Kladno – Ústí n/L 6:1 (kon.) | Šumperk – Havířov 1:2 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 1:0 (kon.)
Chomutov – Most 1:2 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Třebíč – Prostějov 5:2 (kon.)
Jihlava – Litoměřice 4:2 (kon.)
Piráti Chomutov
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
HC Most
Sobota 10.01.2015, 17:30 • SD ARÉNA • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u dnešního zápasu z první ligy, v němž vedoucí Chomutov přivítá na svém ledě nedaleký Most.

Piráti se nacházejí na první pozici a vedou první ligu o deset bodů před Motorem. Naopak Most je na tom daleko hůře, jelikož mu patří zatím dvanáctá pozice, když získal pouhých třiačtyřicet bodů. Rozdíl mezi oběma týmy je propastných sedmačtyřicet bodů.

HC Most

Severočeský tým získal v posledních třech zápasech čtyři body, když v derby porazil Kadaň a na nájezdy prohrál se Šumperkem. Jediným koho Most nedokázal obrat o žádný bod je Kladno.

Most – Kadaň 4:2
    Kladno – Most 6:1
    Most – Šumperk 2:3 sn

Piráti získali v posledních třech zápasech osm z devíti možných bodů, když porazili v normální hrací době Litoměřice a Prostějov. S jediným Motorem ztratil Severočeský tým bod, když ho porazil až po nájezdech.

Litoměřice – Chomutov 1:3
    Prostějov – Chomutov 1:6
    České Budějovice – Chomutov 2:3 sn

Nejproduktivnější hráči

Marek Hovorka – 40 zápasů, 44 bodů (20+24)
    Nikola Gajovský – 36 zápasů, 40 bodů (13+27)
    Vladimír Růžička – 30 zápasů, 27 bodů (11+16)

HC Most

Patrik Petruška – 39 zápasů, 29 bodů (12+17)
    Pavel Smolka – 37 zápasů, 22 bodů (10+12)
    Bohumil Slavíček – 41 zápasů, 16 bodů (10+6)

Pokud máte zajímavé postřehy z utkání, můžete se o ně podělit na twitteru, kde do vašeho příspěvku stačí vložit #CHMvMST a nejlepší se objeví v našem onlajnu.

Ještě jednou vás vítám u dnešního duelu, nyní už z chomutovské SD ARÉNY. Za několik málo minut vám představím aktéry dnešního zápasu.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Scalzo, Bartejs – Hovorka (A), Gajovský, Hřebejk (C) – D. Květoň, Růžička, Dušek – McGregor, Kämpf, D. Kaše – Kadlec, Chlouba, Veselý.

HC Most: Soukup (Horák) – Gula, Charousek (A), Kokeš, Kříž, Kasal, Procházka, Hora – Bojer, Alinč, Slavíček – Přeučil, Smolka, Tauš (C) – Nedrda (A), Válek, Petruška – Zavřel, Čmolík, Mical.

Rozhodčí: Zubzanda – Tvrdík, Malý.

Ledová plocha je již připravená, utkání za pár minut odstartuje.
    Fanoušek Pirátů připomíná svátek chomutovského trenéra

Na ledovou plochu vstupují hostující hráči, které za malou chvilku budou následovat Piráti.

00:01

00:09
    Jan Rutta nahodil kotouč do útočné třetiny, kde o něj bojuje Hřebejk.

00:38
    Most přesunul hru na druhou stranu, ale nedokázal vystřelit.

01:15
    David Květoň hledal před brankou Duška, jenž nedokázal zakončit.

01:37
    Piráti drží soupeře pod tlakem, ale větší příležitost si nepřipsali.

01:57
    Od modré čáry vystřelil Rýgl, jehož pokus chytá pozorný Soukup.

02:22
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, ale finální přihrávku zastavil obránce.

02:44
    Most nahazuje černou gumu do útočného pásma, kde budou dřív obránci.

03:19
    Hosté se ocitli dva před posledním obráncem, celou situaci na sebe vzal Bojer, který přestřelil.

