Hr. Králové – Sparta 4:0 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 04.12.2014, 17:15 • Zimní stadion v Hradci Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (19:28:24)

I druhý vzájemný zápas nadstavbové části mezi týmy Hradce a Sparty končí výsledkem 4:0 ve prospěch Hradce Králové. Jeho mladší dorostenci si tak připisují již čtrnácté vítězství v řadě.

60:00

59:34
    Hradec se ale, povzbuzován ranami Vomáčkovy hole do ledu, bez problémů brání. Už se nic nestane.

59:08
    Ještě jednou vyloučení na straně domácích. Jakub Muška vyloučen za držení hole.

58:46

57:48
    Hradečtí jsou trvale usazení v prostoru před Wolfem.

57:28
    A Wolf v permanenci, puk však skrývá ve výstroji.

56:46
    Michael Švarc (SPA) si posedí na dvě minuty za napadení.

56:25
    Navrátilec z trestné lavice Arnošt mohutně sprintoval za nahozeným kotoučem, a i když Koubův pokus o rozehrání zachytil, byl rozjetý tak moc, že skončil na mantinelu a puk ztratil.

56:19

55:08
    Jenže Martincova střela od modré čáry našla jen brusle nejbližšího spoluhráče. Wolf se zatím nemusel nikterak ohánět.

54:19
    Teď se navíc budou muset bránit dalším přesilovce ze strany Lvů. Arnošt totiž hákoval protihráče.

53:53
    Znovu se hraje na půli Pražanů. Myslím, že i oni by uvítali, kdyby rozhodčí již pískal konec.

53:16
    Hosté mají už jenom pět a něco málo minut k tomu, aby dokázali vstřelit Hradci vůbec první gól. Jen připomínám, že poslední utkání dopadlo taktéž poměrem 4:0 ve prospěch Hradce.

53:03
    Po zakázaném uvolnění domácích se hostům alespoň na chvíli dostane možnost odpočinku a nabrání sil.

52:12
    Spartu opouštějí síly, její hráči se momentálně nezmohou ani na vyvezení puku a vystřídání. Je vidět, že toho mají doslova plné zuby – osobně se jim nedivím.

51:49
    Muškovu bombu Wolf dokázal jen vyrazit. Tím způsobil na následujících několik vteřin potíže sobě i svým spoluhráčům, jelikož Hradečtí se, věrni svému názvu, vrhli touš dorážet.

50:56
    Puk je v rohu po Vomáčkově pravici, hráči jsou hlavním rozhodčím Veselým nabádání, aby jej nezašlapávali a hráli dál.

50:18
    Hradečtí se opět snažili využít skulinku v pražské defenzívě, tentokrát neúspěšně.

49:54

48:48
    Štohanzlova dorážka po nahození od modré čáry končí jen v boční síti! Každopádně přesouvající se Wolf se hodně zapotil.

47:54
    Simotics (SPA), dvě minuty, krosček, tak zní verdikt sudích.

47:31
    Jakubec po kombinaci s Martincem mířil prakticky do prázdné brány, Wolf ale jeho pokus dokázal na poslední chvíli vytěsnit betonem.

46:27
    Wolf troufale nahazoval přes hradeckého forvarda, který puk málem zachytil. Každopádně dokázal alespoň změnit směr přihrávky a zničit pokus o eventuální útok Sparty.

45:53
    Kouba si připisuje první výraznější zákrok, puk mizí v jeho lapačce.

45:04
    Maršík hledal svojí přihrávkou Dvořáka, ale dvojice uspěchala přechod do pásma Sparty – ofsajd.

44:18
    O chvíli později se do šance dostává sám kapitán Hradce Králové. Štohanzlova rána příklepem z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou skončila na břevně.

43:28
    Štohanzl v přečíslení dvou na jednoho vybídl Jiráska, který trefil jen výstroj Wolfa, jenž včas vyjel a šikovně zmenšil úhel hradeckému hráči.

43:16
    Mezitím se hokejisté v rudých barvách brání nahozením puku a střídáním.

42:15
    Wolf ležel bezmocný ve svém brankovišti, puk poskakoval po čáře, ale Hašek ani nikdo jiný z jeho spoluhráčů jej nedokázali propasírovat jinam než do výstroje brankáře Sparty.

41:00
    Domácí Lvi střídají brankáře. Do hry se zapojí Tomáš Kouba.

41:00
    Hradec právě vstřelil branku!
    V ponechané výhodě navyšuje vedení domácích JAKUB HAŠEK, který dokázal tečovat střelu spoluhráče od modré čáry. Asistence: Radim Šalda, Mikuláš Pohl.

