Barcelona – Huesca 8:1 (kon.) | Eibar – Getafe 1:2 (kon.) | Espanyol – Alavés 1:0 (kon.)
Levante – Albacete 0:0 (kon.) | Cordoba – Granada 1:1 (kon.) | Real Sociedad – Oviedo 2:0 (kon.)
Villarreal – Cádiz 3:0 (kon.)
Levante UD
0:0 (0:0)
Albacete Balompié
Středa 17.12.2014, 20:00 • Estadio Ciudad de Valencia, Valencia • Španělský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný středeční večer při sledování textového přenosu z odvetného zápasu 4. kola španělského poháru Copa del Rey. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na duel mezi Levante a Albacete.

Favoritem dnešního zápasu je Levante, které nevstoupilo do prvního zápasu na půdě druholigového soupeře vůbec dobře, když se za Albacete v šesté minutě trefil portugalský útočník Thierry Moutinho. Vedení Balompié trvalo něco málo přes hodinu, v osmašedesáté minutě se totiž Levante dočkalo vyrovnání, když se prosadil Maročan El Adoua.

23.11.2014 Albacete – Osasuna 2:0.

Levante UD: Fernández – López, El Adoua, Juanfran, Toňo – Camarasa, Pérez – El Zhar, García, Gavilán – Martins.

Albacete Balompié: Domínguez – Moreno, Gonzalo, Noguerol, Juanra – Benito, Ramos – Carrasco, Samu, Moutinho – C. Díaz.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias Villanueva.

Trojice rozhodčích již přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Tribuny stadiónu bohužel zejí prázdnotou.

1

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých dresech. Levante bude hrát v klasické červenomodré kombinaci.

2
    Fernández si na úvod nepočínal vůbec dobře, když namazal míč Carrascovi. Ten však narazil na stoperskou dvojici Levante.

2
    Levante bude po neúspěšném centru z levé strany rozehrávat první rohový kop.

3
    Žádné zakončení z něj ovšem nevyplynulo, celou akci navíc zastavilo ofsajdové postavení Martinse.

4
    Dlouhý nákop směřující na Moutinha se hostům nevyplatil, Levante rychle otočilo hru a k vidění bylo také první zakončení, při kterém Martins hlavičkoval nad.

5
    Jaime Gavilán se drze vydal mezi trojici soupeřů, kteří ho těsně za půlící čarou faulovali.

6
    Toňo si vyměnil míč s Gavilánem, ten se nakonec dostal ke střele, ovšem Alberto Domínguez opět zasahovat nemusel.

6
    Víctor Camarasa v hlavičkovém souboji fauloval Díaze a dostává žlutou kartu.
    Faul Camarasa

7
    Albacete výhodu rozehrávky nevyužilo, balón propadl až do rukavic Fernándeze.

8
    El Zhar se na pravé straně parádně uvolnil a přihrál na malé vápno, ze kterého Rubén García trefil pouze tyč!
    Střela El Zhara do tyče

9
    Domácí se přiřítili s další útočnou akci, Gavilán z ní vytěžil alespoň rohový kop, jenž sám rozehraje.

9
    Levante si mohlo celou situaci zopakovat, avšak defenzíva Albacete byla i v tomto případě pozorná.

10
    Samu se šikovným pohybem zbavil obránce, levačkou ale ve vápně našel pouze hráče soupeře.

11
    Z nedorozumění hostujících hráčů resultovalo autové vhazování Pedra Lópeze. O pár vteřin později ale Gonzalo prodloužil míč k Domínguezovi.

12
    Samu narazil balón Morenovi, který v následném souboji fauloval Lópeze, čímž celou akci ukončil.

13
    Nepřesnosti na obou stranách hřiště nedovolují jednomu či druhému týmu přiblížit se k pokutovému území nebo zakončit.