04:00
    Smolka přihrál na modrou čáru, odkud si sjížděl Charousek, jenž trefuje Kopřivu do hrudi.

04:25
    Před Scalzem se otevřela levá strana, ale chomutovský obránce nedokázal zakončit.

05:26
    Nahození chomutovského obránce bylo před brankou tečované, ale kotouč mezi tři tyče nezamířil.

05:37
    Piráti uklidňují hru a následnou rozehrávku pouze protečovali k brankáři, který hru přerušuje.

06:03
    Kadlec se snažil proháčkovat mezi dvěma obránci, ale kotouč mu utekl.

06:22
    Slabou střelu chytá Soukup, po reklamní přestávce se bude vhazovat po pravé ruce brankáře.

06:29
    Od modré čáry vystřelil Scalzo, jehož pokus trefuje prvního bránícího hráče.

07:03
    Domácí jeli dva na jednoho obránce a celou situaci zakončil Gajovský, jehož pokus mířil jen do lapačky Soukupa.

07:33
    Z mezikruží vystřelil David Květoň, který trefuje rameno hostujícího gólmana.

08:04
    Od levého mantinelu vystřelil Jan Alinč, jehož pokus na dvakrát chytá pozorný Kopřiva.

08:08
    Od modré čáry vystřelil hodně nepřesně Kříž.

08:28
    Hosté pouze nahodili kotouč na zadní mantinel a jdou napadat.

08:49
    Od bruslí Gajovského se černá guma dostala do moci Soukupa, po odpískání sledujeme menší strkanici.

09:14
    Do přihrávky Hřebejka vložil hůl hostující hráč, jenž dostal Piráty do střední třetiny.

09:56
    Dušek na modré čáře udělal kličku navíc, po které se píská ofsajd. Hra se vrací do středního pásma.

10:17
    Z hranice kruhů vystřelil McGregor, jenž vyprášil jen betony brankáře.

10:44
    Střelu od levého mantinelu chytá Soukup, jenž raději hru přerušuje.

10:47
    Hned po vhazovaní se ke střele dostal Veselý, ale i nyní hostující brankář obstál.

11:20
    Most byl dlouho pod tlakem a raději vyhodil černou gumu na zakázané uvolnění, hra se vrací před Soukupa.

11:47
    Po delší době se dostali hosté do útočného pásma, kde vystřelil Charousek, jenž trefil jen bránícího hráče.

12:09
    Po odrazu končí kotouč v hledišti, a tak je hra opět přerušená.

12:29
    Koma si poradil v těžké situaci, jelikož se mu podařilo rozehrát přes dotírajícího útočníka.

13:03
    Od levého mantinelu se snažil vystřelit Toman, který trefil jen prvního clonícího hráče.

13:40
    Most posunul hru do středního pásma, kde jsou domácí hráči, kteří přijdou s dalším útokem.

13:56
    Další zákrok si připisuje hostující brankář, který přerušuje hru.

14:06
    Před brankou zůstal osamocený Kadlec, jenž v dobré příležitosti netrefil puk.

15:07
    Domácím hráčům se nedařilo rozehrát, a tak zvolili posunutí hry do středního pásma.

15:23
    Sledujeme další zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrací před Soukupa.

15:51
    Ve hře je nyní hodně nepřesností a ani jeden z týmů si kotouče neužije dlouho.

16:19
    Most se s rozehrávkou příliš nepáral a odevzdává kotouč Pirátům.

16:49
    Kotouč je za brankou Pirátů a oba celky jdou střídat.

17:09
    Celou situaci nyní překombinoval Kadlec, který byl v dobré střelecké pozici, ale zkoušel ještě kličku, která mu nevyšla.

18:09
    Uvidíme první přesilovou hru, kterou si zahrají Piráti. Na trestnou lavici za hákování putuje Jiří Gula.

18:19
    Domácí se usadili v útočné třetině a kombinují.

18:43
    Dušek se dostal zpoza branky až na hranici brankoviště, ale střelou našel jen připraveného Soukupa.

19:01
    Domácí vystřelil od modré čáry, ale tečovaný pokus se mezi tři tyče nevešel.

