Winnipeg Jets
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
San Jose Sharks
Úterý 06.01.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL
    Tomáš Hertl utkání nedohrál poté, co ho trefilo vyhození spoluhráče Coutura v době, kdy seděl na střídačce. Takhle vypadal po zápase jeho ret.

Československá stopa
    Michael Frolík (WPG) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:54
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:07 (04:51:06)

1. Brent Burns (SJS) 1+1
    2. Andrew Ladd (WPG) 1+0
    3. Joe Pavelski (SJS) 0+2

Dnešní utkání navštívilo 15016 diváků.

Když už se zdálo, že o vítězi zápasu rozhodne až prodloužení, či nájezdy, udeřil 4,5 sekundy před koncem obránce Sharks Marc-Edouard Vlasic! Hosté tak ve Winnipegu vítězí 2:3 a v tabulce Západní konference se na svého dnešního soupeře bodově dotáhli. Štěstí se v závěru asi zaslouženě přiklonilo na stranu San Jose, vždyť Žraloci svého soupeře téměř dvojnásobně přestříleli.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:12, celkem – 19:37

60:00
    Marc-Edouard VLASIC - 2:3

59:55
    San Jose právě vstřelilo branku!
    To je neskutečné! Sharks střílejí zřejmě rozhodující gól v momentě, kdy na ukazateli skóre svítí 4,5 sekundy do konce utkání! Joe Pavelski vyhrál buly na Logana Coutura, který našel křížnou přihrávkou najíždějícího obránce MARCA-EDOUARDA VLASICE, a ten se z levého kruhu trefil nad Hutchinsonovu lapačku – 2:3. Asistence: Logan Couture a Joe Pavelsi.

59:51
    Od modré pálil Burns. Domácí gólman asi nic neviděl, Byfuglien však těsně před ním přizvedl kotouč do ochranné sítě.

59:18
    Další zákrok Hutchinsona. Ten vytěsnil za branku ránu Wingelse.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

57:55
    Rozhodčí situaci raději ještě prokonzultovali s videem, ale puk brankovou čáru opravdu nepřešel.

57:55
    Hutchinson teď měl i velké štěstí! Nieto zavezl puk až k brance a svým zakončením trefil záda brankáře Jets. Puk už se odrážel směrem do branky, ale nakonec zůstal někde pod ležícím domácím gólmanem!

57:01
    Důležité zákroky Hutchinsona, který v závěru oslabení pokryl i pokus Wingelse z mezikruží.

56:38
    Následovala střela hned po buly, kterou opět pokryl domácí gólman.

56:35
    Další rána Irwina, tentokrát zakročil lapačkou brankář Hutchinson.

56:23
    Od modré pálil Irwin, puk byl sražen do rohu.

56:03
    A teď zase Harrison...

55:46
    Hosté se nemohou usadit v pásmu, nyní vyhodil Frolík.

55:26
    Slater odpálil puk až za branku soupeře.

55:09
    Hosté musí začít ze své obranné třetiny.

55:03
    Hosté budou hrát další přesilovku! Vyloučen je Paul Postma, který vyhodil kotouč do hlediště.

54:51
    Hra začíná nabírat na obrátkách, oba týmy by chtěly rozhodnout ještě v normální hrací době.

54:21
    V šanci se ocitl Scheifele, ale na Niemiho si nepřišel.

53:53

53:41
    Domácí vyhazují a tohle oslabení zřejmě přežijí!

53:15
    Také Sheppardova rána neskončila gólem.

52:38
    Burns nahodil kotouč před branku, kde stál Wingels. Ten nedokázal ani natřikrát překonat Hutchinsona!

51:52
    Další vyloučení na straně Winnipegu! Karlsson schytal několik hraničních zákroků, ale Andrew Ladd kolem něho pouze projel. Přesto rozhodčí ukazují právě na něho. Domácí kouč Maurice se hodně zlobí.

51:32
    Za brankou Sharks probíhá tvrdý souboj o kotouč.

51:06
    Zakázané uvolnění domácích.

50:58

50:58
    Desjardins přejel do útočného pásma o něco dříve, než hosté potřebovali. Postavení mimo hru.

50:28
    Pokus Frolíka zblokoval bránící Sheppard.

50:01
    Máme tu poslední desetiminutovku třetí třetiny. Stále 2:2.

49:27
    Domácí jsou kompletní.

49:17
    Pavelski našel přesným pasem Patricka Marleaua, který minul poloodkrytou branku!

