Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 5:4 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 4:3 (kon.)
Slavia – Zlín 7:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 2:7 (kon.) | Liberec – Pardubice 4:5 (kon.)
Třinec – HC Plzeň 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 24.01.2015, 12:30 • hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (14:45:43)

Máme za sebou gólově bohaté utkání. Šťastnějším týmem jsou Vítkovice, které dokázaly otočit vývoj zápasu a upevňují tak svoji první příčku v tabulce dalšími třemi body. Závěr utkání přinesl mnoho vyloučení.

60:00

59:45
    Potyčku u střídaček řeší sudí. Zápas graduje. Současně jsou potrestání Puzič a Jáchym z Vítkovic. Z brněnského celku jde pykat Šnajnar a Pokorný za hrubost.

59:30
    Jekel musel být pozorný proti střele Charváta.

59:13
    Kometa bude hrát další oslabení a naděje na vyrovnání jsou tak mizivé. 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku odpyká Biolek.

59:04
    Brno si bere oddechový čas.

58:52
    Vlčkova střela přes obránce nebyla přesná. Svoboda zasahovat nemusel.

58:50
    Vítkovice teď spíše brání a nechtějí udělat chybu.

58:40
    Kometa se dopustila zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Jekela.

57:24
    Vágner nahodil touš do pásma, kde se ho ujali hosté.

56:59
    Garčicova střela z mezikruží mířila nad bránu. Hra je přerušena a vhazovat se bude po levici Svobody.

56:42
    Domácí jsou již kompletní.

56:03
    Kometa si teď velice dobrým napadáním našetřila cenné vteřinky.

55:40
    Brno se dokázalo osvobodit a zároveň v oslabení zahrozit.

55:38
    Demelova střela končí po tečiv ochrané síti.

55:19
    Hosté se ujímají puku. Charvát kombinuje na modré čáře. Zatím se ale střela nekoná.

54:43
    Kometa si zahraje další oslabení. Garčic dostává dvě minuty za držení.

53:40
    Pokorný se neprodral přes důslednou obranu. Do útoku se ženou znovu hosté.

53:02
    Hra se přelila znovu před Jekela, ovšem u puku jsou naštěstí pro Brno domácí.

52:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice otáčí vývoj zápasu. Vytvořeného tlaku dokázal využít TOMÁŠ GŘEŠ, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a procedil puk až za Jekelova záda. Asistence: Jakub Gelnar.

51:28
    Další přesný výhoz Komety.

51:09
    Kometa vyhazuje a může tak nabrat dech.

50:27
    Vítkovice mají na ledě přesilovkový trojúhelník, zatím hledají místo pro vhodnou střelu.

50:22
    A další nepříjemný projektil musí likvidovat Jekel. Hosté si navíc vynutili přesilovou hru.

49:49
    Hosté jsou ovšem opět v tlaku a okupují území před Jekelm. Ten musel provést velice rychlý zásah svými betony, aby tak zabránil neštěstí.

49:16
    Buly před Jekelem vyhrálo Brno, které uklidňuje hru za svojí klecí.

48:56
    Na ledě jsou čerstvé síly a Vítkovice zakládají další útok. V první polovině třetiny jsou daleko aktivnějším týmem.

47:58
    Garčic neobešel vítkovické obránce na modré, puk je v moci hostů.

47:14
    Až teď se Brno usadilo na delší dobu v pásmu. Střelbu ovšem tato akce postrádá.

46:38
    Cívka zachytil vyhození spoluhráče, ne ale na dlouho. Hosté jsou kompletní.

46:08
    Vítkovice ale velice dobře napadají a neumožňují Kometě přechod do jejich obrané třetiny.

45:19
    Biolek se postaral o zavezení puku do pásma. Útočná bitva Brna může začít.

44:57
    Hosté se však hned v úvodu oslabení osvobozují.

44:53
    Brno si zahraje početní výhodu. Za katr odjíždí Puzič za krosček.

44:33
    Hraje se opatrnější hokej, než v předchozím dějství.

44:30
    Přechod přes modrou hostům nevyšel, odpískán ofsajd.

43:54
    Na druhé straně musel být pozorný Jekel, který zbržďoval nahození ze středního pásma.

43:13
    Kometa rozehrává zpoza své brány až na modrou, kde si touš převzal Biolek. Za soupeřovou bránou ale po ataku upadl.

42:30
    Holí teď musel Jekel zkrotit neposedný puk. Hra pokračuje v brněnské obrané třetině.

42:00
    Dymáček s Králem operovali v brankovišti Svobody. Ten kotouč dokázal spacifikovat.

