Kometa Brno – Pardubice 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Jihlava 5:4 (kon.)
Slavia – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:0 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Zlín – Chomutov 1:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Kometa Brno
3:4 (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 17.01.2015, 12:30 • hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Přeji vám krásné lednové odpoledne a vítám vás u příležitosti 11. kola nadstavbové části DHL extraligy juniorů. Dnešní onlajn přenos nám přinese podrobnosti o souboji domácí Komety s Pardubicemi.

Brněnský celek si za poslední dvě utkání připsal dvě výhry, pročež Třinec zdolal až po samostatných nájezdech 4:3. V tabulce pak hájí pátou pozici s celkem šedesáti body.

Hosté utkání na ledě Třince prohráli debaklem 0:8, nicméně v následném zápase si reputaci napravili, když vyprovodili ze svého ledu Plzeň výhrou 6:4. V tabulce se pak nachází na osmém místě se ztrátou pěti bodů právě na dnešního soupeře.

00:01

00:30
    Puk na holích pardubického celku, který rozehrává zpoza své brány.

01:40
    Kometa se mohla postarat o první střelu v utkání, puk ale brněnskému útočníkovi sjel z čepele.

02:10
    Hosté vyslali první projektil na Jekela, který zasahoval betonem.

02:47
    Chvojkova teč mířila do tyčky. Tentokrát měl brněnský gólman štěstí.

03:34
    Domácí uklidňují hru a střídají.

03:45
    Kometa chvíli kombinovala v útočném pásmu, nicméně důsledná obrana hostů ji o touš obrala.

04:27
    Tentokráte hru drží v útočném pásmu hosté, ne však na dlouho.

05:05
    A Východočeši si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odjíždí Garčic.

05:13
    Brno se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

05:40
    A i tentokrát je domácí obrana důsledná.

05:57
    Ovšem teď Brno čekají těžké chvíle ve třech. Vágner namířil puk až příliš vysoko, a tak odjíždí pykat za zdržování hry.

06:14
    Pipek střelou z mezikruží přerušil hru, neboť došla až do ochrané sítě.

06:34
    Jekel prokázal dobrou formu skvělým zákrokem proti Chvojkovi.

07:00
    Další perfektní zásah Jekela a následné vyhození puku až do středího pásma. Kometa nejhorší přežila, již hraje ve čtyřech.

07:54
    Král dokázal zblokovat nepříjemnou střelu a Brno si může oddechnout.

08:11
    Dobrý tlak si teď vytvořili Brněnští, nicméně střela z toho nakonec nebyla.

09:23
    Dymáček se prodíral do třetiny, avšak narazil na dvojici pardubických obránců, kteří mu překazili akci.

09:50
    Nepříjemná střela od Adama šla naštěstí pro Brno mimo tři tyče.

10:47
    Hraje se velmi rychlý hokej, který se začíná i maličko přiostřovat. Můžeme vidět mnoho osobních soubojů.

11:31
    Domácí zahrál vysokou holí, hra se tedy stěhuje do středního pásma.

11:52
    Buly vyhrála Kometa, která se ihned pokusila o střelu na Husára. Ten musel zasahovat až na druhý pokus, který šel přímo do jeho výstroje.

11:56
    Potyčka před domácím gólmanem, kterou musí rozehnat sudí. Vhazuje se po levici Jekela.

12:17
    Pardubice nemají snadný přechod do útočného pásma. Brno výborně brání a čeká na svoji příležitost.

13:06
    Hájek s Dufkem kombinovali na modré čáře až příliš dlouho. Pardubice tuto dvojici nekompromisně vyhnaly ze svého pásma.

13:47
    Zpoza brány doslova namazal pardubický obránce Dymáčkovi, který přestřelil. Zatím největší šance Brna v první třetině.

14:33
    Hra se zatím přestěhovala před Jekela.

14:59
    Vágner poslal dlouhý pas na spoluhráče, ten ale nedokázal touš zpracovat podle svých představ, a tak z toho vyplynulo zakázané uvolnění.

15:31
    Po tvrdé střele Kyseli duní pouze mantinel.

15:50
    Jekel musel nadvakrát likvidovat nepříjemné střely, které na něj vyslal Radovan Chvojka.

16:14
    Brno se dopouští icingu.

16:21
    Teď se hosté sami vyhnali z pásma nepřesnou rozehrávkou.

16:59
    Hra je teď poměrně kouskovaná. Často se přerušuje a to narušuje plynulost utkání.

17:18
    Do dobré šance se mohl dostat Král, nicméně se dostal do ofsajdu a musel útočné pásmo opustit.

17:55
    I tentokrát se Pardubicím podařilo zabránit šanci domácího celku.

18:45
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, větší šance však nejsou k vidění.

19:24
    Dymáček teď otřel puk o betony Husára, ten ale s touto akcí neměl žádný problém.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která přinesla k vidění pouze šance. Na gól tedy zatím stále čekáme. V úvodu jsme sledovali plynulý hokej, nicméně s přibývajícími minutami se hra začala trhat množstvím icingů. Oba celky velmi dobře brání a i proto je zatím skóre 0:0.

