Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 8:0 (kon.)
Sparta – Liberec 3:4 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 7:1 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 3:2 (po pr.)
HC Plzeň – Vítkovice 1:3 (kon.)
Berani Zlín
3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 10.01.2015, 16:30 • ZS Luďka Čajky, Zlín • DHL Extraliga juniorů

Zápasem Vás provedl Jakub Kudláč. Přeji vám hezký zbytek dne a u onlajnů opět napočtenou. (19:10:58)

Budějovičtí vedli už 2:0, ale do první přestávky ještě snížil Kužílek. Ve druhé třetině branka k vidění nebyla, v poslední periodě poslal zápas do prodloužení trefou v 54. minutě Hladiš. O bonusovém bodu pro Zlín rozhodl Kobylík a Ševci si tak připisují pátou výhru v řadě.

Hráči Motoru jsou z porážky celkem frustrovaní, a odnesla to jedna hůl hostujícího hráče, jenž ji rozsekal na kusy o mantinel. Každopádně to nic nemění na tom, že Budějovice neporazili Zlín ani napočtvrté v sezóně.

63:01
    Zlín právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto, bonusový bod získává Zlín. Celá akce začala o mnohem dříve. Vyoral u mantinelu odstavil soupeřícího hráče, puk si vzal Zaremba, projel celé pásmo, poté mezi kruhy našel RICHARDA KOBYLÍKA a ten rozzvonil vinkl Kváčovy brány. Asistence: Miroslav Zaremba, Jan Vyoral.

62:05
    Ofsajd hostů.

61:25
    Hosté nyní hráli dlouhou dobu v pěti, rozhodčí si toho ale nevšiml, čímž si u diváků renomé moc nezvedl.

60:50
    Hořanský našel před bránou zcela volného Hlaváče, ten měl mnoho času, nakonec zvolil zakončení do bekhendu, ale Kváču nepřekonal.

60:18
    Vhazování před zlínským brankářem.

60:01

Je tomu tak. Ve třetí třetině dokázali domácí vyrovnat zásluhou Hladiše a půjde se tak do boje o bonusový bod.

60:00

59:31
    Puk ve středním pásmu, asi uvidíme prodloužení.

59:02
    Zaremba nahodil do útočného pásma, odtud ale puk putoval zase až k Halodovi.

58:39
    Motor vyhazuje na zakázané uvolnění a na ledě je tato pětka už moc dlouho, trenér hostí si tak vybírá oddechový čas.

58:30
    Hladiš dorážel pokus Gaga, ale v publiku to jen zahučelo, když poloodkrytou klec minul.

58:00
    Dvě minuty nás dělí od prodloužení, nyní je v útočné třetině Zlín.

57:10
    Kužílek našel Hořanského, jenž ještě udělal kličku do forhendu, ale už měl puk na dlouhou hokejku a Kváča tak neměl problém tento puk chytit.

56:05
    Zlín tuto pětku navíc drží pod tlakem.

55:53
    Unavení hostující hráči vyhazují na icing a nemohou tak střídat.

55:04
    Dalajka si vybruslil a zblízka pálil na branku Jihočechů, nakonec ale těsně přestřelil.

54:40
    Volný Hlaváč vyčkával na puk mezi kruhy, ale nedočkal se.

54:00
    A Motor je jako opařený. Moc nechybělo a mohl se prosadit i Macharáček.

53:02
    Ale Ševci branku vstřelili po návratu Vaška na led. Puk se dostal na hůl DOMINIKA HLADIŠE a ten střelou do šibenice zařizuje vyrovnaný stav. Asitence: Michal Gago, Zbyněk Žabčík.

52:55
    Vašek je zpátky na ledě, Zlín přesilovku nevyužil.

52:25
    Z mezikruží nedokázal ležícího Kváču překonat Gago, zlínští poté i doráželi, ale brankář Motoru i v leže zvládl náporu odolat.