14
    Gonzalo byl ve středovém kruhu faulovaný, sudí ponechali výhodu, ale hosté z ní nic kloudného nevytěžili.

15
    Levante často nakopává míče na vysunutého Martinse, toho si však Gonzalo s Noguerolem v pohodě hlídají.

16
    Hlavní sudí správně viděl ruku při zpracování Ramose, u míče tak opět domácí.

18
    Rohový kop Levante Domínguez s naprostým přehledem vyboxoval až na útočnou polovinu.

19
    García dostal hodně nepřesnou přihrávku, při snaze prodrat se do pokutového území pak míč ztratil.

20
    Centr Pedra Lópeze končí v rukou brankáře Albacete, který při svém zákroku zranil svého spoluhráče Juanru, který musí být ošetřen a dokonce i střídán.

21
    Před brankou Domíngueze už jsou k vidění také nosítka. To je hodně smolný moment pro hosty.

22
    Hra už může pokračovat, Albacete chvíli hraje v deseti.

23
    Nepřesný nákop na Césara Diaze doskotačil až k Fernándezovi, od kterého začíná útok Levante.

24
    Hráči v bílých dresech se nikam neženou, Albacete raději volí řadu přihrávek před vlastní brankou.

25
    Střídání v týmu Albacete Balompié: ze hřiště odchází Juanra, přichází Núňez.

26
    Nabil El Zhar dostal šťastnou přihrávku, po které prchal sám na Domíngueze, jenž jeho následnou střelu k zadní tyči zlikvidoval.
    Šance El Zhara

27
    Carrasco na druhé straně obešel hned tři obránce, tečovanou střelou z dvaceti metrů ale gólmana Levante moc neohrozil.

28
    García na centr z levého křídla nedosáhl, domácí ovšem v držení míče zůstanou.

29
    To platilo až do nepřesného pasu Camarasy, jenž nacentroval přesně do míst, kam si sběhl Domínguez.

29
    Samu obešel Lópeze, jenže finální přihrávka mu vůbec nevyšla, k míči se dostali domácí.

30
    Juanfran fauloval a pro Albacete se rýsuje zajímavá příležitost z přímého kopu, který bude rozehrán asi dva metry před pokutovým územím.

31
    Hůře ze souboje paradoxně odešel domácí kapitán Juanfran, který si poranil kotník. Bude tak chybět při bránění nebezpečné standardky.

32
    Levante celou situaci přežilo bez úhony, k úspěšnému bránění rohového kopu se navíc přidal už také Juanfran.

33
    Z domácí kombinace na vlastní půlce vyplynula pouze přihrávka na opačnou polovinu, kde došlo k útočnému faulu.

34
    Dalším hráčem, kterému se příliš nechce zvedat z trávníku, je Pedro López, jenž si ublížil v hlavičkovém souboji se Samuem.

36
    Hraje se převážně ve středu hřiště, kde míč často mění svého majitele. Oba gólmani můžou být v těchto okamžicích v klidu.

37
    Jeden ze zadáků Levante přihrál balón přesně na nohu Samua. Naneštěstí pro hosty byl ještě předtím odpískaný faul Díaze.

38
    López chtěl překvapit obránce Albacete rychlou rozehrávkou autu, jenže hosté se nachytat nenechali a k nelibosti diváků odpravili balón do bezpečí.

39
    Gavilán mohl těžit z dobré práce Péreze, ovšem před šestnáctkou nepřihrál vůbec přesně a celý útok přišel vniveč.

40
    Při centru z levé strany byl ve vápně povalen Rubén García, hlavní sudí ale zůstal ledově chladný a nechal pokračovat ve hře.

41
    Hodně ambiciózní pokus Benita letěl několik metrů mimo brankovou konstrukci, Fernández tak může z klidu rozehrát.

42
    Oba celky se rozhodly aktivně napadat soupeřovu rozehrávku, jak Juanfran, tak také Domínguez však ošemetnou situaci zvládli.

43
    Poločasová přestávka se pomalu ale jistě blíží, moc zajímavých momentů se v posledních minutách na hřišti neudálo.

44
    Albacete to zkusilo po pravé straně, k odraženému balónu se dostal Thierry Moutinho, ale ani on Fernándeze nezaměstnal.

45
    Juanfran trochu vylekal fanoušky Levante, když těsně před Díazem prodloužil míč za sebe. Gólman Fernández ale byl připraven a k míči rychle vystartoval.

45+1
    První půle je prodloužena o dvě minuty nastaveného času.