20:01

20:13
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nádherně se podařilo překonat hostující obránce RICHARDU GARČICOVI, kterého nezastavilo ani hákování. Husára překonal střelou pod horní víko klece. Asistence: Filip Dvořák.

20:51
    Kometa je při chuti! Husár musel touš vyrazit k mantinelu po zajímavém pokusu Nohela.

21:28
    Velinský přihrával na volného Havrda v mezikruží. Tomu se střela nezdařila.

22:27
    Dvořák tečoval touš před Husárem, který sklapl betony včas.

23:09
    V závaru před Husárem se nejlépe zorientoval JAKUB BOLTVAN, který propasíroval puk až za gólmanova záda. Asistence: Lukáš Denk, Jan Dufek.

23:59
    Hosté hrají v početní převaze a vytvořili si velký tlak před Jekelem.

24:39
    Brno se po několika nebezpečných střelách dokázalo osvobodit.

25:03
    I tentokrát domácí vyhazují a posílají na led čerstvé síly.

25:32
    Kometa je v plném počtu a může se vrhnout znovu do útoku.

26:00
    V další obrovské šanci se ocitl Grünwald, který jel sám na Husára. Ten byl ale bezchybný.

26:49
    Hru přerušuje ofsajd, vhazuje se před Husárem.

27:18
    Garčic objel bránu, avšak při otočce spadl a z šance tedy nic není.

27:34
    Pardubice rozehrávají ze své třetiny, do které se zanedlouho museli opět vrátit.

28:13
    Kometa nahazuje puk do pásma a střídá. Puku se ujímají Pardubice a obtěžují Jekela.

28:58
    Čtyři na dva se řítili hosté. Na modré je však Brněnští dostihli a zbavili šance.

29:35
    Nedbal teď zkusil pozornost Jekela. Ten po nepovedené střele schoval puk ve výstroji.

29:50
    Vhazování po pravici Jekela vyhráli hosté a kombinují.

30:22
    Růžička pálil vysoko nad, o další dorážku se už postaral Jekel.

30:43
    Na druhé straně se dostal do dobré pozice Denk, jehož střelu hostující gólman pokryl.

31:10
    Denka připravila o kotouč pardubická obrana, která okamžitě rozjela útočnou akci.

31:47
    Vlivem signalizovaného ofsajdu museli hosté vyklidit pásmo. Hra se přestěhovala před Husára, který zasahovat nakonec nemusel.

32:23
    Hosté poslali touš až na zakázané uvolnění.

32:49
    Kometa vyhrála buly a motá soupeři hlavu v útočném pásmu. Cívkovu střelu Husár likviduje.

32:53
    Ihned po vhazování domácí pálili, nicméně i s tímhle nahozením Husár neměl problém.

33:13
    Po nepřehledné situaci v brněnském brankovišti je hra přerušena.

33:32
    Nohel s Dymáčkem založili zajímavou akci. S poslední přihrávkou si však nerozumněli a u puku jsou hosté.

34:57
    Pardubice zavezly puk do pásma, Brno je ale v obraně precizní.

35:10
    Bažant si musel dávat dobrý pozor při rozehrávce ve vlastním obraném pásmu. Pod tlakem napadajících soupeřů puk vyslal až na icing.

35:53
    Pardubice právě vstřelily branku!
    FILIP HAVRDA poprvé překonává Jekela a střelou mezi betony snižuje stav utkání. Asistence: Martin Hlaváček.

36:40
    Hra se přelila do pásma domácího celku. Ten zakládá akci, která končí těsně mimo bránu.

37:14
    V rychlostním souboji byl hostující obránce lepší.

37:36
    Po Dymáčkově faulu zůstává na ledě Karel Nedbal, který se velmi těžce zvedal z ledu. Kometa bude hrát v oslabení.

37:48
    Po rozporech v hostující rozehrávce se domácí osvobozují.

38:24
    Náhru na Nedbala vystihl Šnajnar, který vyhazuje až k Husárovi.

38:56
    Pardubice se usadily v pásmu.

39:15
    Nepříjemný projektil od modré čáry Jekel likviduje a stále drží jednobrankový náskok.

39:23
    I další střela od pardubické hole končí ve výstroji Jekela.

39:40

40:00

Druhá třetina je již minulostí. Domácí Kometa otevřela gólový účet, když se povedlo překonat pardubickou obranu Garčicovi, který perfektně zakončil. Následně se Brno mohlo znovu radovat, neboť stav navyšoval Jakub Boltvan. Hosté se ovšem nedali zastrašit a Havrda snížil na rozdíl jediné branky. Uvidíme, jaký vývoj nám přinese poslední třetina.

40:01

40:08
    Velká šance v úvodních minutách. Chvojka nahrával spoluhráči, který trefil pouze Jekelovy betony. Hosté si však vynutili faul.

40:40
    A je vyrovnáno. Nepřehlednou situaci v brankovišti, kterou lemovalo mnoho dorážek, využil ONDŘEJ VÁLA. Asistence: Adam Růžička.

41:57
    Král se už už řítil na Husára, na modré ho puku zbavila pardubická obrana.

