Philadelphia – Tampa 1:3 (kon.) | Toronto – Anaheim 6:2 (kon.) | Detroit – Columbus 0:1 (1:2 po s.n.)
Florida – Washington 2:1 (6:5 po s.n.) | Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:2 (kon.)
Nashville – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 5:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:3 (kon.)
Calgary – NY Rangers 2:5 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:1 (po pr.)

Marián Gáborík (LAK) (2 + 0)

Máme za sebou utkání, jehož nejzajímavější složkou byla bez větších pochyb třetí třetina. Domácí během necelých tří minut otočili nepříznivé skóre z 1:2 až na 4:2, gólem do prázdné branky pak pojistili konečné vétězství o tři zásahy. Trenér Kings své svěřence naopak nepochválí za pokažený závěr duelu. To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

60:00

59:09
    Budeme sledovat ještě jedno vyloučení. Už spíše symbolický trest dostává za nedovolené bránění Ryan Reaves. Musí na trestnou lavici.

59:09
    Poslední minuta třetí třetiny už se rozběhla, ale nedá se čekat, že by jeden nebo druhý tým ještě někam spěchal.
    Vladimir TARASENKO - 5:2

58:36
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A máme to pro dnešek se zážitky kompletní. Odkrytá branka byla pochopitelně obrovskou výzvou pro VLADIMIRA TARASENKA, aby dovršil svůj hattrick! Povedlo se, u pravého mantinelu v útočném pásmu získal touš na hokejku a celkem bez problému trefil odkryté zařízení. Je už pravděpodobně rozhodnuto o výsledku. Asistence: Jaden Schwartz.

58:20
    Jonathan Quick odjíždí z branky a Los Angeles vyzkouší risk v šesti mužích a s prázdnou brankou.

58:02
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny, možná trochu překvapivě jsou teď častěji u puku hostující hráči.

57:03
    Za branku domácích Jay Bouwmeester, jenž rozehrává akci Blues. Ale je napadán hned dvěma Králi, takže musí dávat pozor.

56:35
    Allen zachraňuje svůj tým, když levým betonem byl nucen vykopnout puk z brankoviště pryč.

55:59
    Hosté ve značném, ale pochopitelném útlumu. Teď už je při dohánění náskoku soupeře čeká hodně složitá práce.

55:20
    Hra přerušna, ještě uvidí diváci jednu komerční přestávku, pak budeme v závěru zběsilého utkání pokračovat.
    Alexander STEEN - 4:2

53:54
    Je to vůbec možné? Třetí branka během pár vteřin, kterou mužstvo s notou ve znaku naservírovalo do sítě brankáře Los Angeles Jonathana Quicka. Naprosto rozhozená obrana hostujícího kádru sledovala ALEXANDRA STEENA, jak prostřelil čtvrtý puk do sítě Králů v tomto utkání. Během několika okamžiků máme na tabuli úplně jiný výsledek. Asistence: David Backes, Patrik Berglund.
    Vladimir TARASENKO - 3:2

53:00
    Tak se na to podívejme! Tomu se říká obrat ve skóre. Nejen, že domácí využili předchozí přesilovku pět na tři, ale teď dávají gol i v té klasické. Je to znovu VLADIMIR TARASENKO, kdo překonává soupeřova brankáře a posílá Bluesmany do vedení. Najednou je domácích plný led. Asistence: Alex Pietrangelo, Jay Bouwmeester.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 33. Tarasenko (Ott, Buttler), 52. Shattenkirk (Tarasenko, Lehtera), 53. Tarasenko (Pietrangelo, Bowmeester), 54. Steen (Backes, Berglund), 59. Tarasenko (Schwartz) – 26. Gáborík (Williams, Stoll), 31. Gáborík (Kopitar, Carter)

St. Louis Blues: Allen – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Lindbohm, Buttler – Berglund, Backes, Steen – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Lindström, Stastny, Ott – Reaves, Lapierre, Porter
    Los Angeles Kings: Quick – Doughty, Muzzin, Martinez, Regehr, Greene, McNabb – Carter, Kopitar, Brown – Williams, Stoll, Gáborík – Pearson, Richards, King – Toffoli, Lewis, Clifford

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Grandt, Pancich

Diváci: 17 212