40:32
    Štohanzl se ihned jal prověřit Wolfa. Využil prostoru na modré čáře, který mu darovali hosté, jeho střela jen zaduněla o mantinel za brankou Wolfa.

40:06

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:55.

Ve druhé třetině se Sparta zdála chvílemi o něco lepším mužstvem než v dějství prvním, na Hradec to přesto nestačilo – důkazem toho budiž další obdržená branka na kontě Pražanů. Zda se jim podaří s utkáním, směřujícím k podobnému skóre, jaké se naskytlo očím diváka při prvním vzájemném zápase nadstavbové části, něco udělat, se dozvíme za pár minut.

40:00

39:37
    Puk se rozhodčím ztratil u mantinelu mezi bruslemi bojujících hráčů z dohledu.

39:05
    Dvořák v samostatném úniku taktéž neproměňuje!

38:31
    Což dokázal Pažourek svojí střelou po sólo akci, která jen těsně minula tři tyče střežené Wolfem.

38:06
    Radim Šalda z Královských lvů je vyloučen za vražení na hrazení, čímž posílá Hradec do dalšího oslabení. S nimi dnes ale celek trenéra Martince nemá potíže.

37:46
    Štohanzl v souboji o kotouč přesprintoval Tomáše Víznera, puk však ztratil v následném souboji u mantinelu.

37:30

36:55
    Lvi mají ale problémy se zformováním se v obranném pásmu Sparty, teď se dokonce dostali až do postavení mimo hru.

36:08
    Maršík projel jako nůž máslem hostující obranou. Wolfa však nepřekonal!

35:30
    Za zdržování hry je vyloučen Muška (HKR).

35:16
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravé ruce Vomáčky.

34:49

34:31
    Hradec jako by se snažil zopakovat svoje číslo z první třetiny, totiž vstřelenou branku ve vlastním oslabení. Trvale teď krouží s pukem na holi na půli hostí.

33:32
    Hradečtí beci ale tlačí Spartu hlavně do rohů kluziště, z nichž hosté nemohou bezprostředně Vomáčku ohrozit.

32:49
    Přesilovka pro Spartu. Za držení protihráče jde na trestnou lavici dvě minuty odsedět Denis Martinec.

32:10
    Naopak, spršky ledové tříště od bojujících hráčů teď na druhé straně inkasuje Wolf, ani jeho ale nedokázali Lvi překvapit.

31:21
    Ano, Sparta je skutečně schopna dostat alespoň chvílemi domácí pod tlak a zatlačit je ve vlastním pásmu. Žádné větší nebezpečí z této činnosti zatím ale nedokázala vytěžit.

30:52
    Tomáš Vízner teď rukavicí srazil nahození Hradce a zkusil vystřelit. Vomáška si sice s ránou poradil, přesto puk podržel a přerušil hru.

30:42
    Přesto je to od obou mládežnických celků více než bojovný výkon.

30:18
    Jenže s prakticky stejným výsledkem. Hra trochu pozbyla ze svého tempa, kterým se prezentovala na začátku třetiny, teď je narušena dalším icingem.

29:35
    Dominik Arnošt zlikvidoval pokus hradecké útočné letky a sám se vrhá dopředu.

29:03
    Wolf znovu zasahuje, pokus zpoza modré čáry jej nemohl překvapit. Puk nechal spadnout na led a holí jej poslal spoluhráči tak, aby nepřerušil hru.

28:21
    Ten měl ihned po buly dost práce, střelu Dvořáka ale dokázal vyrazit do rohu kluziště.

28:12
    To se bude po zakázaném uvolnění Sparty opakovat – tentokráte se ale bude vhazovat po Wolfově pravici.

27:52
    Svojí snahou vybojoval vhazování po levé straně od Wolfa.

27:04
    Střelec předchozí branky Jirásek znovu u puku. Dvakrát po sobě inkasoval tvrdý hit/náraz na mantinel, přesto se nemíní touše vzdát.

26:27
    Hradečtí se teď stáhli za vlastní branku, odkud zakládají další útok.

25:54
    Jenže FILIP JIRÁSEK nemá slitování! Jeho pecku od modré čáry tečoval jeden z obránců, následkem čehož touš propadl Wolfovi mezi rukou a tělem. Asistence: Jakub Muška.

25:31
    Jak jsem již psal, Spartě chybí tři nejproduktivnější hráči, od jejích mladých hokejistů je to tak jako tak heroický výkon.

