Liberec – Sparta 3:5 (kon.) | Kladno – Chomutov 3:0 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Slavia 1:6 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Jihlava – Olomouc 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 3:5 (kon.)
Rytíři Kladno
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 04.12.2014, 16:00 • 2. plocha ČEZ stadionu Kladno • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tabulka dnes vypovídá o tom, že bychom mohli vidět velmi vyrovnaný zápas. Chomutov je druhý v tabulce s 49 body, jen o skóre horší, než vedoucí Kladno. V minulém zápase se Pirátům podařilo zvítězit 4:2 nad Českými Budějovicemi, když velmi vyrovnaný duel rozhodla třetí třetina, která vyzněla lépe pro Chomutov.

Nejproduktivnější hráči v II. části

1. Jakub Chrpa – 1 zápas (1+1)
    2. Miroslav Bednář – 1 zápas (1+0)
    3. Robert Černý – 1 zápas (1+0)
    4. Adam Kellerstein – 1 zápas (1+0)
    5. Aleš Macháček – 1 zápas (0+1)

Domácí si v minulém zápase doma poradili s Jihlavou 7:3. Rytíři se mohou spolehnout na skvěle chytajícího reprezentačního gólmana Daniela Vladaře, který se na poslední výhře podílel značnou měrou.

1. Martin Slánský – 1 zápas (0+3)
    2. Yuki Miura – 1 zápas (2+0)
    3. Daniel Kružík – 1 zápas (1+1)
    4. Filip Doležal – 1 zápas (0+2)
    5. Jakub Kuzďas – 1 zápas (1+0)

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se tyto dva týmy potkaly 1.11.2014 na chomutovském ledě. Z tohoto zápasu si nakonec odvezli kladenští hokejisté dva body za výhru 5:4 v prodloužení.

Rytíři Kladno: Vladař (Švihálek) – Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Míka, Špaček, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Páleník, Hierman, Cestr, Szathmáry, Černý, Drobný – Šťovíček, A.Macháček, Jirušek, Tupý, Tatár, Veselý, Bednář, Janák, Kellerstein, P.Macháček, Strunz, Chrpa.

Oba týmu už jsou nastoupeny, utkání za chvíli začne.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrávají hosté.

00:31
    Ke Šťovíčkovi se teď dostal náhodně odražený puk, chomutovský kapitán ovšem svou bekhendovou střelou skóre neotevřel, puk našel jen hruď Vladaře.

01:33
    Bundovu střelu od modré s obtížemi vyrazil hostující gólman.

02:09
    Janákovo lehké nahození vyráží domácí brankář do rohu.

03:12
    Havlůj skvěle vybojoval puk za bránou soupeře, ale následně o něj přišel.

03:30
    Matula (KLA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

04:43
    Chrpa zavážel puk do útočného pásma, ale puk mu utekl a to umožnilo Bundovi bez problémů vyhodit.

05:30

06:04
    Janeček našel z křídla na střelu Macháčka, jehož střela z nápřahu nadělala Lukešovi značné problémy, ale nakonec jí vyrazil do rohu.

07:08
    Kladenská rozehrávka byla nepřesná, píská se tedy icing.

07:40
    Hajný jen nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.

08:25
    Janák se dostal z rohu až před Vladaře, který mu na poslední chvíli vypíchl puk svojí širokou hokejkou.

09:20
    Nahozením teď získal Doležal pásmo pro Kladno.

09:24
    Hned po buly putoval puk na modrou k Bundovi, který vystřelil přímo do hrudníku Lukeše.

10:40
    Hostující bek Meliško prověřil od modré domácího gólmana, ten jeho pokus vyráží vyrážečkou.

11:10
    Teď vznikl zmatek v pásmu Kladna, takže domácí raději vyhodili puk na zakázané uvolnění.

11:40
    Havlůj střílel z velkého úhlu nad bránu hostí.

11:42
    Hierman (CHM) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

12:33
    Po dlouhé kombinaci domácích se pokoušel Šilhavý nahodit puk před bránu, jeho střelu zblokoval jeden z hostujících obránců a následně puk vyhodil.

13:42

14:08
    Doležal (KLA) je vyloučen na 2 minuty za napadení.

14:12
    Domácí hned po buly vyhazují přes všechny čáry.

15:05
    Chrpa dostal na střed skvělou přihrávku od Bednáře, ale jeho střelu vykopl Vladař svým levým betonem.

16:08

16:28
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Macháček v rohu vybojoval puk a krásně ho předložil před bránu na neobsazeného PETRA JANEČKA, který nadvakrát překonal Lukeše. Asistence: Vladimír Macháček

17:46
    Hosté se opět provinili icingem.

18:11
    Hiermanovo nahození Vladař viděl a jistým zákrokem zneškodnil.

19:06
    Bednář (CHM) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

19:27
    Po kombinaci domácích střílel Šilhavý z pravého kruhu, hostující gólman střelu vyrazil za bránu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:45.

Po první třetině odchází šťastněji do kabin tým domácích, který má od sedmnácté minuty jednogólové vedení, o které se zasloužil přihrávající Macháček a střelec gólu Janeček. Chomutovští první třetinu nehráli špatně v obraně, ale v ofenzivě si mnoho šancí nevytvořili.

20:01

20:10
    Puk je na hokejkách hostů, kteří zakládají první akci druhé třetiny.