48:48
    Teď se hosté připravili o útočné pásmo sami.

47:42
    Domácím se podařilo vyhodit.

47:26
    Domácí oslabuje Michael Frolík, který je vyloučen za hákování. Přesilová hra San Jose začne po reklamní přestávce.

46:41
    Obrovský tlak domácích, Žraloci teď nevědí, kam dřív skočit!

46:07
    Tečovaná střela Ladda skončila těsně vedle hostující klece! Jets byli blízko obratu.

45:30
    Hutchinson svým zákrokem přerušuje hru. Domácí brankář opět chytá velice spolehlivě.

44:21
    Další rána Harrisona, Niemi vyráží.
    Jay HARRISON - 2:2

44:03
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec přesilovku využívají a srovnávají stav zápasu na 2:2! Kotouč se odrazil na osu kruhů, kde byl obránce JAY HARRISON, který ranou z první překonal Niemiho. Asistence: Adam Lowry a Michael Frolík.

42:37
    Au! Velmi nepříjemný moment pro Tomáše Hertla! Český útočník Sharks seděl na střídačce, když ho zasáhlo do obličeje vyhození spoluhráče Logana Coutura. Hertl je okamžitě odváděn do útrob arény, kde ho zřejmě čeká šití. Doufejme, že nepůjde o nic vážného.

42:23
    Little byl navíc faulován Brentem Burnsem, který jde na trestnou lavici.

42:23
    Domácí dělily od vyrovnání centimetry! Bryan Little se natlačil před brankoviště a bekhendem orazítkoval levou tyčku z pohledu brankiáře Niemiho!

41:54
    Jets v plném počtu.

41:33
    Sheppard se dostal k nebezpečné dorážce, kterou Hutchinson přizvedl nad svou klec.

40:40
    Hráči San Jose se vystavili do ofsajdu.

40:17
    Domácí vyhodili.

40:01
    Třetí třetinu Sharks odstartují přesilovou hrou.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:54.

Ve druhé třetině jsme viděli jediný gól, jež zaznamenali Žraloci, kteří tak odcházejí do šaten s vedením 1:2. Zatím rozdílový zásah obstaral ve 25. minutě Melker Karlsson, který pohotově tečoval nahození Pavelskiho. V závěru prostředního dějství navíc nastřelil tyčku domácí klece obránce Irwin.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:12, celkem – 13:25

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:53
    Domácí Matt Halischuk je v závěru druhé části vyloučen za sekání.

39:41
    Obránce Matt Irwin nastřelil tyč domácí svatyně!

39:02
    Vlasic se vydal podpořit útok svého týmu, ale najíždějící Pavelski na jeho pas nedosáhl.

38:46
    Hosté zahráli na icing, hra se stěhuje před Niemiho.

38:24
    Dillonovo nahození od modré vyrazil Hutchinson.

38:05
    Z pravé strany střílel Sheppard, Hutchinson schoval kotouč někde ve výstroji.

37:55
    Sharks v postavení mimo hru.

37:38
    Střela Harrisona byla sražena mimo hrací plochu.

36:42
    Zpoza branky se zkusil prosadit Halischuk, kotouč jen prošel hostujícím brankovištěm.

36:08
    Frolík dostal u mantinelu co proto od Dillona a na střídačce teď sedí v bolestivém předklonu.

35:24
    Goodrovova rána byla ještě tečována, ale Hutchinson stačil zareagovat a vyrazit puk do bezpečí.

34:51
    Tomáš Hertl se dobře vrátil a zastavil domácí protiútok.

34:15
    Pavelski se pokusil proháčkovat až před Hutchinsona, ale do cesty se mu postavil obránce a volný puk zalehl domácí gólman. Reklamní přestávka.

33:51

33:28
    Od modré vypálil z první Little, Niemi si puk našel a vyrazil ho.

32:36
    Nepříjemná střela Marleaua z pravého kruhu propadla vedle vzdálenější tyče domácí klece.

32:16
    Hutchinson raději přidržel kotouč po nahození ze středního pásma. Buly po jeho pravici.

31:19
    McGinnova střela z pravé strany skončila v náručí Hutchinsona.

31:02
    Další reklamní přestávka. V posledních minutách se hraje ve velmi slušném tempu.

29:57
    Wingels se dostal za záda domácí obrany a jel sám na Hutchinsona. Než však stačil něco vymyslet, přiřítil se zezadu Dustin Byfuglien a puk mu vypíchl!

