Novosibirsk – Ufa 1:4 (kon.) | Omsk – Barys 4:1 (kon.) | Atlant – Jaroslavl 1:4 (kon.)
Minsk – Viťaz 2:5 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Záhřeb – Soči 3:2 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 17.01.2015, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir (Kapacita : 7 384) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Dnes nás čeká zápas ruské nejvyšší hokejové soutěže mezi HK Sibir Novosibirsk a Salavat Julajev Ufa.

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk se nachází v tabulce východní konference na druhém místě hned za vedoucí Kazaní. Na kontě mají devětaosmdesát bodů a z pětačtyřiceti utkání mají na svém kontě 27 výher, 3 výhry v prodloužení nebo nájezdech, 2 prohry v prodloužení nebo nájezdech a 13 proher. Na domácí půdě zatím odehráli čtyřiadvacet utkání ze kterých 15x vyhráli, 1x vyhráli v prodloužení či nájezdech, 1x prohráli v prodloužení či nájezdech a 7x prohráli. Dokáží dnes porazit svého soupeře na vlastním kluzišti?

Posledních 5 zápasů

Jugra – Novosibirsk 2:4
    Lada – Novosibirsk 1:3
    Nižněkamsk – Novosibirsk 1:2
    Traktor Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 pp
    Novosibirsk – Omsk 4:0

Ufa je na tom o něco hůř než jejich dnešní soupeř. V tabulce východní konference se nachází na páté příčce s devětašedesáti body. Po šestačtyřiceti zápasů mají na svém kontě 20 výher, 2 výhry v prodloužení či nájezdech, 5 proher v prodloužení či nájezdech a 19 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli třiadvacet zápasů ze kterých 8x vyhráli, 2x vyhráli v prodloužení či nájezdech, 1x prohráli v prodloužení či nájezdech a 12x prohráli. Dokáží dnes překvapit Sibir a porazit je?

Ufa – Jakatěrinburg 3:5
    Ufa – Kazaň 5:3
    Ufa – Magnitogorsk 3:2
    Ufa – Barys Astana 3:2
    Novokuzněck – Ufa 5:4

Nejproduktivnější hráči obou mužstev

HK Sibir Novosibirsk – Na domácí straně to je Finské levé křídlo Jonas Enlund, který má na svém kontě 44 bodů za 16 gólů a 28 asistencí.

Salavat Julajev Ufa – Na druhé straně to je Ruský obránce Kirill Koltsov, který má na svém kontě 40 bodů za 12 gólů a 28 asistencí.

Tomáš Záborský (UFA)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Aleksejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin – Kugryšev, Enlund, Ullström – Monja, Bobrov, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Okulov, Jefimenko, Šalunov – Vorošilo

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Zubarev, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Višněvskij – Khlystov, Tolpeko, Glukov – Sjomin, Pihlström, Skačkov – Makarov, Slepšev, Hartikainen – Golovanov, Stěpanov, Ankudinov

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Birin, Sivov.

00:01

00:22
    Hosté jsou nyní u kotouče a snaží se založit rychlou akci směrem dopředu.

00:46
    Okulov pálil od modré, branku však netrefil.

01:09
    Hostům byl nyní odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:39
    Kopejkin si najel s pukem do mezikruží odkud vypálil, Sochatskij puk vyráží do rohu kluziště.

02:20
    Aleksejev nahazoval kotouč před branku na teč, Enlund však nedokázal kotouč tečovat a ten tak končí vedle branky.

03:21
    Kulda si najel s kotoučem za vlastní branku a čeká až jeho tým vystřídá.

03:39
    Hostům byl opět odpískán ofsajd.

04:08
    Hersley se snažil poslat dlouhou přihrávku na Enlunda, tomu však kotouč přeskočil hůl a tak se píská zakázané uvolnění.

04:35
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Pihlström.

04:39
    Buly u Sochatskijho branky však vyhráli hosté a puk ihned vyhazují.

05:02
    Hosté opět vyhazují a domácím se nedaří udržet útočné pásmo.

05:32
    Až teď Ullström dostal skvělou přihrávku zpoza branky před branku, ale kotouč netrefil ideálně a branku přestřeluje.

05:41
    Jeden z obránců nyní vyhodil kotouč ven z kluziště, rozhodčí tam však viděl teč a vylučovat se nebude.

05:57
    Kopejkin vypálil od modré, kotouč však míjí levou tyč branky.

