Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 5:4 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 4:3 (kon.)
Slavia – Zlín 7:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 2:7 (kon.) | Liberec – Pardubice 4:5 (kon.)
Třinec – HC Plzeň 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 24.01.2015, 12:30 • hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

59:45
    Potyčku u střídaček řeší sudí. Zápas graduje. Současně jsou potrestání Puzič a Jáchym z Vítkovic. Z brněnského celku jde pykat Šnajnar a Pokorný za hrubost.

59:13
    Kometa bude hrát další oslabení a naděje na vyrovnání jsou tak mizivé. 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku odpyká Biolek.

59:04
    Brno si bere oddechový čas.

54:43
    Kometa si zahraje další oslabení. Garčic dostává dvě minuty za držení.

52:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice otáčí vývoj zápasu. Vytvořeného tlaku dokázal využít TOMÁŠ GŘEŠ, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a procedil puk až za Jekelova záda. Asistence: Jakub Gelnar.

50:22
    A další nepříjemný projektil musí likvidovat Jekel. Hosté si navíc vynutili přesilovou hru.

44:53
    Brno si zahraje početní výhodu. Za katr odjíždí Puzič za krosček.

35:38
    Současně je vyloučen Kuťák se Šnajnarem, hraje se ve stejném počtu.

31:46
    Na modré zachytil vyhození Sysala, kterému se ovšem nezdařilo obejít připraveného obránce Brna.

31:07
    Biolkova střela šla příliš vysoko. Na dvě minuty odjíždí Kryštof Beneš za držení.

28:27
    Přestřelka pokračuje! Domácí již byli kompletní, když od modré napřáhl MAREK CHARVÁT, který překolnal Jekela a vyrovnal stav utkání. Asistence: Dominik Kavka.

26:33
    Brno se musí znovu bránit.

26:11
    Nedáš, dostaneš. Hokejové rčení, které se často stává realitou. Po velké šanci Brna se dostal do úniku DAVID BALLNER, který dokázal nasměrovat střelu k levé tyči, na kterou byl Jekel krátký. Asistence: David Sysala.

25:34
    Garčic měl před sebou takřka volnou klec. Přihrávka od spoluhráče byla natolik prudká, že se mu svezla po holi a z akce nic nebylo. Následná dorážka Krále šla pouze do tyče.

22:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno však nedá Vítkovicím nic zadarmo. Poslední setiny vteřiny trvající přesilové hry využil FILIP ONDRÁČEK, který procedil puk mezi Svobodovy betony. Asistence: Michal Nohel, Jakub Kubeš.

22:09
    Další výpad v oslabení již hosté trestají. TOMÁŠ GŘEŠ vzal vše na sebe a vypálil z mezikruží.

20:36
    Tentokráte bude v převaze Brno. Blahuta dostal dvě minuty za hákování a aby toho neměl málo, připíše si ještě 10 minut pro osobní trest za nesportovní chování.

19:02
    Střelu Gelnara brněnská obrana dokázala zblokovat. Následnou střelu vyráží Jekel do ochrané sítě. Ozývá se hlasitý potlesk fanoušků.

18:10
    A Cívka se postaral o krušné chvíle svého týmu. Za zdržování hry odchází na trestnou lavici.

18:04
    Brno se bude muset v závěru třetiny bránit. Menší trest dostává Biolek, který pyká za celou hráčskou lavici. Verdiktem sudích bylo příliš mnoho hráčů na ledě.

12:46
    Tentokrát si další přesilovku zahraje Brno. Beneš odjíždí na dvě minuty za sekání.

10:05
    Další akce hostujícího celku. Střela od Charvátovy hole šla vysoko nad. Zároveň je vyloučen Dymáček za hákování.

06:46
    Puzič (VIT) odjíždí za katr na dvě minuty za držení.

04:54
    Tentokráte zavezl puk do pásma Dufek. Na pomoc mu přijeli Vágner s Garčicem, přičemž RICHARD GARČIC překonal Svobodu podruhé. Asistence: Jan Dufek, Lukáš Vágner.

03:03
    Boltvan dostal pas zpoza brány až na modrou, čímž dostal puk do útočného pásma. Dufek pak poslal žabičku na ROSTISLAVA ŠNAJNARA, který zavěsil pod horní víko. Asistence: Jan Dufek, Jakub Boltvan.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 4. Šnajnar (Dufek, Boltvan), 5. Garčic (Dufek, Vágner), 23. Ondráček (Nohel, Kubeš) – 23. Gřeš, 27. Ballner (Sysala), 29. Charvát (Kavka), 53. Gřeš (Gelnar)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Pokorný, Biolek, Nohel – Garčic, Dufek, Král – Boltvan, Grünwald, Dymáček – Ondráček
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Wanecki) – Adamík, Demel, Puzič, Charvát (C), Ďurkáč – Ballner, Gřeš, Illéš – Kafka, Blahuta, Kuťák – Ollender, Beneš, Sysala – Jáchym, Gelnar

Rozhodčí: Polák – Klein, Linhart