41:44
    Další střela, která šla vysoko nad. Vhazuje se po pravici Jekela.

41:02
    Demel vyslal velice nepřesný projektil, který místo Jekelovy brány trefil pouze mantinel.

40:47
    Náhru od Dufka dostal Garčic, který zakončoval přesně do výstroje Svobody.

40:26
    Nepříjemně teď dotíral na brněnskou obranu Kuťák, jenž se tlačil před Jekela. Defenziva ale byla neoblomná.

40:05
    Úvodní buly připadlo Brňanům, kteří se musejí vracet až za svoji svatyni.

40:01

Je za námi druhé dějství, které přineslo daleko více gólové podívané, než to první. Hosté na začátku třetiny dokázali snížit, moc dlouho se ale neradovali. Ještě v téže minutě zvyšoval Ondráček na 3:1. Poté se slova ujali znovu hosté, kteří do konce periody dokázali vývoj zápasu vyrovnat. Do šaten tedy šly oba týmy za nerozhodného stavu.

40:00

39:30
    Buly vyhrála Kometa, která operuje za Svobodovou klecí.

39:13
    Vlčkovu nepříjemnou střelu dokázal Svoboda zlikvidovat.

38:30
    Kometa musí rozehrát zpoza brány. Do útoku vyslala Grünwalda, který ovšem neuspěl.

37:54
    Nohelova šance zastavena již na modré čáře. Hra se přelila před Jekela.

37:40
    Oba celky jsou kompletní.

37:12
    Bojuje se u mantinelu, z tohoto souboje vyšli lépe hosté.

36:23
    Tentokráte byl všanci pokorný, kterému nesedla žabička před Svobodovou svatyní od Krále.

35:56
    Sysala přihrával Jáchymovi, ten na jeho pas ovšem nedosáhl.

35:38
    Současně je vyloučen Kuťák se Šnajnarem, hraje se ve stejném počtu.

35:13
    Brněnský hráč namazal Jáchymovi, ten ale nezpracoval tak, jak by si přál a o touš přišel.

34:39
    Hosté okupují obrané pásmo domácího celku.

34:30
    Kometa posílá herní předmět přes všechny čáry, čímž se dopouští icingu.

33:47
    Po dohrání u mantinelu se těžce sbírá z ledu Puzič.

33:28
    Kometa se drží v útočné třetině. Kubeš vyslal na Svobodu propagační střelu do modré. S tou ale neměl vítkovický brankář žádný problém.

32:55
    Nohelova střela šla po zásahu Svobody betonem do ochrané sítě. Vhazuje se po levici hostujícího gólmana.

32:41
    Vítkovice opět vyhazují.

31:46
    Na modré zachytil vyhození Sysala, kterému se ovšem nezdařilo obejít připraveného obránce Brna.

31:15
    Kometa kombinuje za Svobodovou bránou. Střela zatím nevyšla.

31:07
    Biolkova střela šla příliš vysoko. Na dvě minuty odjíždí Kryštof Beneš za držení.

30:37
    Signalizovaný trest hostů. Jekel již vyjel z brány.

29:46
    Benešův projektil Jekel vyrazil poněkud nejistě. Hosté jsou opět v tlaku.

29:02
    Nohel zavážel puk do útočné třetiny, vlivem nepřesností však o touš přišel a hosté mohli podniknout protiútok. Ty ovšem zase zastavil ofsajd.

28:58
    Vhazovat se bude před Svobodou.

28:27
    Přestřelka pokračuje! Domácí již byli kompletní, když od modré napřáhl MAREK CHARVÁT, který překolnal Jekela a vyrovnal stav utkání. Asistence: Dominik Kavka.

27:27
    Brno se po náročné práci dokázalo osvobodit, ne však na dlouho. Před Jekelem znovu úřaduje vítkovický útok.

26:53
    Hosté kombinují u modré čáry. Střela Gelnara šla pouze do mantinelu.

26:33
    Brno se musí znovu bránit.

26:11
    Nedáš, dostaneš. Hokejové rčení, které se často stává realitou. Po velké šanci Brna se dostal do úniku DAVID BALLNER, který dokázal nasměrovat střelu k levé tyči, na kterou byl Jekel krátký. Asistence: David Sysala.

25:34
    Garčic měl před sebou takřka volnou klec. Přihrávka od spoluhráče byla natolik prudká, že se mu svezla po holi a z akce nic nebylo. Následná dorážka Krále šla pouze do tyče.

