Barcelona – Huesca 8:1 (kon.) | Eibar – Getafe 1:2 (kon.) | Espanyol – Alavés 1:0 (kon.)
Levante – Albacete 0:0 (kon.) | Cordoba – Granada 1:1 (kon.) | Real Sociedad – Oviedo 2:0 (kon.)
Villarreal – Cádiz 3:0 (kon.)
Espanyol Barcelona
1:0 (0:0)
Deportivo Alavés
Středa 17.12.2014, 20:00 • Power8 Stadium, Barcelona • Španělský pohár

Je dobojováno. Po výsledcích 2:0 a 1:0 si Espanyol Barcelona zaslouženě zajistil postup do dalšího kola. Jedinou branku dnešního zápasu obstaral v 65. minutě střídající Jairo Morillas. Hosté ve druhé půli zcela vypadli z role a nevytvořili si jedinou pořádnou šanci. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou! (21:50:21)

90+2

90+2
    Juanma vypálil z uctivé vzdálenosti, López neměl sebemenší problém tuto střelu eliminovat.

90+2
    Rozběhla se poslední minuta tohoto zápasu, Pau López právě provádí dlouhý odkop od své branky.

90+1
    Nad základní časový rámec se nastavují dvě minuty.

90
    Vyběhnuvší Goitia odkopl míč těsně před dotírajícím Christianem Stuanim.

89
    Credovi byl odpískán ofsajd, do konce základní hrací doby zbývá něco přes minutu.

87
    Centr Raúla Garcíi byl odvrácen do zámezí.

86
    Do hry se zapojí i brankář Pau López, tlak hostů definitivně polevil.

85
    Poloprázdné ochozy už začínají slavit postup Espanyolu do další fáze Copy del Rey.

84
    Juanma našel Sangalliho, ten ztratil míč. Utkání se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.

83
    Domácí si vytvořili dvě šance, ale Stuani ve vápně minul míč a ani Lanzarote neměl seřízená mířidla. Espanyol však bude rozehrávat rohový kop.

81
    Nyní však Galán získal míč a snaží se s ním něco kloudného vymyslet.

80
    Hráči Espanyolu pojali poslední minuty jako tréninkové bago, vyměňují si pasy z jedné strany na druhou a hosté jsou jen v roli nerovnocenných sparingpartnerů.

79
    Manu García tvrdě sestřelil protihráče, žlutá karta je logickým vyústěním.

79
    Juan Jordán byl faulován na vlastní polovině, hostujícím borcům už tečou nervy.

78
    Domácí drží míč na svých kopačkách a drží tak osud tohoto utkání pevně ve svých rukou.

77
    Poslední střídání hostů – Llamas je nahrazen Toribiou.

76
    Ani Lanzarote neuspěl a hosté obrací hru.
    Povedená akce domácích

75
    Střílený centr domácích z pravé strany neznamenal žádné nebezpečí pro Goitiovu branku.

73
    Álvarezův střílený pas na Stuaniho odvrátil na poslední chvíli vracející se Galán.

72
    Joan Jordan na travnatém pažitu nahradí unaveného Alexe.

71
    Barreiro se svíjí v bolestech na trávníku, ale o faul se nejednalo.

70
    Katalánci pozorně brání a svého soupeře jen zřídkakdy pouští na vlastní polovinu.

69
    ...Juanma vystřídá Tejeru.

69
    Dvojité střídání v hostujícím táboře: Despotović je nahrazen Credou,...

69
    Hosté v poklidu kombinují na vlastní polovině. Najdou ještě síly na zvrácení nepříznivě se vyvíjejícího dvojzápasu?

68
    Tejera znovu fauloval. Hostující středopolař by neměl dráždit kobru bosou nohou, poněvadž už na svém kontě má žlutou kartu.

67
    Montaňés se nyní dostal ke střele, se kterou si však Goitia poradil.
    Jairo MORILLAS - 1:0

65
    Espanyol právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení a postup mají na dosah! Milimetrový centr Paca Montaňése přesnou hlavičkou usměrnil do sítě stříající JAIRO MORILLAS. Goitia neměl nárok zasáhnout, protože Morillas míč trkl přesně do pravého horního rohu.

64
    Barreiro hledal Despotiviće průnikovým pasem, ale López jeho záměr vystihl a uhasil vznikající nebezpečí.

63
    Přetažený centr se dostal k Alexovi, který jen napálil z první jen na tribunu.

62
    Alexův centr odvrátil Sangalli na rohový kop. Hraje se fotbal nahoru-dolů se šancemi na obou stranách.

61
    Tejera se snažil projít skrz defenzivní hráz Espanyolu individuálním způsobem a dostal se dokonce ke střele, ale Pau López nemusel zasahovat.

