Technika Brno – Nový Jičín 2:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 4:2 (kon.) | Břeclav – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Nymburk – Tábor 1:7 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Bílina – Pelhřimov 5:1 (kon.)
Sokolov – Mor. Budějovice 10:2 (kon.) | Kobra – Řisuty 6:2 (kon.) | Trutnov – Děčín 1:2 (kon.)
Jablonec n/N – Klatovy 6:5 (po pr.) | Jindř. Hradec – Kolín 1:7 (kon.)

59:24
    Marek Dvořák se rozjel, zastavil ho však ofsajd.

58:00
    Posledních 120 vteřin utkání.

56:46

56:13
    Klíma si na Fogla nepřišel.

55:24
    Voříšek to prubnul v oslabení, Moravec jeho pokus vykopl špičkou betonu.

54:44
    Robert Procházka dvě minuty za podražení.

54:03
    Oba týmy v pěti.

52:36
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Kdo jiný než DAVID ŠAFRÁNEK, tentokrát se prosadil pohotovou ranou do levého horního růžku Foglovy branky. Asistence Michal Petira.

52:03
    Po dvou minutách na obou stranách, Patrik Novák dvě minuty za vysokou hůl a za hákování Milan Valášek.

51:01
    Bartákovo nahození nikdo netečoval a puk končí v náručí Fogla.

50:40
    Pohotovou ránu Šafránka Fogl kryje.

49:50
    Brabec v šanci na druhé straně, ale jeho bekend z mezikruží jistí jistý František Moravec.

48:40
    Semirád v dobré šanci minul.

47:42
    Další rozborka hradecké obrany a další rána do prázdné branky Vajgaru, tentokrát v podání VÁCLAVA JANKOVSKÉHO. Asistence Dominik Zumr a David Šafránek. Kubeše střídá v brance Vajgaru František Fogl.

45:50
    DAVID ŠAFRÁNEK nemá dost a do prázdné branky Vajgaru zametl přesný pas Václava Jankovského. Asistence Václav Jankovský.

45:16
    Macháček měl před sebou na vteřinku odkrytou branku hostů, ale trestuhodně netrefil.

43:52
    Voříšek číhal na útočné modré, dostal puk přesně na hůl, neměl však rychlost a pod tlakem kolínského beka neměla jeho střela potřebnou razanci a Moravec situaci vyřešil ke spokojenosti hostů.

42:21
    Kubeš ještě dokázal Kadlecovu střelu vyrazit, ale bohužel pro domácí k ex-hradeckému MICHALU KLÍMOVI, který z úhlu trefil přesně odkrytou branku Vajgaru. Asistence Jiří Kadlec.

42:10
    Muláčkův pokus chtěl před Kubeše tečovat Zumr, hradecký brankář byl však rychlejší.

41:10
    Brejk Vajgar dvou na jednoho, Brabec zvolil střelu místo přihrávky na Macháčka a Moravec jeho pokus lapil.

40:12
    Valášek se marně natahoval po puku před odkrytou brankou Vajgaru. Akce Kolína tak skončila v rohu kluziště.

40:01

Vajgar v závěru třetiny tlačil v přesilovce, ale Kolín své vedení uhájil. V prostřední třetině dokázal Vajgar snížit z hole Vladimíra Macháčka, ale poté si Kolín vzal dvoubrankové vedení zpět, když Šafránek zkompletoval hattrick. Třetí třetina startuje cca v 19:37.

37:26
    Rychlá akce Kolína, Malý puk skrz Kubeše do branky nepropasíroval.

36:46
    Moravec musel zasahovat i proti dalšímu hradeckému pukusu, tentokrát z hole Luboše Voříška.

36:23
    Robert Procházka si nabruslil s pukem na holi mezi kruhy, Moravec jeho pokus vytěsnil nad.

35:49
    Josef Mazanec a Michal Petira po dvou minutách za hrubost, když se postrkovali v brankovišti.