42:38
    Akce hostů je zabržděna ofsajdem. Vhazuje se ve středovém kruhu.

42:55
    ADAM RŮŽIČKA se dostal do samostatného nájezdu na Jekela. Když už se zdálo, že střelu zlikvidoval, puk mu proklouzal mezi nohama až za brankovou čáru. Asistence: Radovan Chvojka, Matěj Bažant.

43:26
    Vývoj zápasu se brněnskému celku ani trochu nelíbí a zakládá útočné akce. Králova střela však končí až v ochrané síti.

43:54
    Přihrávka na pardubického beka byla moc prudká. Na druhé straně se snažil dorážet domácí.

44:42
    Mnoho nepříjemných dorážek vyslali na Jekela hostující útočníci. Domácí gólman však nepolevil.

45:02
    Denkova střela mířila do mantinelu. Hostům se následně touš podařilo spacifikovat.

45:53
    Budík byl nekompromisně zastaven na modré čáře.

46:29
    Pipek mohl skóre navýšit o další gól. V nájezdu proti Jekelovi však neuspěl.

46:56
    Akci hostů zabrzdila brněnská obrana. V následné šanci se octl Vlček. Jeho střela byla nepřesná.

47:46
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nicméně aktivnější jsou momentálně hosté.

47:54
    Po akci Nohela mohlo být srovnáno. Přečíslení dva na jednoho ani následná dorážka však skóre nemění.

48:55
    Východočeši rozehrávají zpoza své brány. Nemají to ale jednoduché, neboť Brno velice dobře napadá.

49:48
    Hlaváčkovu střelu zblokoval domácí obránce. Následně se však hráčská lavice dopustila hry v šesti a Kometa tedy bude hrát v oslabení.

50:13
    Ve vlastním oslabení se do dobré pozice dostal Vágner. Husárovy betony byly ale rychlejší.

50:30
    Hosté jsou rozestaveni v útočném pásmu a snaží se najít vhodnou pozici pro střelu.

51:05
    Bažantovo nahození od modré čáry Jekel bez komplikací kryje.

51:15
    Brněnští se dokázali osvobodit a na led posílají čerstvé síly.

51:48
    Prudká střela Havrdy končí až v ochrané síti. Domácí jsou zároveň v plném počtu.

52:01
    Husár raději podržel puk ve své lapačce a zabránil tak nebezpečí, které by mohlo z jeho rozehrávky vyplynout.

52:38
    Další nepřehledná akce před Jekelem, kterou naštěstí pro něj řeší obrana.

52:57
    Nepříjemnosti nepřesnou náhrou si způsobila brněnská formace, která vše nakonec vyřešila vyhozením touše do středního pásma.

54:02
    A je vyrovnáno! JAN DUFEK napřáhl od modré čáry a puk doplachtil až za Husárova záda. Asistence: Jakub Boltvan, Filip Dvořák.

54:18
    Domácí jsou po vyrovnávací brance znovu při chuti. Musejí se ale také bránit.

55:15
    Pipkovo nahození šlo mimo tři tyče gólmana Jekela.

55:50
    Hosté se hnali do přečíslení, ovšem domácí obrana si s touto nepříjemností dobře poradila.

56:35
    Pardubice se natlačily do útočné třetiny, kde právě kombinují.

57:30
    Hosté už se mohli radovat, nicméně sudí rozpažil a máme stále nerozhodný stav.

57:42
    Francovu střelu Jekel vyráží a drží stále vyrovnané konto.

58:23
    Oba celky se snaží z každé příležitosti vystřelit.

58:51
    Brno se dopustilo icingu a vhazovat se bude po pravici Jekela.

59:13
    Ani jeden z týmů nechce udělat v závěru třetiny chybu. Brno rozehrává zpoza brány.

60:00

V posledním dějství základní hrací doby jsme viděli dvě brankové akce hostů a vyrovnávací střelu Brna. Utkání je opravdu napínavé a oba týmy potvrdily svoji kvalitu. Za malý okamžik začne prodloužení.

60:01

60:14
    Propagační střelu na Husára vyslal Cívka.

60:52
    Vágner si musel dát při rozehrávce pozor na napadající soupeře.

60:56
    Vhazování před Husárem vyhrálo Brno, které se samo nakonec vyhnalo z pásma.

61:33
    Hra je velice opatrná.

62:05
    Bažantovu prudkou střelu Jekel drží ve výstroji.

62:10
    Delší tlak si ale hosté nevynutili.

62:35
    Domácí rozjížděli přečíslení 3 na 2. Do střely ale stačil vložit hůl pardubický bek.

63:44
    Nařízeno trestné střílení pro pardubický celek.

63:45
    Jekel však střelu odvrátil svými betony.

64:00
    Další závar před Jekelem. Ani tentokrát se hostům nepodařilo strhnout vítězství na svoji stranu.

64:19
    Král pálil přímo du hrudi Husára.

64:49
    Nebezpečná střela o pár centimetrů minula Jekelovu svatyni.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani nastavený čas nedokázal rozhodnout o vítězi tohoto utkání. Můžeme se těšit na dovednostní soutěž, tedy samostané nájezdy.