S20: Dominik BRIESTENSKÝ nepremieňa – 0:0.

Predĺženie je na konci. Mladíci z HK Orange 20 si proti Košiciam zahrajú samostatné nájazdy.

Predĺženie sa skončilo.

64:46
    Oddychový čas hostí.

64:46
    Hostia sú stiahnutí pred vlastnou bránkou a musia prežiť ešte 16 sekúnd. Vhadzovať sa bude pred Okoličánym.

63:48
    Na trestnú lavicu smerujú opäť dvaja hráči. Domáci Bartánus za hru so zdvihnutou hokejkou, hosťujúci Rosandič za krosček. Stále sa hrá vo štvoriciach na oboch stranách.

63:12
    Macejko i pavúk inkasujú dvominútové tresty za hrubosť. Hrá sa vo štvoriciach na oboch stranách.

63:12
    Pavúk zložil k zemi Macejka! Na ľadovej ploche je to už poriadne drsné a hráči si nič nebojujú. Hokejisti HK Orange 520 majú ceľký úspech na dosah.

62:05
    Na opačnej strane nepochodil Bartoš! Čistú strelu skúseného útočníka vyrazil mladučký Okoličány pravým betónom a Orange stále žije!

61:44
    Mladíci stále bojujú! Poriadne tvrdo vypálil Fekiač, ale jeho ranu Melicherčík so šťastím zblokoval. Dorážky boli neúspešné.

61:05
    V úvode predĺženia sa hrá bez akéhokoľvek prerušenia. Hráči na oboch celkov korčuľujú zo strany na stranu a na ľadovej ploche cítiť nervozitu.

60:23
    Prvé vhadzovanie získali na svoje hokejky domáci hráči. Tí sa ihneď presunuli aj do útoku, ale skvelý Kabáčov zákrok strelu nepripustil.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Mladíci rušné sekundy v závere zvládli a napokon sa v súboji hráčov do 20 rokov s aktuálnymi seniorskými majstrami Slovenska bude predlžovať.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:42
    Košičania sa stále snažia o dokonalý obrat. Pred bránku sa natlačil Lapšanský, ale puk za Okoličányho neprepchal.

59:21
    Košičania chceli zaútočiť, ale zastavil ich iba ofsajd.

58:50
    Košice dali gól!

Obrovská smola pre hostí. V powerplay minútu a 10 sekúnd pred koncom vyrovnáva strelou z ľavej strany MAREK BARTÁNUS. Asistencia: Ivan Rachůnek.

58:27
    Košičania hrajú bez brankára.

58:27
    Hostia už medzičasom hrajú v plnom počte. Nasleduje oddychový čas Košíc.

57:53
    Košičania stále v útoku a stále neúspešní! Lapšanský pálil iba mimo bránky a Okoličány odoláva.

57:30
    Hosťom sa puk opäť podarilo vyhodiť z vlastnej obrannej tretiny. Pavúk ho síce chcel aj dokorčuľovať, ale bol už príliš vyčerpaný na to, aby to dokázal.

56:51
    Košičania stále útočia a hostia odolávajú! Mladíci z Orange 20 puk vyhadzujú z vlastnej obrannej tretiny a Bokroš musí byť naozaj spokojný.

56:21
    Tak toto muselo bolieť! Skalický sa obetavo postavil proti prudkej rane súpera a puk do siete nepustil.

55:58
    Hostia sa budú brániť! Rosandič zahral vysokou hokejkou a čakajú ho rušné chvíle na trestnej lavici.

55:33
    V Steel aréne sa stále nič nemení. Domáci hokejisti sú nasťahovaní v útoku a pokúšajú sa niečo vymyslieť, ale hostia sa obetavo hádžu do striel a vzdorujú neporovnateľne skúsenejšiemu súperovi.

54:46
    Oceliari sú vo vlastnej útočnej tretine zatlačení iba k mantinelom, odkiaľ strieľať nemôžu. Hostia robia čo je v ich silách.

54:21
    Hostia sa musia stále brániť! Košičania teraz už puk takmer pretlačili za Okoličányho, ale hosťujúci gólman napokon za Kabáčovej pomoci odolal. Kabáč puk v rýchlosti iba odpálil cez všetky čiary.

