Omsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Minsk 3:2 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 0:6 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Kazaň – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Jokerit – Záhřeb 1:4 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.) | Riga – Atlant 3:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Severstal Čerepovec
Středa 28.01.2015, 14:00 • Sport Complex • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, užijte si zbytek dne. (16:27:14)

Československá stopa v utkání

Marek Kvapil (CER) – 0 b, 1 s, TOI: 16:12

Domácí tedy z dnešního klání berou dva body, hosté jen jeden. Dané rozdělení bodů úplně neodpovídá předvedené hře. Severstal byl dvě třetiny lepším mužstvem, dlouho vedl a i ve třetí části dlouho držel soupeře zkrátka. V poslední minutě normální hrací doby ovšem vyrovnal Starčenko a v následném prodloužení rozhodl o výhře Barysu Dawes.

61:55
    Astana právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Bonusový bod zůstane v Astaně. Dmitrij Upper přihrál pohledným obloučkem z vlastního obranného pásma až na útočnou modrou NIGELU DAWESOVI, který vysoký lob zkrotil rukou a vzápětí se hnal sám na Magarilova. Toho překonal přesně mířenou střelou mezi betony. Asistence: Dmitrij Upper.

61:23
    Thuresson vypálil tvrdě od modré čáry, Poluketov měl naprosto odkrytý výhled a bez potíží zakročil.

60:35
    Hosté začali prodloužení podle očekávání aktivně, ale zapomněli na zadní vrátka. Domácí se dostali do nebezpečného přečíslení tři na dva, které zakončoval z mezikruží Dustin Boyd, Magarilov zasáhl a podržel své mužstvo.

60:01

Díky trefě doslova v "hodině dvanácté" uvidíme prodloužení. To berou vzhledem k průběhu utkání domácí hokejisté. V současné situaci však potřebují body více hosté, kteří bojují o play off ve vyrovnané Západní konference. Budou v nastaveném času o to aktivnější? To uvidíme za malou chvíli, kdy začne prodloužení.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:32
    Domácímu týmu se vabank vyplatil a v Astaně panuje velká radost! Nigel Dawes našel parádním pasem před bránou ROMANA STARČENKA, který zavěsil kotouč neomylně k bližší tyči, Magarilov se nestačil přesunout a utkání dospěje do prodloužení. Asistence: Nigel Dawes.

59:15
    Domácí hrají v plném počtu, mají kotouč a Poluketov pálí na střídačku.

59:10
    Trenér Barysu Astana Andrej Nazarov si bere oddechový čas.

59:10
    Po další Thuressonově pokusu opět zasahoval Poluektov. Za pět vteřin se skončí přesilová hra Severstalu a domácí budou mít 45 vteřin na vyrovnání.

58:50
    A znovu se povedlo domácímu celku vyhodit puk.

58:23
    Thuresson pálil z první mimo levou tyč brány Barysu.

58:00
    V době, kdy začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, se Barysu povedlo opět vyhodit kotouč na protější stranu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 11. Lundin (Boyd, Bochenski), 60. Starčenko (Dawes), 62. Dawes (Upper) – 16. Černov (Pyett, Kagarlickij), 35. Trunjov

Barys Nur-Sultan: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Starčenko, Ruděnko, Antropov – Upper, Žajlauov, Romanov – Poliščuk, Michailis, Kvaša
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Smirjagin)– Koněv, Arzamascev, Urbom, Stasenko, Pyett, Chochlov, Antropov – Trubačjov, Trunjov, Kvapil – Kazakovcev, Bučněvič, Kovyršin – Kagarlickij, Thuresson, Černov – Berdnikov, Mons, Nikoncev, Monachov

Rozhodčí: Gofman, Cyplakov – Balodis, Lazarev