35:46
    Lazorišák pálil švihem hned po buly, Moravcova lapačka připravena.

35:31
    Tomšík v šanci, tváří v tvář Moravcovi neuspěl, ale puk neposedně poskakoval kolínským brankovištěm.

34:46
    Pácal z dálky prověřil Kubešovu pozornost.

31:06
    DAVID ŠAFRÁNEK kompletuje hattrick, když Petirovu nezištnou přihrávku zametl do poloodkryté branky Vajgaru. Asistence Michal Petira. Nutno však dodat, že se celá akce seběhla hned po neodpískaném faulu na domácího hráče.

30:32
    Brejk Kolína dva na jednoho, ten hostů nevyšel, stejně jako dorážka Muláčka z druhé vlny, která skončila vysoko nad brankou domácích.

30:15
    Moravec zkrotil Voříškovo nahození do své náruče a přerušil hru.

-960:00
    Kolín je kompletní.

29:29
    Dělovka Jana Hanzla sestřelila masku Tomáše Kubeše.

29:23
    Icing Vajgaru.

29:04
    Marek Dvořák, hrající dnes na beku to má s arbitrem Pražákem těžké, dvě minuty pro domácí za držení.

27:57
    Navíc Lukáš Skokan dvě minuty za podražení.

27:57
    Vajgar právě vstřelil branku!
    První start za Vajgar a hned branka. VLADIMÍR MACHÁČEK zametl puk za Moravce, který v leže na puk již nedosáhl. Asistence Robert Procházka.

27:48
    Dvořákova pumelice sražena vysoko nad.

27:22
    Vajgar začíná od Kubeše.

27:00
    Michal Petira na trestné lavici, za podražení Martina Brabce.

26:17

26:02
    Kolín je kompletní a bude hrát 13 vteřin přesilovku.

25:09
    Hanzlova rána končí nad Kubešovou brankou.

24:26
    Domácí Marek Dvořák v ofsajdu.

24:15
    Na trestnou lavici putuje i Josef Mazanec, dvě minuty za sekání.

23:55
    Ne však na dlouho, podražení v podání Petra Morkese.

23:40
    Jinak se v hradecké přesilovce nic neudálo a Kolín je kompletní.

22:28
    Moravec musel vytáhnout dva zákroky proti pokusům Martina Brabce.

21:40
    Hůl v obličeji Josefa Mazance, dvě minuty pro Milana Valáška.

20:01

Po první třetině vede favorit utkání o dva góly, které vstřelil kolínský Šafránek. Nejprve se prosadil při vlastním oslabení a druhou trefu přidal v přesilovce. Vajgar si dokázal vypracovat několik příležitostí, ale domácím zatím nebylo přáno. Druhá třetina startuje cca v 18:46.

20:00

17:21
    DAVID ŠAFRÁNEK se podruhé zapisuje do listiny střelců, jeho ránu švihem Kubeš propustil mezi betony. Asistence Václav Jankovský. Využitá přesilovka Kolína z protiútoku.

16:40

16:35
    Sudí Pražák je pánem na hřišti, dvě minuty pro Marka Dvořáka, faul kolenem.

15:32
    Hosté zodpovědně brání.

15:10
    Voříšek v šanci, možná místo přihrávky měl zakončovat.

14:37
    Sekera přes hůl Martina Brabce, dvě minuty pro Jakuba Semiráda.

13:08
    Lazorišák nevyužil zaváhání kolínské defenzivy a odražený puk nestihl zamést do branky.

12:57

12:40
    Voříšek dostal puk do středního pásma.

12:26
    Kolín dobře kombinuje, ale zatím bez úspěchu. Neujala se ani rána Jankovského od modré.

11:43
    I přes Muláčkovu clonu Kubeš puk viděl a střelu Kolína od modré lapil.

10:57
    A další přesilovka pro hosty. Marek Dvořák dle sudích dvě minuty za nedovolené bránění.