24:55
    Garčic posílal zadovku na Krále, ten ovšem nezpracoval, a tak se Kometa neudržela v pásmu moc dlouho.

24:34
    Tentokrát ale Ollender přes brněnskou obranu přešel. Jeho střela se k Jekelovi pouze došourala.

23:56
    Kometa hraje zatím velice aktivně a snaží se napadnout každou rozehrávku soupeře.

23:35
    Střelu Nohela však Svoboda bez problému kryje.

23:13
    Vhazování po levici Jekela vyhrává Kometa, která ihned zakládá protiakci.

22:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno však nedá Vítkovicím nic zadarmo. Poslední setiny vteřiny trvající přesilové hry využil FILIP ONDRÁČEK, který procedil puk mezi Svobodovy betony. Asistence: Michal Nohel, Jakub Kubeš.

22:09
    Další výpad v oslabení již hosté trestají. TOMÁŠ GŘEŠ vzal vše na sebe a vypálil z mezikruží.

21:48
    Vítkovice zavezly touš až před Jekela a šetří vteřinky.

21:17
    Kometa se vyhnala z pásma zblokovanou střelou Kupčíka.

20:36
    Tentokráte bude v převaze Brno. Blahuta dostal dvě minuty za hákování a aby toho neměl málo, připíše si ještě 10 minut pro osobní trest za nesportovní chování.

20:12
    Brno však těžké chvíle přestálo a již je kompletní. Navíc se Brněnští dravě vrhli do útoku.

20:05
    Poslední vteřinky plynou z brněnských dvou trestů.

20:01

Je za námi první třetina. Byť měli hosté o něco více ze hry, na brněnskou Kometu ztrácí po dvaceti minutách již dvě branky. O první se postaral Garčic, druhou gólovou akci Brna zajistil jeho kolega Šnajnar. V závěru třetiny mohli hosté snížit, avšak početní výhodu pěti proti třem si přenesou ještě do druhého dějství, neboť brněnský gólman Jekel je zatím bezchybný.

20:00

19:28
    Vlivem útočícího hráče v brankovišti se hra stěhuje do středního pásma. Brno může nbrat nový dech.

19:02
    Střelu Gelnara brněnská obrana dokázala zblokovat. Následnou střelu vyráží Jekel do ochrané sítě. Ozývá se hlasitý potlesk fanoušků.

18:47
    Jekel prokázal svou výbornou formu parádním zákrokem.

18:26
    Brno se dobře brání a odolává mnoha dorážkám.

18:10
    A Cívka se postaral o krušné chvíle svého týmu. Za zdržování hry odchází na trestnou lavici.

18:04
    Brno se bude muset v závěru třetiny bránit. Menší trest dostává Biolek, který pyká za celou hráčskou lavici. Verdiktem sudích bylo příliš mnoho hráčů na ledě.

17:24
    Hosté kombinují za svoji bránou. Puk rozehráli nepřesně, avšak i přes to se dostali před Jekela. Ten zasahovat nemusel.

17:06
    Kometa rozehrává ze své třetiny.

16:39
    Další brilantní zákrok brněnského gólmana! Tentokráte proti dvoum mužům v tmavě modrých dresech.

16:36
    Jekel kryje další ze střel a přerušuje hru.

16:01
    Sám mezi čtyřmi vítkovickými obránci bojoval Šnajnar, o touš vzápětí přišel.

15:02
    Jáchym přešel přes brněnský obranný val a nabil Demelovi. Jeho střelu vyrazil Jekel k bočnímu mantinelu.

14:51
    Hosté jsou kompletní.

14:04
    Adamíkovi se nepodařilo vyhodit a Vítkovice mají problémy.Ty ovšem řeší Demel vyhozením přes všechny čáry.

13:34
    Kometa však dravě zachytila puk a již se stěhuje před Svobodu.

13:12
    Hosté vyhazují až za brněnskou bránu.

12:59
    Král z Garčicem se postarali o dobrou šanci. Garčicova střela šla ale mimo.

12:46
    Tentokrát si další přesilovku zahraje Brno. Beneš odjíždí na dvě minuty za sekání.

12:10
    Brno je kompletní. Zatím se ale musí stále bránit, nebo´t hosté získali znovu nepříjemný tlak.

11:38
    Vítkovice velmi dlouho kombinovaly. Projektil Adamíka však Jekel znovu skryl ve výstroji.

11:25
    Jekel likviduje nepříjemnou střelu parádním semaforem.

10:50
    Sysalova střela prošla pár centimetrů od Jekelových betonů, ten tedy zasahovat nemusel.

