Kladno – Prostějov 5:0 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 1:5 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 5:2 (kon.) | Chomutov – Třebíč 7:1 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 4:5 (0:1 po s.n.)
Most – Havířov 1:4 (kon.)
Piráti Chomutov
7:1 (3:0, 0:1, 4:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 06.12.2014, 17:30 • SD ARÉNA • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u sledování dvaatřicátého kola mezi Chomutovem a Třebíčí, které se odehraje v chomutovské SD ARÉNĚ a úvodní buly je naplánováno na tradičních 17:30.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že jde o souboj mezi prvním a třetím týmem tabulky. Vedoucí Piráti mají na svém kontě osmašedesát bodů a duo České Budějovice – Třebíč mají náskok devíti bodů.

Nejproduktivnějším hráčem je Lukáš Havel, který nasbíral šestadvacet bodů, za čtrnáct gólů a šestnáct přesných nahrávek. Nejproduktivnějším bekem je Jakub Bartoň, ten získal čtrnáct bodů. V brankovišti Třebíče se vystřídalo několik brankářů. Nejčastěji se v brankovišti objevil Martin Falter, jehož úspěšnost zákroků na 94,44%.

Poslední tři odehrané zápasy Třebíče:

Prostějov – Třebíč 2:0
    Třebíč – Litoměřice 3:1
    Jihlava – Třebíč 0:2

Nejproduktivnějším hráčem je Marek Hovorka, jenž nasbíral třicet bodů. Slovenský útočník vstřelil třináct branek, k nimž přidal sedmnáct asistencí. Nejproduktivnějším bekem je chomutovský kapitán Jiří Drtina, který má na svém kontě jednadvacet bodů. V brankovišti nejčastěji nastupuje Miroslav Kopřiva, jehož úspěšnost zákroků se zatavila na čísle 93,42%.

Soupeřovy střely na branku: 883 – 980 střel

Přeji vám příjemný podvečer z chomutovské SD ARÉNY!

Za několik málo okamžiků vám přineseme sestavy obou týmů.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kopřiva) – Rutta, Skinner, Koma, Drtina (C), Rýgl, Toman, Šulák, Tejnor – Hovorka (A), Gajovský, Hřebejk (A) – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – McGregor, Dušek, Veselý – O. Kaše, Kämpf, L. Květoň.

SK Horácká Slavia Třebíč: Kašík (Dusík) – Malena (A), Bilčík, Dlapa, Bartoň, Šaur, Přibyl – Dočekal, Dolníček (C), Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Jaroš, Raška, Králík – Čech, Křivohlávek, Paták.

Rozhodčí: Petružálek – Belko, Kokrment.

Ledová plocha je již připravena a diváci netrpělivě čekají na příchod hráčů obou týmů.

Oba celky jsou již na kluzišti, zápas za několik málo okamžiků začne.

Ještě před začátkem tu máme ceremoniál! ŠTĚPÁN HŘEBEJK v minulém ligovém utkání odehrál v dresu Pirátů 250 mistrovských duelů!

00:01

00:22
    Nejprve se ke střele nedostal Marek Hovorka, který následně přihrával za branku, kde byl hostující obránce.

00:37
    Hosté vyhodili puk mimo ledovou plochu.

00:52
    Z vrcholu kruhu vystřelil hodně nepřesně obránce Koma.

01:02
    Slabá střela končí v lapačce Kašíka.

01:30
    Piráti uzamkli svého soupeře v útočné třetině, ale ke střelbě se nedostali.

01:46
    Hostující útočník v jel do třetiny, kde o puk rychle přišel.

02:22
    Mezi kruhy se zjevil osamocený Lukáš Květoň, jehož pokus mířil jen do připraveného Kašíka.

02:52
    Třebíč zatím nikam nespěchá a drží si střední pásmo.

