Philadelphia – Tampa 7:3 (kon.) | Washington – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – Toronto 2:0 (kon.)

2.Alex Ovečkin (WSH) – 1+0
    3.Sergej Varlamov (COL) – 36 zásahů, 2 góly, 94.7% (03:44:34)

Dnes si odnáší tři body domácí tým, který po gólech Beagla a Ovečkina vítězí nad Coloradem 2:1. Hosté se ve třetí třetině snažili vyrovnat, což se nepodařilo. Domácí tým měl minutu před koncem třetí periody obrovské štěstí, když puk klouzal po brankové čáře.

60:00

59:36
    Carlson vstřelil gól do prázdné brány, ale protože se jeden z jeho spoluhráčů zapomněl v ofsajdu, branka nemůže platit.

58:53
    Po střele Barrieho klouzal kotouč po brankové čáře, ale přes brankovou čáru nepřešel!

58:00
    Varlamov odjíždí na střídačku!

56:58
    Ovečkinova střela z pravého křídla míří těsně vedle hostující klece.

55:32
    Carlsonovu střelu ze středu hřiště drží hostující gólman ve své moci.

54:36
    Kuzněcov uháněl sám na Varlamova, zkusil kličku, ale hostující gólman mu puk vypíchl.

53:21
    Burakovsky se krásně od mantinelu prokličkoval až před Varlamova, ale střela z hokejky domácího útočníka mířila nad brankovou konstrukci.

52:37
    Barrie bekhendem nahodil kotouč jen za domácí bránu, kde o něj hosté přišli.

50:52
    Backstrom z mezikruží přestřelil klec hostů.

49:26
    Barrie nastřeloval puk ze středního pásma, Holtby jeho pokus podržel v lapačce.

47:37
    Duchene mohl střílet, ale akci překombinoval nepřesnou přihrávkou na jednoho ze svých spoluhráčů.

46:38
    Burakovsky střílel z mezikruží, jenže jeho pokus úspěšně zastavil Varlamov.

45:50

44:38
    Iginla pálil od modré, ale jeho střelu Holtby vyráží.

43:50
    Fehr (WSH) je vyloučen na 2 minuty za držení.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 8. Beagle (Chimera, Wilson), 38. Ovečkin (Backstrom, Brouwer) – 31. Tanguay (Iginla, Hejda)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Green, Hillen – Burakovsky, Backstrom (A), Ovečkin (C) – Brouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Beagle, Chimera.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Johnson, Hejda, Barrie, Guenin, Holden, Stuart – Rendulic, Duchene, Landeskog (C) – Iginla (A), O'Reilly, Tanguay – MacKinnon, Mitchell, Talbot – Briere, Cliche, McLeod (A).

Rozhodčí: L'Ecuyer, Kozari – Kovachik, Murphy