N.Novgorod – Jokerit 3:4 (kon.) | Minsk – Dynamo Moskva 3:2 (2:0 po s.n.) | Petrohrad – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Čerepovec 2:0 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Jokerit Helsinky
Úterý 13.01.2015, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, přeji příjemný zbytek večera. (19:25:17)

Československá stopa v utkání

Petr Koukal (JOK) – 1b (0+1), 0 střel, TOI: 13:58.

Uf, tak tohle byla parádní a naprosto netradiční třetí třetina, která se musela líbit. Přitom to dlouho vypadalo, že hosté bez problémů zkontrolují tříbrankový náskok, který si vypracovali v úvodních dvou třetinách. V 52. minutě se však odhodlal trenér Nižného Novgorodu, k prakticky bezprecedentnímu rozhodnutí – více než osm minut před koncem odvolal gólmana a domácí ponechanou výhodu využili, když v 53. minutě překonal Karlssona Galuzin.
    Po první inkasované brance opustil z neznámých důvodů branku do té doby velmi jistý Henrik Karlsson, jehož nahradil nerozchytaný Helenius. Hosté si o minutu později vzali tříbrankový náskok zpět, když se prosadil Kapanen. Domácí však neskládali zbraně a utkání ještě výborně zdramatizovali. Nejprve v 57. minutě využil přesilovou hru Wolski a Torpedo si od té doby vytvořilo drtivý tlak. Ten vyvrcholil v čase 59:34 kontaktní brankou Mozera. Na více už domácímu týmu nezbyl čas, za heroický výkon v posledních minutách si však zaslouží hokejisté Nižného Novgorodu velkou pochvalu.

60:00

59:50
    Buly se bude opakovat, napětí v hale by se dalo krájet.

59:50
    Hosté stříleli na prázdnou branku, ale netrefili ji – zakázané uvolnění.

59:34
    Domácí to zkouší v šesti.

59:34
    Rozhodčí vyloučil zřejmě za nesportovní chování Steva Mosese, domácí si přesilovou hru ovšem nezahrají. Jedná se o osobní trest.
    Jevgenij MOZER - 3:4

59:34
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    To jsou věci! Enormní tlak Novgorodu s mohutnou podporou frenetického publika končí kontaktní brankou. O tu se postaral JEVGENIJ MOZER, který byl důrazný před hostující branku a kotouč zasunul mezi Heleniusovy betony. Zásadní otázka je, není už pozdě na srovnání? Asistence: Jarkko Immonen, Sakari Salminen.

59:15
    Před Heleniem vznikla skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Osipov, gólmana nepřekonal.

58:58
    Hietanenův tvrdý projektil vyrazil Helenius do rohu.

58:30
    Domácí to už podruhé v zápase zkouší v šesti.

58:08
    Pokus od modré čáry z hole jednoho z hráčů Novgorodu byl před Heleniusem tečován, mezi tři tyče ovšem nezapadl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a možná i celého zápasu.

57:30
    Jokeritu se však v této chvíli daří držet kotouč na distanc od nerozchytaného Heleniuse.

57:10
    Domácí hráči i fanoušci cítí velkou šanci a tribuny nyní bouří.
    Wojtek WOLSKI - 2:4

56:28
    Ta nakonec přišla, domácí využívají svou přesilovou hru a tahle partie ještě může být pořádně dramatická. WOJTEK WOLSKI si najel do pravého kruhu, vyslal takovou nepříliš razantní střelu, která se od brusle jednoho z bránících hráčů Jokeritu odrazila mezi Heleniusovy betony. Asistence: Juuso Hietanen.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 53. Galuzin (Hietanen, Bernackij), 57. Wolski (Hietanen), 60. Mozer (Immonen, Salminen) – 12. Omark (Koukal), 23. Moses (Jaakola), 24. Moses, 54. Kapanen (Hagman)

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (23. Aljapkin) – Hietanen, Bernackij, Grigorjev, Osipov, Blažjevskij, Aljajev, Těrnavskij – Salminen, Immonen, Wolski – Filatov, Stoljarov, Galuzin – Mozer, Dm. Kazjonov, De.Kazjonov – Krasnoslobodcev, Savinainen, Kňazjev, Konkov
    Jokerit Helsinky: Karlsson (53. Helenius) – Väänänen, Gunderson, Jaakola, Peltola, Ohtamaa, Lajunen, Saari – Hagman, Kapanen, Pöysti – Harju, Aaltonen, Sallinen – Moses, Koukal, Omark – Mäki, Ben- Amor, Wirtanen

Rozhodčí: Kulakov, Ščenjov – Sivov, Čubykin