Chabarovsk – Nižněkamsk 0:2 (kon.) | Vladivostok – Toljatti 3:0 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 2:3 (0:2 po s.n.) | Minsk – Ufa 4:0 (kon.)
Záhřeb – Barys 3:5 (kon.) | HC Slovan – Omsk 3:5 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pondělí 08.12.2014, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Poprvé v sezoně proti sobě nastoupí Metallurg Novokuzněck a Jugra Chanty-Mansijsk v souboji týmů, které se drží ve spodní polovině tabulky Východní konference.

Metallurg momentálně tahá sérii osmi porážek v řadě. I díky ní se propadl mimo postupovou osmičku. V právě skončeném pětizápasovém tripu měli domácí průměr jedné branky na zápas. Pokud se jim nepovede tento průměr v tomto zápase vylepšit, nemůžou pomýšlet na ukončení nepříznivé série.

Naopak Jugra si svou krizí prošla a po šesti porážkách v řadě v posledních třech zápasech zvítězila. Navíc všechny výhry si připsala proti těžkým soupeřům. Hlavně poslední vítězství nad silnou Kazaní čekal opravdu málokdo. Jugra na rozdíl od svého dnešního soupeře nemá problém se střílením branek. Větším problémem je jejich bránění. V této činnosti patří mezi nejslabší týmy Východní konference.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně
    Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Novokuzněck 1:6
    Metallurg Novokuzněck – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1

Československá stopa
    Lukáš Kašpar (JUG) – 30 záp., 14+8, 22 bodů

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Karajev) – Fairchild, Skutar, Zotov, Kuklev, Bělochvostikov, Kapotov, Gavrilyčev – Romanov, Malcev, Stoa – Galimov, Turukin, Komaristyj – Kurepanov, Mitrjakov, Kosourov – Senťurin, Malinovskij, Plotnikov

Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich (Birjukov) – Sergejev, Želdakov, Melart, Putilov, Stalnov, Rjabykin, Pepeljajev, Mamkin – Kašpar, Maxwell, Koroljuk – Magogin, Buljanskij, Gusev – Sitnikov, Jacenko, Gorbunov – Romancev, Bortnikov

Rozhodčí: Žacharov, Jeřábek – Majtak, Pronšich.

00:01

01:14
    Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Magogin s menším trestem za hákování.

01:50
    Metallurg se dokázal usadit v pásmu, ale zatím nevystřelil na branku.

02:15
    Tvrdou střelu Skutara vyráží hostující brankář do rohu.

03:05
    Stoa se snažil zakončit překvapivě zpoza branky, ale domácí brankář jeho úmysl vystihl.

03:15

05:23
    Romanov tvrdě střílel z pravého kruhu, ale ani jeho pokus se neujal.

06:34
    Hosté zatím toho moc nepředvedli. Koroljuk teď vyjel s kotoučem z pásma, ale pouze jej nahodil do útočné třetiny a odjel střídat.

08:56
    Další dobrou příležitost domácích zlikvidoval Gorjačevskich.

11:15
    Gusev si vyjel zpoza branky a vystřelil na Chakimova. Ten kotouč schovává v lapačce.

13:06
    Stoa je zatím hodně nebezpečný, ale v souboji s Gorjačevskichem má navíc hostující brankář.

15:18
    Domácí mají jasnou převahu. Ta se odzrkadlila také v počtu střel, na které domácí vedou 10:0

16:02
    Jenže teď přichází šance i pro hosty. Kamalov dostává dvouminutový trest za hákování.

18:02
    Domácí v plném počtu. Hosté si v přesilové hře připsali alespoň první střelu z hole Pepeljajeva.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině byli jednoznačně aktivnějším týmem domácí, ale v útoku naráželi na zatím bezchybného Gorjačevskicha. Hosté se s výjimkou přesilové hry prakticky nedostali před branku domácích.

Další třetina začne přibližně v 13:48.

