Olomouc – Mladá Boleslav 4:3 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Zlín 4:3 (kon.) | Hr. Králové – Vítkovice 4:1 (kon.)
Pardubice – Třinec 1:7 (kon.) | Č. Budějovice – PZ Kladno 3:2 (kon.) | Slavia – Sparta 3:4 (po pr.)
K. Vary – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Havířov – Letňany 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – HC Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Plzeň – Liberec 6:2 (kon.) | Písek – Kladno 1:3 (kon.)
IHC Králové Písek
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Rytíři Kladno
Sobota 10.01.2015, 14:40 • ZS Písek • Extraliga staršího dorostu

Tři body nakonec domů odvážejí hokejisté Kladna. Písečtí v závěrečném dějství snížili na rozdíl jediné branky, kterou obstaral pohotovou střelou pod lapačku David Pokorný. Zpět dvoubrankové vedení vrátil Středočechům Pavel Řepka střelou zblízka mezi betony. (16:46:18)

60:00

59:52
    Icing Písku.

59:07
    Čermákovi sebrali kotouč z hokejky, když chtěl mířit do prázdné branky.

58:44
    Dlouhé nahození drží Stahl. Domácí už moc času nemají.

58:25
    Písek hraje bez brankáře.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Oddechový čas pro domácí.

57:05

56:33
    Kotouč na tribuně. Vhazuje se v obranné třetině domácích.

55:53
    4/5.

55:05
    Pokorný (PIS) – 2 minuty za sekání. Písek hraje oslabení ve třech proti pěti.

54:58

54:23
    Kladno právě vstřelilo branku!
    PAVEL ŘEPKA pohotovou střelou bez přípravy zužitkoval přihrávku zpoza branky. Asistence: Kryštof Hrabík.

53:53
    Turek (PIS) – sekání.

53:32
    Písek v tlaku. Pokorný několika pokusy ohrozil branku.

52:58
    Sagan (KLA) – 2 minuty za hru vysokou holí. To je drama.

52:30
    Pixa nasadil k sólu a projel mezi čtyřmi hráči. Nakonec ztroskotal na jistém Stahlovi.

51:58

51:30
    Borkovec drží v oslabení kotouč v útočném pásmu.

50:17
    Závar před brankou Kladna. Útočníci domácích nedotlačili puk do branky. Kotouč letí ven z pásma.

49:58
    Hrabík (KLA) – 2 minuty za napadení.

49:21
    Hauser udržel na chráničích prudkou ránu Borkovce.

48:43

48:11
    Klas ve velké šanci nedotlačil bekhendem kotouč za Stahlova záda.

47:59
    Domácí v tlaku.

46:43
    Okegawa (KLA) – 2 minuty za držení.

46:25
    Písek právě vstřelil branku! Autorem branky je POKORNÝ. Asistence: Bednařík a Radoš.

46:05
    Keszi ujížděl sám na Hausera. Písecký gólman chytá!

45:53
    Novotného dělovka od modré mířila jen do betonů gólmana.

45:10
    Borkovec s Okegawou ujížděli do přečíslení, ale nedokázali zakombinovat.

43:42

43:22
    Důrazná rána Kozáka. Stahl připravený.

42:27
    Kladenský brankář v pohodě chytá střelu z dálky.

41:50
    Klasova střela nalezla pouze Stahlovu lapačku.

41:42
    Zelingr (KLA) – 2 minuty za podražení.

41:18
    Útočná snaha Jihočechů končí úmyslným ofsajdem.

40:01

V prostředím dějství diváci na píseckém zimním stadionu branku neviděli. Opět byl k vidění vyrovnaný hokej, i když nutno podotknout, že více ze hry mělo asi Kladno. Brankář Hasuer tentokrát nelovil kotouč ze sítě ani jednou.

40:00

38:50
    Šíma si s pukem najel na střed a vypálil nahoru. Hauser vyrazil lapačkou do ochranné sítě.

38:02
    Hrabík je dnes určitě nejaktivnějším hráčem. Tentokrát ale v předbrankovém prostoru netrefil přesně.

37:27
    Hauser raději uklidňuje situaci a přikrývá puk.

37:10
    Dobývání písecké branky pokračuje. Střelci hostů mají teď ale rozladěnou mušku.

34:05
    Po třesku hokejek ve středním pásmu končí kotouč na střídačce Středočechů.

32:23
    Kladno je kompletní.

32:10
    Schwamberger z úhlu netrefil poloprázdnou branku. Puk mu ideálně nesedl.

31:30
    Hosté stále vyhazují. Drží puk daleko od své branky.

30:40
    Kladenští vyhazují přes celé hřiště.

30:23
    Početní výhoda pro Písek. Za hrubost je vyloučen Sagan (KLA).