52:55
    Hra sa takmer vôbec neprerušuje a mladíci sa stále bránia. Hosťujúci tím hrá skutočne na úrovni svojho maxima.

52:10
    Domáci hráči sa snažia aj naďalej. Spoza bránky chcel puk zaviesť až do siete Hrnka, ale bol dnes už tradične neúspešný.

51:08
    Košičania to skúsili strelou od modrej čiary, Tú ešte pred bránkou tečoval Hrnka, ale Okoličány si aj v neprehľadnej situácii poradil a puk za svoj chrbát nepustil.

50:56
    Na ľadovej ploche sledujeme veľkú bojovnosť na oboch stranách. Pozornosť pútajú najmä hostia, ktorí robia skutočne všetko pre to, aby to dnes dotiahli do zdarného konca.

50:05
    Domáci v plnom počte.

49:37
    Snaha sa síce hosťom uprieť nedá, ale domáci tím sa bráni skutočne veľmi dobre. Oceliari nedovoľujú súperovi štvrtýkrát skórovať.
    ZAUJÍMAVOSŤ: HC Košice s novou posilou.
    Košické mužstvo získalo v uplynulých dňoch do svojich radov 46-násobného českého reprezentanta útočníka Ivana Rachůnka, ktorý minulú sezónu obliekal dres pražskej Sparty. 33-ročný skúsený útočník pôsobil na začiatku aktuálnej sezóny vo fínskej najvyššej súťaži v klube nováčika Sport Vaasa.

Za Košice odohral už dva duely, pričom hneď v prvom zápase na ľade Trenčína sa dokonca zapísal do štatistík ako úspešný strelec.

Zdroj: hckosice.sk

48:46
    Mladíci mali síce s prechodom proti skúsenému súperovi veľké problémy, ale napokon sa do pásma predsa len dostali.

48:16
    Košickí hráči puk okamžite po začiatku oslabovky vyhadzujú cez všetky čiary.

48:05
    Košičania sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje za držanie Juraj Cebák.

47:22
    Hostia v plnom počte. Mladíci sa odhodlane dokázali ubrániť!

47:10
    Košičania stále útočia. V tretine sa teraz puk odrazil k Bicekovi, ale ten to vôbec nečakal a napokon ho zakončil iba vedľa bránky.

46:12
    Košickí hráči sa presunuli do útoku. Spoza bránky sa tam puk okolo žrde snažil za čiaru predrať zrejme Jenčík, ale Okoličány sa ukážkovo presunul a drží svoj tím nad vodou.

45:40
    Mladíci sa vo vlastnom oslabení dostali do prečíslenia! Puk potiahol Rehák a skúšal nájsť Skalického, ale ten bol napokon v poslednej chvíli dobre pokrytý.

45:22
    Hostia sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za hákovanie Michal Kabáč.

44:53
    Košičania sa nasťahovali do útočnej tretiny. Skúšal to tam Bicek, ktorý ale puk zadovkou na spoluhráčov neprihral. Domáci sú veľmi aktívni.

44:24
    Košičanom sa stále nedarí prekonať Okoličányho, pretože si nevedia vypracovať stopercentnú streleckú šancu. napríklad teraz Bartánusa pri prechode do pásma zastavil ofsajd.

44:00
    Domáci tím chcel rozohrávať od vlastnej bránky, ale dopustil sa iba zakázaného uvoľnenia.

43:50
    Medzičasom sa skončil osobný desaťminútový trest košického kapitána Štrbáka.

43:15
    Košičania sú smerom dopredu aktívni a stále sa snažia zakončiť. Súperovu bránku síce obliehajú, ale mladíci sa statočne bránia.

42:50
    V Steel aréne sa v tejto tretine ešte hádam ani neprerušovalo. Na ľade vidíme veľkú bojovnosť, no hostia bojujú zo všetkých síl a tempo zatiaľ zvládajú.

41:46
    Oceliari museli pásmo opustiť, ale po prestriedaní sa do neho opäť vrátili a na Okoličányho poslali spoza pravého kruhu strelu ako z dela! Tá našťastie pre hostí skončila iba tesne vedľa bránky.