19:38
    Rutta přihrával po modré čáře spoluhráči, jenž přihrávku nezpracoval.

20:00

Sledovali jsme třetinu, v níž byl Chomutov lepší, ale místo střel volil kombinaci do prázdné branky, která nevycházela. Naopak Most pozorně brání, a když náhodou nestačí, tak ho podrží Jakub Soukup. Uvidíme, co nám přinese další dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 18:17.
    Statistiky první třetiny

20:01

20:12
    Pěknou kombinaci domácího týmu zakončil Hřebejk, který netrefuje branku.

20:32
    Domácím hráčům se nepodařilo rozehrát a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

21:00
    Rozehrávka Pirátů byla zastavená ve středním pásmu, kde do ní vložil hůl hostující hráč.

21:21
    Domácí hráči se provinila zakázaným uvolněním, hra se vrací do středního pásma.

22:05
    Je signalizována výhoda pro Most, jelikož domácí hráč si pomohl faulem.

22:21
    Na trestnou lavici putuje McGregor, jenž držel soupeři hůl.

22:30
    Most kombinoval v útočné třetině, ale střela od modré byla zastavená.

22:54
    Domácí se dostali ke kotouči, který poslali přes všechny čáry.

23:13
    Piráti jdou do tří! Na trestnou lavici za hákování už usedá Růžička.

23:16
    Dušek vyhrál vhazování na svého spoluhráče, jenž rychle vyhazuje.

23:39
    Piráti opět posílají kotouč za branku soupeře.

23:57
    Od modré čáry vystřelil Kamil Charousek, jehož pokus vyrazil Kopřiva do ochranné sítě.

24:17
    Nyní vystřelil Gula, ale chomutovský brankář ukázal pěkný zákrok vyrážečkou.

24:23
    Domácí opět vyhazují a už jsou ve čtyřech.

24:35
    Podél levého mantinelu se protáhl Smolka, jehož pokus mezi tři tyče nezamířil.

24:39
    Chomutovští opět dokázali posunout hru do středního pásma.

25:13

25:20
    Od levého mantinelu vystřelil Petruška, na jehož pokus domácí gólman dobře viděl a chytá.

25:55
    Po odrazu končí černá guma na domácí střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

26:23
    Do útočné třetiny se dostal Smolka, jenž chtěl vystřelit, ale domácí mu zablokovali hůl.

27:19
    Piráti potřebují vystřídat, a tak nahazují kotouč do útočné třetiny.

27:39
    Slabou střelu od mantinelu chytá Soukup, jenž hru raději přerušuje.

27:50
    Na ledové ploše se strhla potyčka, v níž se prezentuje Hřebejk s Petruškou. Chomutovský útočník byl natlačen do Soukupa, což se hostujícímu hráči nezdálo.

27:51
    Oba aktéři už sedí na trestné lavici, když dostali čtyři minuty za hrubost.

28:12
    Bekhendem vystřelil Tauš, jehož pokus šel mimo tři tyče.

28:51
    Kotouč na útočnou modrou čáru dostal Slavíček, jehož pokus šel těsně vedle tyče.

29:15
    Domácí jeli dva na jednoho obránce. Kadlec našel najetého Davida Kašeho, jenž si zpracovával kotouč bruslí, ale černá guma mu utekla.

29:39
    Závar před domácí brankou vyřešil Kopřiva, následně se strhla další strkanice.

30:01
    Soukup přikryl kotouč před dotírajícím Veselým a na ledové ploše je hromadná mela.

30:01
    Rozhodčí přestávají utkání zvládat a jsem zvědav, jak to bude vypadat za několik minut.

30:16
    Do útočného pásma vjel Tauš, jehož pokus jde jen nad domácí branku.

30:31
    Další střelu hostů řeší domácí brankář, jenž raději přerušil hru.
    Góly k vidění nejsou, ale přesto se na ledě přiostřuje...

31:09
    Kopřiva přikryl odražený kotouč před dotírajícím Slavíčkem.

