Pobř. slonoviny – Ghana 0:0 (9:8 po pen.)
Neděle 08.02.2015, 20:00 • Estadio de Bata • Africký pohár národů

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc. (23:30:52)
    Veliký smutek ve tváři Andrého Ayewa

Hráči s pohárem již obíhají kolem stadiónu a míří ke kotli jejich fanoušků!

Yaya Touré právě zvedl nad hlavu pohár pro mistra Poháru afrických národů!

Hráči slonoviny si jdou pro medaili s hodně dobrou náladou, přesně po třiadvaceti letech vyhrává Pobřeží slonoviny tento turnaj.

André Ayew si ještě pro medaili nepřišel a stále u postranní čáry brečí. I takové jsou emoce.

Jako první si pro svou odměnu došli rozhodčí, nyní je následují hráči Ghany, kteří jsou pochopitelně hodně zklamaní.

Na hřišti je už připraven stupínek, na kterém dojde k předání medailí a poháru. Mezitím si hráči vítězného celku hází s trenérem Renardem, který je dovedl k absolutnímu vítězství. Stejně jako dva roky zpátky celek Zambie.

Hráč, který to na straně Ghany asi nejvíce prožíval, André Ayew pláče jak o život. I takový je fotbal.

Za malou chvíli proběhne korunovace nového šampióna Poháru afrických národů, kterým je po neskutečném boji Pobřeží slonoviny! Kdo by to po druhé sérii, kdy Ghana vedla 2:0, jen řekl.
    Neskrývaná radost hráčů Pobřeží slonoviny!

BARRY - 1:0

120+2
    V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Pobřeží slonoviny.
    Rozhodující branku tohoto utkání dává brankář Pobřeží slonoviny BOUBACAR BARRY!

11. série
    9:8
    Je to hrdina! Barry dává branku do pravé šibenice! Stadion bouří a hráči slonoviny lítají po hřišti!

Ale pozor! Vypadá to na to, že je Barry zraněnen. Ukazuje na ruku i nohu, je hodně vyčerpán.

Veliká šance pro Pobřeží slonoviny! Brankář Barry se může stát hrdinou!
    Brimak v důležitém okamžiku selhal.

11. série
    8:8
    Brankář Ghany ovšem penaltu nedává!

Již se kopaly dvě série! Na penalty půjdou brankáři!

10. série
    8:8
    Řada přišla na Sereye Diea a ani on se nemýlil!

10. série
    7:8
    Za Ghanu jde Boye, který se štšstím dává osmou penaltu!

9. série
    7:7
    Eric Bailly se také trefuje na opačnou stranu, než kam skočil brankář.

9. série
    6:7
    I Abdul Baba dává branku, ten se trefuje k levé tyčce.

8. série
    6:6
    Kanon také dává branku a my stále pokračujeme!

8. série
    5:6
    Harrison Afful trefuje pravou šibenici!

7. série
    5:5
    Kolo Touré také napodobil svého bratra a i on dává gól!

7. série
    4:5
    Agyemang dal branku s nutnou dávko štěstí a brankář Barry to moc dobře ví, míče se dotkl!

6. série
    4:4
    Za slonovinu šel Salomon Kalou, který poslal míč na opačnou stranu, než tam, kam šel brankář!

6. série
    3:4
    Jonathan Mensah skvěle prostřeluje Barryho!

5. série
    3:3
    Dát musel Yaya Touré a také tak učinil!

5. série
    2:3
    K pát penaltě jde André Ayew a stejně jako jeho bratr dává branku!

Mezitím leží s bolestivou grimasou na trávníku brankář slonoviny Barry. Pátá série penalt začne až za malou chvíli.

4. série
    2:2
    Doumbia se dlouze rozeběhl a tvrdou ránou srovnává!

4. série
    1:2
    Za Ghanu jde střídající Acheampong, který netrefuje branku!

3. série
    1:2
    Aurier proměňuje penaltu do levého horního růžku – 1:2!

