NY Islanders – Ottawa 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – New Jersey 1:0 (kon.) | Washington – Vancouver 3:4 (kon.)
Carolina – Nashville 2:1 (kon.) | Buffalo – Tampa 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Dallas 5:3 (kon.)
Detroit – Florida 3:4 (kon.) | Calgary – Arizona 5:2 (kon.) | San Jose – Philadelphia 2:1 (kon.)
Los Angeles – Boston 2:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Nashville Predators
Středa 03.12.2014, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:42:25)

Andrej SEKERA (CAR) 0+0 0 střel, čas na ledě 20:51

Domácí uhájili těsné vedení až do konce, byť to v závěru zápasu bylo hodně těžké, bránit se ve čtyřech proti šesti hráčům soupeře. Carolina se dnes mohla spolehnout na skvěle chytajícího Warda, který podal výtečný výkon. Hosté se dlouho nemohli prosadit, jejich zakončení postrádalo přesnost a možná někdy i trochu štěstí. S jedním vstřeleným gólem se těžko dělají body.

60:00

59:51
    Posledních devět vteřin a Cam Ward drží hosty v šachu.

59:35
    Dobrá střela Josiho, z pravé strany, puk zamířil těsně vedle.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.

59:29
    A Ward nakonec zachytil puk z své pravé tyčky a přerušuje hru, dává tak svým spoluhráčům prostor pro vystřídání.

59:22
    Hosté ostřelují branku Hurricanes.

59:08
    Hosté hrají v šesti, branka Predators prázdná, domácí se brání ve čtyřech.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Ward přerušuje hru, ale nastává kritická situace pro Hurikány, na trestnou lavici odchází Riley Nash za podražení.

58:38
    Hosté se šesti hráči v poli, Rinne na střídačce.

58:30
    Posledních devadesát vteřin do konce třetí třetiny, Forsberg se snaží dostat z levé strany do šance, ale nemá rychlost.

57:45
    Shea Weber nahazuje do útočného pásma, ale tam hrají pouze domácí.

57:38
    Hra přerušena, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

56:35
    Puk ve středním pásmu, hosté se ho snaží získat na své hokejky.
    Mike RIBEIRO - 2:1

55:14
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak nakonec se přece jenom hosté prosazují, po přihrávce Huttona se do zakončení dostává MIKE RIBEIRO, který bekhendem překonává ležícího Warda, před nímž zůstal až trestuhodně osamocen. Asistence: Roman Josi.

54:52
    Icing Caroliny, vhazování po pravici Warda.

53:58
    Puk ve třetině Nashvillu, ale hosté rozehrávají.

53:38
    Na druhé straně má puk ve své moci Ward, po střele Volčenkova, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

52:48
    Domácím se nyní vede překonat zhuštěné střední pásmo, Gerbe pálí z pravé strany, Rinne vyráží.

52:05
    Sekera rozehrává, nacházíhůl Gerbeho, číhajícího ve středním pásmu.

51:27
    Icing Caroliny, hra přerušena, vhazování po levici Warda.

50:40
    Forsbergova střela končí pouze vedle branky Hurikánů, takhle se budou těžko dávat góly.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny, hosté stále nedokázali překonat defenzivu Caroliny, v čele s gólmanem Wardem.

49:38

49:29
    A je úspěšný, nyní se dostal před Rinnem do šance, ale jeho bekhend z bezprostřední blízkosti nekončí gólem.

49:18
    Tlustý svádí souboj za brankou Nashvillu.

48:25
    Gerbe si řekl o přihrávku na pravé straně, kterou také dostal, ale jeho střela z voleje byla zblokována, puk směřuje do středního pásma.

48:05
    Lindholm se z pravé strany dostává před Rinneho, který ale jeho pokus vyráží.

47:38
    Opět se vylučuje, za hákování odchází na trestnou lavici hostující Mike Ribeiro a domácím se tak nabízí druhá přesilová hra v této třetině.

47:15
    Následuje komerční přestávka.

47:08
    Puk za brankou Caroliny, Jordán ho vybojoval a odehrál ze třetiny.

46:25
    Hosté jsou po inkasovaném druhém gólu o poznání aktivnější, dokonce domácí přehrávají.

45:42
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hosté.

44:52
    Střela Wilsona z levé strany, Ward musí zasahovat, puk nakonec jeden z obránců Caroliny "odpaluje" ze třetiny.

44:35
    Hosté své oslabení přečkali naprosto s přehledem, domácí neohrozili Rinneho.

44:09

43:38
    Cullen se dokonce dostal při vlastním oslabení do šance, puk za brankou Hurikánů.

43:15
    Domácím se přesilová hra zatím vůbec nedaří.

42:09
    Poprvé se v zápase vylučuje, Mike Fisher za podražení, přesilová hra pro Carolinu.

41:55
    Po střele Volčenkova se puk doslova otřel o branku Caroliny!
    Victor RASK - 2:0

40:55
    Carolina právě vstřelila branku!
    Po povedené střele Ellise se domácí vydali do útoku, Skinner přihrává z pravé strany na levou, kde si podél mantinelu nabruslil do třetiny Predators VICTOR RASK, jenž tak nějak "plácl" do puku a ten končí v brance hostů. Asistence: Jeff Skinner.

