Technika Brno – Nový Jičín 2:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 4:2 (kon.) | Břeclav – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Nymburk – Tábor 1:7 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Bílina – Pelhřimov 5:1 (kon.)
Sokolov – Mor. Budějovice 10:2 (kon.) | Kobra – Řisuty 6:2 (kon.) | Trutnov – Děčín 1:2 (kon.)
Jablonec n/N – Klatovy 6:5 (po pr.) | Jindř. Hradec – Kolín 1:7 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
1:7 (0:2, 1:1, 0:4)
SC Marimex Kolín
Sobota 24.01.2015, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zápasy Vajgaru s Kolínem jsou v rámci druhé ligy již velkou tradicí. Vajgar se po základní hrací době radoval sedmnáctkrát, šestnáctkrát Kolín a sedmkrát skončilo šedesát minut nerozhodně. V poslední době se Vajgaru na Kozly vůbec nedaří. V letošní sezóně jsme nestačili na Kolín a na jeho ledě prohráli těsně 5:4. V tomto zápase se dařilo Michalu Milotinskému (1+1) a Robertu Procházkovi (0+2). Loňskou sezónu ukončil Vajgaru právě Kolín, jenž osmifinálovou sérii vyhrál jasně 3:0 na zápasy.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš, Fogl – Šanda, Procházka, Novák, Jon, Dvořák, Tržil, Kadlec A., Tomšík, Mazanec, Lazorišák, Macháček, Košťál, Jasanský, Šesták, Brabec, Švihálek, Voříšek.

SC Kolín: Moravec, Sejpal – Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Hanzl, Skokan, Barták, Malý, Semirád, Valášek, Jankovský, Šafránek, Zumr, Morkes, Kadlec J., Klíma, Jelínek, Hlavatý, Kozák.

Rozhodčí: Pražák – Samuel, Mertl J..

Týmy nastupují na ledovou plochu.

Do branky hostů se staví František Moravec a do té hradecké pak Tomáš Kubeš.

00:01

00:12
    Po teči puk mimo hrací plochu.

00:37
    Kubeš musel hned zasahovat, svým levým betonem vytěsnil pěknou ránu Josefa Malého.

02:36
    Teď se hrálo hlavně před Kubešem, který vytěsnil několik kolínských pokusů. Vhazuje se po pravici hradeckého brankáře.

03:06
    Procházkovo nahození Moravec lapačkou nechytil nejlépe, ale k dorážce se nikdo ve žlutém dresu nedostal.

04:02
    Josef Malý dostal puk do branky Vajgaru, ale použil k tomu vysokou hůl.

04:12
    Šesták golfem protáhl brankáře Kozlů.

04:42
    Kolín v ofsajdu.

05:34
    Po Dvořákově ráně puk poskakoval brankovištěm a Jan Hanzl dvě minuty za hákování.

06:09
    Kolín se na chvíli osvobozuje.

06:48
    Tržil od modré, následná dorážka Luboše Voříška se také neujala.

07:01
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Hosté zbrkle nevyhodili, Jankovský našel na protilehlém kruhu DAVIDA ŠAFRÁNKA, který ranou švihem na lapačku pokořil domácího brankáře. Asistence Václav Jankovský.

07:36

08:00
    Faul na Macháčka zůstane bez trestu. Naopak na druhé straně hlavní arbitr vylučuje Patrika Nováka. Dvě minuty za zdržování hry.

08:51
    Kolín hraje přesilovku s přehledem, Procházkovi se povedlo vyhodit.

09:43
    Petira měl v mezikruží parádní šanci, Kubeš mu zkazil radost svou lapačkou.

10:00

10:14
    Voříšek v tutovce, Moravec reflexivně jeho ránu ze tří metrů z mezikruží vytěsnil.

10:36
    Macháček se zbavil beka, ale jeho střela skončila zblokována.

10:57
    A další přesilovka pro hosty. Marek Dvořák dle sudích dvě minuty za nedovolené bránění.

