Znojmo – LA Stars 2:4 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
Lower Austria Stars
Sobota 17.01.2015, 12:15 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Juniors League

56:12
    Streu dostal dvě pobídky krátce za sebou do mezikruží, tou první mířil vedle pravé tyče, druhou zase nad břevno.

53:32
    Na brankové čáře Orlů se musel roztáhnout Daňo, který tak zabránil gólovému zakončení Zavalnyuka a Scherze. Ti mohli několikrát beztrestně dorážet před znojemskou klecí.

52:31
    Domácí ujížděli v přečíslení dva na jednoho, ale Jambor nenašel svým pasem Jana Bulína. Obrovská šance, znojemský nejproduktivnější hráč mohl zakončovat z hodně slibné pozice.

52:06
    Navíc Pucher (ZNO) si za krosček ve svém obranném pásmu odpyká dvě minuty.

47:35
    Kuntoš napálil břevno!

46:04
    Velká šance pro Znojmo! Patrik Tondl dostal namazáno před brankoviště, ale vyprášil jen betony Zormana.

43:20
    LA Stars právě vstřelili branku!
    Znojemští hráči totálně zkolabovali. DIMITRY ISKORNEV měl opět dostatek času a prostoru, aby zmátl svým pohybem, obkroužil bránu a zasunul k levé tyči, kam se ještě Daňo nestačil přesunout. Bez asistence.

42:55
    První rakouská formace měla opět dostatek prostoru a mohla hned dvakrát zakončovat. První ránu Seligy domácí brankář vyrazil, následnou dorážku po obkroužení klece měl na hokejce Kuchynski. I tentokrát Daňo kryje.

42:00
    Znojemští hráči nevědí co hrát. Opět před bránou dostal dostatek prostoru Scherz, tentokrát našel jeho ránu po ledě v lapačce Daňo.

41:28
    To je přímo hororový vstup do třetiny a hosté obracejí skóre. Obrovská chyba v rozerávce, kterou vyrobil Máca, dostala kotouč na hůl DMITRYHO ISKORNEVA, a ten sám před brankovištěm nezaváhal. Bez asistence.

40:14
    Rychlé vyrovnání hned na startu třetiny a teď půjde do tuhého. Rána NIKITY ZAVALNYUKA z vrcholu kruhu zapadla kolem vyrážečky gólmana k pravé tyči. Asistence: Egor Baranov a Orlando Scherz.

37:27
    Další vyloučení na znojemské straně. Menší trest za držení pro Březinu (ZNO).

35:55
    A opět Daňo. Dostatek prostoru před ním dostali hned dva hráči Stars. Ale ani dorážky Zumsteina nenašly cestu za brankovou čáru.

33:47
    Tak to byla obrovská příležitost! Jan Bulín zavezl puk do útočné třetiny, jeho první pokus ještě Zorman vykryl, už však zůstal leže na ledě a kotouč se dostal k Mikuličovi. Ten byl zřejmě trochu zaskočen a jeho bekhendový oblouček zachytil gólman v lapačce.

26:55
    Ale Orli se místo toho budou muset opět bránit. Za krosček si odpyká dvě minuty Jan Bulín (ZNO).

25:40
    Znojmo mohlo opět výrazněji odskočit, ale Kuntoš trestuhodně netrefuje puk před zpola odkrytou bránou!

25:02
    Znojemská obrana nyní hodně zazmatkovala. Nechala se obalamutit Scherzem, který našel před brankovištěm NIKITU ZAVALNYUKA, a ten si dokázal udělat prostor a poslat kotouč kolem lapačky do horní části brány. Asistence: Orlando Scherz.

21:51
    Ale to je velmi nepříjemné pro Znojmo. Patrik Bulín (ZNO) si musí odsedět dvě minuty za napadení. Přesilovka pět na tři pro St. Pölten.

21:26
    V obranném pásmu fauloval Máca (ZNO) a inkasuje dvě minuty za krosček.

19:40
    Stars se vrátily zpět před Daňa a po jedné střele zazvonila horní tyčka!

17:46
    Dvě minuty za vysokou hůl pro Březinu (ZNO).

14:02
    Rakouské přečíslení dva na jednoho zakončoval Iskornev k levé tyčce, kde měl Daňo včas svůj beton.

12:22
    Slibnější šanci si ale vypracoval Baranov, jenž si vyjel zpoza brány a od levé tyčky zakončoval. Daňo opět vyráží.

08:03
    Orli právě vstřelili branku!
    Přihrávka z rohu kluziště našla v kruhu hůl JANA BULÍNA, jenž se nerozpakoval a golfákem posílá puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Jambor a Patrik Bulín.

07:48
    Ale neobešlo se to bez chyb v rozehrávce. Do úniku se tak dostal Streu společně se Zumsteinem. Daňo ale zlikvidoval jak první střelu, tak po zmatcích před svým brankovištěm i dorážku.

06:56
    Orli se přesto přes menší komplikace dostali do útoku, kde fauloval u mantinelu Seliga (LAJ), jenž tak inkasuje dvě minuty za držení.

04:59
    Výborná práce Znojma ve středním pásmu, kde Kuntoš získal puk a přihrál volnému PATRIKU TONDLOVI, který měl před brankářem dostatek času, trochu zamíchal pukem a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Jiří Kuntoš.

01:31
    Po kombinaci celé druhé domácí útočné formace pálil z kruhu Jambor, gólman byl na svém místě a ztlumil puk na hrudi.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 5. Tondl (Kuntoš), 9. Bulín J. (Jambor, Bulín P.) – 26. Zavalnyuk (Scherz), 41. Zavalnyuk (Baranov, Scherz), 42. Iskornev, 44. Iskornev

HC LERAM Orli Znojmo: Daňo – Pucher, Brabec, Kruckovyč, Máca, Konečný – Kuntoš, Krejčí, Tondl – Jambor, Bulín J., Bulín P. – Niederhafner, Březina, Mikulič.
    Lower Austria Stars: Zorman (Wehrhan) – Steffler, De Schepper, Fairy, Villas, Koudelka, Alekseev – Galaguzov, Kuchynski, Seliga – Zumstein, Streu, Iskornev – Zavalnyuk, Scherz, Baranov.