06:30
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku až v poslední sekundě! Puk se dostal přes skrumáž hráčů až do mezikruží k VASILIJI VEREŠČAGINOVI a ten zápěstím prostřelil Sochatskijho pod lapačkou. Bez asistence
    Vasilij VEREŠČAGIN - 1:0

08:16
    Přesilovku si také zahrají hosté. Dvě minuty za naražení na hrazení vyfasoval Mamašev.

08:45
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté také využívají přesilovku a vyrovnávají! Skačkov se dostal s pukem po pravé straně až před Saláka, toho ještě český brankář dokázal vychytat, puk však vyrazil pouze před ANTTIHO PIHLSTRÖMA a ten už neměl problém zakončit do odkryté branky. Asistence: Jevgenij Skačkov
    Antti PIHLSTRÖM - 1:1

09:04
    Hosté se nyní řítili tři na dva, Tolpeko však nepřihrál příliš dobře a Zubarev mu kotouč dokázal vypíchnout.

10:48
    Kolcov se snažil přihrát křižnou přihrávkou na Harikainena, před ním však skvěle zasáhl jeden z obránců a puk následně vyhazuje.

11:21
    Hosté otáčejí zápas a vedou 1:2! Kutuzov vypálil na Sálaka z levého kruhu, ten opět puk vyráží pouze před sebe kde puk do odkryté branky posílá TEEMU HARTIKAINEN. Asistence: Alexandr Kutuzov
    Teemu HARTIKAINEN - 1:2

12:18
    Obrovská šance domácích! Dva na jednoho jeli Monja s Kopejkinem, prvně jmenovaný poslal přihrávku na Kopejkina, ten však puk trestuhodně netrefil a tak stav zůstává stále stejný.

12:49
    Komerční přestávka.

13:39
    Pihlström hledal zpoza branky před brankou své spoluhráče, nikdo tam však nebyl a tak se puku chopí domácí.

14:42
    Skačkov si najel s pukem do mezikruží odkud také vypálil, jeho střela byla však sražena do ochranné sítě.

15:38
    Vorošilo poslal kotouč z pravého kruhu před branku, ani jeden z jeho spoluhráčů však kotouč nedokázal poslat mezi tři tyče.

15:59
    Šumakov vyslal od modré čáry takovou propagační střelu se kterou neměl Sochatskij větší problémy.

17:14
    Makarov poslal zpoza branky před branku skvělou přihrávku na kterou si najel Kolcov a Salák proti jeho střele předvedl fantastický zákrok.

17:43
    Hartikainen hledal před brankou své spoluhráče, Salák si však kousek povijel a kotouč vyráží do rohu kluziště.

18:02
    Skačkov vypálil od modré, jeden z obránců dokázal puk ztečovat do ochranné sítě.

18:19
    Heikkinen zkusil své štěstí od modré, Salák tuto střelu dobře viděl a tak jí také s poklidem vyráží.

18:53
    Ullström se snažil projít mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a kotouč ztrácí.

19:26
    Khlystov vypálil z pravého kruhu, jeden z obránců však puk tečuje do ochranné sítě.

19:56
    Devět sekund před koncem dávají hosté už na 1:3! Hartikainen si skvěle vybruslil s pukem zpoza branky, poté skvělou přihrávkou našel na druhé straně ANTONA SLEPYŠEVA a ten neměl problém prostřelil bezmocného Saláka. Asistence: Teemu Hartikainen, Dmitrij Makarov
    Anton SLEPYŠEV - 1:3

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Druhá třetina začne zhruba ve 12:56.

První třetina je za námi. Domácí se sice dostali do vedení už v sedmé minutě zápasu, když Vereščagin trochu se štěstím propálil Sochatskijho. Poté ale hráli už jen hosté, hned za dvě minuty dokázal vyrovnat Pihlström a ve 12. minutě to bylo už 1:2 když se prosadil Hartikainen. Stejný hráč vymyslel skvělou přihrávku devět sekund před koncem první třetiny na Slepševa a ten tak zvýšil na 1:3.

Střely na branku : 4 – 15

20:01

20:07
    Domácí vyhráli vhazování a ihned se pustili do útoku.

20:37
    Glukov vypálil od modré, Salák tuto střelu viděl velmi dobře a kotouč kryje ve své výstroji.

20:55
    Monja vypálil od modré, Sochatskij vyrazil kotouč pouze před sebe kam si sjížděl Kopejkin, toho však ještě dokázal skvěle vychytat Sochatskij a tak stav zůstává stále 1:3.

21:57
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích obránců končí na holi Glukova.

22:32
    Makarov byl nejspíše podražen ve středu hřiště, ani jeden z hlavních rozhodčí však faul nepíská.

22:49
    Mamašev vyhodil kotouč přes všechny čáry a tak se musí pískat zakázané uvolnění.

