SK Karviná – Opava 5:3 (kon.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | Nový Jičín – Břeclav 3:0 (kon.)
Poruba 2011 – Frýdek-M. 6:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Děčín 4:5 (po pr.) | Kolín – Klatovy 9:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:2 (kon.) | Sokolov – Řisuty 3:2 (kon.) | Vrchlabí – Pelhřimov 7:4 (kon.)
Kobra – Bílina 5:3 (kon.) | Trutnov – Žďár n/S 2:3 (po pr.) | Jablonec n/N – Klášterec nO 3:2 (po pr.)
Jindř. Hradec – Tábor 2:6 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
7:4 (2:0, 1:2, 4:2)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 10.01.2015, 18:00 • DD Eletromont Aréna, Vrchlabí • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Vrchlabí: Neužil (Sobotka) – Skočovský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč – Jakubec "C", Filip, Šťastný, Bláha, Jirků, Vlach, Matějka, Urban, Fořt, Oppelt, Srnský
    Trenér: Josef Řeháček

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal (Vajner) – Jelínek, Dominik Kasalý, Mečiar, Srdínko, Filip Kasalý, Tolkner, Třetina, Kadlec, Beneš, Votápek "C", Hadrava, Kopic, Svoboda
    Trenér: Ivan Padělek

Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch.

00:01

00:25
    Hosté se jako první dostali do útočného pásma, kde vybojovali vhazování po levé ruce Neužila.

00:53
    Stadionu se nedaří rozehrávka z vlastního obranného pásma.

01:09
    Bláha přihrával zpoza branky na Tomáše Jirků, kterého si dobře hlídal Martin Hadrava.

01:43
    Vrchlabský muž v brankovišti raději přikryl kotouč a nechal přerušit hru.

02:01
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    K odraženému kotouči se dostal Urban, který byl sám proti Čekalovi. Domácí útočník vše vyšperkoval přihrávkou k pravé tyči, kde stál volný PATRIK FOŘT, pro kterého nebylo těžké trefit prázdnou branku. Asistence: Patrik Urban

02:43
    Hráči Pelhřimova se snaží o rychlou odpověď, Neužil musel likvidovat dva pokusy hostujícího Tolknera.

03:20
    Bohumil Svoboda provětral pravý beton Neužila.

04:37
    Urban vyvezl kotouč ven z pásma. Křížem ho poslal na Urbana, který našel opět Fořta, jenž sám proti Čekalovi neuspěl.

05:18
    Domácí zakládají za svou brankou další z ofenzivních výpadů.

06:16
    Kadavý, ač tísněn, tak vystřelil přes obránce, ale jeho pokusu chyběla razance a tak si s ní hostující brankář poradil.

06:55
    Pelhřimov zatlačil svého soupeře v obranném pásmu, ale nic z toho nebylo.

07:09
    Bylo nařízeno trestné střílení pro HC Stadion Vrchlabí.

07:09
    TOMÁŠ JIRKŮ se rozjel s kotoučem pomalu, ale ve finále nádherně vymíchal hostujícího brankáře a zakončil forhendem do prázdné branky.

07:29
    Pelhřimovští jeli tři na jednoho. Pokus Filipa Beneše orazítkoval tyč domácí branky.

08:34
    Filipova formace tlačí svého soupeře. Jan Čekal musel několikrát zasahovat.

09:26
    Svoboda nahodil kotouč do pásma Vrchlabí, ale hosté se tam příliš dlouho nezdrželi.

10:41
    Bláha zavezl z obranného pásma kotouč až za branku Pelhřimova. Snažení domácích ukončil Čekal, který schoval kotouč ve své lapačce.

11:15
    Je tu první přesilová hra v utkání. Martin Klement si jde odpočinout na dvě minuty a nabízí tak hostům možnost ke snížení.

11:38
    Hokejisté Pelhřimova se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

12:04
    Následně se daří domácím vyhodit kotouč přes všechny čáry.

12:12
    Domácí jdou do tří! Za podražení si odpyká dvě minuty Jan Kadavý. Minutu a tři vteřiny tak budou hrát hosté ve dvojnásobné početní převaze.

12:33
    Od modré vypálil Mečiar, jehož ránu tečoval Třetina pouze nad branku domácích.

