Olomouc – Č. Budějovice 5:0 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 2:5 (kon.)
Vsetín – Písek 4:2 (kon.) | Liberec – Zlín 5:3 (kon.) | Poruba 2011 – PZ Kladno 3:1 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 6:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 1:0 (kon.) | Slavia – Hr. Králové 5:4 (kon.)
K. Vary – Třinec 0:2 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 6:5 (po pr.)
Piráti Chomutov
6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 12.12.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Piráti Chomutov: Alex Strejc – Lidák, Hlaváček, O. Dvořák, T. Běhula, D. Novák, A. Novák, Hajič – J. Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Túma, Rindoš, Hřebíček, Adámek

HC Vítkovice Steel: Šimeček – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Ďurčák, Čechman, Krčmář, Slíž – Franz, Raška, Malina, Maxner, R. Toman, Vondál, Bernát, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčák, Hartmann, Šala

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kokrment, Buček.

Hostující tým už je na ledě hlavní plochy SD ARÉNY. Čekáme na příchod domácích.

A málem bych zapomněl na rozhodčí. I ti už jsou na ledě.

Siréna připomíná domácím, že oficiální začátek zápasu se blíží.

Tak už i domácí spěchají na led. Utkání brzy vypukne.

Tak ještě překřikovaná u obou branek...

Hlavní rozhodčí už pískl, aby obě mužstva přestala s překřikováním a zápas mohl začít.

Pokud budou oba týmy stejně aktivní jako při pokřicích, čeká nás pěkný zápas.

00:01

00:02
    Po prvním buly končí puk za vítkovickou brankou.

00:38
    Zatím se puk pohybuje na polovině hostů. První střelu si připsal Josef Toman, ale minul branku.

00:50
    Na druhé straně se snažil odpovědět jeho jmenovec ve vítkovickém dresu Radim Toman, ale obránce srazil jeho pokus na zadní mantinel.

02:08
    Teď Piráti hůř rozehráli ve vlastním obranném pásmu, Hartmann objel branku, přihrával před ní, kde se snažil o dorážku Franz. Strejc byl však pozorný.

02:34
    Hra se rychle přenesla na druhou stranu, kde musel zasahovat Šimeček, který raději přidržel puk pod lapačkou. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

03:11
    Na útočné modré převzal přihrávku Lyszczarczyk, dojel do levého kruhu, ale vůbec netrefil branku.

03:48
    Stupka se nerozpakoval a po přejetí útočné modré vypálil z pravého křídla. Strejc si mezeru ve výstroji pohlídal a puk chytil. Buly v obranné třetině Pirátů.

04:23
    Raška přebruslil na pravém křídle obránce, ale Strejcův beton byl na správném místě.

05:01
    Ofsajd hostů posouzený jako úmyslný, vhazuje se před Šimečkem.

05:33
    Piráti však z buly v útočném pásmu vážnější šanci nevytěžili, nyní rozehrávají zpoza vlastní branky.

06:06
    Domácí tak dlouho otáleli s rozehrávkou, až je Vítkovičtí obrali o puk a Strejc musel řešit skrumáž před vlastní brankou. Puk chytil, a proto se vhazuje po levé ruce chomutovského brankáře.

06:41
    Čároví při vyhození Pirátů rozpažili, domácí se na čas usadili v útočném pásmu, ale na branku Šimečka nevystřelili.

07:28
    Strejc teď hodně docela zariskoval. Vzal puk za brankou na hokejku, přestože hostující hráč byl blízko. Domácí gólman, ale rozehrávku zvládl.

07:35
    Hůře už si počínal Daniel Novák (CHM), který při snaze o vyhození poslal puk mimo mantinely a dostává dvě minuty za zdržování hry.

07:58
    Ďurčákovu střelu od modré srazil chumel hráčů před Strejcem, s dorážkou neuspěl jeden z vítkovických hráčů.

08:21
    Další velká šance hostujícího týmu. U tyčky číhal jeden z útočníků, ale netrefil kotouč, který by dával do zcela odkryté branky.

08:37
    Další střela z pravé strany se otřela jen o boční konstrukci domácí branky.