24:49
    Lvi kombinují v obranném pásmu soupeře, ten má víc štěstí než minulou třetinu a je tak schopen zastavit hradeckou kombinaci a občas dokonce vyhodit puk do středního pásma či až před Vomáčku.

24:03
    Za vražení na hrazení je potrestán dvěma minutami Michael Švarc (SPA).

22:59
    Hradec vstřelil branku, ta ale neplatí! Jeden z domácích objel branku a kolem tyče zasunul za beton bezmocně ležícího Wolfa. Učinil tak až po písknutí rozhodčího, který celou situaci dobře viděl a jasně rozpažil.

22:41
    Hradec je sice v blízkosti Wolfa, musí však vynaložit značné úsilí na udržení pásma.

21:49
    Vypadá to, že hostující hokejisté dostali o přestávce pokyny ohledně hry Hradce. Nasadili totiž slušné tempo a pokud možno soudit například z držení puku, jsou alespoň zatím vyrovnanějším soupeřem, než tomu bylo v periodě číslo jedna.

21:00

20:18
    Sparta využívá stále trvající početní výhody a usazuje se v blízkosti Vomáčky, který se jen ohlédl po tečované střele. Naštěstí pro něj mířila mimo branku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:06.

Pod Bílou věží jsme byli svědky velice solidního nástupu domácích, který ale v branku nepřetavili. Té se dočkali paradoxně až ve vlastním oslabení, to když Pažourek dokázal ujet hostující obraně. Další ránu zasadil ve třinácté minutě Maršík, čímž dal konečnou podobu skóre po první třetině.

20:00

19:48
    A jelikož je puk na půli domácích, nic se do přestávky asi nezmění.

19:26
    Pokus Sparty o rozehrávku ale končí na zakázaném uvolnění, již několikátém v této třetině.

19:00
    Denis Martinec posílá hradecké hokejisty znovu do čtyř, provinil se sekáním.

18:41
    Maršík se snažil dojet puk, který se pomalu blížil k Wolfovi, jenže něco takového bylo nemyslitelné, a tak skončil jen na ledu u mantinelu.

18:08
    Až teď musel předvést mrštnou lapačku proti střele zápěstím Josefa Vokurky.

17:20
    Další icing zbrzdil rozehrávku Královských lvů. Puk se ale ani po vyhraném buly k Vomáčkovi nedostal. Na něj šlo tak pět střel za celou třetinu – maximálně.

16:07
    Hašek hledal najíždějícího spoluhráče na mezikruží, nicméně jeho pas byl moc rychlý. Následně se sám dostal ke střele ze stejného místa, puk ale skončil nad horní tyčí.

15:27
    Spartě to dnes "nelepí", Hradci se takřka všechny odražené puky vracejí na hole.

14:55
    Domácí se pokusili o rychlou rozehrávku, jejich snaha skončila zakázaným uvolněním.

14:44

14:18
    Sparta se zatím nedokázala zformovat v útočném pásmu, natož vyslat na Vomáčku střelu. Přesilová hra se blíží ke konci.

13:40
    Přestože hokejisté s "S" na prsou stále hrají přesilovou hru, na hřišti to vypadá úplně opačně.

12:57
    JAKUB MARŠÍK ujel ve vlastním oslabení. Těsně před Wolfem dokázal puk zvednou tak, že gólman hostí neměl nárok. Bez asistence.

12:44
    První trest na straně Hradce: Muška Jakub – vysoká hůl.

12:07
    Trochu nepřesnosti se objevilo ze stran obou týmů: Ty se teď horko těžko prosazují a mají problémy s přechodem do útočných pásem.

11:19
    Havelec se zkusil prokličkovat před Wolfa, ale byl zastaven už na modré čáře.

10:44
    Omlouvám se za chybu v zápisu sestav, v brance hostí je Adam Wolf, nikoliv Jakub Kašpar.

10:42
    Další útok domácích zastavuje postavení mimo hru.

09:37
    A opět je puk na půli Sparty.

08:17
    Hraje se opět hlavně před Kašparem, sparťanští hráči s Hradcem mají výrazné problémy, co se týče defenzívy.

07:24
    Dominik Arnošt se dostal do těsné blízkosti domácího gólmana, zkusil blafák do bekhendu, ale puk mu v poslední moment sklouzl. Paradoxně málem to nadělalo Vomáčkovi větší problémy, nakonec ale touš skončil na jeho levém betonu.

06:57
    Zakázané uvolnění vrací hru zase na chvíli před Vomáčku, který zatím neměl moc práce.