51:50
    Budějovice se zatím brání na výbornou, dovolili pouze vystřelit Žabčíkovi.

50:55
    A první trest i na straně Motoru. Za podražení je vyloučen Vašek.

50:15
    Icing se hostům nakonec nepíská, domácí tak musejí opět začínat až od Halody.

49:32
    Domácí ostřelují Kváču, jenž však odolává a drží stav příznivější pro hosty.

48:48
    Puk odražený od zadního mantinelu trefil Halodu do zad, zlínský brankář jej však zpozoroval a zamezil mu v cestě do sítě.

48:33
    Švecův pokus má zlínský muž v masce pod kontrolou.

48:09
    Tečovaný puk se otřel brankáři Kváčovu o masku, moc k vyrovnání nechybělo.

47:26
    Rozhodčí domácím odpískal úmyslný ofsajd.

46:20
    Signalizované zakázané uvolnění se nepíská, puk dojel Švec.

45:46
    Přečíslení dva na jednoho Motor nevyřešil téměř nijak a Haloda tak pohodlně odstřelil puk.

45:03
    Další vhazování v útočné třetině získal Werbik.

44:38
    Bumbálův bekhend má Kváča ve výstroji, vhazuje se před Jihočekým gólmanem.

44:18

44:10
    Domácí vyhazují jen do středního pásma a nemohou tak vystřídat.

43:45
    Paškova střela v ochranné síti.

43:27
    Vostřák našel najíždějícího Švece, proti tomu se ale včas zlínský gólman přesunul.

42:39
    Paškovu střelu od mantinelu má Haloda v náručí.

42:18
    První vyloučení za faul domácího hráče. Karola jde za katr za sekání.

41:45
    Ona předčasná přestávka asi oba celky uspala, hra už není tak živá jako předchozí třetiny.

41:10
    Bumbálovu střelu vyráží brankář hostů do rohu kluziště.

40:34
    Zakázané uvolnění Motoru a vhazování před Kváčou.

40:01

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali, pouze vyskleného plexiskla. Vzhledem k tomu, že hra byla přerušeno výměnou plexiskla, přestávka není a pouze si brankáři vymění strany.

40:00

39:29
    Bumbálovo nahození končí v ochranné síti.

39:07
    Hladiš zkoušel objet bránu, ale Kváča svou tyč utěsnil.

38:48
    Hosté si nepřesně nahráli a píská se zakázané uvolnění.

38:00
    Dohrávka druhé třetiny je zatím ospalá, jakoby týmy byly ještě v kabině.

36:43
    Zápas zanedlouho opět začne, komu pauza prospěje více?

36:43
    Druhá třetina je přerušena a týmy jdou do kabin, protože po hitu u trestných lavic je vysklené plexisklo. Za jak dlouho se bude pokračovat je těžko odhadnout, ale zhruba 20 minut.

36:29
    Puk v ochranné síti a bully ve středním pásmu.

36:02
    Vhazování po praví ruce Halody.

35:25
    Nahození ze středního pásma Haloda lapačkou minul a měl štěstí, že puk šel mimo jeho svatyni.

34:48
    Marka odstavil od puku Talán a Zlín jde tak dopředu.

34:05
    Hlaváč dlouho bojoval o puk, ale bez pomoci spoluhráčů se mu to nepovedlo.

33:19
    Velmi nepěkná slovíčka nyní slyší hlavní sudí, který neodpískal asi jasný faul na Dalajku, který by jinak unikal sám na bránu soupeře.

33:03
    Po střele Machovce se vhazuje před Halodou.

31:58
    Vácha letící puk ve středním pásmu rukou nezachytil a sám na Kváču jel Karola, avšak střelou zápěstím neuspěl.

31:23
    Šuhaj svým nahozením získal vhazování v útočné třetině.

30:55
    Kváča schytal ránu do helmy a otřesen zůstal sedět na ledě, rozhodčí tak hru přerušil.