08:43
    Piráti vyhazují až za vítkovickou branku.

09:00
    Piráti nastřádali cenné vteřinky v obranné třetině soupeře.

09:35
    A domácí jsou kompletní.

10:53
    Piráti právě vstřelili branku!
    TOM POLÁK dostal pas do jízdy, přebruslil obránce a sám před Šimečkem nezaváhal, překonal jej povedenou bekhendovou střelou. Asistence: Martin Tůma, Josef Toman.

11:48
    Sledujeme pasáž hry, kdy se oba týmy střídají v akcích, které však v útočném pásmu nemají delšího trvání.

12:59
    Přesilovku si vyzkouší také domácí. Gabrhelík (VIT) dostává dvě minuty za držení protihráče.

13:35
    Piráti se usadili v útočném pásmu, ale Šimeček si s jejich pokusy poradil a nyní přerušil hru. Bude se vhazovat před brankou Vítkovic.

13:44
    A hosté vyhazují přes všechny čáry.

14:10
    Kulich už hledal, kudy přihrát volnému spoluhráči před brankou v náznaku situace dva na jednoho, ale obránce padl na led a puk zachytil.

14:17
    Krátce poté Vítkovice znovu vyhazují puk až za Strejcovu branku.

14:59
    Hosté jsou v plném počtu.

15:11
    Spratek vypálil z levého kruhu, Strejc nadvakrát jeho ránu zkrotil.

15:25
    Piráti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

16:12
    S důrazem to nyní přehnal Stupka (VIT), který na obranné modré sestřelil Adámka, což rozhodčí posoudil jako hrubost a hostující útočník dostává dvě minuty,

16:36
    Nahození Daniela Nováka tečoval chumel hráčů před Šimečkem jen do jeho betonů.

16:53
    Piráti musí začít další akci až zavlastní brankou.

17:27
    Tak teď Strejc svůj tým podržel. Spratek nastartoval ve vlastním oslabení motor, na útočné modré se zbavil bránícího hráče a uháněl sám na domácího gólmana. Ten si zákrok lapačkou vychutnal a efektně zasáhl.

18:01
    Po Tomanově nahození si puk před brankou našel Adama Novák, jenže nikým neatakovaný poslal puk jemným bekhendem mimo branku.

18:12
    Hosté jsou kompletní.

18:38
    Vítkovice to zkusily ze středního pásma, ale Strejcova lapačka byla na místě. Domácí gólman stihl i v klidu rozehrát.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:58
    Těsně před sirénou se do zakončení v prostoru mezi kruhy natlačil domácí kanonýr Lyszczarczyk, ovšem jeho rána jen prolétla kolem Šimečkovy pravé tyče.

20:00

V první třetině jsme viděli spíše opatrný hokej. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, přesto si obě mužstva vytvořila několik zajímavých situací. Proměněna však byla pouze jedna, o což se postaral domácí Polák, a tak Piráti vedou nejtěsnějším možným rozdílem. Prostřední hrací období začne přibližně v 18:13.

20:01

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli Piráti, ale puk mají za vlastní brankou na holích Vítkovičtí.

20:46
    Rindoš na obranné modré čáře nepustil dál Stupku, jehož posadil na led čistým způsobem.

21:08
    Daniel Novák spěchal mezi kruhy k volnému puku, ale jeho nahození málem založilo rychlý kontr hostů, neboť trefil prvního bránícího hráče před sebou. Akci Vítkovic zastavil ještě na útočné modré Novákův kolega z obranné dvojice.

21:31
    Nyní se vhazuje ve středovém kruhu po přihrávce rukou.

21:48
    V zajímavé pozici se ocitl Kulich, ale na Šimečka nevyzrál.

21:53
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

22:30
    Další přestupek proti pravidlům znamená vhazování ve středním pásmu blíže vítkovické brance na straně u trestných lavic.

23:11
    Lidák nahazoval, Šimeček nadvakrát chytil puk. Buly proběhne po levé ruce hostujícího brankáře.

23:24
    Piráti udrželi pásmo, jenže Lyszczarczykův pokus bekhendem z mezikruží byl příliš slabý.

