Buffalo – Florida 4:3 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Winnipeg – Anaheim 1:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 3:4 (1:2 po s.n.) | Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.) | Toronto – Los Angeles 4:3 (1:0 po s.n.)
Washington Capitals
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Tampa Bay Lightning
Neděle 14.12.2014, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám příjemný zbytek noci.

Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků!

Máme za sebou velmi zajímavé utkání, ve kterém po hattricku Backströma vedl Washington ještě v 56.minutě 3:0, jenže pak se v rozmezí dvou minut trefil Johnson s Carlem a rázem to bylo 3:2. V poslední minutě ještě Tampa zkusila powerplay, ale byl z toho jen pojišťovací gól Fehra a Caps tak poráží Tampu i v druhém zápase během čtyř dnů a připisují si cenné dva body.

60:00

59:45
    Puk je ve středním pásmu a zápase se už jen dohrává.
    Eric FEHR - 4:2

59:21
    Washington právě vstřelil branku!
    Jenže hosté ztratili kotouč a je rozhodnuto. ERIC FEHR se dostal k puku po srážce obránců Tampy a ze středního pásma jej poslal do prázdné brány. Asistence: John Carlson

59:05
    Garrison míjí bránu, ale Tampa zůstává v útočném pásmu a ostřeluje Holtbyho!

58:34
    Washington vyhazuje na zakázané uvolnění a Tampa to zkouší v šesti!

58:17
    Hosté se nyní samozřejmě tlačí do útočného pásma a budou chtít odvolat Bena Bishopa.
    Matthew CARLE - 3:2

57:29
    Tampa právě vstřelila branku!
    A drama je na světě! Tampa těží z tlaku a snižuje na rozdíl jediné branky! MATTHEW CARLE si sjel od modré čáry, využil špatného postavení Holtbyho a trefuje se do odkryté části branky. Asistence: Steven Stamkos, Jason Garrison

56:43
    Washington ještě nečeká nic jednoduchého. Hosté domácí hráče nyní zamkli a ti se osvobozují jen zakázaným uvolněním.
    Tyler JOHNSON - 3:1

55:36
    Že by drama? Hosté to teďka opravdu výborně vykombinovali až k TYLERU JOHNSONOVI, který svižnou střelou prostřelil přesouvajícího se Holtbyho. Asistence: Matthew Carle, Nikita Kučerov

54:40
    Tampě se už opravdu nic nedaří a každá útočná snaha končí již ve středním pásmu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 31. Backström (Wilson, Schmidt), 39. Backström (Ovečkin, Wilson), 43. Backström (Ovečkin), 60. Fehr (Carlson) – 56. Johnson (Carle, Kučerov), 58. Carle (Stamkos, Garrison)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Green, Schmidt – Wilson, Backström (A), Ovečkin (C) – Brouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Beagle, Burakovsky, Latta
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Stralman, Hedman, Šustr, Garrison, Barberio, Carle – Callahan (A), Stamkos (C), Filppula – Kučerov, Johnson, Killorn – Connolly, Paquette, Drouin – Brown, Boyle, Morrow (A)

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Dave Jackson – Tony Sericolo, Brad Kovachik

Diváci: 18 506