12:58
    Neužil chytil pokus Aleše Jelínka od modré čáry a nechal své spoluhráče vystřídat.

13:15
    Domácí hrají ve čtyřech.

13:26
    Z levé strany se dostal do zakončení Petr Votápek, který nastřelil rameno domácího brankáře.

13:51
    Jan Matějka vyhodil kotouč za branku Pelhřimova. Hostům se přesilová hra krátí.

14:12
    Domácí se ubránili. Jan Kadavý je zpět na ledové ploše a ihned se zapojuje do hry.

14:52
    Domácí tlačili Pelhřimov v jejich obranném pásmu a z toho pramenil faul Filipa Beneše, který je vyloučen na dvě minuty za krosček.

15:26
    Šťastný prováhal moment ke střelbě a poté nastřelil pouze jednoho z bránících hráčů.

15:58
    Vylučuje se i na domácí straně. Šťastný vyfasoval dvouminutový trest za podražení. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

16:11
    Pavel Srdínko je vyloučen na dvě minuty za držení. S vyloučeními se nám roztrhl pytel. Domácí budou hrát přesilovou hru 4 na 3.

16:52
    Beneš se opět zapojil do hry. Oba celky pokračují se čtyřmi hráči na ledě.

17:22
    Hráči pelhřimovského týmu vybojovali vhazování v útočném pásmu. Vhazovat se bude po levé ruce Neužila.

17:58
    Domácí hrají v plném počtu.

18:11
    Stejně tak i hosté hrají s pěti muži na ledě.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:38
    V poslední minutě hrají hosté v útočné třetině, ale nemohou se dostat do zakončení. Neužil nemusel vůbec zasahovat.

19:49
    Ještě je tu zakázané uvolnění v podání domácího mužstva.

20:00

První třetina mezi Vrchlabím a Pelhřimovem je již minulostí. Domácím se vydařil vstup do utkání, když se po Urbanově přihrávce prosadil Patrik Fořt. V osmé minutě bylo nařízeno trestné střílení za faul na Tomáše Jirků, který následně překonal právě z nájezdu Čekala. Hosté se do vážnějších šancí nedostávali. Filip Beneš byl nejblíže gólu, když trefil pravou tyč Neužilovy branky.

20:01

20:32
    Jeden z hostujících hráčů netrefil z pravé strany branku domácích.

20:53
    To samé se na druhé straně nepovedlo Skočovskému, který mířil nad branku Pelhřimova.

21:27
    Bohumil Svoboda se ocitl ve dvou vyložených šancí. Hlavně v té druhé, kde střílel do prázdné brány. Radost mu překazil fantastickým zákrokem Jakub Neužil, který lapil kotouč do lapačky.

21:51
    Pelhřimovští si zahrají přesilovou hru. Jiří Jebavý je vyloučen na dvě minuty za krosček.

22:33
    Urban zachytil kotouč a vyvezl ho ven z pásma. Hosté musí začínat od své vlastní branky.

23:12
    Paradoxně se do šance dostal domácí kapitán Jakubec, který nakonec v tísni vyslal střelu po zemi, kterou pokryl Jan Čekal.

23:43
    Opět výtečný Neužil, který vytáhl pravým betonem jistou branku po pokusu Martina Tolknera.

23:51
    Domácí jsou kompletní.

25:01
    Vlach zatáhl kotouč do útočného pásma. Domácí hráč přihrál na Jana Matějku, který poslal puk před brankoviště na volného TOMÁŠE BLÁHU, který zametl kotouč za záda bezmocného Čekala. Asistence: Jan Matějka, Daniel Vlach.

25:50
    Hráči v červených dresech okupují brankoviště domácích, ovšem přes dobře pracující obranu se nikdo z hostů nemůže dostat do zakončení.

26:43
    Z levé strany vyslal střelu tahem Petr Votápek, který trefil Neužila přímo do břicha.

26:47
    Patrik Lenoch je vyloučen za podražení a hosté tak budou hrát v početní převaze.

27:27
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Pelhřimovu se daří přesilovou hru využít. Mezi kruhy se dostal ke kotouči DOMINIK KASALÝ, který vystřelil. Kotouč byl tečován a domácího gólmana přeloboval. Bez asistence.