3. série
    0:2
    Afriyie Acquah trefuje jen brankář a pořád tu jsou šance pro Pobřeží slonoviny

2. série
    0:2
    Gadji Tallo vůbec netrefuje branku. Ghana vede o dvě branky!

2. série
    0:2
    Za Ghanu šel na penaltu Jordan Ayew, jenž dal s klidem proměňuje!

1. série
    0:1
    Bony Wilfried se postavil k penaltě a trefil břevno!

1. série
    0:1
    Wakaso Mubarak zkušeně proměňuje první penaltu.

Střílení penalt začíná.

Jako první začnou kopat hráči Ghany.

Hráči obou celků k sobě ještě promlouvají. Penaltový rozstřel zanedloho začne.
    Historie z roku 1992 se opakuje, tehdy vyhrálo Pobřeží slonoviny

Ani v druhém prodloužení nebyla k vidění branka, a tak je před námi penaltový rozstřel.

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

120+2
    Tallo nahrazuje Gervinha, který si penaltu nekopne.

120+1
    Agyemang nahrazuje Gyana.

120+1
    I nyní se bude hrát jedna minuta navíc.

120
    Die fauloval při snaze postoupit dopředu.

120
    Odkopává se od branky Pobřeží slonoviny. Čas za chvíli vyprší.

119
    Do dobré příležitosti mohl jít Bony, ale Doumbia mu tristně přihrál! Míč skončil v náruči Brimaka.

118
    Útočný faul Gyana znamená odkop od branky Barryho. Ten asi nikam pospíchat nebude.

117
    Hraje se ve středu hřiště. Týmy hrají opravdu opatrně.

116
    Probíhá další předpenaltové střídání. Atsua nahradí Acheampong.

116
    Ghana střídá podruhé. Na hřiště přiběhl Salomon Kalou, který vystřídá Tiéného.

114
    Po přímém kopu byl nepříjemně zasažen jeden z hráčů do hlavy, jde o Erica Baillyho, kterého již ošetřují lékaři.

112
    Přímý kop pro Ghanu z velmi dobré vzdálenosti.

112
    Centr z pravé strany nikdo netrefil, a tak jej Barry ukryl v náruči.

112
    Ve středu hřiště fauloval Bailly a poté se hodně na padajícího hráče zlobil.

110
    Míč se odrazil od hlavy Bailly nad břevno, a je tu další roh, tentokráte z druhé strany.

109
    Zblokovaná rána z levé strany znamená roh pro Ghanu.

109
    Barry kryje nakopnutý míč směrem k jeho brance. U míče ale zůstává Ghana.

108
    Gervinho se prodral po levé straně až do vápna, kde nahrával na Doumbiu otočeného zády k brance. Ten ani nezakončil.

107
    Ten se ale Ghaně hrubě nepovedl a odkopává se od branky Barryho.

106
    Dvě střely Ghany! Nejdříve z otočky pálil do obránce Gyan. Z následné dorážky trefil jiného hráče Mubarak. Je z toho alespoň roh.

106
    Ghana rozehrála a pomalu se chystá dopředu.

106
    Začalo druhé prodloužení.
    Jak tento turnaj skončí ? Rozhodne se v druhé půlce prodloužení či případných penaltách!

Hráči si jen vymění strany a začne druhá část prodloužení. Pro hráče je to hodně vysilující, ale pohár čeká jen pro jednoho.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

105+1
    Přímý kop byl zahrán nakrátko a k míči se dostal Atsu, který ovšem netrefil branku.

105+1
    Nastavuje se jedna minuta.