23:33
    Teď to polský útočník v chomutovských službách zkusil téměř ze stejného místa forhendem, ale trefil jen Šimečkovo rameno.

23:45
    Po krátkém pobytu puku ve středním pásmu se kotouč vrátil do obranné třetiny Vítkovic, kde proběhl třetí souboj Lyszczarczyk vs. Šimeček. Hostující gólman uspěl i tentokrát a přerušuje hru, z čehož resultuje vhazování po jeho levé ruce.

24:32
    Vyhození Vítkovic směřuje naštěstí pro hosty do domácího brankoviště, takže zakázané uvolnění se pískat nebude.

24:58
    Strejc teď nahození raději přikryl před dotírajícím vítkovickým hráčem. Buly v obraně Chomutova.

25:03
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

25:17
    Chomutovští rychle přenesli hru do útočného pásma, kam vjel Tůma po pravém křídle, odkud stihl posunout před branku JOSEFU TOMANOVI, který z první trefil horní roh Šimečkovy branky. Asistence: Martin Tůma, Josef Rindoš.

25:56
    Po pravém křídle to zkoušel Slánský, ale tak dlouho otálel se střelou nebo přihrávkou, až mu jakékoliv pokračování akce překazil obránce.

26:07
    Piráti nerozehráli dobře a za brankou přišli o puk, který putoval před ni, kde skrumáž ustál Strejc.

26:49
    Postavení mimo hru domácích. Vhazuje se ve středním pásmu blíže vítkovické brance.

27:31
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Před Strejcem se strhla "trma-vrma", ve které se nejlépe zorientoval hostující JOSEF DANIELČÁK a snižuje. Asistence: Radim Toman, Ondřej Gabrhelík.

28:13
    Zakázané uvolnění Pirátů.

28:29
    Puk si ve středním pásmu vzal Slánský, najel do útočné třetiny a zkusil to ranou zpoza obránce. Strejc ukryl puk na hrudi a přerušil hru. Vhazuje se po jeho levé ruce.

29:19
    Ke dlouhému puku z obranného pásma Vítkovic raději vyjel Strejc, neboť nejblíže z dojíždějících hráčů byll hostující útočník. Buly po levici domácího gólmana.

29:48
    Piráti na chvilku udrželi útočné pásmo, ale o puk rychle přišli v rohu kluziště.

30:02
    Jenže hosté nezvládli vyhodit ani vyvézt puk, o který je za brankou obral Josef Toman, naservíroval jej před branku JOSEFU RINDOŠOVI, který ranou z pravé strany na vzdálenější tyč vrací Pirátům dvougólový náskok. Asistence: Josef Toman.

31:16
    Po pasáži hry, kdy se oba týmy marně snažily usadit v útočném pásmu, se Vítkovičtí dopustili zakázaného uvolnění.

31:46
    Piráti nyní sice drží útočné pásmo, ale o puk se bojuje převážně kolem mantinelů.

32:04
    Vítkovice vyhodily přes všechny čáry, ale rozhodčí rozpažují, takže se zakázané uvolnění nepíská.

32:17
    JOSEF TOMAN je dnes při chuti. Ve středním pásmu nakopl vrtuli, po přejetí modré na nic nečekal a napálil puk pod horní tyčku, o kterou se kotouč lehce otřel. Domácí útočník má nyní v utkání bilanci 2+2. Asistence: Josef Rindoš.

33:01
    Vypadá to, že sledujeme klíčovou pasáž utkání, v níž domácí odskakují na rozdíl čtyř gólů. MATYÁŠ SVOBODA dostal mezi kruhy přihrávku z rohu od Lyszczarczyka a nedal Šimečkovi šanci přesnou ranou. Asistence: Alan Lyszczarczyk, Tom Polák.

34:49
    Hry se nyní přelévá ze strany na stranu bez vážnějšího ohrožení jedné z branek.

35:17
    Piráti točili svého soupeře v jeho obranném pásmu. Zámek ukončila až střela Matyáše Svobody téměř od modré čáry, se kterou neměl Šimeček problémy.

35:46
    Několik vteřin se bojuje o puk na obranné modré Vítkovic u trestných lavic. Hlavní sudí puk stále vidí, a ta nepíská.