11:43
    I přes Muláčkovu clonu Kubeš puk viděl a střelu Kolína od modré lapil.

12:26
    Kolín dobře kombinuje, ale zatím bez úspěchu. Neujala se ani rána Jankovského od modré.

12:40
    Voříšek dostal puk do středního pásma.

12:57

13:08
    Lazorišák nevyužil zaváhání kolínské defenzivy a odražený puk nestihl zamést do branky.

14:37
    Sekera přes hůl Martina Brabce, dvě minuty pro Jakuba Semiráda.

15:10
    Voříšek v šanci, možná místo přihrávky měl zakončovat.

15:32
    Hosté zodpovědně brání.

16:35
    Sudí Pražák je pánem na hřišti, dvě minuty pro Marka Dvořáka, faul kolenem.

16:40

17:21
    DAVID ŠAFRÁNEK se podruhé zapisuje do listiny střelců, jeho ránu švihem Kubeš propustil mezi betony. Asistence Václav Jankovský. Využitá přesilovka Kolína z protiútoku.

20:00

Po první třetině vede favorit utkání o dva góly, které vstřelil kolínský Šafránek. Nejprve se prosadil při vlastním oslabení a druhou trefu přidal v přesilovce. Vajgar si dokázal vypracovat několik příležitostí, ale domácím zatím nebylo přáno. Druhá třetina startuje cca v 18:46.

20:01

21:40
    Hůl v obličeji Josefa Mazance, dvě minuty pro Milana Valáška.

22:28
    Moravec musel vytáhnout dva zákroky proti pokusům Martina Brabce.

23:40
    Jinak se v hradecké přesilovce nic neudálo a Kolín je kompletní.

23:55
    Ne však na dlouho, podražení v podání Petra Morkese.

24:15
    Na trestnou lavici putuje i Josef Mazanec, dvě minuty za sekání.

24:26
    Domácí Marek Dvořák v ofsajdu.

25:09
    Hanzlova rána končí nad Kubešovou brankou.

26:02
    Kolín je kompletní a bude hrát 13 vteřin přesilovku.

26:17

27:00
    Michal Petira na trestné lavici, za podražení Martina Brabce.

27:22
    Vajgar začíná od Kubeše.

27:48
    Dvořákova pumelice sražena vysoko nad.

27:57
    Vajgar právě vstřelil branku!
    První start za Vajgar a hned branka. VLADIMÍR MACHÁČEK zametl puk za Moravce, který v leže na puk již nedosáhl. Asistence Robert Procházka.

27:57
    Navíc Lukáš Skokan dvě minuty za podražení.

29:04
    Marek Dvořák, hrající dnes na beku to má s arbitrem Pražákem těžké, dvě minuty pro domácí za držení.

29:23
    Icing Vajgaru.

29:29
    Dělovka Jana Hanzla sestřelila masku Tomáše Kubeše.

-960:00
    Kolín je kompletní.

30:15
    Moravec zkrotil Voříškovo nahození do své náruče a přerušil hru.

30:32
    Brejk Kolína dva na jednoho, ten hostů nevyšel, stejně jako dorážka Muláčka z druhé vlny, která skončila vysoko nad brankou domácích.

31:06
    DAVID ŠAFRÁNEK kompletuje hattrick, když Petirovu nezištnou přihrávku zametl do poloodkryté branky Vajgaru. Asistence Michal Petira. Nutno však dodat, že se celá akce seběhla hned po neodpískaném faulu na domácího hráče.

34:46
    Pácal z dálky prověřil Kubešovu pozornost.

35:31
    Tomšík v šanci, tváří v tvář Moravcovi neuspěl, ale puk neposedně poskakoval kolínským brankovištěm.

35:46
    Lazorišák pálil švihem hned po buly, Moravcova lapačka připravena.

35:49
    Josef Mazanec a Michal Petira po dvou minutách za hrubost, když se postrkovali v brankovišti.

