Písek – Olomouc 2:3 (kon.) | PZ Kladno – Havířov 1:5 (kon.) | Kladno – Poruba 2011 1:0 (kon.)
Hr. Králové – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Vsetín 6:3 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:5 (3:4 po s.n.)
Vítkovice – K. Vary 3:7 (kon.) | Třinec – Chomutov 5:2 (kon.) | Zlín – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – Liberec 4:0 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 0:0 (odl.)
Královští lvi Hradec Králové
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
HC Plzeň 1929
Sobota 24.01.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu

Ode mě to je vše. Děkuji za pozornost a u dalšího onlajn přenosu napočtenou. (14:18:45)

A je tu konec zápasu. Z poklidného utkání se nakonec stal zápas plný bitek, gólu, ale především vyloučení. Nejprve si přivlastnila vedení Plzeň, následně Hradec duel otočil, přesto pro něj skončil neúspěchem. Indiáni si tak odváží tři body na západ Čech.

60:00

59:30
    Štěpán Matějček byl zasažen znovu pod košík helmy, rozhodčí však nic nepíská.

58:54
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Zřejmě rozhodující branka padla minutu před koncem utkání. TOMÁŠ VRACOVSKÝ se dostal k dorážce, se kterou neměl problém ji dostat do odkryté brány. Asistence: Jakub Pokorný, Filip Kokoška.

58:09
    Necelé dvě minuty do konce a Hradec se snaží jakýmkoliv způsobem vyrovnat. Prozatím však zůstává ve svém obranném pásmu.

57:38
    Další tvrdý zákrok, tentokrát na hradeckého útočníka Štěpána Matějčka. Ten je nyní ošetřen mezi střídačkami zdravotníkem.

56:25
    Hradec se dostal do velké šance! K dorážce se po střele od modré dostal jeden z hradeckých hokejistů, jenž měl naprosto odkrytou bránu. Tu nakonec netrefil.

55:15
    Tomáš Vomáčka zneškodnil přečíslení tři na dva. Nutno dodat, že tento golman i přes tři inkasované branky drží svůj tým výtečně.

55:08
    Plzeň hraje velmi surový hokej. Rozhodčí však hru nechává pokračovat.

54:40
    Úplně zbytečný gól ze strany domácích. Ti se nemohli dostat z pásma, jelikož hosté dobře napadali. Po ztraceném puku se ke střele dostal JAKUB VAVŘIČKA, jenž prostřelil hradeckého brankaře. Bez asistence.

53:37
    Jiří Stráský se pokusil vstřelit gól individuálně, byl však vytlačen za bránu.

52:57
    Tentokrát se usadili v pásmu hosté.

52:36
    Hradec předvedl ukázkovou přesilovou hru s několika slibnými šancemi, žádná však neskončila v hostující síti.

52:16
    Indiáni hrají v plném počtu.

51:26
    Hradec se dostal do pásma dlouho se v něm statečně držel. Hra byla přerušena po střele Štěpána Matějčka, který zasáhl do ruky jednoho z protihráčů.

50:53
    Další bitka zároveň několik vyloučení. Kryštof Hroudný dostává dvě minuty za hrubost, ten samý trest obdržel David Kvasnička.

50:02
    Velmi kuriózní gól vsítila nyní Plzeň. Hradecký golman byl natlačen a shozen do své klece, přičemž za hosty vstřelil gól JIŘÍ STRÁSKÝ. Bez asistence.

47:16
    Filip Kokoška, autor tohoto faulu, dostává pět minut + osobní trest za vražení na hrazení. Plzeň bude hrát ve čtyřech. Ve stejný čas byl vyloučen za hrubost i domácí hráč Mikuláš Pohl.

47:16
    David Malík zůstává bílý jako stěna sedět u mantinelu a je naprosto otřesen.

47:16
    Zřejmě se jedná o Davida Malíka.

47:16
    Hradecký hráč stále zůstává ležet u mantinelu. Vůbec nevíme co se děje a o koho se jedná. Bitka mezitím ustála.

47:16
    Obrovská bitka se strhla po zákeřném faulu na hradeckého hokejistu.

45:48
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak přece se jen Hradci obrat povedl, i přes větší aktivitu Plzně po celou hrací dobu. Tomáš Zahradník střílel na plzeňskou svatyni, kde se puk odrazil od hostujícího golmana. Na dorážku DAVIDA MALÍKA však byl už krátký. Asistence: Tomáš Zahradník, David Chalupa.

45:23
    Emil Veselý nahodil puk před hostující bránu, kde se jeho pokus o gól téměř osvědčil. Chvilku před ní probíhal boj o puk, ve které se nejlépe zorientovali hosté a poslali ho do bezpečí.

44:54
    Po nepříjemném hitu na západočeského hokejistu bude hra pokračovat ve středním pásmu.

43:56
    Daniel Lier se pokusil vypálit přes plzeňského obránce Filipa Staňka. Ten však byl zasažen vyslanou střelou a zneškodnil domácím možnost ke skórování.

43:23
    Indiáni se usadili v pásmu a dlouho drželi Hradec v šachu. Hru musel nakonec pozastavit Tomáš Vomáčka v brankovišti.

42:29
    Martin Hajšman prověřil hradeckého golmana. Ten se zmást nedal a střelu z vrcholu kruhu zneškodnil.

41:24
    Hradec se pokouší udržet v pásmu i po odehrané přesilovce, zatím se mu do daří úspěšně.

41:02
    Plzeň hraje v plném počtu.

40:13
    Hradečtí se hned v počátku další třetiny dostali do pásma a vytvořili si přesilovou formaci.

40:01

Je za námi druhá třetina. V ní bylo vidět enormní množství přesilových her na obou stranách a hlavně vítané dvě branky. Tu první se podařilo vsítit hned na začátku druhé třetiny Tomáši Kučerovi v přesilové hře. Za stejných podmínek dorážel do prázdné brány i Tomáš Zahradník ve 32. minutě. Přesto má Plzeň větší převahu a to kolikrát i v oslabení, jelikož se v něm domácí nemohou často dostat do pásma. Druhá třetina opět přinesla vyrovnaný stav po jednom gólu na každé straně. Vyloučení po druhé třetině jsou 6:5.

40:00

39:20
    Lvi přišli o pásmo a pokouší se znovu o založení útoku.

38:59
    Kapitán hostů si jde odpykat dvě minuty za sekání. Hradec má možnost zvýšit stav utkání a převrátit svoji hru v svůj prospěch.

38:05
    Martin Hajšman dostal přihrávku od svého spoluhráče a dostal se sám do úniku proti hradeckému golmanovi. Jelikož měl ale na zády obránce a puk na bekhendu, střela šla mimo branku.

37:18
    Akci Plzně zastavil ofsajd.

36:37
    Hradečtí se po vstřelené brance vzpamatovali a hrají velmi vyrovnanou hru vůči svému soupeři. Už nebývají tolik v šachu jako předtím a často se nachází v obraném pásmu Indiánů.

36:24
    Icing domácích. Hra bude pokračovat po pravici východočeského golmana.

35:01
    V přečíslení dva na jednoho si krásně najel hostující obránce Jakub Pokorný, jenž obdržel kotouč od spoluhráče a jel sám na bránu. Jeho střel pod lapačku si Tomáš Vomáčka nakonec pohlídal a stav díky němu zůstává nadále nerozhodný.

34:27
    Královští lvi nedokázali zachytit kotouč včas a je z toho postavení mimo hru.

33:45
    Oba celky jsou již v plném počtu a následuje akce Plzeňských.

31:29
    Domácí vyrovnávají stav utkání. Štěpán Matějček nastřelil puk na bránu, ten se dostal k volnému TOMÁŠI ZAHRADNÍKOVI, který dorážel do prázdné klece. Asistence: Štěpán Matějček, David Chalupa.

31:00
    Golman hostů fauloval protihráče držením. Počet hráčů na ledě se nám opět upravuje.

30:57
    V šanci se ocitli domácí za stavu čtyři na tři. David Chalupa obdržel kotouč od svého spoluhráče do mezikruží a nastřelil tyč.

30:30
    Štěpán Matějček se pokusil individuálně dostat k brance hostů, byl však zastaven nedovoleným způsobem. Dvě minuty si odsedí na straně Plzně Tomáš Vracovský za hákování.

29:21
    Velmi kuriózní situace. Osobní trest si za hradecké odpyká David Malík. Ve stejný čas byl vyloučen i Daniel Lier za vražení na hrazení. Hra pokračuje za stavu čtyři na čtyři.

28:59
    Lvi jsou v plném počtu a zahrají si necelé dvě minuty přesilové hry.

28:52
    Plzeňský útočník Josef Roubal hákoval a Hradec si po skončení oslabení zahraje zkrácenou přesilovku.

28:29
    Tomáš Vomáčka si vzal vše do svých rukou a pozastavil hru. Unavená čtyřka Hradce může vystřídat.

28:10
    Přesilová hra vychází Plzni opět na jedničku. Domácí se nemohou vymanit z tlaku.

27:38
    Tomáš Vracovský nastřelil tyč.

27:17
    První střela hostů v této přesilovce končí ve výstroji hradeckého golmana.

26:58
    Královští lvi si komplikují situaci. Za držení hole si odsedí dvě minuty David Chalupa.

26:11
    Domácí po dlouhé době vystřelili na bránu. Šance se ujal Patrik Hidveghy, střelu ale vyrazil hostující brankař do ochranné sítě.

25:15
    Kde na ten kolotoč bere Plzeň drobné? Hradečtí jsou v šachu a nemohou se z něj dostat. Akci hostů zastavila až lapačka Tomáše Vomáčky.

24:18
    Dominik Sedláček zkusil nahodit kotouč na bránu Lvů. Střela se neujala, jak měla a hra pokračuje dále.

23:34
    Jiří Stráský pálil z vrcholu levého kruhu. Jeho dělovka však zamířila nad svatyni Východočechů. Západočeši mají momentálně větší převahu nad domácími.

21:46
    Dva na jednoho. Tomáš Hajšman obdržel puk od spoluhráče a mířil poté sám na bránu. Tomáš Vomáčka však byl ve střehu a nepustil kotouč za svá záda. Indiáni se mezitím dostali do pěti hráčů na ledě.

20:32
    Gól v oslabení. Josef Roubal našel v mezikruží volného TOMÁŠE KUČERU, který zavěsil kotouč přímo pod víko. Asistence: Josef Roubal.

20:15
    Hned v úvodu druhé třetiny byl na mantinel hnusným způsobem přišpendlen David Malík. Sundal si helmu a otřesený odjíždí na střídačku.

20:01

Je za námi první část utkání. V ní se oba celky projevily velmi aktivně. K vidění byla tvrdá hra na obou stranách a hned tři přesilové hry v plzeňském podání. I když vypadaly velmi atraktivně, ke gólu nepřispěla žádná z nich. První třetina proto končí nerozhodným stavem 0:0.

20:00

20:00
    Vyloučení na konci první třetiny. To si půjde odpykat za hostující tým Jakub Pokorný za sekání.

19:38
    Plzeň nahodila puk, ale ihned o něj přišla. Jeden na jednoho vyzkoušel v oslabení Štěpán Matějček. K protlačení ale neměl daleko.

18:34
    David Chalupa zavadil kolenem o svého protihráče a jde si sednou na trestnou lavici. Plzeň tak má možnost střelit první gól v zápase.

17:58
    V akci jsou znovu domácí, kteří si vytváří tlak v útočném pásmu.

17:25
    Štěpán Hanzlík volil střelu z pravého kruhu, neúspěšně.

16:13
    Hradec zatím drtí svého soupeře v pásmu a ten se nemůže dostat z pásma. To se mu nakonec povedlo a vyhodil puk. Od toho neměl daleko jeden z plzeňských hráčů, který se ho snažil dobruslit. Tomáš Vomáčka si ale vše pohlídal.

15:43
    Tomáš Zahradník prokličkoval západočeskou obranou, puk s snažil vsítit ke vzdálenější tyči. Tom se mu ale nepovedlo a brankou pouze přestřelil.

14:11
    Lvi jsou v plném počtu.

13:20
    Jakub Vavřička se dostal k odraženému puku a měl úplně volnou pravou část brány. Puk nakonec poslal do vnější sítě. Plzeň měla na hokejce zřejmě nejlepší možnost ke gólu.

12:28
    Kapitán hostů zkoušel střelu od modré. Tam stál ale Patrik Hidveghy a kotouč nepustil k bráně.

12:11
    Hned jak se David Malík dostal z trestné, vystřídá ho další z jeho spoluhráčů. Tomáš Kynčl si odpyká dvě minuty za podražení.

11:48
    Domácí jsou v plném počtu.

11:21
    Plzeň ještě nepustila Hradecké z pásma a přesilovou hru sehrává velmi slibně.

09:56
    Filip Kokoška si sjel z modré k vrcholu kruhu a prověřil koncentraci hradeckého brankaře. Ten neměl se střelou sebevětší potíže.

09:48
    Indiáni si zahrají první přesilovou hru. David Malík fauloval soupeře kolenem. Vhazuje se po levici Tomáše Vomáčky.

09:00
    Hradečtí měli problém se dostat z pásma, to se jim nakonec podařilo a hra pokračuje ve středním pásmu.

07:44
    Filip Kokoška nahrál do mezikruží volnému Martinu Hajšmanovi, který kotouč nakonec promáchl. Velmi zajímavá šance na straně Západočechů.

05:52
    Martin Hejna krásně objevil osamoceného Tomáše Zahradníka před brankovištěm, ten však puk za záda Tomáše Krasanovského nedostal. Hradec má nyní velmi silný tlak, který byl po chvíli přerušen hostujícím golmanem.

03:57
    Krásná akce domácích. Kryštof Hroudný našel na modré čáře Davida Chalupu, který posunul kotouč najíždějícímu Filipu Moníkovi. Ten byl obtěžován plzeňským bekem a neměl dostatek prostoru ke skórování.

02:05
    Filip Kokoška se pokusil narvat před domácí brankoviště. To mu hradecký obránce nedovolil a vytlačil ho za bránu. Velmi aktivní začátek prozatím mají v rukou Plzeňští.

01:18
    Tomáš Vracovský si dobře najel svému spoluhráči, měl ale dost práce, aby se zbavil hradeckého beka. Ke střele se díky němu nedostal.

00:16
    A je tu hned první šance utkání, Jiří Stráský si dobře najel do mezikruží, kam dostal přihrávku a ihned střílel zápěstím. Tomáš Vomáčka však střelu vyrazil do ochranné sítě.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, seřazeny na modré čáře. Utkání začne za několik minut.

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Groh) – Lier, Pohl, Šimůnek, Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hroudný, Veselý – Exner, Zahradník "C", Malík, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Moník, Hejna. Trenér: Jiří Slabý.

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Zeman) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Staněk, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal D., Eret, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kokoška, Vracovský, Roubal J., Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stránský. Trenér: Petr Vojan.

Rozhodčí: Kratochvíl – Budínský, Kleprlík..

Příjemné dopoledne z hradecké FORTUNA arény. Nadstavba RAKO extraligy staršího dorostu stále nemá jistého vítěze a do její konce zbývá již sedm kol. Vše se může změnit v dnešním utkání, do které nastoupí Královští lvi Hradec Králové proti západočeské Plzni. A jak si tyto týmy momentálně vedou?

Svěřenci Jiřího Slabého se aktuálně nachází na čtvrté pozici ve skupině. A jejich bilance? Dala by se nazvat více než přívětivá. Královští lvi naposledy prohráli 12. prosince minulého roku proti Slávii a od té doby plní své výsledky pouze zelenými čísly. Velkou lahůdkou bylo poslední klání, v něž Východočeši nastoupili proti první Slávií. A výsledek? Hradečtí ji porazili poměrem 3:2 v prodloužení zásluhou finální branky Františka Hnika. V předchozím duelu Lvi zavítali na led celku HC Kometa Brno, kde urvali výhru 5:1. I ve 35. kole Hradec bodoval a to na ledě Zlína 4:3sn. Nyní je však čeká těžké sousto, které jim může vítěznou šňůru zarazit.

Západočeši naopak mají velmi proměnlivou bilanci. 23. ledna bodovali proti pardubickým dorostencům 3:2, předtím nestačili na silný Třinec a prohráli 4:5 po samostatných nájezdech. Další pocit výhry si okusili na ledě Vítkovic, který smetli 4:0. Tyto a další ostatní zápasy je vyšvihly na 6. místo se 71 body. Na tento kádr však čeká najetý Hradec, který jim nehodlá dát ani bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Adam Janeček

Branky a nahrávky: 32. Zahradník (Matějček, Chalupa), 46. Malík (Zahradník, Chalupa) – 21. Kučera (J. Roubal), 51. Stráský, 55. Vavřička, 59. Vracovský (Pokorný, Kokoška)

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Zeman) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Staněk, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal D., Eret, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kokoška, Vracovský, Roubal J., Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský. Trenér: Petr Vojan.

Rozhodčí: Kratochvíl – Budínský, Kleprlík.