40:53
    Chovan s Bartánusom napokon bojovali za bránkou, ale strela z toho nebola. Pokus o nahodenie do nebezpečného priestoru prečítal opäť iba Kabáč.

40:16
    Košickí hokejisti vyhrali úvodné vhadzovanie a puk si hneď posunuli do útočnej tretiny. Tam mal ale priestor postrážený Kabáč a žiaden útok súperovi nedovolil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina je minulosťou. Videli sme v nej tri góly, pričom prekvapujúco sa o dva z nich postarali hostia. Domáci nevyužili trestnú strieľanie a museli sa brániť dokonca v dvojnásobnom oslabení.

Tretia tretina sa začne približne o 19:10.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:43
    Oceliari obliehajú hosťujúcu bránku a pokúšajú sa vyrovnať. Okoličány a jeho defenzíva ale nič nenechávajú na náhodu a už sa ubránia!

39:05
    Medzičasom nám už ostáva iba posledná minúta tejto tretiny. Hostia vyhodili puk spred vlastnej bránky, ale aj napriek tomu sa ešte musia brániť.

38:56
    Domáci sa napokon presunuli do útočnej tretiny a poriadne to tam roztočili. Spred bránky zakončoval zrejme Lapšanský, ale iba do betónom Okoličányho.

38:43
    Košickí hokejisti sa museli úpenlivo brániť, ale svoj boj napokon dotiahli do zdarného konca a štvrtýkrát neinkasovali. Teraz sa pokúsia o vyrovnanie.

37:52
    Skúsenejší Oceliari napokon situáciu zvládli a dokázali sa ubrániť. Už hrajú v plnom počte.

37:32
    Domáci hráči sa museli po celý čas brániť bez akéhokoľvek prerušenia hry. Teraz už hrajú aspoň vo štvorici.

36:59
    V Steel aréne je poriadne rušno. Mladíci hrajú v dvojnásobnej presilovke, tlačia sa do zakončenia a Košičania sa iba odhodlane bránia.

36:20
    Hostia hrajú v plnom počte. ale jeden z trojice Košičanov sa dostal do úniku! Bol ním Bartánus, ale jeho zakončenie Okoličány vychytal!

35:52
    Na trestnú lavicu smeruje aj domáci Juraj Cebák a hostia si po 11 sekundách v presilovke o jedného hráča zahrajú dokonca piati proti trom! Cebák je vylúčený za hákovanie.

35:32
    Pomer síl na ľadovej ploche sa na 31 sekúnd vyrovná a potom bude nasledovať presilovka hostí! Na trestnú lavicu smeruje domáci Jiří Bicek, ktorý si odpyká trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

35:10
    Venujme sa ale späť dianiu na ľadovej ploche, kde domáci hrajú ešte stále presilovú hru a teraz ich strelu zastavila iba konštrukcia bránky! Stalo sa tak už druhýkrát v dueli a šťastena zatiaľ drží s mladými reprezentantmi.

34:42
    V Steel aréne sa to vyvíja skutočne zaujímavo. Hosťujúci mladíci neupustili od svojej vytrvalosti a bojovnosti, na ľade nechávajú celé svoje srdce a vyhrávajú nad aktuálnym majstrom gólom z vlastného oslabenia!

34:07
    HK Orange 20 dalo gól!

Tak toto je skutočne neuveriteľné! MATÚŠ SUKEĽ a Koyš sa dostali do brejku vo vlastnom oslabení a prvý menovaný napokon horko-ťažko pretlačil puk za Melicherčíka, ktorý si myslel, že už ho má pod betónmi. Asistencia: Patri Koyš.

34:03
    HK Orange 20 sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje za držanie hokejky Dominik Jendroľ.

33:22

33:22

Opäť je vyrovnané! SAMUEL PETRÁŠ strelou z pravého kruhu využíva výhodu presilovej hry a HK Orange 20 už druhýkrát v zápase prekvapuje súpera! Asistencie: Michal Kabáč a Pavol Skalický.