36:23
    Robert Procházka si nabruslil s pukem na holi mezi kruhy, Moravec jeho pokus vytěsnil nad.

36:46
    Moravec musel zasahovat i proti dalšímu hradeckému pukusu, tentokrát z hole Luboše Voříška.

37:26
    Rychlá akce Kolína, Malý puk skrz Kubeše do branky nepropasíroval.

40:00

Vajgar v závěru třetiny tlačil v přesilovce, ale Kolín své vedení uhájil. V prostřední třetině dokázal Vajgar snížit z hole Vladimíra Macháčka, ale poté si Kolín vzal dvoubrankové vedení zpět, když Šafránek zkompletoval hattrick. Třetí třetina startuje cca v 19:37.

40:01

40:12
    Valášek se marně natahoval po puku před odkrytou brankou Vajgaru. Akce Kolína tak skončila v rohu kluziště.

41:10
    Brejk Vajgar dvou na jednoho, Brabec zvolil střelu místo přihrávky na Macháčka a Moravec jeho pokus lapil.

42:10
    Muláčkův pokus chtěl před Kubeše tečovat Zumr, hradecký brankář byl však rychlejší.

42:21
    Kubeš ještě dokázal Kadlecovu střelu vyrazit, ale bohužel pro domácí k ex-hradeckému MICHALU KLÍMOVI, který z úhlu trefil přesně odkrytou branku Vajgaru. Asistence Jiří Kadlec.

43:52
    Voříšek číhal na útočné modré, dostal puk přesně na hůl, neměl však rychlost a pod tlakem kolínského beka neměla jeho střela potřebnou razanci a Moravec situaci vyřešil ke spokojenosti hostů.

45:16
    Macháček měl před sebou na vteřinku odkrytou branku hostů, ale trestuhodně netrefil.

45:50
    DAVID ŠAFRÁNEK nemá dost a do prázdné branky Vajgaru zametl přesný pas Václava Jankovského. Asistence Václav Jankovský.

47:42
    Další rozborka hradecké obrany a další rána do prázdné branky Vajgaru, tentokrát v podání VÁCLAVA JANKOVSKÉHO. Asistence Dominik Zumr a David Šafránek. Kubeše střídá v brance Vajgaru František Fogl.

48:40
    Semirád v dobré šanci minul.

49:50
    Brabec v šanci na druhé straně, ale jeho bekend z mezikruží jistí jistý František Moravec.

50:40
    Pohotovou ránu Šafránka Fogl kryje.

51:01
    Bartákovo nahození nikdo netečoval a puk končí v náručí Fogla.

52:03
    Po dvou minutách na obou stranách, Patrik Novák dvě minuty za vysokou hůl a za hákování Milan Valášek.

52:36
    Kdo jiný než DAVID ŠAFRÁNEK, tentokrát se prosadil pohotovou ranou do levého horního růžku Foglovy branky. Asistence Michal Petira.

54:03
    Oba týmy v pěti.

54:44
    Robert Procházka dvě minuty za podražení.

55:24
    Voříšek to prubnul v oslabení, Moravec jeho pokus vykopl špičkou betonu.

56:13
    Klíma si na Fogla nepřišel.

56:46

58:00
    Posledních 120 vteřin utkání.

59:24
    Marek Dvořák se rozjel, zastavil ho však ofsajd.

60:00
    Konec zápasu. (20:09:47)

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 28. Macháček (Procházka) – 8. Šafránek (Jankovský), 18. Šafránek (Jankovský), 32. Šafránek (Petira), 43. Klíma (Kadlec), 46. Šafránek (Jankovský), 48. Jankovský (Zumr, Šafránek), 53. Šafránek (Petira)

SC Marimex Kolín: Moravec, Sejpal – Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Hanzl, Skokan, Barták, Malý, Semirád, Valášek, Jankovský, Šafránek, Zumr, Morkes, Kadlec J., Klíma, Jelínek, Hlavatý, Kozák.

Rozhodčí: Pražák – Samuel, Mertl J.