30:33
    Před Kváčou se strhla menší mela, ale sudí ji uklidnil včas a znovu se tak vhazuje v útočné třetině Zlína.

29:59
    Po další střele Ševců se vhazuje před brankou Kváči.

29:25
    A další možnost, Karola ale puk před brankou tečoval nepřesně.

28:53
    Dalajka pelášil sám na Kváču, avšak svou střelou minul branku.

28:15
    Postup Jihočechů do útočné třetiny zastavil ofsajd.

27:47

27:20
    Střela Marka zblokovaná a domácí vyhazují přes všechny čáry.

26:42
    U pravé tyčky čekal na přihrávku Panáček, dostal ji, ale gól z toho není.

26:23
    Hanus Karolovo vyhození zachytil a Motor zůstává v útočné třetině.

26:05
    Domácí ale vyhazují až za Kváču.

25:47
    A máme zde i první vyloučení utkání, nikoli však za faul, ale proto, že domácí špatně vystřídali a v jednu chvíli jich bylo na ledě šest.

25:23
    Odpískáno první zakázané uvolnění v dnešním zápase.

24:57
    Puk se z rohu kluziště dostal před branku, hostující Švec ale bránu zblízka minul.

24:25
    Hlaváčovi mířila nahrávka na paty, ale pak se k puku dostal Dalajka, jenž donutil brankáře Motoru k zásahu.

23:58
    Po střele Vyorala se bude vhazovat před Kváčou.

23:15
    Bumbal byl sám mezi kruhy, svým střeleckým pokusem ale orazítkoval jen tyč.

22:40
    Zaremba svou ránu poslal pouze do boční síťky.

21:59
    Puk se po střele hostujícího beka odrazil od zadního mantinelu zpět na zlínského brankáře, ten ale kus černé gumy ukryl pohotově do lapačky.

21:30
    Werbik tečoval střelu od modré čáry jen těsně vedle tyčky.

20:56
    Hostům odpískána hra vysokou holí, bully před Kváčou.

20:30
    Puk za domácí brankou ztratil Talán, ale rychle ho vybojoval zpět.

20:01

Puk v ochranné síti ukončil první třetinu, v níž sice domácí začali aktivně, ale poté prohrávali 0:2. Toto skóre nakonec změnil Kužílek a do kabin se tak jde za stavu příznivějšího pro hosty o jednu branku.
    Druhá třetina začne přibližně v 17:10.

20:00

19:44
    A ještě vhazování před Halodou, vylepší si hosté odchod do kabiny?

19:25
    Hráči Motoru se usazují v útočné třetině.

18:40
    Hořanský vzal puk a jel kupředu, poté našel na druhé straně ještě volného Werbika, ale ten svou kličkou ani následnými dorážkami neuspěl.

17:40
    A vyrovnat už mohl Werbik, ale zblízka mezírku mezi betony Kváči nenašel.

16:40
    Ale i Zlín se dočkává branky. Pokus Vyorala i Dalajky sice Kváča vyrazil, ale pak se puk dostal k JAKUBU KUŽÍLKOVI, jenž střelou pod horní tyč snižuje na 1:2. Asistence: Patrik Dalajka, Jan Vyoral.

15:41
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Ale nyní už je na stadiónu ticho. Točík totiž vyhrál vhazování na Hanuse, který vypálil a jeho střelu ještě do horní části branky tečoval JOSEF MATOUŠEK. Asistence: Vladimír Hanus, Dominik Točík.

15:34
    Další zákrok domácího brankáře, který si užívá skandování jeho jména od fanoušků.

15:00
    Točík na Šuhaje a zpět na Točíka, který ale poloodkrytou bránu netrefuje.

14:15
    Další přečíslení Budějovic, na dvakrát střílel Doktor, ale i kvůli tomu, že podruhé zazvonila tyč, se skóre nemění.

