Omsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 3:6 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Toljatti – Novokuzněck 6:3 (kon.)
Jaroslavl – HC Slovan 0:2 (kon.) | Atlant – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Záhřeb 2:3 (po pr.) | Soči – Minsk 2:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 10.01.2015, 13:30 • Ice Palace Salavat Julaev • KHL

Československá stopa

Jan Kovář (MET) – (1+0), 3 střely, 18:25 čas na ledě. (15:54:37)

Utkání celkem zaslouženě vyhrála Ufa, která měla více brankových příležitostí a připisuje si důležité tři body. Magnitka nepodala svůj tradiční výkon a začala hrát až v závěru třetí části, kdy dala dvě branky.

60:00
    Oskar OSALA - 3:2

59:44
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Střelu, kterou vyslal Lee srazil obránce na hůl OSKARA OSALY, jenž kotouč uklidil do branky! Asistence: Chris Lee, Maxim Jakucenja.

59:38
    Košečkin je opět na střídačce a uvidíme přesilovou hru 6 na 4.

59:38
    Za podražení jde na trestnou lavici Sjomin.
    Denis BODROV - 3:1

59:02
    Ufa právě vstřelila branku!
    Gluchov vybojoval kotouč a přihrál ho na DENISE BODROVA, jehož střela mířila do prázdné klece. Asistence: Alaxej Gluchov.

58:55
    Košečkin míří na střídačku!

58:10
    Osala se protáhl mezi obránci a následnou střelou bekhendem trefuje gólmana.

57:35
    Na ledové ploše je opět první formace hostů, která drží soupeře pod tlakem.
    Jan KOVÁŘ - 2:1

57:18
    Tak přeci jen to bude ještě drama! Zaripov přihrál na modrou čáru, kde byl napřažený Lee, jehož pokus vyrazil brankář k JANU KOVÁŘOVI, který uklidil černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Chris Lee, Danis Zaripov.

56:57
    Ani nyní Osala nepřekonal z mezikruží brankáře, jenž drží čisté konto.

56:40
    Magnitka se drží dlouho v útočném pásmu, ale bohužel málo střílí.

56:09
    Magnitka se dostala do ofsajdu, hra se vrací do středního pásma.

55:37
    Jan Kovář se dostal ke kotouči na hranici brankoviště, ale brankáře nepřekonal.

54:38
    První formace Magnitogorsku dobře kombinuje v útočné třetině, ale zatím bez střelby.

53:40
    I hostující tým si zahraje přesilovou hru.

53:00
    Hosté jeli dva na jednoho obránce. Zaripov našel Mozjakina, jenž netrefil branku.

52:41

52:03
    Koltcov hledal před brankou spoluhráče, ale do jeho přihrávky vložil hůl hostující hráč, který celou situaci zneškodnil.

51:44
    Kotouč se momentálně nachází za domácí brankou.

50:52
    Od modré čáry vystřelil Bodrov, jehož pokus Košečkin se štěstím vyrazil.

50:39
    Další početní výhoda pro Ufu! Za sekání putuje na lavici hanby Stapleton.

50:00
    Magnitce už zbývá pouze posledních deset minut na vyrovnání.

49:31
    Domácí se dostali pod tlak a hned, jak získali černou gumu, tak jí poslali ze své třetiny.

49:15
    Z hranice kruhů vystřelil Danis Zaripov, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

49:11
    Střela hostujícího celku byla sražená do ochranné sítě.

48:20
    Z levé strany vystřelil Skačkov, jehož pokus vyrazil gólmana do ochranné sítě.
    Kirill KOLTCOV - 2:0

47:20
    Domácí tým využívá početní výhodu! Z rohu kluziště dostal kotouč mezi kruhy Kirill Kolcov, jehož pokus zamířil přesně k zadní tyči. Asistence: Dmitrij Makarov.

47:05
    Hosté vyřešili situaci před svou brankou.

46:52
    Kotouč na hranici brankoviště dostal osamocený Makarov, jehož pokus z první končí na hrudi Košečkina.