03:29
    Piráti právě vstřelili branku!
    Kotouč mezi obránce dostal NIKOLA GAJOVSKÝ, který nic nevymýšlel a prostřelil Kašíka. Asistence: Martin Rýgl.
    Nikola GAJOVSKÝ - 1:0

03:50
    Další chyba hostující obrany, za kterou se dostal VLADIMÍR RŮŽIČKA a střelou k tyči překonal brankáře. Asistence: Martin Rýgl, Milan Toman.
    Vladimír RŮŽIČKA - 2:0

Oddechový čas pro hosty.

03:50
    Chomutovská SD ARÉNA po výborném nástupu do utkání bouří!

04:23
    Třebíč napadá rozehrávku domácích hráčů, kteří si s napadáním poradili a jdou do protiútoku.

04:57
    Ondřej Kaše nahodil puk do útočné třetiny a drží se se spoluhráči na modré čáře.

05:23
    Máme tu první přesilovou hru pro domácí celek! Na trestnou lavici putuje za hákování Dolníček.

05:43
    Piráti kombinují v útočném pásmu, ale střelba zatím nepřichází.

06:05
    Do útočné třetiny vlétl NIKOLA GAJOVSKÝ, jenž střelou na zadní tyč propálil Kašíka. Asistence Brett Skinner, Marek Hovorka.
    Nikola GAJOVSKÝ - 3:0

06:33
    Střelu od modré čáry schoval pod lapačku Kašík. Následuje reklamní přestávka, po které se bude vhazovat v útočné třetině Pirátů.

06:49
    Za sekání dostává dvě minuty Toman.

07:00
    Hostů utíká kotouč do střední třetiny.

07:23
    První zákrok si připisuje Hanuljak, následně domácí hráči vyhodili.

07:53
    Od modré čáry vystřelil Bilčík, jenž trefuje prvního bránícího hráče.

08:22
    Střela hostů byla tak nepřesná, že skončila ve středním pásmu.

08:44
    Střela Růžičky skončila v ochranné síti. Bude se vhazovat po levici brankáře.

08:49

09:00
    Z vrcholu kruhů střílel Sinisalo, jehož pokus byl zablokován těsně před brankou.

09:10
    Ofsajd Horácké Slavie.

09:40
    Třebíč má dnes problém s pohybem, ale i s rozehrávkou, kterou Piráti dobře napadají.

10:34
    Na modrou čáru dostal kotouč Drtina, který jej poslal jen do hrudi hostujícího gólmana.

10:48
    Nahození Rutty vyráží Kašík jen do rohu kluziště.

10:57
    Na trestnou lavici usedá Dlapa, jenž hákoval soupeře.

11:16
    Třebíč posouvá kotouč do střední třetiny. Piráti musejí zakládat další útok.

11:40
    Vladimír Růžička z mezikruží trefuje tyčku!

12:09
    Střelou od modré se prezentoval domácí kapitán, jehož pokus vyrazil Kašík do ochranné sítě.

12:16
    Další střela Drtiny byla tečována vedle branky.

12:34
    Hostující tým vyhazuje až za soupeřovu branku a pospíchá na střídačku.

12:57

13:29
    Lehká střela Tomana končí v lapačce Kašíka. Nasleduje komerční přestávka.

13:34
    Od modré čáry vystřelil Rutta, ale jeho pokus vyráží gólman do ochranné sítě.

13:59
    Gajovský hledal před brankou dojíždějícího Hovorku, ale jeho přihrávka byla sražená jen těsně vedle klece.

14:31
    Po odrazu se kotouč dostal do hlediště, vhazovat se bude ve střední třetině.

14:42
    Od modré čáry vystřelil Bartoň, jehož pokus vyrazil Hanuljak za branku.

15:03
    Dvě plus dvě minuty dostává Dlapa, který se následně pustil do Veselého. Chomutovský mladík také putoval na trestnou lavici za hrubost.

15:26
    Chomutovští už zase kombinují v útočné třetině, ale kloudná střela zatím nepřišla.