27:53
    A hosté mají další šanci v podobě přesilové hry. Za nedovolené bránění již sedí Petr Hlaváč na trestné lavici.

28:15
    Druhá využitá přesilová hra během chvíle v podání Pelhřimova. Na modré se do kotouče opřel TOMÁŠ MEČIAR, jehož pokus tečoval někdo z domácích hráčů. Jakub Neužil nemohl reagovat. Asistence: Martin Hadrava.

29:08
    Přes obránce se probil Tomáš Jirků, jehož pokus bekhendem zlikvidoval pozorný Jan Čekal, který následně zalehl kotouč. Vhazovat se tak bude v obranné pásmu Medvědů.

29:27
    Rozhodčí chtěl vylučovat domácího Hlaváče na dvě minuty za sekání. Po pískání přijel jeden z hostujících hráčů k hlavnímu rozhodčímu a v duchu fair play mu vysvětlil, že na zlomené hokejce neměl zásluhu domácí obránce. Vylučovat se tak nebude. Potlesk pro hostujícího hráče.

30:38
    Dominik Kasalý se dostal mezi kruhy a tahem vystřelil. S jeho pokusem si věděl domácí mág rady. Vrchlabí šlo ihned do protiútoku, který nikam nevedl.

31:25
    Bláha neuspěl svým bekhendovým pokusem. Následně se dostal do zakončení z dobré střelecké pozice také Jiří Jebavý, který trefil pouze výstroj hostujícího brankáře.

32:18
    Martin Filip přejel na levé straně modrou čáru a vystřelil. Jeho ránu z nápřahu chytil pohodlně Jan Čekal. Hra je přerušena a vhazovat se bude v pásmu Pelhřimova.

33:01
    Kopic nahodil kotouč na Neužila, kterého následně donutil podržet kotouč.

33:30
    Bláha našel na druhé tyči volného Jirků, který nevypálil přesně a kotouč skončil za brankou hostů.

34:24
    Medvědi operovali v útočné třetině. Neužil musel dvakrát zasahovat. Ovšem byli to spíše propagační rány, se kterými neměl domácí brankář problém.

35:34
    Jiří Jakubec se dostal před branku Pelhřimova, ovšem sám proti Čekalovi mířil vysoko a branku přestřelil.

36:31
    Na levé straně se uvolnil Vlach, který i následně vypálil. Pokus domácího forwarda končí na výstroji pozorného Jana Čekala.

37:27
    Hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění, které mají na svědomí hosté.

37:59
    Lenochova rána od modré nadělala zmatky v brankovišti Pelhřimova. Rozhodčí následně přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

38:26
    Pěknou kombinaci domácích zakončoval Daniel Vlach, ale branku Pelhřimova netrefil.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Rána Pavla Srdínka mířila vedle tyče domácí branky.

40:00

Druhá perioda je za námi. Domácí se dostali do tříbrankového vedení, když Čekal nestačil na pohotovou dorážku Tomáše Bláhy. Poté přišly dvě přesilové hry Pelhřimova, které nám zdramatizovaly dnešní utkání. Nejprve snižoval Dominik Kasalý, kterého o chvíli později napodobil Tomáš Mečiar. Do třetí třetiny tak půjde Vrchlabí s jednobrankovým vedením.

40:01

40:31
    Vrchlabí se dostalo do útočné třetiny, ale tam nic vážnějšího nevymyslelo. Kotouč je již ve středním pásmu.

41:29
    Po průniku jednoho z hostujících hráčů musel na zem Jakub Neužil, který následně kryje kotouč v lapačce.

41:47
    Tvrdou ránu od modré vyslal Kopic, jehož pokus vyrazil domácí brankář koncem hokejky do ochranné sítě.

42:37
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Ve třetí třetině zatím sledujeme opatrnější hokej bez větších šancí.

43:19
    Dnešní utkání sleduje 883 diváků.

44:26
    Na trestnou lavici usedá domácí Patrik Urban, který si jde odsedět dvě minuty za podražení.

44:53
    Hosté jsou rozestaveni v pásmu, ale nemohou se dostat do zakončení.

45:16
    Mečiarovu ránu vytěsnil pravým betonem domácí Jakub Neužil.