29:32
    Protiútok Žraloků zakončoval střelou od levého mantinelu Goodrow, Hutchinsona neprostřelil.

28:45
    Jets teď soupeře přitlačili, Niemi má plné betony práce.

28:13
    Odraženou střelu Byfugliena se snažil dopravit do sítě Lowry, před Niemim neuspěl.

27:25
    Little připravil velkou šanci Wheelerovi, který zblízka těsně minul hostující klec!

26:33
    Sheppard se vytočil v rohu kluziště a adresoval přihrávku mezi kruhy Nietovi. Ten však trefil jen protihráče.

26:08
    Michael Hutchinson svým zákrokem přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka.

25:22
    Scheifele sice pálil tvrdě, ale trefil jen připraveného Niemiho.
    Melker KARLSSON - 1:2

24:15
    Sharks jdou z ničeho nic opět do vedení! Nahození Joa Pavelskiho od pravého mantinelu ze vzduchu tečoval MELKER KARLSSON a puk propadl Hutchinsonovi mezi betony za brankovou čáru. Asistence: Joe Pavelski a Brent Burns.

23:32
    Halischuk připravil šanci pro Galiardiho, který si před brankou přehazoval puk na bekhend, už však nestačil zakončit.

23:03
    Přesně s koncem domácí přesilovky pálil od modré Harrison. Niemi jeho projektil vyrazil.

22:32
    V předbrankovém prostoru se snažil natlačit do zakončení Frolík, ale Braun ho pohlídal.

22:14
    Tak tahle přesilovka se domácím nedaří. Little a Wheeler se srazili na modré a je z toho ofsajd.

22:01
    Tryskáči se v přesilovce dopustily icingu.

21:38
    Hosté vyhodili.

21:03
    Brent Burns vyloučen za zákrok na Scheifeleho. Přesilovka pro Jets.

20:21
    Hosté se hned dostali do útočného pásma, kde nebezpečně zakončoval Goodrov. Mezi tyče se však jeho střela nevešla.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 3:01.

Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Žraloci se ujali vedení už ve 3. minutě, kdy v přesilovce propálil od modré vše, co měl před sebou, Brent Burns. Hosté navíc vzápětí hráli i dlouhou početní výhodu 5 na 3, ale s touto možností už nedokázali gólově naložit. V 10. minutě tak bylo vyrovnáno, také v přesilové hře se trefil Andrew Ladd. Ve zbytku periody měl více práce domácí gólman, kterému proti střele Coutura pomohla i tyčka.

Střely na branku v 1. třetině – 4:13.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57
    Z ostrého úhlu to zkoušel Chiarot, ale také Niemi byl pozorný.

19:36
    Po buly se protlačil ke střele Nieto, Hutchinson puk drží.

19:28
    Pevelski se pokusil překvapit Hutchinsona výjezdem zpoza branky. Domácí gólman však přiložil beton ke své tyčce a puk za čáru nepropustil.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:32
    Druhá lajna Winnipegu sice pobývala v útočném pásmu, ale na Niemiho nešla žádná střela.

17:19
    Dillon vypálil od modré a Hutchinson kotouč přidržel. Následuje reklamní přestávka.

16:50
    První třetina rychle ubíhá, přerušuje se jen minimálně.

15:58
    Logan Couture trefil z pravého kruhu bližší tyčku! Za Hutchinsonem to jen zazvonilo.

14:40
    Dobrá šance Žraloků. Hertl si v útočném pásmu vyměnil kotouč se Sheppardem a jeho jedovatou střelu vyrážel Hutchinson vedle své branky.

14:21
    Až teď se pískalo. Puk byl sražen na střídačku Sharks.

13:40
    Hraje se už hodně dlouho bez přerušení.

12:59
    Až teď zakročil domácí Hutchinson, který puk vyrazil do rohu.

12:32
    Brankáři už poměrně dlouho nemuseli zasahovat. Bruslí se především ve střední třetině.

11:37
    Akci domácích zastavil Burns a vyhodil kotouč až do obranného pásma soupeře.

10:40
    Průběžné skóre 1:1 stanovily přesilovkové trefy. Jinak zatím sledujeme vyrovnané utkání.
    Andrew LADD - 1:1

09:17
    Domácí zavezli kotouč do útočného pásma a předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci Little nabil mezi kruhy ANDREWOVI LADDOVI, který z první prostřelil Niemiho. Je vyrovnáno! Asistence: Bryan Little a Blake Wheeler.

