Dornbirn Bulldogs
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Úterý 06.01.2015, 17:30 • Messestadion Dornbirn • bet-at-home ICE Hockey League

Znojmo dnes tlačilo, tlačilo, ale puk za Lawsona neprotlačilo. Dornbirn si tak může připsat stejně vysoké vítězství jako včera. To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek večera, brzy napočtenou. (19:43:29)

60:00

58:51
    Rehuš se svým počinem ještě pokoušel snížit, Lawson ale střelu zblízka kryje.

58:32
    Magnan-Grenier ani Aquino nad Holtem nevyhráli.

57:33
    Klimíček svou tvrdou ranou také neuspěl.

56:59

56:54
    To snad není možné! Číp rozezvonil tyč! Puk dnes prostě za Lawsona nechce!

56:03
    Bořuta se v brejku neprosadil, rozhodčí znovu píská. Vyloučen Lattner (ZNO) – dvě minuty za hrubost.

54:59
    Vyloučen Sova (ZNO) – dvě minuty za sekání a současně vyloučen Aquino (DOR) – dvě minuty za hrubost.

53:09
    Aquino měl na holi hat-trick, ale Havlík jej v poslední chvilce obral o puk.

52:11
    Tam také končí Fialův střelecký pokus, který tam vyrazil Lawson.

50:43
    Spolupráce Podešvy a Fialy vyústila ve střelu prvního jmenovaného, jenž vstřelil puk do ochranné sítě.

Dnešní utkání sleduje 2020 diváků.

49:33
    Dornbirnu se podařilo osvobodit se, Arniel z otočky Holta nepřekvapil.

48:13
    Bořuta od modré jen těsně minul!

48:00
    Buldoci skvěle brání, Orli si sice vyvíjejí tlak, ale nemají žádný prostor ke střele.

47:08
    Orli drtí mocným tlakem soupeře, ale ten ne a ne povolit! Za Lawsona musel dokonce na brankové čáře zaskočit Arniel!

46:26
    Šeda se octl blízko ke snížení, ale v rozhodující chvíli nedokázal letící kotouč nasměřovat mezi tři tyče!

45:30
    Po nezáživnější pasáži hry se vytasil Rehuš s ranou z levého kruhu, Lawson ale svůj tým podržel.

41:36
    Ani D'Alvise ve stejné situaci Holta nepřekonal.

40:42
    Petrik se dostal do samostatného úniku, Holt si s jeho blafákem poradil.

40:01

Druhé dějství vyznělo jasně pro domácí, Orli se sice snažili, ale gól nevsítili. Podaří se ještě Znojmu zvrátit stav utkání?

40:00

39:46
    Ani Rehuš se svou ránou neuspěl.

39:20
    Beroun se pokusil propálit dva clonící hráče, ale puk byl tečován do ochranné sítě.

38:02
    I Holt si mohl připsat první zákrok proti nahození.

37:35
    Podešvova dělovka z kruhu nenadělala Lawsonovi problémy.

36:43
    Orli kompletní, tahle přesilovka se domácím moc nevyvedla.

35:55
    Orli se dobře brání, kotouč zatím Holta neohrozil.

34:43
    A hned vyrobil faul. Vyloučen Holt (ZNO) – dvě minuty za hru vysokou holí.

33:59
    Nechvátal opustil bránu, chytat jde Holt.

33:59
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    LUCIANO AQUINO se prosadil z brejku, a navýšil tak vedení domácích. Asistence: James Arniel a Andrew Bombach.

33:45
    Z brejku se pak neprosadil ani Lattner.

33:38
    Aquinovu přihrávku se snažil do znojemské klece propasírovat Lembacher, ale neúspěšně.

32:35

32:09
    Orli se zdrželi před Lawsonem jen chvíli, Desbiens opět vyhazuje.

31:23
    Magnan-Grenier nejdřív uklidil puk do středního pásma, Bombach pak následně trefil tyč za Nechvátalem!

30:35
    Znojmo hraje další přesilovku! Vyloučen Blatný (DOR) – dvě minuty za podražení.

30:19
    Orli se v oslabení ubránili.

29:15
    Puk se nyní přeouvá z jedné strany kluziště na druhou, Bořuta ani D'Alvise neuspěli.