45+1
    Lópezovi se zamotal míč mezi nohama a skončil na trávníku, hosté tohoto úsměvného momentu ovšem nevyužili.

45+2
    A opět se López neukázal v tom nejlepším světle, když doslova zakopl míč za pomezní čáru, což bylo to poslední, co se v prvním poločase událo.

45+2

Úvodních pětačtyřicet minut odvetného duelu 4. kola Copa del Rey branku nepřineslo. Větší počet šancí mělo Levante, které bylo blízko branky v osmé minutě, kdy García ze skluzu trefil levou tyč soupeřovy svatyně. Kromě tohoto momentu stojí za zmínku snad už jenom únik El Zhara, který ale byl zakončený trestuhodným zakončením.

46

46
    Hlavní arbitr Ignacio Iglesias Villanueva provedl předletovou kontrolu a dal pokyn k zahájení druhého poločasu.

46
    V první půli málo viditelný Toňo poslal před branku přízemní přihrávku, na kterou ale El Zhar nedosáhl.

47
    Znovu to byl centr Toňa, jenž musel ve skluzu likvidovat střídající Núňez.

48
    Portugalec Thierry Moutinho i díky narážečce elegantně prošel až do pokutového území. Vše udělal naprosto parádně, jenže zakončení z šesti metrů směřovalo někam k rohovému praporku.
    Šance Moutinha

49
    V souboji dvou dvacítek fauloval Ramos Péreze, za což hostující záložník uviděl žlutou kartu.

50
    Samu si pohlídal Lópeze, před kterým zahrál na jistotu a odehrál balón do zámezí.

51
    Toňo na levé straně zakombinoval s Nabilem El Zharem, na víc než další autové vhazování a centr do náruče Domíngueze to nestačilo.

52
    Pérez si proti soupeři počínal nedovoleně, Albacete může zahrozit z přímého kopu.

53
    Hosté si po centru do šestnáctky žádali odpískání penalty za zákrok na Gonzala, jenže pan Villanueva do své píšťalky opět nefoukl.

54
    Ve druhé půli je to místo pohledného fotbalu spíše velký boj, hlavně ve středu hřiště dochází k častým faulům, které kouskují hru.

55
    Víctor Pérez evidentně kousek před vápnem podrazil Moutinha. Kromě další standardní situace to domácí hráč odnesl žlutým napomenutím.
    Faul Péreze

56
    Hráči druholigového týmu si opět žádají odpískání penalty, místo ní však došlo jen k autu a jednoduchému zákroku Fernándeze.

57
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Jordi Xumetra.

58
    Jeden z nejaktivnějších hráčů na hřišti, Nabil El Zhar, vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů hodně nepřesně.

59
    Pedro López neúnavně posílá do pokutového území centrované balóny, s nimi si však obranná řada Albacete ví rady.

60
    Rozběhnutý Moutinho dostal kolmou přihrávku, po které ihned centroval, jenže jeden z obránců byl u míče jako první a odehrál na roh.

61
    Ani po hodině hry ale první gól zápasu nepřišel, Albacete se muselo vrátit na vlastní polovinu, kde se do kombinace zapojil i gólman Domínguez.

62
    Nyní o sobě dávají výrazně vědět fanoušci v sektoru hostů, kteří do Valencie přijeli v poměrně solidním počtu.

63
    Thierry Moutinho nakopnutý míč sice dostihl, jenže pod tlakem obránců jej sám zakopl mimo vyznačené hřiště.

64
    El Adoua vyvezl balón na útočnou polovinu Levante, tam posunul na El Zhara, kterého fauloval kapitán Albacete Francisco Noguerol. Resultuje z toho standardní situace domácích z pravé strany.

65
    K míči se postavil Jaime Gavilán, jenomže jeho pět spoluhráčů v pokutovém území se k míči neprodralo a El Zhar poté dokonce fauloval.

66
    Střídání v týmu Albacete Balompié: ze hřiště odchází Carrasco, přichází Sergio Cidoncha.

68
    Benito musel po ztrátě Moutinha zatáhnout za záchranou brzdu a faulovat unikajícího El Zhara.

69
    Střídání v týmu Albacete Balompié: ze hřiště odchází Samu, přichází Keko.

70
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rafael Martins, přichází David Barral.