08:59
    Střela Byfugliena od modré byla sražena za branku.

08:39
    Přesilovku si zahrají také hokejisté Winnipegu. Vyloučen je Tye McGinn za hákování.

07:37
    Byfuglien sestřelil ostrým hitem Tomáše Hertla, český útočník se těžce zvedá z ledu!

07:02
    Ránu Scheifeleho pokryl pozorný Niemi.

05:16
    Jets kompletní, fanoušci hlasitě oceňují výkon domácího týmu během dlouhého oslabení.

04:54
    Domácí jsou z nejhoršího venku, už jsou ve čtyřech!

04:00
    Dělovku Marleaua vytěsnil mimo tyče Hutchinson.

03:33
    Hosté ostřelují branku soupeře, Hutchinson vyrazil ránu Marleaua i bekhend Wingelse.

03:15
    Velká nepříjemnost pro domácí! Bryan Little je vyloučen za sekání a hosté budou hrát dlouhou přesilovku 5 na 3!
    Brent BURNS - 0:1

02:53
    Stačila jedna vydařená rána a Žraloci přesilovku využívají! BRENT BURNS se na modré opřel do kotouče a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté před sebou navíc mají další dvě minuty početní výhody. Asistence: Patrick Marleau a Logan Couture.

02:20
    Tryskáči hrají oslabení výborně! Po levé straně ujel Slater a Niemi jeho střelu vyrážel ramenem.

01:28
    Tryskáči nebezpečně zaútočily v oslabení. Byfuglien hledal před branku najíždějícího Ladda, ale přihrávka byla sražena.

01:14
    Perreault vyloučen za vysokou hůl. V obličeji Karlssona navíc byla krev, takže jde o trest na 2+2 minuty.

01:01
    Signalizováno vyloučení na domácí straně. Faulován byl Karlsson.

00:35
    Nahozený kotouč ukryl pod lapačkou Niemi.

00:15
    První zákrok Hutchinsona, který srazil Dillonovu střelu do ochranné sítě.

00:01

Úvodní oficiality jsou za námi. Nyní se můžeme těšit na samotný zápas.

Hokejová Kanada dnes sleduje především souběžně hrané finále Mistrovství světa do 20 let, ve kterém mladí Kanaďané bojují o zlaté medaile s Ruskem. Také ve Winnipegu však jistě uvidíme zajímavý hokej.
    Obránce Jets Julien Brouillette nastoupí ke svému prvnímu zápasu v NHL v sezóně.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien, Chiarot, Postma, Harrison, Brouillette, Pardy – Wheeler (A), Little (A), Ladd (C) – Frolík, Scheifele, Perreault – Halischuk, Lowry, Galiardi – Peluso, Slater, Thorburn. Trenér: Paul Maurice

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Dillon, Burns, Vlasic (A), Tennyson, Irwin – Wingels, Marleau (A), Goodrow – Pavelski (A), Couture, Karlsson – Nieto, Sheppard, Hertl – McGinn, Desjardins, Scott. Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Pochmara, L'Ecuyer – Cameron, Cvik.
    Trenér Žraloků McLellan po svých svěřencích požaduje lepší start do zápasu a vyšší pojetí týmové hry

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa:
    Michael Frolík (WPG) – 39 zápasů, 19 bodů (8+11)
    Ondřej Pavelec (WPG) – 26 zápasů, průměr 2,40, úspěšnost 91,1%

Tomáš Hertl (SJS) – 39 zápasů, 15 bodů (7+8)

Vzájemné zápasy:
    Dnešní utkání bude pro oba kluby druhým vzájemným střetnutím v této sezóně. To první se hrálo v říjnu v San Jose a domácí Sharks zvítězili 3:0.

Winnipeg Jets:
    Tryskáči jsou na tom překvapivě o něco lépe než jejich dnešní soupeř. Se 47 body se usadily na sedmém místě tabulky Západní konference a vážně tak usilují o postup do play-off. Zásluhu na výkonnostním vzestupu týmu má zlepšená forma brankářů Pavelce a Hutchinsoba – především druhý jmenovaný teď chytá skvěle. Z posledních pěti zápasů Jets zvítězili třikrát. Naposledy poměrně jednoznačně přehráli Toronto, které si domů odvezlo porážku 5:1.

Jets se budou muset obejít bez zraněných obránců Zacha Bogosiana, Jacoba Trouby a Tobiase Enströma.