33:08
    Košičania sa budú brániť! Na tresnú lavicu smeruje za držanie protihráča Martin Štrbák, ktorý navyše za svoju reakciu smerom k rozhodcovi dostáva aj desaťminútový osobný trest.

32:30
    Košičania napokon puk z vlastnej obrannej tretiny iba vypálili cez všetky čiary. Rozhodca píska zakázané uvoľnenie.

32:21
    Hostia sa okamžite pokúsili zaútočiť. Za bránkou tam tvrdý súboj zvádzal mladík Tábi, ale na skúsenejších spoluhráčov v ňom pochopiteľne nemal.

31:56
    K puku sa postavil faulovaný Lapšanský, ale v zakončení to až príliš prešpekuloval. Košický útočník napokon pozorného Okoličányho neprekonal, čo je pre HK Orange 20 obrovskou psychickou vzburou.

31:56
    Košičania sa dostali do zaujímavej pozície, ktorá bola zastavená iba faulom hostí a rozhodca nariadil trestné strieľanie v prospech Košíc.

31:22
    Košickí hráči sú na koni a pokúšajú sa opäť strelecky ohroziť brankára hostí. DO medzikružia si nakorčuľoval Jánošík, dostal prihrávku a prudko pálil,ale na gól to nestačilo.

30:56
    Hostia napokon vyrovnaný stav neudržali a v Steel aréne opäť prehrávajú. Dnes už ale raz ukázali, že aj majstri sa dajú prekonať, a tak ich čaká ešte veľký, no nie nemožný boj.

30:09

Domáci hokejisti sa natlačili do útoku a podarilo sa im dostať späť do vedenia. Pred bránkou si na prihrávku od pravého mantinelu počkal TOMÁŠ HRNKA a nekompromisne zakončil. Asistencia: Marek Bartánus.

29:34
    Hostia sa napokon museli bleskovo stiahnuť do defenzívy, ale podobné nebezpečenstvo nepripustili a dokázali sa ubrániť.

29:19
    Mladíci to vymysleli veľmi dobre a bola z toho zaujímavá príležitosť! Puk po ľavej strane potiahol Skalický, ale na strelu to nemal, tak sa ho ešte pokúsil posunúť do prehusteného priestoru na Kabáča. Brankár Melicherčík si ale zachoval chladnú hlavu a puk betónmi vyrazil.

28:21
    Hostia puk získali pred vlastnou bránkou a dostali ho von z obrannej tretiny. Po odovzdaní na opačnú polovicu klziska už počkajú na vylúčeného spoluhráča.

28:06
    Oceliari sa nasťahovali späť do útočnej tretiny. Okoličány sa musí mať na pozore, ale zatiaľ sa mu darí odolávať pokusom súpera. Mladíci dávajú do hry úplne všetko.

27:34
    Mladí hokejisti prežili veľmi rušné chvíle a napokon sa im podarilo puk vyhodiť cez všetky čiary.

27:13
    Košičania začali skutočne aktívne a takmer sa im podarilo dostať opäť do vedenia! Domáci vyšachovali súperovu defenzívu a zakončovali z ľavej strany no Okoličány predviedol skvelý prehľad a puk chytil.

26:26
    Hosťujúci gólman Dávid Okoličány dokonca inkasuje dvojminútový trest za zdržiavanie hry. Ten si za neho odk´pyká Dominik Briestenský.

26:26
    Veľmi dlho sa teraz hralo bez prerušenia, čo sa rozhodol ukončiť až hosťujúci gólman Okoličány. Ten vybehol proti Cebákovmu nahodeniu preč zo svojej bránky a vrhol sa po puku.

25:19
    Mladíci sa skutočne oduševnene bránia a odmietajú súpera pustiť do útočnej tretiny. Košičania majú ale dostatok skúseností na to, aby sa im to aj tak podarilo.

24:31
    Na ľadovej ploche v týchto chvíľach sledujeme rýchly hokej s veľkou bojovnosťou na oboch stranách, ktorý ale nebezpečnejšie situácie neprináša.