28:32

28:19
    A nyní jdou do čtyř Orli jen pár vteřin před koncem vlastní přesilovky. Fiala (ZNO) – dvě minuty za hákování.

27:41
    GUILLAME DESBIENS ujel znojemské obraně a před Nechvátalem se nemýlil. Bez asistence.

26:32
    Lembacher (DOR) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

26:05
    Grabher Meier mohl nyní sám skórovat, ale v rozhodující chvíli přestřelil.

25:53
    Domácí opět odskakují na jednogólové vedení. CHRIS D'ALVISE vrací Buldokům náskok. Asistence: James Arniel a Martin Grabher Meier.

24:18
    Číp z mezikruží jen těsně přestřelil Lawsonovu klec.

24:01
    Další Jassova rána na druhé straně, ale i tentokrát odmítl maskovaný muž Buldoků kapitulovat.

22:29
    Crawford vypálil, ale byl to málem Tomas, kdo vstřelil gól! Slovenský forvard totiž touš tečoval jen kousek mimo tři tyče nohou!

21:08
    Ani Jass svým střeleckým pokusem Lawsona nenachytal.

20:36
    Lattner se pokusil prosadit se tvrdou střelou, Lawson si na něj počkal.

20:01

V prvním dějství rozhodně nebylo o zajímavou podívanou nouze, oba týmy si vytvořily množství šancí, oba celky také dvakrát nastřelily tyč!

20:00

19:40
    D'Alvise se pokusil ještě o jeden únik, puk ale netrefil vůbec dobře a bránu o notný kus minul.

18:46
    A ještě jednou Nechvátal proti Sertichovi, který střílel hned ze vhazování!

18:39
    Sertich zakončoval z velké blízkosti, Nechvátalova vyrážečka ale držela hlídku.

18:10
    Domácí se hned zase pokusili odskočit o gól, D'Aversova rána od modré ale zasvištěla daleko od znojemské klece.

17:24
    Orli právě vstřelili branku!
    Orli vyrovnávají! Po drtivém tlaku se konečně podařilo Lawsona prostřelit ROMANU TOMASOVI! Asistence: Martin Podešva a Branislav Rehuš.

17:18
    Číp se dnes již poněkolikáté ocitl ve skvělé šanci, ani tentokrát však svou střelou Lawsona nepřekonal!

16:34
    Zčistajasna se objevil před Nechvátalem projektil od D'Aversy, znojemský gólman stihl puk jen vyrazit.

16:02
    Orli se snaží prosadit dlouhými přihrávkami přes střední pásmo, Buldoci si ale tuto část kluziště kryjí.

14:43
    Novák se v těsné blízkosti brány pokusil blafákem zakončit, Lawson byl na svém místě.

14:28
    Ani Podešva se svým střeleckým pokusem neuspěl.

13:28
    Orlům ulevil Číp, který s pukem ujel a jal se zakončovat. Tvrdou ranou zblízka si na Lawsona nepřišel, od následných dorážek jej pak odstavila domácí obrana.

12:33
    Domácí nyní Orlům pěkně zatápí. Znojemský gólman ale puk skrz svoji výstroj odmítá pustit.

12:14
    Puku se dnes do brány moc nechce! Spolupráce Aquina a Bombacha vyústilo v střelu, která skončila na tyči!

10:35
    Arniel se dostal do ideální palebné pozice a nastřelil za Nechvátalem tyč!

10:22
    Lattnerovu tvrdou ránu z kruhu Lawson vyrazil do rohu kluziště.

09:45
    A Buldoci mohli vést o dva góly nebýt Nechvátalova pohotového zákroku! Grabher Meier měl na holi gól, znojemský brankář byl ale proti.

08:42
    LUCIANO AQUINO dostává tým do vedení. Potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš, Orli si vyvíjeli slušný tlak, ale nedokázali jej korunovat gólem. Asistence: Andrew Bombach a Nicholas Crawford.

07:40
    Vůbec první ohrožení Nechvátalovy brány zařídil D'Alvise, český gólman ale neměl problém.

07:05
    Klimíčkovu pumelici od modré sice Beroun tečoval, i tak si s ní ale Lawson poradil.

