Přerov – Nový Jičín 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – SK Karviná 7:2 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 3:2 (kon.)
Frýdek-M. – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | Kobra – Pelhřimov 5:1 (kon.) | Břeclav – Opava 5:3 (kon.)
Trutnov – Nymburk 5:6 (kon.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 3:4 (0:1 po s.n.) | Sokolov – Bílina 6:8 (kon.)
Mor. Budějovice – Žďár n/S 6:1 (kon.) | Klatovy – Tábor 2:4 (kon.) | Kolín – Klášterec nO 4:2 (kon.)
HC Lvi Fosfa Břeclav
5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
HK Opava
Středa 17.12.2014, 18:00 • Zimní stadion Tereza Břeclav • 2. liga skupina Východ

To je ode mě z Břeclavi všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:23:36)

Zajímavé utkání 26. kola druhé ligy je tedy minulostí. Hokejisté Břeclavi se dnes postavili nepříznivým statistikám a po čtyřech prohrách v řadě na domácím ledě se mohou se svými fanoušky radovat z výhry. Domácí vedli od dvanácté minuty a od té doby ani jednou nedopustili vyrovnání. Třetí třetina se nesla ve znamení mnoha vyloučení, z nichž se vyjímá především nevybíravý zákrok Josefa Tichého, jehož rozhodčí vyloučil na pět minut plus do konce utkání. Tento zákrok z 52. minuty prakticky pohřbil naděje Opavy na vyrovnání.

60:00

59:40
    Hosté se nezmohou na závěrečný pokus o zázrak v podobě vyrovnání. Břeclavští hokejisté kontrolují stav zápasu.

59:10
    Kotouč se nachází daleko od břeclavské brány.

58:23
    Kozel nahrál do tandemu na Kučeru, jehož vychytal Šafránek.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Chalupa vystřelil zápěstím od modré, Klimeš zakročil betonem.

57:41
    Petr Chalupa ležel po jednom ze zákroků dlouho na ledě. Rozhodčí vylučovat nebudou, ač se to vůbec nelíbí hráčům hostí.

56:58
    Skončil dlouhý pětiminutový trest Josefa Tichého, který ale nebyl potrestán a následně i trest Galvase. Domácí s největší pravděpodobností nemusí mrzet skutečnost že dlouhou přesilovku nepřetavili v branku.

56:20
    Červenka pálil od modré hodně nepřesně.

56:03
    Slezané se dvojnásobnému oslabení zatím dobře brání.

55:35
    Kučera se snažil rychle zasunout Šafránkovi kotouč k bližší tyči, brankář Opavy se stačil přemístit.

54:54
    Nyní začíná déle než minutu a půl trvající početní převaha pět na tří.

54:38
    Následně se opět hnal do brejku Zháňal, Galvas jej očividně zaháčkoval, za což od rozhodčího dostal dvouminutový trest. Za šestnáct vteřin začne Břeclavi dlouhá přesilová hra pět na tři.

54:10
    Červenka uvolnil v brejku Zháňala, který ale tváří v tvář Šafránka nepřekonal. Domácí fanoušci reklamují faul na svého kapitána, rozhodčí však zůstává vůči jejich stížnosti imunní.

53:56
    V době, kdy už se hrálo čtyři na čtyři, vypálil od modré Tuma. Klimeš jistě zasáhl.

53:30
    Domácí následně vyhodili kotouč přes všechny čáry.

53:22
    Galvasova prudká rána od modré čáry skončila na zadním mantinelu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 12. Beneš (Červenka, Tobola), 20. Medřický, 26. Kozel (Červenka, Tobola), 32. Tobola (Červenka, Směřička), 52. Červenka – 25. Herman (Mosler), 28. Svoboda (Polok, Tichý), 39. Černý (Vítek, Měch)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Klimeš (Šurý) – Miklík, Směřička, Dittrich, Svoboda, Novák (A), Vojáček, Fejt – Tobola, Zháňal (C), Červenka, Kučera, Buhaj, Kubáč, Beneš (A), Medřický, Průdek, Kozel
    HK Opava: Šafránek (Drnda) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch (C), Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa

Rozhodčí: Netopil – Chocholouš, Otáhal