20:52
    To byl ale rychlý vstup to třetiny! Zajíc posunul puk od modré na střed na DANIELA KRUŽÍKA, který překonal hostujícího gólmana střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Josef Zajíc, Martin Slánský

21:56
    Kuzďasovo nahození ze středního pásma vyrazil Lukeš jen před sebe. Následně vznikl před bránou Chomutova boj o puk, ve kterém byl nejúspěšnější hostující gólman, který přerušil hru.

22:39
    Kružík (KLA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

23:20
    Tejnorovo nahození drží Vladař ve své lapačce.

23:41
    Velmi aktivní Tejnor zkoušel opět střílet od modré, ale opět si jeho pokus domácí brankář našel lapačkou.

24:39

24:59
    Jirušek (CHM) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

25:56
    Šilhavý o puk přišel, takže hosté vyhazují.

26:23
    Stejnou chybu udělal Schildhabel, puk je opět u Vladaře.

26:59

28:16
    Šťovíček přejel do útočného pásma a střílel na Vladaře, který puk udržel v chráničích.

28:45
    Šilhavý uháněl sám na Lukeše a přestřelil. Protože byl faulován, je nařízeno trestné střílení pro domácí.

28:45
    Vojtěch Šilhavý zkoušel střelu mezi betony, ale tu si hostující gólman pohlídal a vyrazil puk hokejkou.

30:03
    Hostující Janák střílí z levého kruhu vysoko nad domácí bránu.

30:45
    Strunz předkládal puk do brankoviště Tupému, který minul levou Vladařovu tyč a necelý decimetr!

31:49
    Piráti jsou teď aktivnějším týmem, což ukázal Bednář svým průnikem, který bohužel pro hosty nedokázal zakončit.

34:01
    Po Bundově střele Lukešovi propadl puk za záda. Mnoho Rytířů už zvedalo ruce, ale rozhodčí rozpažil, protože puk zřejmě brankovou čáru nepřekročil.

34:50
    Nahození Tejnora chytil lapačkou domácí gólman a tím přerušil hru.

35:24
    Macháček v přečíslení 2 na 1 našel Strunze, kterému velmi smolně puk přeskočil hokejku.

36:23
    Schildhabel (KLA) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

37:18
    Dominik Tejnor střílel od modré, ale prudkou střelu vyrazil Vladař betonem do rohu.

38:23

38:47
    Cestr nebezpečně střílel od modré. S jeho pokusem měl Vladař problém, ale nakonec puk udržel.

38:56
    Potěchin (KLA) a Janák (CHM) jsou vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:32.

Domácí sice vstřelili gól na 2:0, ale po této brance přestali předvádět aktivní hru a spíše se stáhli do defenzivy, z čehož těžili Piráti, kteří si vytvořili hodně příležitostí a mohli nejméně snížit.

40:01

40:05
    První buly třetí třetiny vyhráli Rytíři.

40:56
    Oba týmy jsou v plném počtu.

41:15
    Tejnorova dělovka z pravého kruhu míří nad Vladařovu bránu.

41:36
    Kladnu začátky třetin vycházejí. Slánský od mantinelu přihrával do mezikruží na JAKUBA ŠPAČKA, který střelou nad Lukášovu vyrážečku rozvlnil síť v hostující bráně. Asistence: Marin Slánský, Yuki Miura

43:17
    Havlůj (KLA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

45:00
    Kladno vyhazuje k Lukešovi.

45:17

46:12
    Obrovská chyba hostů! Jeden z hostujících obránců přihrával přes střed, kde přihrávku zachytil Janeček, ale jeho tvrdá střela jen zaduněla o mantinel za bránou.

48:00
    Šilhavý střílel z úhlu jen do betonů hostujícího gólmana.

48:12
    Znovu kladenský kapitán Šilhavý našel zadovkou zcela volného Slánského v brankovišti, který Lukeše nepřekonal!

50:15
    Páleníkovu přihrávku přes střed vytečoval jeden z kladenských juniorů mimo hřiště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:27
    Šťovíčkova dělovka z kruhu orazítkovala pravou Vladařovu tyč!

51:40
    Hiermanova dlouhá přihrávka nikoho nenašla, což znamená zakázané uvolnění hostů.

52:56
    Jirušek prověřil Vladaře střelou z pravého bodu pro vhazování.

53:36
    Podobná akce, jako při prvním gólu. V úniku 2 na 1 přihrával Macháček Janečkovi, který dostal puk na dlouhou hůl a zakončil pouze do betonů Lukeše.

54:36
    Piráti se usadili v pásmu domácích, ale nakonec se sami vyhnali nepřesnou přihrávkou.

55:27
    Slánský přihrál před bránu na Miuru, který z otočky zakončoval těsně mimo.

55:41
    Tejnor (CHM) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

56:13
    Únik v oslabení předvedli chomutovští, když v přečíslení 3 na 1 krásně vytvořili šanci pro Tatára, kterého vychytal skvělým zákrokem Vladař.

57:20
    Hosté vyhazují puk na druhý konec kluziště.

57:41

57:56
    Chomutovský Macháček unikl domácí obraně, ale jeho bekhendový blafák vystihl gólman Rytířů a zachytil kotouč.

59:14
    Zajíc (KLA) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

60:00

Dnešní zápas ovládli domácí, kteří zvítězili jasným rozdílem 3:0. Chomutovští ale také zahrozili, zejména v podobě Šťovíčkovi tyče. Velký podíl na vítězství domácích připadá Vladaři, který si dnes připsal čisté konto a několik skvělých zákroků. (18:02:47)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 17. Janeček (Macháček), 21. Kružík (Zajíc, Schildhabel), 42. Špaček (Slánský, Miura)