Vsetín – Nový Jičín 3:5 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:4 (kon.) | Nymburk – Jindř. Hradec 6:2 (kon.)
Technika Brno – SK Karviná 6:2 (kon.) | Klášterec nO – Děčín 5:4 (po pr.) | Žďár n/S – Klatovy 6:0 (kon.)
Trutnov – Pelhřimov 8:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 4:1 (kon.) | Kobra – Jablonec n/N 5:4 (kon.)
Vrchlabí – Sokolov 3:5 (kon.) | Tábor – Řisuty 2:3 (1:2 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
HK Nový Jičín
Sobota 06.12.2014, 16:00 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravíme vás ze zimního stadionu Na Lapači, kde se dnes odehraje již třiadvacáté kolo základní části v podání VHK Vsetín a HK Nový Jičín.
    Vsetínský tým se nachazí na třetí příčce tabulky s počtem dvaačtyřiceti bodů, tedy stejným počtem, jako druhá Technika. Nový Jičín lze nalézt o tři příčky níže s odstupem deseti bodů.
    Tyto dva týmy se setkaly před několika týdny na domácí půdě Nového Jičína. Na tento zápas nebude v dobrém vzpomínat Adam Mikšovský, jenž od té doby neoblékl zelenožlutý dres. Doufejme, že dnes se podobná situace opakovat nebude.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Hryciow, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Ondráček, Daněk, Kývala – Vítek, P. Hruška.

HK Nový Jičín: Šrámek (Gebauer) – Žák, J. Hruška, Prokop, Vašut, Vnenk, Cabák, Zahradníček – Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár.

Rozhodčí: Koliba – Štěpán, Hanzlík.

00:01

0:57
    Puk se zboku dostal k bráně Petra Hromady a ten jej pro jistotu přikryl lapačkou.

1:25
    Valaši se dostali k soupeřové brance, Hrazdirova střela byla zachycena vně sítě.

1:39
    Nyní se rozehrálo u domácí svatyně a hosté vytvořili tlak s množstvím nepříjemných momentů, vsetínští však ubránili.

2:14
    Domácí Daněk byl na dvě minuty odkázán na trestnou lavici za hákování!

4:14
    Hosté se dostali do šance, kterou nedokázali využít a a domácí nyní opět hrají v plném počtu.

4:41
    Novojičínský Žák byl vyloučen za držení protihráče!

5:37
    Vsetínští nyní obléhali soupeřovu svatyni, ke střele se dostal Hrazdira a o doražení se ještě pokusil Kolařík. Šrámek oba pokusy zablokoval.

6:41
    Hosté hrají v plném počtu.

7:19
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Poté, co Hrazdira zůstal ležet u mantinelu rozhodčí nepřerušili hru a hosté tak využili své šance, kterou završili střelou JAKUBA IŽACKÉHO. Asistence: Jakub Lehečka, Tomáš Mráz.

8:15
    Novojičínský kabeláč po dvě minuty zahřeje trestnou lavici za hákovaní!

9:13
    Vsetín se pokusil využít přesilovky a své snahy završil střelou Jana Kolaříka.

10:13

12:05
    Domácí nebruslili před novojičínskou bránu a kapitán Vaniel Daněk se pokusil z boku dostat kotouč do brány, Šrámkovy betony však puk odklonily.

12:10
    Juraj Tichý dostal dvouminutový trest za podražení.

13:55
    Modrobílý Ižacký skončil v leže na ledě, za tento zákrok nebyl nikdo potrestán.

14:10
    Domácí hrají v plném počtu.

17:00
    Michal Žák nabil MARTINU KABELÁČOVI, který puk zasadil nad rameno Petra Hromady. Asistence: Michal Žák.

17:32
    Novojičínský Mikšan si odsedí dvouminutový trest za hákování!

18:32
    Vsetínu se dnes přesilovky vyloženě nedaří, hosté se dokonce v podobě Hanáka dostali ke střele, Petr Hromada však svým zákrokem zabránil navýšení skóre.

19:32

19:52
    V závěru třetiny se ještě dostal ke střele Mikšan, Hromadovy betony však byly na místě.