31:26
    Piráti si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje za hákování Nedrda, který nesmyslně fauloval v třetině Chomutova.

31:52
    Most se dostal ke kotouči a poslal ho přes všechny čáry.

32:21
    U kotouče jsou hostující hráči, kteří drží černou gumu a následně vyhazují.

32:47
    Celá situace se opakuje, domácím se početní výhoda vůbec nedaří.

33:08
    Z levé strany vystřelil Hovorka, který trefuje beton Soukupa.

33:26

34:08
    Hraje se ve středním pásmu a hostující brankář je bez hole.

34:24
    Až nyní mu jí přivezl jeden z obránců.

34:34
    Nahození ze středního pásma chytá Soukup do lapačky, následuje reklamní přestávka.

35:15
    Hra je plná nepřesností a o kotouč se bojuje u mantinelu.

36:05
    Fantastický Kopřiva, který vychytal osamoceného Přeučila, jenž zkoušel forhendovou kličku!

36:53
    Mezi kruhy si sjel Gajovský, jehož pokus mířil do betonu brankáře.

37:27
    Alinč hledal rozjetého spoluhráče, ale celou situaci překazil domácí obránce.

Dnešní utkání sleduje 4109 diváků!

37:50
    Smolka objel branku, ale u tyče na něj čekal připravený Kopřiva.

38:22
    Veselý hledal před brankou spoluhráče, ale celou situaci překazila lapačka Soukupa.

38:57
    Na modrou čáru dostal kotouč Skinner, který s ním pokračoval až před Soukupa, jemuž udělal kličku do forhendu, ale hostující brankář celou situaci ustál!

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé periody.

39:24
    Marek Hovorka si našel odražený kotouč, jenž nasměřoval do ochranné sítě.

39:49
    Přes celou šířku třetiny dostal kotouč opět Marek Hovorka, jenž měl před sebou odkrytou klec, ale trefil pouze vyrážečku gólmana.

40:00

Ani druhá perioda branku nepřinesla, a tak se jde do kabin za nerozhodnutého stavu. V této části hry jsme sledovali urputný boj a také plno vyhrocených situací, kterým pomohli rozhodčí, jelikož nepískají evidentní zákroky.

Další třetina začne přibližně v 19:11.
    Statistiky druhé třetiny

40:01

40:17
    Ze střední třetiny nahazuje kotouč za branku soupeře Jan Rutta.

40:38
    Oba celky střídají a černá guma se nachází za hostující brankou.

41:12
    Ze středního pásma nahodil puk Tauš, který trefuje beton brankáře.

41:29
    Za hákovaní jde na trestnou lavici Koma, jenž nabízí soupeři přesilovou hru.

41:36
    Od modré čáry vystřelil Charousek, jehož pokus byl sražený do rohu kluziště.

41:53
    Bude se hrát ve čtyřech! Na trestnou lavici usedá Gula.

42:03
    Ze středního pásma nahodil kotouč za branku Chomutova Kříž.

42:40
    Dnešní utkání zřejmě rozhodne jediná branka.

43:03
    Kotouč za obranu dostal David Květoň, jehož pokus z blízka trefuje jen Soukupa.

43:21
    Gajovský přihrál mezi kruhy, kde byl napřažený Koma, jehož pokus trefil jen bránícího hráče.

43:38
    Na trestnou lavici usedá další hostující Přeučil, který zasáhl domácího hráče do obličeje.

44:51
    Střelu z pravého kruhu vyrazil Soukup a kotouč jel po brankovišti.

45:18
    Tvrdou ránu vyslal Charousek, jehož pokus orazítkoval spojnici tyček!

46:04
    Další protiútok Mostu zakončil Smolka, jehož pokus vyrazil domácí brankář.

46:06
    Na trestnou lavici putuje Toman, jenž dostává ještě osobní trest.

46:46
    Most hraje přesilovou hru, ale potřebuje nejdříve vystřídat.

47:08
    Puk za obranu dostal Hovorka, ale dříve u něj byl Soukup, jenž hru přerušuje.

47:31
    Chomutov bude hrát půl minuty ve třech! Za sekání usedá na lavici hanby Růžička.