46:26

47:06
    Jan Čekal musel zasahovat po pokusu Šťastného, který po pískání odchází střídat společně se svojí formací.

47:48
    Votápkova rána nadělala Neužilovi veliké problémy, ten nevěděl, kde má kotouč. Černý nesmysl se vykutálel vedle pravé tyčky.

48:16
    Je vyrovnáno. Hosté se dostali do třetiny. Mezi kruhy dostal kotouč na hůl FILIP BENEŠ, který si položil Neužila a kličkou do bekhendu poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Miroslav Třetina.

49:08
    Domácí mají kotouč za svou vlastní brankou a snaží se založit další útok.

49:39
    A ten vyšel domácím na výbornou. Na levé straně si vzal kotouč TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, který ho nikomu nepůjčil a tahem překvapil Jana Čekala. Kotouč zaplul přesně pod horní tyčku. Asistence: Jiří Jakubec

50:27
    Hokejisté vrchlabského mužstva se snaží rychle odskočit o dvě branky, což se jim díky pozorné obraně Medvědů nedaří.

51:08
    Před brankou domácích se zjevil s kotoučem jeden z hostujících hráčů, jehož pokus skončil pouze vedle levé tyče branky Stadionu.

52:07
    Lapačkou kryje pokus Hadravy pozorný Neužil.

52:19
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Bláha měl kotouč na pravé straně a posunul ho na volného DANIELA VLACHA, který svou kličkou uspěl a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Tomáš Bláha.

52:33
    Pro hosty mohlo být ještě hůř. Patrik Fořt byl sám před Čekalem, kterého nedokázal bekhendovým pokusem překonat.

53:57
    Tomáš Bláha podrazil svého protihráče a odchází na trestnou lavici. Bude následovat přesilová hra pro Pelhřimov.

55:11
    Na dvě minuty je vyloučen hostující Třetina na dvě minuty za sekání a na straně domácích je vyloučen Skočovský za stejný prohřešek.

55:31
    O drama je postaráno. Další přesilovou hru využil střelou od modré TOMÁŠ MEČIAR, jehož dělovka skončila v domácí síti. Asistence: Filip Kasalý.

56:35
    Medvědi mají kotouč na svých hokejkách, ovšem v obranném pásmu.

57:26
    Neužil kryje další pokus Filipa Kasalého z levé strany. Tentokrát si poradil domácí brankář vyrážečkou.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:21
    Lední Medvědi si komplikují situaci. Na trestnou lavici usedá Pavel Srdínko, který je vyloučen na dvě minuty za sekání.

58:21
    Oddechový čas pro HC Lední Medvědi Pelhřimov.

58:32
    Hosté hrají se šesti hráči v poli.

58:52
    Je rozhodnuto. Ke kotouči se dostal MARTIN FILIP, který ho pohodlně dovezl do branky a zajistil tak body pro domácí Stadion. Asistence: Tomáš Šťastný.

58:52
    Při brance Filipa vhodili hosté hokejku ze střídačky na led. Dvouminutový trest odsedí Bohumil Svoboda.

59:30
    Domácí přesilovou hru využili. Svůj premiérový gól v druhé lize vstřelil JAN KADAVÝ, který mířil od modré přesně střelou tahem a propálil Čekala mezi rukou a betonem. Asistence: Daniel Vlach.

60:00

Skončilo nám další druholigové utkání. Hostující Pelhřimov tahal celé utkání za kratší konec. Domácí se dostávali vždy do vedení, ale hosté nesložili zbraně a vždy se dostali na dostřel. Rozhodující byla branka Daniela Vlacha, který posunul Vrchlabí do dvoubrankového vedení 5:3. S konstatováním, že domácí Stadion Vrchlabí poráží Lední Medvědy z Pelhřimova 7:4, se s Vámi loučím. (20:16:33)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 3. Fořt (Urban), 8. Jirků, 26. Bláha (Matějka, Vlach), 50. Šťastný (Jakubec), 53. Vlach (Bláha), 59. Filip (Šťastný), 60. Kadavý (Vlach) – 28. Dominik Kasalý, 29. Mečiar (Hadrava), 49. Beneš (Třetina), 56. Mečiar (Filip Kasalý)

Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch