

37:25
    Zakázané uvolnění v podání Slovanu (na icingy 6:1).

38:05
    Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 4:1).

38:14
    Již dnes pátý ofsajd Severočechů (na ofsajdy 5:1).

39:07
    Petrásek vyjel hodně ze svého brankoviště, aby zasáhl a zároveň zabránil střeleckému pokusu Heřmana.

Ofsajdy: 4:0.

Další třetina začne přibližně v 19:48 hod.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

– 15;
    Ondřej Bláha – 11.

Druhá část přinesla divákům v součtu tři branky. V osmadvacáté minutě otevřel skóre v oslabení hostující Jakub Suchánek, jenž gól vstřelil bruslí. Rozhodčí branku ale uznal. V následující minutě zužitkoval dvojnásobnou přesilovou hru Jaroslav Roubík, o padesát sedm sekund později dokonal obrat skóre v klasické početní výhodě Vít Budínský. České Budějovice mají na zvrat zápasu dvacet minut.

40:01

40:48
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

41:36
    Martin Heřman (CEB) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 3:4.

42:20
    Motor se brání zuby nehty, Slovan nikam nepospíchá a kombinuje v ofenzivní třetině.

43:20
    Kolafova jedovka od hranice útočného pásma končí v náruči Bláhy.

43:36

43:52
    Přesilovka a šance na vyrovnání pro České Budějovice. Ondřej Holomek (UNL) podcenil situaci a musel si pomoct před brankou Michaela Petráska taktickým faulem. Hlavní rozhodčí vyměřil ústeckému obránci dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošní sezóně: 24.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:4.

44:45
    Ústí nad Labem vyhazuje touš.

45:04
    Využitá přesilovka! Tomu se říká gól se štěstím! Střelecký pokus Josefa Straky (13+19) usměrnil za úteckého gólmana MARTIN HEŘMAN (10+9). Puk pomalou rychlostí doputoval za brankovou čáru mezi betony Michaela Petráska. Asistence: Josef Straka (13+19), Dan Růžička (3+9).

45:33
    Ofsajd hostů (na ofsajdy 5:2).

45:46
    Další přesilová hra pro Motor. Jakub Pořický (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:4.

46:08
    Heřman z bezprostřední blízkosti na hájce domácí svatyně nevyzrál.