35:56
    Hosté puk vydolovali, ale dostali jej pouze za branku domácích, kde jej sebrali Piráti.

36:41
    Dlouhý pas z vlastní obranné třetiny na útočnou modrou teď zkoušeli hosté, ale Lidák tečoval kotouč, který obloučkem přeletěl hostujícího útočníka až za brankovou čáru.

37:03
    Tvrdou ránu Rindoše z pravého kruhu Šimeček vyráží.

37:13
    Josef Toman si hodně věří. Mezi kruhy zkoušel zadovkou najít najíždějícího Rindoše, ale obrana hostů byla pozorná.

37:30
    Pěknou individuální akci nyní předvedl hostující Radim Toman. Protáhl se kolem obránce, z levé strany vypálil a Strejcovi možná zvoní v uších ještě nyní poté, co puk zamířil jen do tyče.

38:14
    Dvakrát v rychlém sledu musel zasahovat Šimeček, ale oba pokusy dobře viděl a neměl problém zasáhnout.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Piráti krouží v rohu útočného pásma, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.

39:55
    Až nyní to zkusil agilní Josef Toman, ale Šimeček neměl s jeho pokusem na lapačku příliš práce. Uvidíme ještě jedno buly v útočném pásmu Pirátů.

40:00

Druhé dějství vyznělo herně i výsledkově jasně pro svěřence Kamila Koláčka. Domácí Piráti odskočili svému protivníkovi, který na ně před úvodním vhazováním ztrácel jediný bod, ze stavu 2:1 na skóre 5:1, které platí i o druhé přestávce. Při chuti je zejména Josef Toman – autor dvou gólů a stejného počtu asistencí. Třetí dějství začne přibližně v 18:59.

40:01

40:02
    Úvodní buly třetího dějství vyhráli hosté.

40:33
    Josef Toman přenechal na vrcholu kruhů Rindošovi, který však netrefil prostor mezi třemi tyčemi vítkovické branky.

41:20
    Piráti začínají další akci za vlastní brankou.

41:32
    Matyáš Svoboda se už už prokličkoval obranou hostů, ale na modré čáře byl jeden z jeho spoluhráčů netrpělivý, takže rozhodčí pískají postavení mimo hru.

42:19
    Tůmovi utekl po přejetí útočné modré puk do rohu, odkud však jeden z hráčů Pirátů přihrával od ohně, kam však puk neprošel.

42:28
    Další rána Josefa Tomana končí nad vítkovickou brankou.

42:50
    Piráti už s chutí kombinují. Josef Toman přihrál křížem do levého kruhu na Tůmu, který hledal u protější tyče Rindoše, jenž však zakončit nestačil.

44:05
    U zadní mantinelu za brankou Vítkovic se bojovalo o puk, který získali hosté.

44:21
    Štěpánek (VIT) jde na dvě minuty za katr poté, co krosčekoval jednoho ze soupeřů.

44:50
    Piráti kombinovali v útočném pásmu, ale chyběla střelba a donácí se nakonec sami vytlačili do středního pásma.

45:20
    Piráti znovu v útočném, ale opět bez střelby.

45:25
    S ránou Běhuly neměl Šimeček problém.

45:47
    Hosté budou hrát 39 vteřin ve třech. Čechman (VIT) předvedl stejně prohřešek proti pravidlům jako jeho spoluhráč, tedy krosček, a jde na trestnou lavici.

46:18
    Domácí kombinovali, ale dostali se jen k nahození, které obětavá obrana hostů zpacifikovala. Nyní putuje puk za branku Pirátů.

46:21
    Hosté jsou ve čtyřech.

47:12
    Tak domácí přesilovku přece jen využívají a JOSEF TOMAN kompletuje hattrick. Po pravém křídle vjel do útočného pásma, odmítl si obránce a překonal Šimečka. Bez asistence.

47:36
    Po delší době v permanenci Strejc, který však střelu v pohodě chytá. Buly obranném pásmu Pirátů.

48:19
    Hra se přenesla na druhou stranu kluziště, kde Gabrhelík (VIT) fauloval kolenem a dostává dvě minuty.