23:29
    Domácí sice vyhráli kotouč z buly v útočné třetině, poté si však špatně přihráli a kotouč míří až k Salákovi.

24:11
    Glukov si najel s pukem do mezikruží odkud vypálil jedovatou střelu, Salák si však dobře povijel a střelu kryje.

24:53
    Khlystov se dostal s kotoučem až před Saláka, ten však předvedl fantastický zákrok a kotouč nepustil za svá záda.

25:08
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Sannikov.

25:59
    Hosté se usadili v útočném pásmu, zatím však nepřišla žádná střela.

26:17
    Domácí se osvobozují ze své třetiny a následně střídají.

26:56
    Kolcov si vybruslil zpoza branky a poté ihned vystřelil, Salák byl však připraven u své levé tyče a střelu vyráží do rohu kluziště.

27:03

28:24
    Sjomin si pohrál s dvěma obránci v útočné třetině, poté ale špatně přihrál a kotouč končí ve středu kluziště.

29:03
    Šumakov nyní nedosáhl na dlouhou přihrávku od svého spoluhráče a čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění.

29:56
    Kutuzov se dostal k odraženému kotouči před Salákem, ten však předvedl další fantastický zákrok proti jeho střele a drží tak svému týmu naději alespoň na vyrovnání.

31:03
    Okulov byl nyní jasně podražen ve středu hřiště, rozhodčí však nepískají a hra pokračuje dál, zato ale domácí fanoušci velmi hlasitě pískají.

32:32
    Domácí se nyní nemohou vůbec dostat do útočného pásma, hosté zatím brání velmi dobře.

33:20
    Tolpeko vypálil nepříjemnou střelu od modré, Salák však vytasil pravý beton a střelu vyráží.

33:38
    Kugryšev vyzkoušel překvapit Sochatskijho střelou z velkého úhlu, ten však byl pozorný u své levé tyče a kotouč vyráží do rohu kluziště.

34:41
    Sochatskij nyní zariskoval z rozehrávkou za svou brankou a málem z toho byl malér, naštěstí pro hosty se kotouč dostal k Višněvskijmu.

35:04
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za naražení na hrazení dostává Stěpanov.

35:23
    Ožiganov vypálil modré, Sochatskij střelu dobře viděl a kotouč kryje ve své výstroji.

35:27
    Domácím končí přesilovka velmi rychle. Dvě minuty za podražení vyfasoval Ullström. Hra tedy bude pokračovat 4na4.

35:38
    Hartikainen se dostal s kotoučem po pravé straně až před Saláka, ten znovu předvedl dobrý zákrok a kotouč chytá do své lapačky.

36:24
    Skačkov se dostal ke střele z mezikruží, jeho střelu však Salák vyráží do rohu kluziště.

36:59
    Kolcov zkoušel překvapit Saláka zpoza branky, ten se však nenechal nachytat a tento pokus kryje.

37:23
    Glukov se ocitl s kotoučem sám přes Salákem, nesmyslně však posílal ještě přihrávku zpět na své spoluhráče a tak nemusel Salák zasahovat.

37:33
    Oba týmy jsou v plném počtu.

38:26
    Ožiganov posílal kotouč před branku na teč, tam však nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů kotouč tečovat a puk končí u Sochatskijho.

39:03
    Mamašev nyní neproměnil obrovskou šanci! Monja mu předložil skvělou křižnou přihrávku a na něj už jen bylo trefit polo odkrytou branku, Sochatskij se však dokázal rychle přesunout ke své levé tyči a tento pokus fantasticky chytá.

39:31
    Kopejkin vypálil z pravého kruhu, Sochatskij byl však znovu připraven a střelu chytá.

39:55
    V druhé třetině se však už nic nestane a stav zůstává stále 1:3.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Třetí třetina začne zhruba ve 13:48.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme neviděli žádnou branku a tak stav zůstává stále 1:3. Hosté ale byli opět velmi aktivní a vypracovali si mnoho velkých šancí, český brankář Alexander Salák však chytá skvěle a ani jednu z těchto šancí nepustil za svá záda. Domácím se moc nedaří, v této třetině si vypracovali 2-3 větší šance, Sochatskij však také chytá fantasticky a nemíní pustit za svá záda žádný kotouč.

Střely na branku : 12 – 30

40:01

40:37
    Hosté se ihned po úvodním buly třetí třetiny pustili do svého soupeře a Khlystov vypálil z pravého kruhu, Salák byl však připraven.

41:11
    Na druhé straně pálil od modré Bobrov, Sochatskij tuto střelu moc dobře viděl a kotouč kryje ve své výstroji.