23:46
    Ani následné krížne prihrávky cez pásmo napokon Košičanom úspešné zakončenie nepriniesli. Domáci tím je síce aktívnejší, ale hostia sa oduševnene bránia.

23:16
    Domáci sa usadili v útočnej tretine a skúsili to strelou od modrej čiary. Tvrdým projektilom chcel zabodovať Cebák, ale jeho rana bola zrejme trochu zrazená a skončila iba mimo bránky.

22:55
    Na ľade sa stále ni nemení. Skúsenejší Košičania majú v tejto časti hry herne navrch a svojimi streleckými pokusmi aj naďalej ohrozujú Okoličányho, ten sa ale drží statočne.

22:39
    Košičania pokračujú vo svojej aktivite. Domáci hokejisti sa po čase obliehania Okoličányho bránky dostali aj k strele, ale tú gólman s prehľadom kryl.

21:17
    A situácia sa zopakovala. Tentokrát hostia puk vysunuli z vlastnej obrany tak tvrdo, že ho napokon ani sami nestihli dokorčuľovať a opäť je z toho iba zakázané uvoľnenie.

21:07
    Hosťujúci hokejisti sa museli brániť a vyriešili to jednoduchým odpalom puku cez všetky čiary. Zverenci trénera Bokroša teda nemôžu striedať.

20:29
    Vzápätí ale domáci hokejisti podnikli rýchly brejk, ktorý sa skončil nastrelením konštrukcie bránky mladých reprezentantov! Okoličány mal teraz obrovské šťastie.

20:15
    Úvodné buly druhej tretiny po veľkej bojovnosti získali na svoju stranu hostia. Kabáč sa ihneď natlačil do zakončenia z pravej strany, ale Melicherčík jeho puk betónom vyrazil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je za nami. Videli sme v nej bojovný hokej na oboch stranách, ktorý napokon hosťom priniesol vytúžené vyrovnanie a tak sa do šatní ide za stavu 1:1.

Druhá tretina sa začne približne o 18:17.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:46
    Mladíci vysoko forčekujú rozohrávku súpera a Košice sa nevedia dostať do útočnej tretiny., V tejto časti hry už presný zásah neuvidíme.

19:01
    V závere uplynulej minúty sme videli zaujímavú šancu domácich. Košičania sa natlačili pred bránku a Okoličány vôbec nevedel, kde je puk, no pomohla mu bránka posunutá v zápale hry.

18:29
    Mladíci sa dokázali ubrániť! Stalo ich to veľa síl, ale so svojim odhodlaním to dokázali a záver tretiny sa pre nich bude niesť v lepšej nálade.

18:01
    Hostia puk opäť vyhadzujú z vlastnej obrannej tretiny. Mladíci sa zatiaľ skvele a odhodlane bránia.

17:43
    Domáci sa napokon v pásme usadili a po prihrávke pálil spred modrej čiary Štrbák. Tomu ale puk v rýchlosti nesadol a košický kapitán minul priestor bránky.

17:01
    Hostia v úvode presilovky dvakrát za sebou poslali puk von z pásma. Mladíci robia súperovi veľké problémy a vôbec ho nepúšťajú do zakončenia.

16:29
    Hostia sa budú brániť! Dominik Jendroľ smeruje na trestnú lavicu za držanie.

16:13
    Výborná šanca pre Košice! Do zakončenia sa natlačil unikajúci Jenčík, ale bol trochu faulovaný a tak Okoličány jeho pokus aj so šťastím pri avizovanom vylúčení chytil.

15:52
    Košičania sa po inkasovanom góle natlačili do pásma s cieľom pokúsiť sa o okamžité vyrovnanie. Ich pokusy sú síce badateľné, ale hostia s množstvom sebavedomia bojujú ako o život.

15:10
    Bojovnosť a odhodlanosť hosťom napokon priniesla vytúžený gól a mladíci si vyslúžili aj potlesk tribún. Otázkou teraz je už iba to, či vyrovnané skóre udržia a neinkasujú.