06:15
    Domácí proměňují přesilovou hru. Odražený kotouč dokázal do odkryté části branky dorazit KRYŠTOF PAŽOUREK. Asistence: Václav Maršík, Radim Šalda.

06:02
    Pražané se konečně osvobozují a vyhazují puk alespoň do středního pásma.

05:27
    První půlminuta hry v početní výhodě přinesla tlak domácích. Aby také ne, když hostům chybí tři nejproduktivnější hráči.

04:48
    První vyloučení, Hradec si zahraje přesilovou hru. Za držení protihráče si jde "odpočinout" Vorobjev.

04:18
    Až nyní! Kašpárek musel Maršíkův pokus vytěsnit ramenem, puk se ale vznesl do vzduchu a znovu spadl před brankoviště. Pražský brankář si ale poradil i s následnou dorážkou.

03:45
    Lvi kombinuji v blízkosti Kašpárka, ten zatím nikterak významně zasahovat nemusel.

02:54
    Prvotní tlak domácích pominul, přichází druhá fáze.

02:00
    Sparta buly vyhrála a snažila se usadit v obranném pásmu domácích, dlouho jí to nevydrželo.

01:23
    První vteřiny hry ozdobilo hned několik hrubek v obraně hostů, přesto je puk nyní na straně Hradce a Vomáčka zasahuje.

00:21
    Sparta mohla ujet do samostatného úniku, ale Štohanzl vložením hole pozměnil směr přihrávky, která tak nedoputovala na najížděcího hráče Prahy.

00:07
    Ještě dříve, než se doopravdy začalo, utkání přerušuje první postavení mimo hru, kterým se provinil domácí celek.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Kouba) – Lelek, Voňka, Pohl, Muška, Gaspar, Šalda, Krištof – Kellner, Hladík, Jakubec, Pažourek, Martinec, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl "C", Hašek, Maršík, Síla. Trenér: Tomáš Martinec.

HC Sparta Praha: Kašpar (Wolf) – Vorobjev, Simotics, Vízner, Hanuš, Horský, Mysliveček, Procházka – Švarc, Pika, Nacházel "C", Wojnar, Vokurka, Arnošt, Mrázek, Čech. Trenér: Pavel Geffert.

Rozhodčí: Veselý – Karlík, Pechánek.

Poslední vzájemný zápas: MD Sparta Praha – MD Královští lvi Hradec Králové 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Pažourek (Pohl, Dvořák), 31. Mazura (Síla, Havelec), 39. Maršík (Jirásek, Štohanzl), 52. Dvořák (Maršík, Pohl).

Hradec Králové – 2. místo/48 bodů

Svěřenci trenéra Tomáše Martince zažívají fazónu. Základní část soutěže vyhráli s náskokem deseti bodů na nejbližšího pronásledovatele – shodou okolností se jednalo o rivala z Pardubic –, nyní píší sérii vítězství, která má už úctyhodných třináct epizod. Zda-li se podaří Spartě její trvání přerušit, se dozvíme už za pár hodin.

Sparta Praha – 3. místo/43 bodů

Pro Pražany čtvrteční utkání nabízí možnost, jak složit reparát z posledního vzájemného zápasu s hradeckými lvy. Byli to právě oni, kteří je v prvním zápase nadstavbové části porazili 4:0. Sparta by tak v případě výhry nejen odčinila pachuť z tohoto utkání, ale taktéž by se přiblížila čelu tabulky. Minimálně ztráta na Hradec by se snížila z pěti na dva body – nutno dodat, že lídr z Plzně oplývá stejným bodovým ziskem jako královéhradecký celek, tedy 48 body.

Hradec Králové, konkrétně jeho zimní stadion, se stane svědkem další hokejové bitvy. V předehrávce 6. kola nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu pod Bílou věž zavítají mladší dorostenci Sparty Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 7. Pažourek (Maršík, Šalda), 13. Maršík, 26. Jirásek (Muška), 41. Hašek (Šalda, Pohl)

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (od 42. Kouba) – Lelek, Voňka, Pohl, Muška, Gaspar, Šalda, Krištof – Kellner, Hladík, Jakubec, Pažourek, Martinec, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl "C", Hašek, Maršík, Síla. Trenér: Tomáš Martinec.
    HC Sparta Praha: Wolf (Kašpar) – Vorobjev, Simotics, Vízner, Hanuš, Horský, Mysliveček, Procházka – Švarc, Pika, Nacházel "C", Wojnar, Vokurka, Arnošt, Mrázek, Čech. Trenér: Pavel Geffert.

Rozhodčí: Veselý – Karlík, Pechánek