40:49
    Ward měl nyní co dělat s dělovkou Ellise.

Andrej SEKERA (CAR) 0+0 0 střel, čas na ledě 14:40

V posledních vteřinách druhé třetiny se ještě do úniku dostal z pravé strany Nathan Gerbe, který ale tváří v tvář Rinneho nepřekonal, skóre tak zůstává i po druhé třetině neměnné, domácí vedou brankou Skinnera z první dvacetiminutovky 1:0. Ve druhé třetině jsme rozhodně nesledovali lepší hokej, než v té první. Oba týmy nijak bruslařsky nezáří, naopak, tempo zápasu je "ospalé", nelze se tak výsledku divit.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Nathan Gerbe pálí z levé strany z voleje, ale netrefuje branku Nashvillu.

39:19
    Rinne má puk pod svou lapačkou, doráželi tam Skinner a Nash.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk za brankou Predators.

38:49
    Sekerova střela od modré zblokována a hosté se osvobozují, puk ve středním pásmu.

38:28
    Andrej Nestrašil vyhrál vhazování před Rinnem, domácí v útočném pásmu.

37:46
    Nakonec ale musí zasahovat před dotírajícím Boychukem, hra přerušena.

37:32
    Rinne rozehrál na velkou dálku, až do středního pásma.

36:18
    Na druhé zakončuje Skinner, puk ale končí vysoko nad brankou, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

35:45
    Střela Volčenkova, od modré, z levé strany, zblokována mimo branku Caroliny.

34:40
    Na druhé straně střela Lindholma zpoza obránce, pravým betonem vyráží Pekka Rinne.

34:05
    Ellis našel před brankou Neala, který to zkouší těsně před Wardem bekhendem, ale domácí gólman chytá.

33:28
    Domácí s pukem za vlastní brankou, nepřesný pas na Gerbeho.

32:15
    Hosté nahazují puk za branku Caroliny, ale domácí rozehrávají.

31:10
    Komerční přestávka.

30:50
    Hosté v útočném pásmu, Nystrom s pukem u pravého mantinelu, nakonec pálí z levé strany, od modré, Josi, ale Ward vyráží.

30:10
    Jsme ve druhé polovině utkání, na góly zatím hodně chudého utkání, stejně tak i na pohledné akce a šance.

29:45
    Carolina znovu v útočném pásmu, ale O. Jokinen dokázal dostat puk ze třetiny.

29:01
    Souboj o puk ve třetině Nashville, úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.

27:08
    Sekera dostal puk ze třetiny, hosté ale stále drží puk.

26:10
    Nystrom rozehrál zpoza vlastní branky, ale hosté mají problémy s rozehrávkou.

25:15
    Hosté v útočném pásmu, střela Ribeira zblokována mimo branku Caroliny.

24:25
    Ribeiro sice zavezl puk do útočného pásma, ale tam nepřešel přes obránce soupeře.

23:28
    Zakázané uvolnění Nashville, hra se stěhuje zpět před Rinneho.

22:50
    Josi vybojoval puk za vlastní brankou a založil útočnou akci domácích.

21:58
    Výtečná akce domácích, Sjomin přihrává před branku podobnou otočkou, jako při gólové situaci Nestrašil, Gerbe si najíždí před branku, kterou ale netrefuje.

21:20
    Nahozený puk za branku Hurricanes, Ward rozehrává.

Andrej SEKERA (CAR) 0+0 0 střel, čas na ledě 7:30

První třetina nenabídla nijak strhující hokej, oba týmy mají viditelné problémy s koncovkou, přesto jsme se v závěru třetiny gólu dočkali. Domácí využili většího prostoru po střídání Nashvillu, skvělou práci odvedl Nestrašil, po jehož báječné přihrávce skóroval Skinner. Do kabin tak domácí odchází s vedením 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52
    Ti nakonec pouze vyhazují na zakázané uvolnění, vhazování po pravici Rinneho.

19:35
    Poslední minuta první třetiny, puk ve třetině hostů.
    Jeff SKINNER - 1:0

18:59
    Skvělou práci odvedl Andrej Nestrašil, který u levého mantinelu udržel puk a nakonec ho i parádním bekhendem z otočky nasměroval před branku, kde JEFF SKINNER vložil hokejku do dráhy puku a ztečoval ho do branky. Asistence: Andrej Nestrašil a John-Michael Liles.

17:55
    Nakonec je hra přerušena a rozhodčí nařizují vhazování po levici Rinneho.

17:45
    Sekera bojuje o puk za brankou Predators.

16:57
    Domácí mohli potrestat špatně střídajícího soupeře, šli ve třech na dva bránící hráče, ale Sjominovi nevyšla "stahovačka", výborný obranný zákrok zadáka Predators!

16:18
    Jordán pálí od modré, z pravé strany, ale netrefuje branku, Rinne nemusí zasahovat.

15:35
    Puk ve třetině Hurikánů, ale jen na chvíli, domácí se zatím dobře brání.

14:41
    Hra opět přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu, to vše ale až po komerční přestávce.