15:55
    Lukáš Květoň mířil do horního rohu branky, ale nepřesně.

16:16
    Třebíč vyhazuje přes všechny čáry.

16:46
    Přes celou šířku kluziště dostal puk Marek Hovorka, jenž se do puku pořádně opřel, ale zamířil jen nad branku.

17:03

17:33
    David Květoň v klíčovém souboji jeden na jednoho nepřešel přes beka.

18:06
    Od modré čáry vystřelil Malena, jehož pokus na dvakrát chytá Hanuljak. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

18:34
    Toman našel osamoceného Duška, jenž mohl střílet do odkryté klece, ale puk nezpracoval.

19:00
    Hraje se poslední minuta první periody.

19:16
    Nahození ze střední třetiny končí v lapačce Kašíka. Třebíčský brankář chtěl rozehrát, ale nakonec si celou situaci rozmyslel.

19:39
    Zpoza branky dostal puk Hřebejk, jenž trefuje rameno Kašíka.

20:00

První periodu ovládli domácí hráči, kteří mají kotouč častěji na hokejkách a vedou o tři branky. Hostům zatím schází pohyb, přesnost i odvaha.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

Střely na branku: 13:3
    Statistiky první třetiny

Oba týmy se již vracejí na ledovou plochu, utkání může pokračovat.

20:01

20:20
    Do útočné třetiny vjel Dočekal, který o puk u mantinelu přišel.

20:42
    Hosté do druhé třetiny vstoupili aktivněji než do té první.

21:01
    Z ostrého úhlu trefuje Gajovský pouze připraveného Kašíka.

21:37
    Od mantinelu až před branku si najel McGregor, který nenašel mezeru mezi betony gólmana.

22:17
    Při signalizovaném ofsajdu nemohli jít domácí hráči za nahozeným pukem.

22:54
    Střela hostů byla zblokována za branku Hanuljaka.

23:30
    Ke střele se dvakrát dostal Ondřej Kaše, který vždy trefil jen Kašíka. Ten předvedl velmi dobrý zákrok.

23:58
    Ondřej Kaše byl faulován krosčekem a na trestnou lavici usedá Křivohlávek.

24:06
    Skinner našel u mantinelu Marka Hovorku, jehož pokus orazítkoval tyč!

24:07
    Kašíkova branka není na svém místě a máme tu malé zdržení.

24:11
    Hostující obránce se s pukem nepáral a poslal ho až za branku Chomutova.

24:33
    Celá situace se opakuje.

25:11
    Skinner dostal puk na modrou čáru, ten mu přeskočil hokejku a je pískán ofsajd.
    Ceremoniál 250. zápasu Štěpána Hřebejka

25:20
    Zpoza branky si na hranici najel Hřebejk, jenž nepřekonal brankáře.

25:34
    Další pokus Chomutovských končí v lapačce Kašíka. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

25:42
    Třebíč se dostala k puku a rychle ho vyhodila.

25:58

26:12
    Nepřesně přihrál jeden z domácích hráčů, který našel dojíždějícího Čuříka, ten čas ke střelbě prováhal.

27:20
    Piráti sice zvolnili, ale hru mají stále pod kontrolou.

28:04
    Štěpán Hřebejk za brankou několikrát zamotal obránce, ale následná přihrávka mu už nevyšla.

28:32
    Po nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění, hra se vrací před Kašíka.

28:41
    Drtina zastavil útok hostů a následné černou gumu nahodil do třetiny.

29:17
    Velkou rychlost nabral David Květoň, který puk předal Růžičkovi, jenž následně o černou gumu přišel.

29:35
    Křivohlávek viděl před brankou spoluhráče, jenže kotouč mu utekl a bylo po šanci.

30:33
    Z vrcholu kruhů vystřelil slabou střelu Skinner, ale Kašík celou situaci vyřešil.

30:49
    Za podražení putuje na trestnou lavici hostující Bilčík.