29:13
    Hned po oslabení mohl zvýšit Hrabík, jenže na Hausera nevyzrál.

29:07
    Kladno je v plném počtu.

28:50
    Novotnému střela nesedla. Štěstí pak zkoušel z kruhu Pokorný.

27:31

27:07
    Přesilovka Kldna je u konce. Malý (KLA) – 2 minuty za faul kolenem.

27:07
    Pixa v oslabení nevyzrál na Stahla!

26:20
    Řepka si hledal místo na brankovišti, nakonec skončil na lopatkách a k puku se nedostal.

25:31
    Brankář Hauser se natahoval po odraženém puku a podrazil protihráče. Písek si zahraje oslabení. Trest odpykává Javůrek.

25:00
    Oba týmy jsou kompletí.

24:40
    Hra ve čtyřech víc sedí Kladnu. Písek se až teď osvobozuje.

23:00
    Vzájemné vyloučení. Vysokou hůl Sagana (KLA) šel potrestat kapitán Turek (PIS), který vyfasoval dvě minuty za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

Hauser nadvakrát zakročil proti útočným výpadům Hrabíka.

20:01

Vývoj první třetiny byl pro domácí celek docela krutý. Dobrý a aktivní začátek Písku branku nevynesl, pak se začali prosazoval mladíci z Kladna. Necelých osm minut před první sirénou zavěsil pod horní tyčku z dorážky Dominik Borkovec. V závěru se pak v přesilovce přesně trefil Daniel Smrž.

20:00

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

16:35
    Povedená přesilovka Kladenských. DANIEL SMRŽ měl nabito na levém kruhu a mezi rukou a tělem píseckého gólmana našel mezírku pro puk. Asistence: Vincent Keszi, Daniel Malý.

15:55
    Hrabíkova střela zápěstím nadělala Hauserovi velké potíže. Puk, který mu vypadl, stihl v brankovišti zalehnout.

15:10
    Turek (PIS) – 2 minuty za nedovolené bránění.

14:01
    Hosté hrají v plném počtu.

13:34
    Písečtí z tlaku vytěžili několik nebezpečných střel, které zlikvidoval brankář Stahl.

12:01
    Hrabík (KLA) – 2 minuty krosček.

11:56
    Havelkovu prudkou střelu od modré ještě Hauser vyrazil, přes beky se ale k dorážce dostal DOMINIK BORKOVEC a zavěsil pod hodní tyčku. Asistence: Dominik Havelka.

11:13
    Další šance Písku, tentokrát pálil Radoš. Zatím to na ledě vůbec nevypadá, že se potkávají dva týmy z opačných pólů tabulky.

09:40
    Hrabík v obrovské šanci nedal! Po přečíslení na něj zívala odkrytá klec, jenže brankář Hauser zvládl přesun výborně,

09:25
    Šíma napřáhl od modré a trefil nohu obránce.

08:54
    Klas svým důrazem zaměstnal obranu Kladna. Čisté konto Středočechů zatím odolává.

08:16
    Kozák vyslal tvrdou střelu od modré, která se odrazila od zadního mantinelu k najíždějícímu Bednaříkovi. Měl to ale na bekhend a tak netrefil puk ideálně a Stahl ho stihl lapit.

07:28
    Sledujeme urputný boj, ve kterém zatím dominují hlavně obrany.

06:15
    Hosté jsou v plném počtu.

05:40
    Domácí rozjíždějí akci zpoza vlastní branky.

04:57
    Kozák pálil od modré jen do gólmana Kladna.

04:15
    Keszi – 2 minuty za hákování.

02:42
    Hauser lapil střelu od modré do rukavice.

02:20
    Hosté jsou v mírném tlaku. Jejich snaha ale končí jen vyražením puku na tribunu.

01:00
    V první vážnější šanci se octnul písecký Bednařík. Kladenský gólman ztlumil kotouč na betonech.

Omluvte technické problémy. Sestavy obou celků doplníme o první přestávce.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:40.

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 47. Pokorný (Bednařík, Radoš) – 12. Borkovec (Havelka), 17. Smrž (Keszi, Malý), 55. Řepka (Hrabík)

IHC Králové Písek: Hauser – Stodolovský, Koc, Klochko, Turek, Novotný, Kozák, Radoš, Marek, Javlrek, Pokorný, Schwamberger, Vostarek, Tejko, Hadrava, Torba, Pecka, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa
    Rytíři Kladno: Stahl – Havelka, Malý, Šíma, Blacar, Zelingr, Kiml, Smrž, Řepka, Sagan, Patyk, Okegawa, Keszi, Čermák, Hrabík, Borkovec, Kubík, Pejchal

Rozhodčí: Svoboda – Kotyza, Martinec