Střely na branku v 1. třetině: 11-2

20:01

20:45
    Hosté natlačili Chakimova i s kotoučem do branky, což samozřejmě nemůže být uznáno.
    Neuznaná branka Jugry

20:45
    Rozhodčí se ještě dlouho radili s videem, ale nakonec branku neuznávají.

21:46
    Domácím zatím začátek třetiny nevychází dle představ. Navíc teď budou hrat oslabeni po falu Bělochvostikova.

23:01
    Chakimov čelil několika nebezpečným střelám souepře, ale se všemi si poradil.

23:46

23:55
    Hosté po skončení přesilovky zůstali v tlaku, z kterého rezultovala střela Buljanskije do připraveného Chakimova.

25:11
    Domácí ujeli do přečíslení tří proti dvěma, ale Malcev přihrál pouze na brusle Romanova.

26:03
    Chakimov kryje pokus Kašpara.

30:12
    Oba týmy ubraly na aktivitě a moc nám toho nepředvádí.

31:09
    Turukin dostává dvě minuty za držení hole a hosté budou mít výhodu další přesilové hry.

32:05
    Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho, které zakončil střelou Malinovskij. Tu vyráží hostující brankář před Plotnikova, který jiz kotouč nedokázal trefit.

33:10

33:26
    Chakimov si poradil i se střelou Jacenka.

33:46
    Ani Koroljuk nevyzrál na domácího brankáře.

39:38
    Hosté špatně střídali a dostávají tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina přinesla převahu hostujícího celku, ale ani hosté ze svéo tlaku, stejně jako domácí v první části, nic nevytěžili. O vítězi tak rozhodně poslední dvacetiminutovka nebo nájezdy. Domácí navíc do třetí čísti vstoupí s výhodou přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 14:40.

Střely na branku ve 2. třetině: 7-16

40:01

40:55
    Několik nebezpečných střel vyslali domácí na branku hostů, ale opět nedokázali překonat Gorjačevskicha.

41:38

45:23
    Oba celky hrají v poslední třetině hodně opatrně a snaží se hlavně neinkasovat. Divácí na stadionu moc hokejové krásy nevidí.

45:56
    Tak jsem to zakřikl. Komaristyj se dostal za záda obrany, ale ani on osamocen proti Gorjačevskichovi neuspěl.

47:15
    Na druhé straně to zblízka zkoušel Gorbunov, ale i Chakimov je zatím stoprocentní.

48:30
    Dnešní utkání sleduje 2300 diváků.

Hosté dostali kotouč do branky, ale rozhodčí se ještě jede poradit s videorozhodčím.

49:46
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Po poradě s videorozhodčím je nakonec branka uznáná. Jejím autorem je NIKITA GUSEV, který se prosadil po individuální akci přesnou střelou zápěstím. Bez asistence.
    Nikita GUSEV - 0:1

50:26
    Hosté jsou při chuti, ale z dalšího útoku již nedokázali ohrozit Chakimova.

52:23
    Stoa dorážel vyražený puk, ale ani tentokrát se domácí útočník gólově neprosadil.

56:12
    Chakimov opět v akci. Domácí brankář předvedl další dobrý zákrok. Metallurg by potřeboval hrát spíše s kotoučem na opačné straně.

58:06
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Metallurg se dostal k šanci okamžitě po vhazování. Fairchild od modré netrefil branku.

59:03
    Metallurg odvolává brankáře.

59:39
    Oddechový čas pro domácí.

60:00

Ani powerplay domácím nepomohla k vstřelení branky a hosté si tak z Novokuzněcka odváží hubené jednobrankové vítězství. Domácí dnes měli výborný vstup do zápasu a v první třetině soupeře prakticky k ničemu nepustili. Jenže ve druhé se hosté i zásluhou přesilovek dostali na koně a ve třetí se jim povedlo přidat branku, která se nakonec ukázala jako vítězná.