10:36
    Macháček se zbavil beka, ale jeho střela skončila zblokována.

10:14
    Voříšek v tutovce, Moravec reflexivně jeho ránu ze tří metrů z mezikruží vytěsnil.

10:00

09:43
    Petira měl v mezikruží parádní šanci, Kubeš mu zkazil radost svou lapačkou.

08:51
    Kolín hraje přesilovku s přehledem, Procházkovi se povedlo vyhodit.

08:00
    Faul na Macháčka zůstane bez trestu. Naopak na druhé straně hlavní arbitr vylučuje Patrika Nováka. Dvě minuty za zdržování hry.

07:36

07:01
    Hosté zbrkle nevyhodili, Jankovský našel na protilehlém kruhu DAVIDA ŠAFRÁNKA, který ranou švihem na lapačku pokořil domácího brankáře. Asistence Václav Jankovský.

06:48
    Tržil od modré, následná dorážka Luboše Voříška se také neujala.

06:09
    Kolín se na chvíli osvobozuje.

05:34
    Po Dvořákově ráně puk poskakoval brankovištěm a Jan Hanzl dvě minuty za hákování.

04:42
    Kolín v ofsajdu.

04:12
    Šesták golfem protáhl brankáře Kozlů.

04:02
    Josef Malý dostal puk do branky Vajgaru, ale použil k tomu vysokou hůl.

03:06
    Procházkovo nahození Moravec lapačkou nechytil nejlépe, ale k dorážce se nikdo ve žlutém dresu nedostal.

02:36
    Teď se hrálo hlavně před Kubešem, který vytěsnil několik kolínských pokusů. Vhazuje se po pravici hradeckého brankáře.

00:37
    Kubeš musel hned zasahovat, svým levým betonem vytěsnil pěknou ránu Josefa Malého.

00:12
    Po teči puk mimo hrací plochu.

00:01

Do branky hostů se staví František Moravec a do té hradecké pak Tomáš Kubeš.

Týmy nastupují na ledovou plochu.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš, Fogl – Šanda, Procházka, Novák, Jon, Dvořák, Tržil, Kadlec A., Tomšík, Mazanec, Lazorišák, Macháček, Košťál, Jasanský, Šesták, Brabec, Švihálek, Voříšek.

SC Kolín: Moravec, Sejpal – Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Hanzl, Skokan, Barták, Malý, Semirád, Valášek, Jankovský, Šafránek, Zumr, Morkes, Kadlec J., Klíma, Jelínek, Hlavatý, Kozák.

Rozhodčí: Pražák – Samuel, Mertl J..

Zápasy Vajgaru s Kolínem jsou v rámci druhé ligy již velkou tradicí. Vajgar se po základní hrací době radoval sedmnáctkrát, šestnáctkrát Kolín a sedmkrát skončilo šedesát minut nerozhodně. V poslední době se Vajgaru na Kozly vůbec nedaří. V letošní sezóně jsme nestačili na Kolín a na jeho ledě prohráli těsně 5:4. V tomto zápase se dařilo Michalu Milotinskému (1+1) a Robertu Procházkovi (0+2). Loňskou sezónu ukončil Vajgaru právě Kolín, jenž osmifinálovou sérii vyhrál jasně 3:0 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 28. Macháček (Procházka) – 8. Šafránek (Jankovský), 18. Šafránek (Jankovský), 32. Šafránek (Petira), 43. Klíma (Kadlec), 46. Šafránek (Jankovský), 48. Jankovský (Zumr, Šafránek), 53. Šafránek (Petira)

SC Marimex Kolín: Moravec, Sejpal – Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Hanzl, Skokan, Barták, Malý, Semirád, Valášek, Jankovský, Šafránek, Zumr, Morkes, Kadlec J., Klíma, Jelínek, Hlavatý, Kozák.

Rozhodčí: Pražák – Samuel, Mertl J.