59
    ...dnes dohrál také Mattioni, místo nějž nastupuje Morilla.

59
    Carlose Clerca nahrazuje na hřišti Paco Montaňés,...

58
    Manu Lanzarote vyprášil Goitiovy rukavice, ale nic víc. Hostující gólman si bez problémů stáhl Lanzaroteho střelu do své moci.

57
    Stuani si došel pro faul, domácí budou zahrávat standartku ze slibné pozice.

56
    Mattioni se pravděpodobně dotkl míče rukou, ale hra plyne dál.

55
    Tejera ani Galán nedokázali zakončit slibně rozjetou akci. Oba už byli na hranici velkého vápna, ale Clerc obrací hru.

54
    Barreirův přetažený centr končí až v zámezí.

53
    Hra je přerušena, míč překročil čáru, Einar se jej ujme.

51
    Brankář López spadl v osobním souboji s Barreirem, ale hosté nedokázali využít jeho chvilkového handicapu.

50
    Rána Manu Garcíi z uctivé vzdálenosti byla odvrácena mimo dosah Lópeze. Roh pro hosty.

49
    Alex hledal uličkou Stuaniho, ale našel jen připraveného brankáře Goitiu.

48
    Forvard Deportiva navíc fauloval a hosté tak o míč přišli. Javi López zakládá protiútok.

47
    Hosté drží míč na kopačkách, ale Despotivić se ocitl v obklíčení tří protihráčů.

46
    Tejera uvede míč zpět do hry autovým vhazováním.

46

Po prvním poločase svítí na obrazovce v Power8 Stadium bezbrankový stav. Domácí byli o něco nebezpečnější, dokonce málem vstřelili gól, ale radovali se předčasně, protože míč vůbec brankovou čáru nepřekročil. Deportivo si nedokázalo vytvořit souvislejší tlak, přesto si hosté vytvořili několik slibných šancí. Druhá půle začne v 21:01.

45+1

45
    Po kontaktu s Vicvotorou nohou se míč dokutálel do autu.

44
    Álvarezův centr byl příliš krátký, Deportivo však bude zahrávat roh.

43
    Hostům se nepovedla rozehrávka a Stuani následně odvrací střílený pas Galána do autu, to vše na samém sklonku první půle.

42
    Despotović odvrací míč do zámezí, domácí budou zahrávat další roh.

40
    Domácí už se radovali z gólu, ale míč skončil jen na boční síti!

39
    Stuani se prokousal do zakončení, ale jeho pokus zblokoval Victor na roh.
    Povedená teč Barreira

38
    Tejerův centr z bezprostřední blízkosti tečoval Barreiro, ale těsně minul branku!

37
    Sergio Llamas si zkušeně došel pro faul.

36
    Nyní to mohl změnit Manu Barreiro, ale López prokázal, že se může pyšnit bleskurychlými reflexy.

35
    Do konce první půle zbývá něco přes deset minut, stále se hraje bez branek.

34
    Alexův centr ještě stihl na hrací ploše Stuani. Espanyol nyní uzavřel hosty na jejich obranné polovině.

33
    Alavéští ztratili míč na útočné polovině a Lanzarote zakládá protiakci.

32
    Mattioni byl ostře faulován Sergiem Tejerou, který nevyvázne bez trestu. Sudí Hernández mu promptně ukázal žlutý kartonek.

31
    Další ofsajd a v něm uruguayský snajpr Christian Stuani.
    Liamasova dělovka

30
    Llamas napřáhl a vypálil z voleje, Lópezovu svatyni minul o decimetry!

29
    Galán neodcentroval, hosté však mají k dispozici alespoň autové vhazování.

29
    Srbský legionář ve službách Alavésu Despotović se ocitl v ofsajdu.

28
    Deportivo kombinuje na vlastní polovině, míč má na kopačce Galán.

26
    Jenže Tejera to přehnal s důrazem a provinil se útočným faulem.

25
    Sangalli napřáhl z uctivé vzdálenosti, ale o metry minul branku. Míč však byl zblokován a hosté budou zahrávat rohový kop.
    Skvělá přihrávka na Lanzaroteho

24
    Lanzarote přišel jako slepý k houslím k míči na hranici vápna, ale než se vzpamatoval, už o něj přišel.

23
    Centr Víctora Álvaréze odvrátil Galán do autu a uhasil tak vznikající nebezpečí.

22
    Manu Barreiro napřáhl ze střední vzdálenosti a těsně přestřelil branku!

21
    Goitiův dlouhý odkop se snesl na hlavu Lanzaroteho, míč tak zůstane na kopačkách Espanyolu.

20
    Christian Stuani využil zaváhání v hostující obraně a zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen vyběhnuvšího Goitiu!