14:21

Je vyrovnané! Až trojica hráčov hostí sa razom natlačila pred domácu bránku a po prihrávke z pravej strany puk pod hornú žrď nekompromisne zavesil MATÚŠ SUKEĽ. Asistencie: Samuel Petráš a Pavol Skalický,

13:25
    Situácia sa opakuje. Košickí hráči chceli prejsť do pásma veľmi rýchlo a ich snaha napokon nevyšla.

13:16
    Domácim hokejistom sa to ale napokon nepodarilo. Oceliari opäť vyhodili puk iba cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

12:40
    Domáci Košičania sa v plnom počte nikam bezhlavo nehrnú. Puk držia na svojich hokejkách a rozohrávať budú z vlastnej polovice.

12:03
    Do konca presilovky hostí ostáva už iba pár sekúnd. Mladíci opäť nedokázali ani pomýšľať nad vyrovnaním.

11:25
    Hostia napokon puk v útočnej tretine udržali a takmer sa dostali aj do nebezpečnejšej pozície pred Melicherčíka. Tam sa natlačila útočiaca trojica a zakončoval zrejme Koyš, no jeho rana bola zblokovaná.

11:03
    Napokon to skúsil hosťujúci Koyš. Ten si puk obhodil popri mantineli okolo brániacej dvojice a dostal ho do pásma,a le tam ho nestihne dokorčuľovať.

10:35
    Košičania demonštrujú svoje skúsenosti a na ľadovej ploche sa ani teraz nič nemení. Češík dokonca v strednom pásme podržal puk a nazbieral nemalé množstvo sekundičiek pre svoj tím.

10:05
    Košičania už hrali v plnom počte ale budú sa opäť brániť! Na dve minúty smeruje na trestnú lavicu za hákovanie Adam Drgoň.

09:23
    Presilovka hostí sa končí a zdá sa, že mladíci napokon ani len nevystrelia. Proti aktuálnym majstrom to majú skutočne veľmi náročné.

09:11
    Melicherčík sa musí poriadne nudiť. Od začiatku zápasu na jeho bránku smerovala iba jediná strela.

08:45
    Značná časť presilovky mladých je už minulosťou, ale na ľadovej ploche sa stále nič nemení. Hostia sa nevedia ani len dostať do útočnej tretiny.

07:59
    Košičania začali hru v oslabení bez akéhokoľvek zaváhania. Domáci hráči puk vyhodili z vlastnej obrannej tretiny a súpera do útoku vôbec nepúšťajú.

07:27
    Košice sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za nedovolené bránenie Ivan Rachůnek.

06:23
    Oceliari si vedia vypracovať viac šancí, ale hostia sa dobre bránia. Pred bránku sa teraz natlačil Suja, no jeho šermovanie hokejkou sa strelou neskončilo.

06:08
    Hosťom neostávalo nič iné, iba to skúsiť nahodením puku. Boli ale veľmi Ďaleko od bránky Košíc a je z toho ba zakázané uvoľnenie.

05:56
    Hostia sa zatiaľ držia v hre. Mladí hokejisti majú síce puk na hokejkách, ale nevedia sa s ním dostať do útočnej tretiny.

05:18
    Košickí hráči mali zahrávať útočnú akciu opäť spoza vlastnej bránky, ale ich pas bol veľmi prudký a skončil sa iba zakázaným uvoľnením.

04:56
    Košičania museli ísť po puk do strednej tretiny a odtiaľ sa pokúšal novú útočnú akciu založiť Lapšanský. Toho si ale na modrej čiare počkal Petráš a obetavo ho odzbrojil.

04:20
    Košičania si puk prevzali na svoje hokejky a okamžite zaútočili. Z pravého kruhu nahadzoval puk pred bránku Jenčík, ale Bartošov teč zastavili iba betóny Okoličányho.

03:45
    Mladíci držia puk v útočnom pásme, ale iba za bránkou domáceho gólmana. Košičania súpera k streleckému pokusu nepúšťajú a hostia sa iba trápia.

03:06
    Mladí reprezentanti hlavy nevešajú a bojujú o vyrovnanie. V útočnej tretine to strelou z ľavej strany skúšal Hrušík, ale mieril iba do pozorného Melicherčíka.