10:28
    Brno se osvobozuje a na led může poslat čerstvé síly.

10:05
    Další akce hostujícího celku. Střela od Charvátovy hole šla vysoko nad. Zároveň je vyloučen Dymáček za hákování.

09:34
    Brněnští jsou velmi dobře napádáni hostující ofenzivou. Vítkovice přinutily brněnské hráče poslat puk až na zakázané uvolnění.

09:09
    Hra se začíná maličko zrychlovat. Vidíme šance na obou stranách.

08:59
    Vítkovice jsou již kompletní.

07:50
    Teď se ovšem hosté dostali do přečíslení ve vlastním oslabení. Jekel tuto nepříjemnost zažehnal svým betonem.

07:20
    Kometa kombinuje, zatím ale chybí střelba.

06:52
    Brno vyhrálo důležité vhazování, přihrávka na volného Pokorného, který zůstal osamocen v mezikruží, však nebyla přesná.

06:46
    Puzič (VIT) odjíždí za katr na dvě minuty za držení.

06:23
    Kometa znovu před Svobodou. O kotouč ale po chvíli přišla.

06:13
    Jekel teď zabránil možné šanci, když raději přerušil puk.

05:44
    Hosté kombinují ve svém útočném pásmu. Zatím však bez efektivní střely.

04:54
    Tentokráte zavezl puk do pásma Dufek. Na pomoc mu přijeli Vágner s Garčicem, přičemž RICHARD GARČIC překonal Svobodu podruhé. Asistence: Jan Dufek, Lukáš Vágner.

03:49
    Ač mají Vítkovice na ledě mírnou převahu, drží již jednobrankové manko. Kometa je v tuto chvíli v souboji u mantinelu.

03:03
    Boltvan dostal pas zpoza brány až na modrou, čímž dostal puk do útočného pásma. Dufek pak poslal žabičku na ROSTISLAVA ŠNAJNARA, který zavěsil pod horní víko. Asistence: Jan Dufek, Jakub Boltvan.

02:35
    Brněnský gólman raději ukryl puk do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

02:10
    Vhazuje se před Svobodou. Hosté však vyhnali Brno až k Jekelovi.

01:46
    Kometa se dostala ze svého pásma, nicméně za malou chvíli o touš znovu přišla.

01:29
    Bohužel to s ním nevypadá moc dobře, je odvážen z ledu za pomoci spoluhráčů.

01:18
    Hosté jsou v úvodních minutách v tlaku. Po tvrdé střele jednoho z hostujících obránců zůstává na ledě brněnský hráč.

00:35
    Vítkovičtí vystřelili na Jekela, který si připisuje první zákrok zápasu.

00:07
    Vhazování vyhráli hosté, na modré však nezkrotili dostatečně kotouč a je z toho hned na úvod ofsajd.

00:01

Aktéři obou celků jsou již na ledě. Zápas začne za necelé tři minuty.

Hosté z Vítkovic mají bilanci posledních dvou zápasů nerozhodnou. Nejprve porazili doma Liberec slušným náskokem 6:3, následně však v utkání proti Třinci zaváhali a brali pouze jeden bod po prodloužení. V tabulce však kralují všem týmům „A“ skupiny s náskokem patnácti bodů na druhou Spartu.

Pouze dvě kola již zbývají do uzavření nadstavbové části. Brněnský celek předchozí dvě utkání prohrál. Nejprve podlehl v přestřelce na domácí půdě Pardubicím až po samostatných nájezdech, poté nestačil na liberecké Tygry. Dnes mají tedy modro-bílí kanonýři možnost si reputaci napravit. V tabulce se nyní nachází na sedmém místě, přičemž na šestý Liberec ztrácí pět bodů.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Přeji vám krásný den z brněnské haly Rondo a vítám vás u online přenosu 13. kola nadstavbové části DHL extraligy juniorů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 4. Šnajnar (Dufek, Boltvan), 5. Garčic (Dufek, Vágner), 23. Ondráček (Nohel, Kubeš) – 23. Gřeš, 27. Ballner (Sysala), 29. Charvát (Kavka), 53. Gřeš (Gelnar)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Pokorný, Biolek, Nohel – Garčic, Dufek, Král – Boltvan, Grünwald, Dymáček – Ondráček
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Wanecki) – Adamík, Demel, Puzič, Charvát (C), Ďurkáč – Ballner, Gřeš, Illéš – Kafka, Blahuta, Kuťák – Ollender, Beneš, Sysala – Jáchym, Gelnar

Rozhodčí: Polák – Klein, Linhart