19
    Tejera se pokusil vybojovat rohový kop, ale nepochodil. Clerc jeho záměr vystihl a donutil jej k chybě.

18
    Morenova hlavička nakonec nemířila mezi tři tyče, je to ale bezpředmětné, jelikož domácí stoper byl v ofsajdu.

17
    Manu Lanzarote fauloval nějakých 25 metrů od vlastní branky, rýsuje se tak zajímavý možnost pro domácí.

16
    Clerc z bezprostřední blízkosti hlavičkoval jen do Goitiovy náruče!

15
    Dobrá práce Mattioniho, jenž se vydal na útočný výlet a vybojoval autové vhazování.

14
    Hosté jsou v úvodu utkání aktivnější a snaží se ještě zvrátit nepříznivý výsledek z prvního zápasu. Připomínám, že Deportivo vstupovalo do odvety za stavu 0:2.
    Povedená akce Espanyolu

13
    Po nepovedeném rohovém kopu Espanyolu se míče ujal Llamas a přesprintoval celé hřiště, aby předložil míč do ideální pozice Despotovićovi. Ten však v rozhodující moment upadl!

12
    Javi López obehrál Garcíu a ihned zakládá protiútok.

11
    Alex byl v těsném ofsajdu – bezpracný míč pro brankáře hostí Goitiu.

10
    Einar Galilea fauloval Gonzáleze, míč zůstane v držení domácích.

9
    Barreiro to přehnal s důrazem při napadání a nedovoleným způsobem poslal k zemi Javího Lópeze.

8
    Beci Espanyolu kombinují na vlastní polovině, nyní se míč dostal k defenzivnímu záložníkovi Álvarezovi.

7
    O první vzruch před Lópezem se postaral Manu Barreiro, ale jeho hlavička postrádala gólové parametry.

6
    Goitia odkopl míč do bezpečí. Úlohu měl značně ztíženou, jelikož Stuani byl hodně blízko.

5
    Ernesto Galán zazmatkoval v rozehrávce, ale Clercovi následně utekl míč z kopačky.

4
    Galán odvrátil míč do autu těsně před dotírajícím Alexem.

3
    Hosté jsou v úvodu aktivnější, ale míč nyní získal Manu Lanzarote.

2
    Christian Stuani fauloval Llamase poblíž středového kruhu, Deportivo si rozehrávku zopakuje.

1
    Úvodního výkopu se ujali hosté a snaží se o založení první akce.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu, což znamená, že utkání za chvilku začne.

Espanyol Barcelona: López – Rodríguez, Clerc, Moreno, López – Mattioni, Álvarez – Alex, González, Lanzarote – Stuani.
    Náhradníci: Casilla – Álvaro, Rober, Jordan, Montaňés, Morilla, Luque

Deportivo Alavés: Goitia – Raúl, Victor, Galán, Galilea – Tejera, Sangalli, García, Llamas – Despotović, Barreiro.
    Náhradníci: Manu – Castillo, Beobide, Toti, Toribia, Juanma, Creda

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Rubio.

Jako účastník La Ligy, nejvyšší španělské soutěže, byl Espanyol nasazen přímo do 4. kola. A v prvním pohárovém utkání solidně vykročil k postupu do osmifinále, když vyzrál na druholigový Alavés v poměru 2:0.

Účastník Ligy Adelante započal svou pouť v Copa del Rey ve druhém kole, v němž zdolal Osasunu 2:0. Nejtěsnějším možným rozdílem pak Deportivo zdolalo Mirandes, a zajistilo si tak prestižní dvojzápas proti slavnému Espanyolu.

Vzájemné zápasy

Alavés 0:2 Espanyol

Espanyol 0:0 Alavés – 26. 3. 2006

Alavés 1:1 Espanyol – 27. 10. 2005

Espanyol 3:1 Alavés – 25. 5. 2003

Vítám všechny fotbalové nadšence u sledování onlajn přenosu z odvetného utkání čtvrtého kola Copy del Rey mezi Espanyolem Barcelona a Deportivem Alavés. K výhře má blíž katalánský celek, který první utkání na půdě Alavésu vyhrál 2:0, o oba góly se postaral Christian Stuani.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.