02:23

Domáci hokejisti sa hneď v úvode ujímajú vedenia. MATÚŠ CHOVAN na modrej čiare dostal puk medzi dvojicu obrancov, ktorá sa už mohla iba prizerať na jeho samostatný nájazd na bezmocného Okoličányho. Asistencie: Martin Štrbáka Juraj Cebák.

02:07
    Košičania sú stále aktívni a tlačia sa do zakončenia. od modrej čiary teraz pálil Cebák a jeho ranu chcel do siete tečovať Sojčík, ale v zápale hry si Oceliari pomohli prihrávkou rukou.

01:38
    Košičania sa pokúšali rozohrať od vlastnej bránky, ale prihrávka smerom dopredu im nevyšla a dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia.

01:00
    Napokon sa dopredu nahrnuli aj domáce Košice. Z pravej strany strieľal Bartoš, ale zdá sa, že dostal nepekný hit hokejkou. Rozhodca si nič nevšimol a tak sa pokračuje v hre.

00:35
    Hostia začali skutočne bojovne. Teraz to popri pravom mantineli skúsil Sukeľ, ale ani jemu sa cez skúsenejších súperov nepodarilo prejsť.

00:18
    Úvodné buly získali na svoje hokejky hosťujúci hokejisti. Bačik chce lhneď rozohrávať z vlastnej obrannej tretiny, ale mladíci boli zatlačení súperom a vyprodukovali iba ofsajd.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráči oboch celkov sú už pripravení na ľadovej ploche a stretnutie sa o malý moment začne. Domáci hráči nastúpia v tmavomodrých dresoch, ich súper v bielej farbe.

Dámy a páni, prajeme vám príjemný športový zážitok.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Melicherčík – Štrbák, Cebák, Philipp, Macejko, Jánošík, Drgoň – Rachůnek, Hrnka, bartánus – Jenčík, Bartoš, Bicek – Lapšanský, Češík, Sojčík – Suja, Chovan, Stupka – Hinďoš

HK Orange 20: Okoličány – Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Rosandič, Fekiač, Mendrej – Petráš. Kabáč, Skalický – Briestenský, M. Sukeľ, Koyš – Galsi, Rehák, Hrušík – Michalek, Giľák, Tábi

Rozhodca: Jura – Bogdaň, Rovenský.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. Pre Košičanov je tento duel špecifický, pretože na vlastné klzisko sa vrátia po šesťzápasovej sérii zápasov na klziskách súperov. Aktuálnych majstrov Slovenska čaká v pondelok o 17:30 húževnatý súper HK Orange 20.

V metropole východu nás čaká zaujímavé meranie síl. Aktuálne druhí Košičania v ňom budú chcieť získať tri body a dostať sa späť na prvú priečku v tabuľke. Tú im totiž uchmatla Nitra, oproti ktorej majú ale Oceliari práve tento zápas k dobru. Košickí hráči doposiaľ v 30 zápasoch získali 65 bodov a celkové skóre 72:48. Zverenci trénera Tomka majú vôbec najlepšiu defenzívu v celej súťaži.

Hosťujúci mladíci z HK Orange 20 majú pred sebou posledné tri zápasy v Tipsport extralige. Talentovaní juniori sa už v tejto sezóne v našej najvyššej hokejovej súťaži predstavili celkovo 17-krát a čakajú ich už iba duely v Košiciach, Banskej Bystrici a Skalici. Zverenci trénera Bokroša získali v atraktívnych dueloch oproti ostrieľaným súperom množstvo cenných a nenahraditeľných skúseností, ktoré zúžitkujú už o pár týždňov na majstrovstvách sveta do 20 rokov v Kanade. Slovenskí reprezentanti dokázali v našej súťaži súpera takmer vždy poriadne potrápiť a niekedy aj zaskočiť, výsledkom čoho je zisk piatich bodov za jeden riadny triumf a jednu výhru po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 3. Chovan (Štrbák, Cebák), 31. Hrnka (Bartánus), 59. Bartánus (Rachůnek) – 15. Sukeľ (Petráš, Skalický), 34. Petráš (Kabáč, Skalický), 35. Sukeľ (Koyš), rozh. náj. Koyš