47:36
    Charousek našel Gulu, jehož ránu vyrazil domácí brankář.

47:56
    I další pokus Guly chytá Kopřiva, jenž drží nerozhodný stav.

48:02
    Piráti vyhazují černou gumu přes všechny čáry.

48:05
    Další domácí hráč je vyloučený, na trestnou lavici za zdržování hry usedá Kämpf.

48:12
    Střelu od modré čáry srazili domácí hráč do ochranné sítě.

48:21
    Po vhazování se k puku dostal domácí hráč, který jej vyhazuje do bezpečí.

48:47
    Piráti posunuli kotouč do střední třetiny.

49:01
    Most právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru pět na tři! Střela Charouska byla sražená k PAVLU SMOLKOVI, který trefuje odkrytou klec. Asistence: Kamil Charousek.
    Pavel SMOLKA - 0:1
    Více videí ze zápasu si můžete prohlédnout zde.

49:29
    Střelu domácího týmu chytá Soukup.

49:52
    Most využívá i pokračující přesilovou hru! Od mantinelu vystřelil Charousek, jehož pokus před Kopřivou tečoval BOHUMIL SLAVÍČEK, který dává svému celku dvoubrankové vedení. Asistence : Kamil Charousek.
    Bohumil SLAVÍČEK - 0:2

51:08
    Do útočné třetiny se dostal Marek Hovorka, který si dal puk daleko od hole a ten doputoval až k brankáři.

51:46
    Hosté posouvají hru do středního pásma, kde jsou domácí obránci.

52:16
    Střelu od modré čáry tečoval Alinč, ale s jeho tečí si poradil gólman.

52:43
    Střela Davida Květoně byla sražená do ochranné sítě, bude se vhazovat před Soukupem.

53:12
    Kadlec udělal na modré čáře kličku, se kterou spoluhráči nepočítali a vidíme další ofsajd.

53:30
    Střelu od modré čáry zlikvidoval Soukup, který stále drží čisté konto.

53:43
    Zakázané uvolnění Mostu, hra se vrací před Soukupa.

53:49
    Střelu od modré čáry tečoval těsně vedle branky Veselý.

54:00
    Piráti právě vstřelili branku!
    A ještě to bude drama! Soukup neudržel kotouč, který na něj vyslal Růžička. K dorážce se dostal RADEK VESELÝ, jenž dává první branku v seniorském hokeji! Asistence: Vladimír Růžička, David Květoň.
    Radek VESELÝ - 1:2

54:53
    Od modré čáry vystřelil Scalzo, jehož pokus vyrazil Soukup maskou do ochranné sítě.

55:22
    Na trestnou lavici putuje Petruška.

55:30
    Přihrávku přes celou šířku kluziště dostal Hovorka, který netrefil branku.

56:03
    Most vyhazuje přes všechny čáry.

56:31
    Z rohu kluziště až před branku se dostal David Květoň, jehož pokus trefuje hruď gólmana.

56:43
    Pirátům utíká puk do středního pásma a musejí přijít s dalším útokem.

57:18
    Kopřiva namazal kotouč na hůl Tauše, ale dokázal ještě zareagovat!

58:01
    Na trestnou lavici odchází Hřebejk, kterého následuje Nedrda.

58:01
    Oddechový čas pro domácí.

58:01
    Kopřiva zůstává na střídače!

58:38
    Z ostrého úhlu trefuje Marek Hovorka boční síť!

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

59:18
    Hosté posouvají hru do středního pásma.

59:48
    Most vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se vrací před Soukupa.

59:55
    Hostující tým opět vyhazuje na další zakázané uvolnění.

60:00

Domácím hráčům se nepodařilo dostat do tempa a díky zbytečným faulům dnešní utkání prohrávají. Most dobře bránil a odváží si z Chomutova důležité tři body.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (19:55:44)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 54. Veselý (Růžička, Květoň) – 50. Smolka (Charousek), 50. Slavíček (Charousek)

Rozhodčí: Zubzanda – Tvrdík, Malý