41:24
    Monja se snažil projít mezi dvě obránci, to sem u však nepovedlo a kotouč ztrácí.

42:02
    Kolcov se skvěle prokličkoval až před Saláka, ten předvedl skvělý zákrok a střelu chytá.

43:30
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Hersley.

43:38
    Domácí se málem dostali v oslabení do úniku 2 na 1, jejich akci však překazil jeden z hostujících obránců.

44:21
    Vorošilo prošel v oslabení po pravé straně až před Sochtskijho, ten však po jeho střele nemusel zasahovat, neboť branku vůbec netrefil.

45:08
    Rozhodčí píská postavení v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:30

45:58
    Kolcov se dostal ke kotouči před Salákem a málem z toho byl čtvrtý gól, Kolcov ale trefil pouze tyč.

46:29

47:11
    Vereščagin byl tvrdě sestřelen ve středu hřiště a domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Ankudinov.

47:15
    Hosté vyhrávají vhazování ve své třetině a kotouč vyhazují.

47:38
    Enlund zkoušel překvapit brankáře zpoza branky, Sochatskij si však pohlídal svou levou tyč a kotouč kryje ve své lapačce.

48:13
    Kopejkin vypálil z levého kruhu, Sochatskij byl znovu připraven, tentokrát u své pravé tyče a střelu chytá.

48:46
    Hersley vypálil od modré, trefil však pouze obránce a ten následně kotouč vyhazuje.

49:11

49:20
    Ignatovič dostal fantastickou přihrávku před branku, Sochatskij však znovu předvedl své umění a tuto šanci skvěle chytá.

50:38
    Šalunov skvěle prošel mezi dvěma obránci, poté mu kotouč ujel z hokejky a končí na hokejkách hostujících hráčů.

51:26
    Jeden z hostujících obránců nyní vyhodil kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění.

52:32
    Slepyšev vypálil z pravého kruhu, Salák vyrazil kotouč pouze před sebe a Slepyšev se dostal i k dorážce, Salák chytil i tuto dorážku a stále drží naději pro své spoluhráče.

52:54
    Šalunov vypálil z levého kruhu, branku však vysoko přestřeluje.

53:54
    Bobrov nahodil kotouč před branku, ale ani jeden ze tří jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat a ten tak končí za brankou.

54:41
    Glukov pálil z levého kruhu, Salák nemusel zasahovat, neboť Glukov trefil pouze obránce.

55:01
    Posledních pět minut třetí třetiny.

55:24
    Khlystov vypálil skoro z červené čáry, Salák raději kotouč podrží ve své lapačce.

55:48
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a tak se bude vhazovat před Sochatskijm.

55:58
    Sjomin vypálil tvrdou ránu z mezikruží, Salák však tuto střelu skvěle chytá.

56:05
    Teď už si troufám říci že dnešní zápas vyhrají hosté. Domácí se vůbec nemohou dostat do útočného pásma, hostující obránci dnes brání velmi zodpovědně.

57:05
    Kutuzov skvěle prošel mezi dvěma hráči ve středu hřiště, poslední obránce mu však nakonec puk sebral.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu!

59:10
    Salák je na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti.

59:23
    Tak a je rozhodnuto! ANTON SLEPYŠEV skvěle vypíchl puk jednomu z obránců a poté už neměl problém zakončit do prázdné branky.
    Anton SLEPYŠEV - 1:4

60:00

Hosté v dnešním zápase zcela zaslouženě vyhráli a připisují si do tabulky další tři body. Jako první se dostali do vedení domácí už v sedmé minutě zápasu, když se prosadil Vereščagin, poté ale hned za dvě minuty vyrovnal Pihlström a ve 12. minutě to bylo už 1:2, když se prosadil další fin Hartikainen. Hosté zvýšili svůj náskok ještě v posledních devíti sekundách první třetiny po skvělé přihrávce Hartikainena vstřelil gól Slepyšev. Ve druhé třetině se nic mimořádného nestalo, stejně tak ve třetí třetině. Až v poslední minutě zápasu se trefil do prázdné branky opět Slepyšev a už bylo jasné kdo dnes zvítězí.

Střely na branku : 21 – 40

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne a někdy příště zase u KHL na shledanou. (14:27:24)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 7. Vereščagin – 9. Pihlström (Škačkov), 12. Hartikainen (Kutuzov), 20. Slepyšev (Hartikainen, Makarov), 60. Slepyšev

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Aleksejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin – Kugryšev, Enlund, Ullström – Monja, Bobrov, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Okulov, Jefimenko, Šalunov – Vorošilo

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Birin, Sivov