31:09
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč využila zaváhání Chomutova a vstřelila branku v oslabení! Holec našel mezi kruhy najíždějícího JAKUBA BARTONĚ, který prostřelil Hanuljaka. Asistence: Miroslav Holec.
    Jakub BARTOŇ - 3:1

31:58
    Puk vyvezl Pekr, jenž trefil před sebou stojícího hráče.

32:22
    Domácím se tato přesilová hra vůbec nedaří a Třebíč se opět osvobozuje.

32:49

33:09
    Do přihrávky Chomutova vložil hůl bránící hráč a dostal hru do středního pásma.

33:51
    Marek Hovorka nahodil puk do útočné třetiny a čeká ve středním pásmu až vystřídají spoluhráči.

34:26
    Od mantinelu vystřelil Jaroš, jehož pokus vyrazil Hanuljak.

34:28
    Na trestnou lavici míří Hřebejk, který se provinil vražením na hrazení.

34:49
    Dočekal přihrával před branku, kde jeho pokus zastavil Rýgl.

35:32
    Piráti drží puk v útočném pásmu a šetří vteřinky.

35:56
    Pekr přihrával na modrou čáru, kde nikdo nebyl, a tak mohou hosté vystřídat.

36:28

37:09
    Růžička dostal puk před branku, ale v tomto prostoru žádný spoluhráč nebyl.

37:42
    Od modré čáry vystřelil Skinner, který trefuje prvního bránícího hráče.

38:01
    V dobré pozici se ocitl Koma, jehož tvrdá rána zamířila jen do obránce.

38:48
    Rozhodčí odhalil přihrávku rukou Třebíče a přikazuje vhazování ve středním pásmu.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé periody.

39:52
    Mezi kruhy dostal puk Gajovský, který odmítl hattrick, jelikož trefuje beton Kašíka místo odkryté klece!

40:00

Třebíč se ve druhé třetině zvedla a v oslabení snížil Jakub Bartoň. Suma sumárum je stav 3:1 pro Chomutova a uvidíme, co nám přinese třetí dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 19:08.

Střely na branku: 21:6.

Vše je připraveno k zahájení třetí části hry.

40:01

40:29
    Mezi kruhy tečoval puk Hovorka, ale puk se ke Kašikovi nedostal.

40:33
    Od modré čáry vystřelil Rutta, jenž tvrdou bombou trefil Gajovského, ten zůstal ležet na ledové ploše.

40:49
    Střelu od modré tečoval Růžička, ale Kašík si s jeho pokusem stačil poradit.

41:49
    Piráti se dostali pod tlak a raději posunuli kotouč do středního pásma.

41:56
    Třebíči se nepodařilo rozehrát a máme tu další zakázané uvolnění.

42:08
    Rozhodčí viděl přihrávku rukou hostů a zastavil jejich útok.

42:26
    Fantastický zákrok Kašíka! Třebíčský brankář vyrazil střelu Ondřeje Kašeho i následnou dorážku Lukáše Květoně.

43:05
    Hostující brankář má další zákrok.

43:13
    Nahození Komy mířilo vysoko nad hostující branku.

43:40
    Kašík vyjel daleko z branky a rychle rozehrál, svou přihrávkou našel domácího útočníka, jenž nevystřelil.

44:08
    Růžička nepřesně rozehrál a poslal černou gumu na zakázané uvolnění. Hra se vrací před chomutovskou branku.

44:31
    Do přihrávky domácího týmu sáhl hostující hráč a puk se dostal až do jeho obrané třetiny.

45:05
    Nahození ze střední třetiny skryl pod lapačku Hanuljaka, který viděl dojíždějícího útočníka.

45:32
    Třebíč už neměla síly a posunula kotouč za branku Chomutova.

46:22
    Do samostatného úniku se dostal Holec, kterému v poslední chvíli vypíchl puk Hřebejk.