105
    Na druhé straně byl ošklivě podražen Jordan Ayew. Eric Bailly vidí žlutou kartu!

105
    Nyní se kopal roh na branku Ghany. Do míče nikdo nestrčil hlavu, a tak jej Brimak pohodlně chytá.

104
    Hodně blízko byla Ghana od průšvihu. Malou domů málem vystihl Doumbia, chybělo opravdu málo.

103
    Gyan nachytán v těsném ofsajdu. Odkopávat se bude od branky Barryho.

102
    Další centr z levé strany do vápna. Atsu si ale počínal nedovoleně.

101
    Do vzduchu se vyšplhal Gyan, ale jeho hlavičkouvý pokus skončil hodně mimo.

100
    Centr z nohy Mubaraka byl přetažený, a tak Pobřeží slonoviny háže aut.

99
    Těsně před stou minutou skonči Kwesi Appiah, jehož na hřišti nahradí Jordan Ayew.

99
    Přihrávka na Bonyho nevyšla, přičemž tomu moc nechybělo.

98
    Yaya Touré hledal křížnou přihrávkou do volného prostoru Auriera, ale ten rychlou přihrávku nestihl zachytit.

97
    Ale ani svěřenci francouzského trenéra Renarda toho v útoku moc nevymysleli.

97
    Křížná přihrávka na Gyana nevyšla a dopředu míří Pobřeží slonoviny.

96
    Ghana kombinuje na své polovině a příliš nespěchá, ale i přesto se do vápna dostal Gyan. Ten byl ovšem nachytán v ofsajdu.

95
    Z něho ale nic nevymysleli a poté dokonce faulovali, následuje odkop od branky Barryho.

94
    Centr Baby byl ztečován a Ghana kope rohový kop.

94
    Nepřesnou přihrávku zachytili hráči Ghany, kteří se ženou směrem k brance Barryho.

92
    Pobřeží slonoviny vybojovalo aut v útoku, ale Ghana se brání skvěle.
    Poslední finále mezi těmito celky došlo do finále. Bude se opakovat historie?

91
    Pobřeží slonoviny se snažili nějak kombinovat na útočné polovině, ale míč ztratili.

91
    Hned do rozehrání byl povalen Yaya Touré.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Hráči se vracejí na plac. Bude se hrát jako v prvním poločase, aneb Ghana zleva doprava, Pobřeží slonoviny opačně.

Ani v druhém poločase jsme neviděli ani jednu branku. Oba celky si vytvořily nějakou šanci, ale ani jedna neskončila v brance, a tak je před námi prodloužení. Uvidíme konečně branky?

90+4
    Konec druhého poločasu.

90+3
    Přímý kop se Ghaně nepovedl. Následný centr Atsua z pravé strany nikoho nenašel.

90+3
    Yaya Touré se dopustil zbytečného faulu ve středu hřiště. Uvidíme ještě jednu akci.

90+2
    Útočného faulu se dopustil André Ayew a bude se odkopávat od branky slonoviny.

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu.
    Aurier se skvěle uvolnil na pravé straně.

90
    Z pravé strany vystřelil Aurier a Brimak tuto střelu vyrazil před sebe. kde ale byli jeho spoluhráči a míč ihned odkopli.

90
    Ve středu hřiště rozehrávají hráči v oranžovém.

89
    Appiah dostával míč do vápna, kde se ale k míči nedostal.

88
    Mubakar vyslal skákavou střelu, která se otřela o hlavy hráčů ve zdi a skončila vedle. Rozhodčí nyní obral Ghanu o možnost kopat roh.

88
    Následuje přímý kop z velmi dobré pozice. Veliká šance na vstřelení branky.

87
    Rychlá kombinace Ghany vypadala opravdu nadějně, a tak jí Aurier přerušil faulem. Vidí žlutý kartónek.

86
    Teď je to spíše nakopávaná, míč skončila nejdříve v autu na straně Ghany, nyní na straně druhé. Oba týmy chtějí jít nejspíše na penalty.

85
    Útočný faul a opět na Boyeho. U míče je tedy Ghana.

84
    Přihrávka na Atsua byla příliš dlouhá a hráč patřící Chelsea míč nezastihl. Bude se odkopávat od branky Barryho.

83
    Nyní už se odkopává od branky Ghany. Míč má ale opět Pobřeží slonoviny, neboť vykopnutí míč skončil až u brankáře Barryho.