20:00

Na začátku utkání se odehrály hned dvě vyloučení. Nejdříve si na trestné lavici odseděl své dvě minuty zelenožlutý Daněk a o dvě a půl minuty později ho vystřídal modrobílý Žák. V osmé minutě pak vsetínský Hrazdira zůstal ležet u mantinelu, což rozhodčí neodpískali, hosté využili momentu překvapení a našli si svou cestu ke gólu, jež zprostředkoval Jakub Ižacký. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a již po devíti minutách se červené světlo nad Hromadovou svatyní rozsvítilo podruhé. Martin Kabeláč totiž kotouč zasadil nad brankářovo rameno. Třetina tak skončila pro valachy nepříliš povzbudivým skóre 0:2. Druhá třetina začne v cca 16:53.

20:01

21:00
    Ižacký se dostal k šanci a vypálil, jeho rána vbyla vyražena brankářem Hromadou.

22:26
    Novojičínští se opět dostávají do šance, Petr Hromada opět ubránil. Bohužel ho tento zákrok stál ránu do hlavy o tyč.

23:28
    Kolařík se rozjel s pukem ke Šrámkově bráně, byl sražen k zemi hostujícím obráncem a následně jsme mohli slyšet hvizd hlásající postavení útočícího hráče v brankovišti.

23:49
    Tichý střílel, jeho střelu tečoval Slováček a Šrámek měl plné ruce práce!

24:43
    Přes obránce beckhandem vystřelil Kabeláč, střela šla mimo bránu.

26:24
    Nový Jičín se znovu dostal k šanci a několikrát to zkusil před Hromadovou bránou.

26:35
    Jan Kolařík vystřelil z pravého křídla, Šránkova lapačka byla na místě.

27:32
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hurtík od modré nabil do skvělé pozice MICHALOVI NEDBÁLKOVI a ten střelou švihem do šibenice nedal Šrámkovi šanci. Asistence: Pavel Hurtík, Josef Daněk.

28:26
    Domácí Hryciow si odsedí dvě minuty na trestné lavici za držení protihráče!

29:15
    Domácí dokázali vybruslit z útočné pozice hostů, Slováček s Kolaříkem se pokusili o střelu, která byla zablokována modrobílými obránci.

30:26

30:48
    Bekhendová střela Dominika Novotného skončila v Hromadově výstroji.

31:02
    Hryciow vyvážil puk, jeho nabídku spoluhráči vykryl Šrámek.

31:29
    Po Kolaříkově střele zazvonila tyč!

32:18
    Novojičínský Kabeláč odkázán na trestnou lavici za napadení!

32:35
    Po kolizi několka hráčů a pohnuté bráně to domácí v přesile zkusili, Ambruzova střela však vyšla naprázdno.

33:24
    Vašut ztratil hokejku, cohož zelenožlutí nedokázali využít a Šrámek nakonec pokryl kotouč.

34:45
    Po velikém závaru v hostujícím brankovišti se nejlépe zorientovat JAK KOLAŘÍK, jenž vyslal puk do sítě. Asistence: Ondřej Slováček, Michal Nedbálek.

35:30
    Útočné manévry domácího týmu přerušila píšťalka hlásící postavení útočícího hráče v brankovišti.

35:40
    Offsajd hostů posouzen jako úmyslný.

37:34
    Hrazdirovu nabídku před bránu nikdo z valachů nedokázal využít.

37:53
    Novojičínští skvěle dokázali zužitkovat situaci tři na jednoho, kotouče odraženého Hromadou využil JAKUB LEHEČKA a doklepl jej dovnitř klece. Asistence: Jakub Ižacký, Tomáš Mráz.

39:04
    Po následující dvě minuty obsadí trestnou lavici Nového Jičína Petr Prokop. Důvodem bylo hákování.

39:23
    Vaněk nabil Ambruzovi, bohužel pro valachy Šrámek nahrávku přikryl.

39:39
    Zúbek usměrňoval kotouč do prázdné branky, Šrámek na poslední chvíli zasáhl.

40:00

Ve druhé periodě se domácí mužstvo notně rozebralo začalo hrát mnohem aktivněji, což potvrdilo dvěma góly. Ten první byl zásluhou Michala Nedbálka, druhý pak z hole Jana Kolaříka. Radost valachů pak ovšem překazil Jakub Lehečka, který má na svědomí třetí gól hostů. Druhá třetina tak končí za stavu 2:3. Třetí třetina začne cca v 17:48.