06:04
    Orli jsou při chuti. Štach ale z vrcholu kruhu mířil nad bránu.

05:32
    Druhá tyč v podání znojemských obránců! Tentokrát od modré napřáhl Jakub Grof!

05:07
    Přímo před bránu dostal Aquino naprosto ideální přihrávku, trefil ale před sebou stojícího Pavlikovského.

04:49
    Teď se stejným prohřeškem provinili také Orli.

04:31
    Jeitziner se sice snažil rozehrát na volného Arniela, ten ale na puk nedosáhl a rozhodčí pískl zakázané uvolnění.

03:48
    Orli si vytvořili tlak, ze kterého trefil Štach spojnici!

02:26
    Znojemští hokejisté hrají opět v pěti.

02:13
    Buřuta se snažil osvobodit Znojmo, Sertich sice byl proti, ale poslal puk do ochranné sítě.

01:21
    Ani Lattner si na Lawsona nepřišel.

00:50
    Fiala s Čípem se dostali do brejku, ani jednomu se ale nepovedlo zakončit.

00:26
    A Orli jdou hned na trestou lavici. Vyloučen Šeda (ZNO) – dvě minuty za sekání.

00:01

Dornbirner EC: Lawson (Madlener) – Magnan-Grenier, D'Aversa, Crawford, Sertich, Lembacher, Jeitziner – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Bombach, Blatný, Aquino – Petrik, Feichtner, Desbiens – Putnik, Di Benedetto, Samardzic.

Orli Znojmo: Nechvátal (Holt) – Bořuta, Klimíček, Štach, Grof, Pavlikovský, Jass, Sova, Nemčík – Beroun, Šeda, Lattner – Číp, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Novák, Bartoš, Abdul.

Rozhodčí: Gebei, Kellner – Johnstone, Pardatscher.

ZNOJMO

Jihomoravanům se v poslední době daří střídavě. Z posledních čtyř duelů získali šest bodů z osmi možných. V pondělí ztratili bod za prohru v Bolzanu po nájezdech, přitom ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedli. Podobně prohráli Orli i utkání na Nový rok v Linzi. "Upozorňujeme hráče na to, aby udrželi koncentraci po celých šedesát minut. Bohužel se nám to úplně nedaří," přiznal již dříve trenér Jiří Režnar.

DORNBIRN

Ač je Dornbirn až na desátém místě v tabulce, své soupeře dokáže pořádně potrápit. Salzburg i Villach o tom vědí své, když na přelomu roku po vyrovnaných zápasech brali dva body za těsnou výhru. V pondělí však porazili svěřenci kouče Dava MacQueena šestý Fehérvár vysoko 4:1 a jejich naděje na účast v play-off ještě nevyhasla.

Na vzájemné zápasy se Znojmem ale nemají dobré vzpomínky. V těch dvou na jihu Moravy inkasovali osmnáct branek, sami jich vstřelili jen pět. V polovině prosince Orlům výsledek alespoň zčásti vrátili, když doma vyhráli 5:1. Jednu z branek Buldoků vsítil tehdy i bývalý Orel Zdeněk Blatný.

Znojemští hokejisté se v rámci tripu přesouvají z Bolzana západněji až ke švýcarským hranicím, kde od 17:30 svedou v rámci 36. kola mezinárodní EBEL ligy boj s rakouským Dornbirnem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 9. Aquino (Bombach, Crawford), 26. D'Alvise (Arniel, Meier), 28. Desbiens, 34. Aquino (Arniel, Bombach) – 18. Tomas (Podešva, Rehuš)

Dornbirn Bulldogs: Lawson (Madlener) – Magnan-Grenier, D'Aversa, Crawford, Sertich, Lembacher, Jeitziner – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Bombach, Blatný, Aquino – Petrik, Feichtner, Desbiens – Putnik, Di Benedetto, Samardzic.
    HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (34. Holt) – Bořuta, Klimíček, Štach, Grof, Pavlikovský, Jass, Sova, Nemčík – Beroun, Šeda, Lattner – Číp, Fiala, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Novák, Bartoš, Abdul.

Rozhodčí: Gebei, Kellner – Johnstone, Pardatscher