46:31
    Až nyní se Ufa usazuje v útočné třetině.

45:58
    Magnitka vybojovala černou gumu, kterou poslala za branku soupeře.

45:10
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Timkin, který dává Ufě další početní výhodu.

44:42
    Před branku si sjel Lee, jemuž se kotouč zamotal mezi nohy a následnou slabou střelou nedokázal překonat brankáře.

44:10
    Omlouváme se za technické potíže!

42:57
    Opět fauloval Zaripov, ale i nyní mu to prochází.

42:27
    Zaripov evidentně podrazil soupeře, ale rozhodčí jsou v klidu.

41:18
    Na hranici brankoviště dostal černou gumu Sjomin, jehož pokus mířil jen do připraveného gólmana.

41:03
    Mezi kruhy byl osamocený Skačkov, jenž o kotouč přišel, jelikož zazmatkoval.

40:19
    Ufa se dostala lehce do útočné třetiny, ale nepřesnou přihrávkou o ní zase přišla.

40:01

Jan Kovář (MET) – (0+0), 1 střela, 11:22 čas na ledě.

Střely na branku: 22:12.

Tak přeci jen jsme se branky dočkali a vstřelilo jí domácí mužstvo, které ve druhé třetině přidalo a bylo mírně lepší. Magnitka po inkasované brance se soustředí na zákroky soupeře a hokej šel trochu stranou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:36
    Ufa si vybojovala další početní výhodu. Za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici Těreščenoko.

39:14
    Z mezikruží to zkusil bekhendem Chlystov, jehož pokus šel pouze nad branku.

39:04
    Další zákrok si připisuje hostující gólmana, který musel zlikvidovat pokus Skačkova.

39:00
    Hraje se posladní minuta druhé části.

38:30
    Z ostrého úhlu vypálil autor jediné branky, který trefuje hruˇf Košečkina.

38:08
    Z mezikruží vystřelil Zaripov, který trefil rameno brankáře.

37:22
    Přihrávka sjela hostujícímu hráči z hole a mířila na Košečkina, jenž byl připravený.

36:54
    Puk na paty dostal Sjomin, který se dostává do ofsajdu.

36:18
    V menší potyčce se ocitl Jan Kovář a Chlystov a oba už putují na trestnou lavici, kde si dvě minuty odpočinou.

36:02
    Dnes je to utkání obran, které dominují nad útoky.

35:44
    Před brankáře se dostal Potěchin, jenž mířil na zadní tyč, ale trefil jen hruď gólmana.

34:18
    Ufa před vlastním brankářem nic nevymýšlí a raději posunula černou gumu do středního pásma.

34:12
    Ufa se dostala do ofsajdového postavení, hra se vrací do střední třetiny.

33:47
    Kombinace domácího celku je zastavená za brankou Magnitky, kde útočníka odstavil obránce.

32:31
    Ufa se ocitla pod tlakem a u mantinelu vybojovala puk, který posunula do středního pásma.

31:50
    Zakázané uvolnění Magnitogorsku.

31:21
    Velká šance hostů! Kovář našel Zaripova, který mu kotouč vrátil a první jmenovaný trefuje hruď gólmana. K dorážce se dostal Zaripov, jehož pokus mířil opět do muže v brankovišti.

30:46
    Mozjakin v obraném pásmu ztratil kotouč, jenže domácí hráči toho nedokázali využít.

30:10
    Tvrdou ranou z hranice kruhů se prezentoval střelec první branky, ale Košečkin jeho nepříjemný pokus vyráží.

29:35
    Hostující hráči jsou podráždění a reagují na každý zákrok soupeře.

28:54
    Další šance domácího týmu, ale Košečkin byl nalepený u své tyče a vyráží.
    Denis TOLPENKO - 1:0

27:15
    Gluchov na modré čáře obral o kotouč Zaripova a přihrál ho na rozjetého Chlystova, který jel s DENISEM TOLPENKAM ne jediného obránce a druhý jmenovaný dává úvodní branku. Asistence: Denis Chlystov, Alexej Gluchov.