14:16
    Hosté střídají, domácí místo postupu do útoku pouze nahazují puk do třetiny soupeře a vyčkávají ve středním pásmu.

13:31
    Rinne si nyní připsal tři dobré zákroky a hosté se dostávají z vlastního pásma.

13:15
    Vhazování po pravici RInneho, ke střele se okamžitě dostává Boychuk, který pálí na branku Predátorů, Rinne chytá.

12:33
    Následuje nepřesná rozehrávka Predátorů, je pískán ofsajd.

12:18
    Weber se nedostal do zakončení, byl tam výborně ubráněn a puk končí v rohu.

11:31
    Ward má puk ve své moci a přerušuje raději hru, prostor dostává komerční přestávka.

11:25
    Gaustad znovu pálí z levé strany, i tentokrát úspěšnější Ward.

10:40
    Cam Ward chytá střelu Paula Gaustada a přerušuje hru.

09:52
    Hosté nepřesně rozehrávají, je pískán icing.

09:25
    Jarnkrok zkouší bekhendem z pravé strany překvapit Warda, ten ale nemusí vůbec zasahovat, puk míří mimo branku.

08:31
    Ellis rozehrává na Forsberga, který se po pravé straně zkouší prosadit, nepřešel ale přes Tlustého.

07:20
    První větší šance utkání, Taylor Beck se dostal před Warda, kterého zkoušel bekhendem překonat, ale domácí gólman je úspěšnější.

06:52
    Zatím je to ale spíše takové bruslení ze strany na stranu, bez šancí na jedné či druhé straně, komerční přestávka.

06:30
    Puk míří ze třetiny Caroliny, domácí útočí po pravé straně.

05:43
    Forsberg zkouší z pravého křídla překonat Warda, ten si ale povyjel z branky a nedal mu šanci.

05:05
    Na druhé straně musí zasahovat Rinne proti střele Volčenkova.

04:45
    Oba týmy střídají, hosté se dostávají do třetiny Hurricanes, Fisher pálí z pravé strany, Ward vyráží.

04:05
    Další vhazování po levici Rinneho, tentokrát jsou úspěšnější hosté.

03:33
    Vhazování po levici Rinneho, domácí úspěšnější.

03:25
    Ellisova střela končí pouze na hokejce Jordána a domácí přechází do rychlého protiútoku.

02:40
    Nakonec se Sjomin dostává ke střele, ale ta je zblokována bránícím Ekholmem.

02:10
    Volčenkov rozehrává, ale napadán Sekerou, puk stále zůstává ve třetině hostů.

01:47
    Ofsajd Nashvillu na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:59
    Sekera pálí z pravé strany, ale je to spíše taková propagační střela, domácí střídají.

00:30
    Český obránce Jordán poprvé u puku, vyhazuje ho ze třetiny.

00:01

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Sekera, Liles, Gleason, Hainsey, Jordán – Tlustý, E. Staal, Lindholm – Gerbe, Nash, Sjomin – Skinner, Rask, Nestrašil – Boychuk, McClement, Dwyer

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Volčenkov, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Neal – Wilson, Jarnkrok, C. Smith – Cullen, Fisher, O. Jokinen – Nyström, Gaustad, Beck.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Carolina Hurricanes přivítá na svém ledě Nashville Predators.

CAROLINA HURRICANES
    ________________________________________

Carolina má za sebou těžký dvojzápas s nejlepším týmem divize a druhým nejlepším týmem Východní konference, Pittsburgem. Po trochu senzační výhře 4:2 na hřišti Penguins přišla v domácí "odvetě" prohra 2:3, byť se Hurikáni ujali vedení ve 4. minutě zásluhou Justina Faulka. Pak ale třikrát skórovali hosté a bylo po zápase, kosmeticky pak skóre upravil dvanáct vteřin před koncem Lindholm. Carolině se postupové příčky již hodně vzdálily, aktuálně činí ztráta již devět bodů!

NASHVILLE PREDATORS

Predátoři neprožívají špatné období. Po těsné porážce v Ottawě 21. listopadu následoval čtyřzápasová domácí série, která bývá vždy velmi náročná a Nashville ji zvládl na výbornou! Všechna utkání vyhrál, byť třikrát se prodlužovalo, z toho dvakrát musely o výhře rozhodnout až nájezdy a i jediná výhra v základní hrací době nebyla nijak přesvědčivá – 2:1 s Columbusem. Důležité jsou body a těch mají Predátoři dost – 34. Dost na to, aby vedli Centrální divizi a v hodnocení celé západní konference jsou druzí, o bod za vedoucím Anaheimem!

Útočníci Andrej NESTRAŠIL a Jiří TLUSTÝ a obránce Michal JORDÁN.

V Nashvillu nepůsobí žádný český hráč.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 19. Skinner (Nestrašil, Liles), 41. Rask (Skinner) – 56. Ribeiro (Josi)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Volčenkov, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Neal – Wilson, Jarnkrok, C. Smith – Cullen, Fisher, O. Jokinen – Nystrom, Gaustad, Beck

Rozhodčí: Pochmara, L'Ecuyer – Wheler, Sharrers