40:01

40:22
    Domácí hned do úvodu využívají přesilovky, oblehli brankáře Šrámka a čtveřici hráčů, vystřelený kotouč byl ale zachycen tělem brankáře.

40:45
    Další velká šance Vsetína, tentokrát puk prošel brankářem Šrámkem a jen o centimetry minul vnitřek branky.

41:27
    Slováček nabídnul k brance, JAN KOLAŘÍK nabídky využil a zasadil kotouč za Šrámka. Asistence: Ondřej Slováček.

43:19
    Pavel Hurtík se s kotoučem rozjel k bráně, vystřelil, kotouč byl pokryt brankářem Šrámkem.

43:27
    Modrobílý Prokop by odeslán na trestnou lavici!

43:37
    Útočná pozice domácích, píšťalka však odhvízdala postavení útočícího hráče v brankovišti.

44:06
    A druhý hráč týmu hostů obsadí trestnou lavici! Jednalo se o krosček brankáře Šrámka, trest odsedí Zahradníček.

44:06
    Po dlouhých průtazích ze strany Nového Jičína byl vyloučen domácí Kolařík za nesportovní chování.

45:27
    Hosté hrají v počtu čtyř.

46:06

46:41
    Poté, co si jeden z Valachů nechal ujet puk, Nový Jičín aktivně zareagoval a TOMÁŠI MRÁZOVI se jej podařilo dostat za brankáře Hromadu. Asistence: David Mikšan.

47:53
    Zelenožlutý Hrazdira odsedí dvouminutový trest za nesportovní chování.

48:42
    Hanák ubruslil všem hráčům a přes pád vsetínského obránce se dostal až ke Hromadovi, ten ale mistrovským zákrokem kotouč zachytil.

49:44
    Novojičíňané několikrát zkusili kvality Petra Hromady, ten však svou svatyni neomylně ubránil.

50:13
    Žák byl odkázán na trestnou lavici za zdržování hry a domácí si tedy opět zahrají přesilovku.

51:24
    Útočné postavení vsetína přerušil hvizd píšťalky značící kotouč v ochranné síti

52:13

52:16
    Několik střel Valachů, všechny byly Šrámkem vychytány.

52:40
    Útočný manévr Nového Jičína překazilo odpískání posunuté brány.

54:35
    Lehečka vypálil, ku štěstí domácích Hromadovy betony kotouč odklonily.

55:30
    Situace na ledě nabývá na ostrosti a rivalitě. Trest za zdržování hry si odsedí modrobílý Petr Prokop.

55:45
    O doražení Hurtíkovy střely se pokusil Haloda, kotouč zůstal ve výstroji Šrámka.

56:24
    Kolařík vyjel s pukem, byl však zmáčknut mezi dva hostující obránce.

57:30

57:40
    Právě propuštěný Prokop vypálil, střela byla mířena příliš vysoko.

58:40
    Mráz zmáčkl Vaňka u mantinelu a vystřelil, Hromada hbitým pohybem lapačky kotouč zachytil.

58:40
    Oddechový čas.

59:20
    Poskytnutý kotouč stačil PETRU PROKOPOVI k zasažení prázdné brány.

60:00

Po celou třetí část utkání se Vsetín usilovně snažil vstřelit branku, což se mu nakonec také hned ve druhé minutě z hole Kolaříka podařilo. Vyrovnaný stav však příliš dlouho nevydržel. V sedmé minutě kotouč za Hromadu dostal Tomáš Mráz. Po celou třetinu se stupňovala rivalita a někdy i agresivita na ledě. Vedení hostů však nešlo zvrátit a ještě jej potvrdila poslední minuta v podobě puku v prázdné domácí brance. Utkání tedy skončilo stavem 3:5 a vítězstvím Nového Jičína.

S přáním pěkného večera se s vámi loučíme ze Vsetína, brzy nashledanou. (18:50:35)

Lucie Krampotová

Branky a nahrávky: 28. Nedbálek (Hurtík, Daněk), 35. Kolařík (Slováček, Nedbálek), 42. Kolařík (Slováček) – 8. Ižacký (Lehečka, Mráz), 17. Kabeláč (Žák), 38. Lehečka (Ižacký, Mráz), 47. Mráz (Mikšan), 60. Prokop

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Hryciow, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Ondráček, Daněk, Kývala – Vítek, P. Hruška.

Rozhodčí: Koziol – Štěpán, Hanzlík