27:04
    Jan Kovář neměl rychlost, a tak zvolil jen nahození kotouče.

26:45

26:42
    Ufa se dostala do ofsajdu, hra se vrací do středního pásma.

26:02
    Puk proti holi dostal Hartikainen, jehož tvrdá rána vypadla hostujícímu brankáři a klouzala se do branky. Jenže celou situaci vyřešili obránci, kteří kotouč odpálili do bezpečí.

25:20
    Domácí tým musí přijít s dalším útokem, jelikož je puk pět ve středním pásmu.

24:54
    Ufa se usadila před Košečkinem, ale zatím nedokázala vystřelit.

24:45
    Za sekání putuje na trestnou lavici hostující Osala, který nabízí Ufě první početní výhodu.

24:06
    Z mezikruží vystřelil Makarov, na jehož pokus si počkal Košečkin.

23:53
    První formace hostů dostala soupeře pod tlak a ten raději posunul černou gumu do středního pásma.

23:14
    Ufa pouze protečovala kotouč do útočného pásma a jde střídat.

22:53
    Od modré čáry vystřelil Vasilevskij, na jehož pokus si Košečkin počkal.

22:29
    Magnitce dělá problém napadaní domácích hráčů a nemůže se dostat z vlastní třetiny.

21:59
    Hosté uklidňují hru za svou brankou a jdou střídat.

21:37
    Makarov objel obránce a střelou z úhlu trefuje pouze vyrážečku Košečkina.

20:40
    Střelu z mezikruží chytá domácí gólmana a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

20:01

Oba celky už jsou na ledové ploše, utkání bude za pár chvil pokračovat.

Jan Kovář (MET) – (0+0), 1 střela, 6:17 čas na ledě.

Střely na branku: 10:7.

Sledovali jsme celkem vyrovnanou třetinu, v níž jsme branku neviděli. O něco málo nebezpečnější byla Magnitka, ale ztroskotala na výborném domácím brankáři. Uvidíme, co nám přinese další dvacetiminutovka.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33
    Střelu od modré čáry vyrazil Sochotskij k mantinelu, odkud nebezpečí nehrozí.

19:00
    Hraje se poslední minuta první periody.

18:55
    Z levé strany přihrával Mozjakin na Jana Kováře, jehož pokus z první vyrazil domácí brankář.

18:20
    Ufa vyvezla puk do střední třetiny, odkud ho nahazuje na zadní mantinel.

17:58
    Kovář byl vykázán z vhazování, ale u kotouče jsou hostující hráči.

17:58
    Magnitka si zahraje početní výhodu, za podražení jde na trestnou lavici Koltcov.

13:22
    Dobrou kombinaci předvedl Sjomin se Skačovem, ale domácí brankář obstál.

10:00
    Aktuálně jsou střely na branku 6:3, ale gól jsme zatím neviděli.

08:55
    Do velké příležitosti se dostal Danis Zaripov, jenž vystihl rozehrávku domácího obránce a řítil se sám na brankáře, který hostujícího útočníka skvěle vychytal.

07:04
    Domácí tým první početní výhodu nevyužil a hostě už jsou v plném počtu.

05:04
    Uvidíme první přesilovou hru, kterou si zahraje Ufa. Na trestnou lavici usedá Sergej Mozjakin, jenž zasáhl soupeře vysokou holí.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Sochotskij (Irving) – Višněvskij, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Vasilevskij – Gluchov, Chlystov, Tolpeko – Skačkov, Sjomin, Pihlström – Makarov, Slepyšev, Hartikainen – Ankudinov, Mereskin, Golanov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukin, Antipin, Maleňkich, Těreščenko, Chabarov, Lee, Bereglazov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Platonov, Kosov, Stapleton – Timkin, Juňkov, Kaletnik – Jakucenja, Kameněv, Osala – Potěchin.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Mišjur, Raming.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ještě jednou vás vítám u dnešního zápas, za několik málo minut vám představím za několik málo minut.

Jan Kovář (MET) – 43 odehraných zápasů, 50 bodů (17+33)