13:30
    Oba celky mají na ledě čerstvé síly, domácí rozehrávají zpoza Halodovy svatyně.

12:25
    Matoušek ještě udržel útočné pásmo a vypálil, puk si ale našel po teči jednoho z domácích cestu do ochranné sítě.

11:50
    Pas Vyorala na Kobylíka byl zastaven ve středním pásmu a puk opět na holích hostů.

11:11
    Po delší době se přerušuje, vhazování před Halodou.

10:10
    Jeden z hostujících hráčů nechal při rozehrávce puk za sebou, toho využil Řezníček, ale svou střelou minul tři tyče.

09:35
    A na druhé straně další velká šance Motoru. Přečíslení dva na jednoho zakončil střelou Panáček, Haloda puk však vyrazil nad branku.

09:05
    Hladiš dorážel pokus Pavlůska, ale branku minul.

08:25
    Hlaváč hledal před brankou Werbika, ten měl ale zablokovanou hůl.

07:40
    A už to mohlo být 0:2! Sám na zlínského brankáře unikal Ruda, ale puk poslal jen do hrudi Halody.

06:19
    A je tu první branka zápasu. Matoušek vybojoval v obranné třetině puk, poslal jej na Marka, který našel najíždějícího EMILA ŠVECE, a útočník Budějovic střelou z kruhu do růžku brány nedal Halodovi šanci. Asistence: Ladislav Marek, Josef Matoušek.

05:40
    Dalajka se prokličkoval do útočné třetiny, tam ale puk ztratil.

05:00
    Průnik Suchánka do útočné třetiny skončil jeho pádem, puk tudíž na hokejkách Ševců.

04:10
    Zaremba souboj o puk v rohu prohrál a dopředu jde Vácha.

03:45
    Karola obral soupeře ve střední třetině o puk střílel z mezikruží, brankář Jihočechů ale střelu vyrazil do ochranné sítě.

03:15
    Bumbál se tlačil do zakončení, ale bek Motoru jej odstavil.

02:44
    Pavlůskovu ránu má Kváča v lapačce, vhazování po jeho levici.

02:05
    Haloda si sáhl na puk po nahození ze středního pásma.

01:25
    Zlínští začínají aktivně, nyní Werbik se řítil na Kváča, ale neuspěl.

00:40
    Kužílek si počíhal na Marka a za tento hit si dopřál potlesku od diváků.

00:19
    Jako první se ke střele dostali hráči Zlína a vynutili si vhazování v útočné třetině.

00:01

PSG Zlín: Haloda (Čáp) – Macharáček, Kužílek, M. Řezníček, Žabčík, Kobylík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Dalajka, Zaremba, Korala, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Bumbál, Hladiš, Werbik.

HC Motor České Budějovice: Kváča (Kadlec) – Hanus, Kachyňa, Malovec, Matoušek, Kutiš – Doktor, Ruda, Šuhaj, Marek, Točík, Bílek, Švec, Vácha, Panáček, Vostřák, Koupal, Pašek, Suchánek.

Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek.

Hokejisté Českých Budějovic v posledních čtyřech zápasech vždy bodovali, celkově získali devět bodů a ve skupině jsou na předposlední pozici. Zlín zase své poslední čtyři utkání vyhrál a je na první pozici v nadstavbě B. Předchozí tři duely v této sezóně vyzněly pro Zlín, který vyhrál 3:2 po prodloužení, 4:0 a 5:3. Prolomí dnes Motor tuto černou sérii?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 17. Kužílek (Dalajka, Vyoral), 54. Hladiš (Gago, Žabčík), 64. Kobylík (Zaremba, Vyoral) – 7. Švec (Marek, Matoušek), 16. Matoušek (Hanus, Točík)

Berani Zlín: Haloda (Čáp) – Macharáček, Kužílek, M. Řezníček, Žabčík, Kobylík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Dalajka, Zaremba, Korala, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Bumbál, Hladiš, Werbik.

Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek