Omsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 0:6 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Kazaň – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Jokerit – Záhřeb 1:4 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.) | Riga – Atlant 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 28.01.2015, 15:00 • Ice Palace Salavat Julaev • KHL

Dnešní utkání je u konce. Salavat Julajev Ufa doma utrpěla debakl s Torpedem Nižnij Novgorod a prohrála vysoko 0:6

První třetina nabídla dvě branky a obě překvapivě skončily v brance domácích. Už ve druhé minutě šokoval domácí fanoušky využitou přesilovkou Wojtek Wolski. O pět minut později se prosadil ještě Vladimir Galuzin a bylo to už 0:2!

Druhá třetina měla téměř totožný průběh jako ta první. Už po minutě se prosadil už podruhé v tomto zápase Wojtek Wolski. O čtyři minuty později dal na 0:4 Sakari Salminen.

Ve třetí třetině hosté splnili nasazenou kvótu branek trefili se dvakrát. V 48. minutě se prosadil Jarkko Immonen a o čtyři minuty později uzavřel na konečných 0:6 Denis Kazionov.

Hosté tak získávají velmi cenné body. Díky této výhře se Novgorod dotáhl na osmý Podolsk, který má navíc utkání k dobru. Ufa ta zůstává na pátém místě Východní konference.

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání žádný český ani slovenský hráč nezasáhl.

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (17:20:44)

60:00

59:53
    Puk je ve středním pásmu a v dnešním utkání se už nic nestane.

59:16
    Střela Krasnoslobodceva z levé strany prolétla těsně nad břevnem Irvinga!

58:58
    Hráči Torpeda už jsou rozprostřeni po pásmu Ufy a kombinují.

58:29
    Domácí ale hned po buly vyhazují a hráči Torpeda se budou msuet dostávat do třetiny znovu.

58:13
    Tak se ještě bude vylučovat! Na trestnou lavici jde Ankudinov za nedovolené bránění.

58:13
    U mantinelu teď bojoval o puk Savinainen s Akudinovem a rozhodčí přerušuje hru.

57:50
    Nahození Kolcova od modré vyrazil Kasutin pravým betonem do rohu kluziště.

57:08
    Slepyšev teď odváděl dobrou práci u mantinelu, ale poté ztratil puk jeho spoluhráč Makarov a bylo po akci.

56:40
    Mereskin je zpět na ledě a Torpedo je v plném počtu!

56:31
    Na druhé straně ujel po levé straně Philström a vypálil. Kasutin ale jeho nikterat tvrdou ránu lapil.

56:03
    Wolski našel Salminena na levé straně, ten ještě vylepšoval pozici pro Immonena, ten už ale přihrávku nejspíš nečekal a puk nedokázal trefit!

55:39
    Novgorodu se zatím přesilovka přiliš nedaří, ale myslím, že to hosty vzhledem ke stavu skóre nikterak nemrzí.

55:10
    Ufě se podařilo dostat puk do středního pásma, ten se poté po teči nějakého hráče dostal na hostující střídačku. Vhazování ve středním pásmu.

54:40
    Přesilovka pro hosty! Za vyození puku mimo hru je vyloučen Alexandr Mereskin.

54:36
    Višněvskij nahodil puk před branku, ten bez povšminutí projel brankovištěm. Ke smůle hostů se tam v danou chvíli nikdo nenacházel.

54:19
    Kolcov společně s Zubarevem teď rozehrávají ze svého pásma.

53:49
    Hraje se už ale opět ve středním pásmo. Torpedo dnes hraje opravdu výborně organizovaně a takticky!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 2. Wolski (Hietanen, Filatov), 7. Galuzin (Filatov), 21. Wolski (Salminen, Immonen), 25. Salminen (Immonen, Hietanen), 48. Immonen (Wolski, Salminen), 52. D.Kazionov (Savinainen, Vasiljev)

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (od 25.Irving) – Kulda, Heikkinen, Zubarev, Bodrov, Kolcov, Kutuzov, Višněvskij – Pihlström, Sjomin, Skačkov – Chlystov (C), Tolpeko, Gluchov (A) – Makarov (A), Slepyšev, Hartikainen – Golovanov, Mereskin, Ankudinov – Setdikov
    Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Aljapkin) – Hietanen, Pepeljajev, Osipov, Bernackij, Vasiljev, Blažijevskij, Aljajev – Stoljarov, Dm. Kazionov (A), Den. Kazionov – Salmimen, Immonen, Wolski (C) – Mozer, Filatov, Galuzin (A) – Dvurečenskij, Krasnoslobodcev, Savinainen – Potapov

Rozhodčí: Dějev, Zacharov – Sazonov, Fatějev