71
    Gavilán rozehrál míč z dobrých čtyřiceti metrů od branky Albacete. Už poněkolikáté v utkání si pro něj došel jistě chytající Alberto Domínguez.

72
    Koke přihrál na osu hřiště, kde už číhal Sergio Cidoncha, jehož střela z ideálních osmnácti metrů byla hodně špatná.
    Fotografie ze stadionu.

73
    Rychlík Moutinho si chtěl vykoledovat pokutový kop, ještě před jeho pádem ale stihl fauloval Lópeze. Správný verdikt od rozhodčích!

74
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Víctor Camarasa, přichází Simao.

75
    V posledních minutách má Albacete výraznou územní převahu, čtvrt hodiny před koncem regulérní hrací doby ale stále trvá skóre z prvního zápasu – 1:1.

76
    Nově příchozí Simao odhlavičkoval balón pouze na Edu Ramose, který pěknou střelou z osy hřiště vylekal asi všechny hráče i fanoušky domácích, kteří hrají hodně pasivně.
    Střela Ramose

78
    Levante znovu nejeví žádný zájem o útočení, což se vůbec nelíbí prořídlým ochozům, ze kterých se ozývá hlasitý pískot.

79
    V devětasedmdesáté minutě utkání přišel rohový kop pro Levante. Z něj tradičně vyplynul jen bezchybný zákrok Domíngueze.

80
    Díaz místo střely ještě přihrál ven z pokutového území a udělal moc dobře. Zpoza něj totiž vypálil Keko, který netrefil zařízení jen o několik málo centimetrů!
    Střela Keka

81
    Ramosův nákop na Cidonchu byl o něco vyšší než bylo v ten moment záhodno. Po výkopu Fernándeze se ovšem hosté rychle vrátili do držení míče.

82
    Hosté se parádně dokázali vymanit z aktivního napadání Levante, kterému pomohl až úspěšný zákrok Ramose.

83
    César Díaz měl na levé straně spoustu času k centru, po kterém bude Cidoncha rozehrávat rohový kop.

84
    Albacete nevyužilo rohového kopu, dlouhého autu a nic nebylo ani po přihrávce na Moutinha, který byl v ofsajdu.

85
    David Barral při čekání na míč fauloval Carlose Morena, což bylo rozhodčím posouzeno jako faul na žlutou kartu.

86
    Issam El Adoua přečetl úmysl Moutinha a v nebezpečném skluzu dostal míč na rohový kop.

87
    Oouu, to byla solidní šance pro Albacete! Na centr z levé strany si u přední tyče naskočil César Díaz, jenž rozvlnil boční síť Fernándezovy branky.

87
    Domácí tým má v těchto chvílích z pekla štěstí! Další z centrů zřejmě ještě tečoval Díaz, od kterého balón putoval na tyč!

88
    Pískot domácích fanoušků nabírá na intenzitě i po nepřesné střele Thierryho Moutinha. Uklidnění ale může přijít díky odkopu od branky Jesúse Fernándeze.

89
    Nadějně vypadající akci Levante doslova zazdil Gavilán, který nacentroval pouze do prostoru nikoho.

90
    Hraje se nahoru dolů. Po lobované přihrávce musel nejprve zasahovat Domínguez a o chvíli později přišel také nebezpečný centr od Keka, který před brankou jen o kousek nenašel dobíhajícího Díaze.

90+1
    Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty.

90+1
    Keko svou přítomností hru Albacete určitě oživil, nyní střílel z hranice pokutového území, jenže nepřesně.

90+2
    V samotném závěru zápasu se hraje na útočné polovině Levante, které je tak už jen několik vteřin od postupu do osmifinále.

90+3

Fotbalisté Albacete od svých fanoušků sklízí zasloužený potlesk. Outsider tohoto dvojzápasu si ve druhém poločase vytvořil několik výborných příležitostí, jenže branka Jesúse Fernándeze zůstala i po konečném hvizdu nedobyta. Levante si v záběru hodně zahrávalo s osudem, ale i s pořádnou porcí štěstí se o postup nepřipravilo.

Z tohoto zajímavého utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek středečního večera. (21:55:02)