47:18
    David Květoň zpoza branky našel najíždějícího VLADIMÍRA RŮŽIČKU, jenž se neukvapil a střelou do horní části branky navyšuje stav utkání. Asistence: David Květoň, Brett Skinner.
    Vladimír RŮŽIČKA - 4:1

48:01
    Piráti opět kombinují v útočné třetině a diváci si přejí patou branku.

48:30
    Po přerušení hry je na řadě komerční pauza.

48:30
    Na trestnou lavici za vysokou hůl jde Bilčík.

49:14
    Domácí váhali se střelbou a následně o puk přišli.

50:03
    Od modré čáry vystřelil Skinner, jehož pokus tečoval spoluhráč jen těsně vedle branky.

50:30

51:14
    Hra je přerušená, jelikož na ledové ploše zůstal ležet po jednom ze zákroků domácí kapitán.

51:14
    Jiří Drtina se za pomoci spoluhráčů zvedl.

51:14
    Dnešní utkání sleduje 3117 diváků!

51:38
    Hanuljak vysprintoval k mantinelu, kde ukryl puk pod svou lapačku.

52:17
    Domácí hráči nikam nespěchají a drží kotouč na svých hokejkách.

52:24
    Zakázané uvolnění domácího celku.

52:30
    Před brankou tečoval puk Dolníček, na jehož teč se štěstím zareagoval Hanuljak.

53:08
    Domácí jeli tři na jednoho obránce, ale nedokázali zakončit.

53:28
    Hosté jeli dva na brankáře! Bartoň našel Holce, jehož fantasticky vychytal Hanuljak!

54:07
    Zpoza branky dostal kotouč mezi kruhy osamocený MAREK HOVORKA, který střelou z první dává pátou branku. Asistence: Nikola Gajovský, Štěpán Hřebejk.
    Marek HOVORKA - 5:1

54:30
    Do samostatného úniku se dostal VLADIMÍR RŮŽIČKA, jenž předvedl nádherný blafák a střelou pod horní tyč zkompletoval HATTRICK. Asistence: Jaroslav Koma.
    Vkadimír RŮŽIČKA - 6:1

55:21
    Po střele hostujícího hráče zasahuje Miroslav Hanuljak.

55:34

56:00
    Pirátská SD ARÉNA už oslavuje a panuje tu výborná kulisa.

56:24
    Přes střední pásmo se nedostal Marek Hovorka.

56:45
    V dalším samostatném úniku neuspěl Gajovský, kterého vychytal Kašík!

57:41
    Gajovský přihrál Davidu Květoňovi, jenž z první netrefil branku.

58:33
    Za hákování putuje na trestnou lavici hostující Bartoň.

58:39
    Chomutovskou arénu obíhají mexické vlny.

59:12
    Mezi kruhy tečoval puk Hřebejk, ovšem pouze do Kašíka.

59:34
    Rozhodčí viděl postavení útočícího hráče v brankovišti a vykazuje Chomutov ze třetiny.

59:53
    Z levého kruhu vystřelil VLADIMÍR RŮŽIČKA, který propálil Kašíka na přední tyči! Asistence: Milan Toman, Miroslav Hanuljak.
    Vladimír RŮŽIČKA - 7:1

60:00

V dnešním utkání jasně dominovali domácí hráči, kteří soupeři nasázeli sedm branek. Ještě po zápase hostující fanoušci poděkovali svým hráčům, jenž nepředvedli vůbec dobrý výkon.

Tím to příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:47:04)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 4. Gajovský (Rýgl), 4. Růžička (Rýgl, Toman), 7. Gajovský (Skinner, Hovorka), 48. Růžička (D. Květoň, Skinner), 55. Hovorka (Gajovský, Hřebejk), 55. Růžička (Koma), 60. Růžička (Toman, Hanuljak) – 32. Bartoň (Holec)

Rozhodčí: Petružálek – Belko, Kokrment