48:28
    Vítkovičtí vyrazili ihned po buly do protiútoku, ale jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

49:11
    Před branku si na přihrávku z rohu sjel Lyszczarczyk, ale trefil jen Šimečka do hrudi.

49:29
    Rindoš (CHM) a Štěpánek (VIT) se u mantinelu tak dlouho navzájem, osekávali, až je hlavní sudí poslal oba na dvě minuty na trestnou lavici.

50:02
    Hosté si znovu zahrají ve třech. Tentokrát 17 vteřin. Vondál dostává dvě minuty za vysokou hůl.

50:19
    Hosté jsou ve čtyřech, aniž by inkasovali. Piráti sice stříleli, jak mohli, ale Šimečkovy betony byly proti střelám po ledě vždy na místě.

51:37
    Vítkovice zahrozily ve vlastním oslabení. Přihrávku z pravého kruhu však nadzvedl obránce a jeden z vítkovických útočníku puk ze vzduchu netrefil.

52:02
    Hosté hrají v plném počtu.

52:54
    Hřebíček (CHM) držel soupeře a odchází na trestnou lavici.

53:01
    Piráti krátce po buly vyhazují přes všechny čáry.

53:46
    Vítkovice rozestavily přesilovkový vzorec. Rána Ďurčáka od modré však skončila na zadním mantinelu.

54:06
    Spratek vypálil z pravého kruhu, Strejc puk neudržel a nejlépe se před brankou zorientoval JOSEF DANIELČÁK. Asistence: Daniel Spratek, Jakub Ďurčák.

54:13
    Vítkovice mají další šanci na korekci skóre. Hlaváček (CHM) dostává dvě minuty za podražení, což se však vůbec nelíbí domácí lavičce, která reklamuje, že hráč zasáhl při zákroku nejprve puk.

54:54
    Piráti se brání velmi dobře. Vyhodili za vítkovickou branku a nyní se hosté provinili postavením mimo hru.

55:30
    Hostům se přesilová hra nedaří. Puk je znovu za jejich brankou.

56:00
    A Piráti znovu vyhazují.

56:13
    Domácí zvládli tohle oslabení bravurně a jsou kompletní.

57:39
    Z mezikruží vystřelil Hřebíček jen do hrudi Šimečka. Buly v obranném pásmu Vítkovic.

57:43
    Ihned po vhazování si hostující gólman připisuje další zákrok a rozhodčí opět přerušují hru. Další buly v obraně Vítkovic.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny a puk je v rohu obranného pásma Chomutova, kde se o něj bojuje.

58:32
    Jeden z vítkovických hráčů vystřelil z mezikruží, ale Strejc byl pozorný.

58:45
    Josef Toman nejprve vystřelil sám, ale jeho pokus z horní strany olízl břevno, poté domácí útočník přihrál zcela volnému Tůmovi, který z levého kruhu trefil tyč.

59:31
    Šimeček ukončil závar před svou brankou tím, že ukryl puk pod lapačkou.

59:48
    Další buly před Šimečkem. Piráti na střídačce už slaví výhru boucháním hokejkami do mantinelu.

60:00

Piráti ve třetím dějství nejprve zvýšili svůj náskok, Vítkovice už stihly jen zkorigovat na konečných 2: ze svého pohledu. Hrdinou utkání je autor hattricku domácí útočník Josef Toman, který přidal i dvě asistence. Piráti se tak svému soupeři vzdálili na čtyři body. (19:33:18)

Libor Kult

Branky a nahrávky: 11. Polák (Tůma, J. Toman), 26. J. Toman (Tůma, Rindoš), 31. Rindoš (J. Toman), 33. J. Toman (Rindoš), 34. M. Svoboda (Lyszczarczyk, Polák), 48. J. Toman – 28. Danielčák (R. Toman, Gabrhelík), 55. Danielčák (Spratek, Ďurčák)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Ďurčák, Čechman, Krčmář, Slíž – Franz, Raška, Malina, Maxner, R. Toman, Vondál, Bernát, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčák, Hartmann, Šala

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kokrment, Buček