Mladá Boleslav – Třinec 2:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 6:5 (po pr.) | Olomouc – Sparta 1:2 (po pr.)
Liberec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Plzeň 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:0 (kon.)
Berani Zlín
6:5 (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 14.11.2014, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Kdo dnes dorazil na ZS Luďka Čajky nemusí rozhodně litovat. Tříbrankový náskok Litvínova dokázali zlínští hokejisté smazat a dokonce se jim podařilo vyrovnat. Pořádné drama prvního s posledním nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, kde se prosadil ostrým pokusem od modré čáry Jiří Marušák. Extraligovou premiéru si připsal brankář Petr Hromada, který si počínal velmi dobře. Zlínu se podařilo po dvou zápasech opět bodovat. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, hezký zbytek pátečního večera, napočtenou. (20:13:03)

MARUŠÁK - 6:5

61:26
    Zlín právě vstřelil branku!
    Neskutečné! JIŘÍ MARUŠÁK ostře napřáhl na modré čáře a dělovkou po ledě zajišťuje Zlínu druhý bonusový bod. Asistence: Jakub Svoboda.

60:01

Zlínští předvedli famózní třetí třetinu, kterou vyhráli 3:1 a duel dospěl až do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Svoboda se protáhl s kotoučem do útočného pásma, kde puk nahrál Marušákovi, jenž střelou z první ohrozil brankáře Horáka.

59:02
    Litvínov si prožívá hodně krušný závěr zápasu. Viktor Hübl (LIT) 2 minuty za hákování.

58:30
    Köhler byl v šanci faulován, Zlín hraje signalizovanou výhodu a bude mít přesilovku.

57:39
    Tlak Zlína se vztupňuje. Berani obstřelují branku Litvínova ze všech stran.

56:56
    Verva se této přesilovce Zlína dokázala ubránit, Piroš je zpátky ve hře.

56:19
    Říčkova svižná střela z mezikruží brankáře Horáka nevylekala.

55:46
    Berani tlačí na pilu a Verva se zuby nehty brání přesilovce domácích.

55:29
    Svobodovi střela nesedla a další dotyk s kotoučem zlínského útočníka končí ztrátou útočného pásma.

54:56
    ZS Luďka Čajky je na nohou a přeje si, aby se domácí ujali vedení v zápase. Kamil Piroš (LIT) 2 minuty za hákování.

53:40
    Zlínští výborně brání a Litvínov má problém s rozehrávkou.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 9. Okál, 37. Valenta (Veselý), 45. Říčka (Leška), 46. Holík (Vlach), 52. Čajánek (Žižka, Řezníček), 62. Marušák (Svoboda) – 4. Písařík, 31. Ručinský (Hübl, Kubát), 32. Pavlík (Hübl, Kubát), 37. Pavelka (Trávníček, Piroš), 42. Pavlík (Jánský, Ručinský)

Berani Zlín: Kašík (37. Hromada) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, J. Svoboda – Čech, Ondráček, Kubiš.
    HC VERVA Litvínov: Horák (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo, Baránek – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Gerhát, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík.

Rozhodčí: Čech, Polák – Bryška, Skopal