82
    Ošetřován je Boye, který dostal ve vápně loktem do obličeje.

81
    Centr z levé strany našel hlavu Bonyho, který ale míč ideálně netrefil, a tak skončil vedle branky.

80
    Ghana nyní předvedla takový hokejový bodyček. Přímý kop ze středu hřiště.

80
    Z přímého kopu ale Pobřeží slonoviny vůbec nic nevytěžilo a hraje se opět ve středu.

79
    Gervinho utíkal po levé straně a byl lehce pozastaven. Píská se faul.

78
    Atsu poslal míč na Appiaha, který se mu snažil míč vrátit, ale trefil jen obránce v oranžovém.

77
    Doumbia skoro z brankové čáry nahrával pod sebe na volného Bonyho, jenž vyslal krásnou střelu, kterou Brimak chytil. Poté sudí odpískal ofsajd.

76
    Točená rána Yayi Tourého musel Brimak vyrážet. Stačila jakkákoliv teč a mohlo být pro Ghanu zle!

74
    Yaya Touré byl kousek před vápnem faulován, a tak tu máme zajímavý přímý kop pro Pobřeží slonoviny.

73
    Ani ten nebyl ovšem úspěšný pro hochy v oranžovém. Utkání je stále nerozhodné.

72
    Následuje roh na druhé straně.
    Rychlá akce Ghany nekončí brankou.

72
    Tak tato akce už měla gólové parametry. Atsu posouval před branku na volného Gyana, ale ten dostal míč na paty!

71
    Po faulu na levé straně se zahrávall přímák na branku Pobřeží slonoviny. Ve vzduchu byl ovšem moc důrazný Appiah, a tak se odkopává od branky Barryho.

70
    Mubarak to opět zkusil z větší dálky, ale pro něj dnes platí zákon "Z čím větší dálky vystřelíš, tím výše přestřelíš."

69
    Míč skončil na hlavě Boyeho, který svým pokusem míjí konstrukci.

69
    Die na polovině hřiště fauloval, a tak je tu přímý kop pro Ghanu.

68
    Ke střele z dálky se odhodlal Mubarak, jehož pokus ale skončil na d brankou Barryho, jenž se na své spoluhráče hodně hněvá.

67
    První střídání zápasu. Trenér Renard stahuje Gradel, místo něj dává na plac Doumbiu

66
    Na levé straně to zkoušel zbytečnžým centrem Tiéné. Trenér Renard se jen opřel o lavičky s výrazem říkající vše.

65
    Další snaha Ghany, nyní vedená středem hřiště. Bránicí hráči ale míč čistě získali a odehráli jej pryč.

64
    Centrem na přední tyč se ale Ghana neprosadila. Vhazuje se na polovině Pobřeží slonoviny.

63
    Centr do vápna Pobřeží slonoviny raději odehrál na roh poslední hráč ve vápně, útočník Gradel.

62
    Ve vzduchu si nedovoleně počínal Bony.

61
    Pro který si došel brankář Brimak.

61
    Pobřeží slonoviny zůstává u míče. Z levé strany zahrávájí roh.

60
    Obrovská chyba Ghany. Napravo se k míči dostal Gradel, jenž svižně posouval na volného Bonyho. Tomu do střely zajel bránicící hráč Ghany a je po šanci.

59
    Přímý kop byl ale Sereyem Diém odhlavičkován až na polovonu Ghany, která musí začít od znova.
    Strkanice mezi dvěma hráči. Úvod strkanice připomíná spíše tanec.

58
    Teď se hráči hodně postrkují. Bailly byl dokonce sražen k zemi. Veliké emoce.

57
    Christian Atsu byl skvěle rozeběhlý, ale přitom byl nedovoleně faulován. Tiéné vidí zasloužené kartu.

56
    Když už to konečně vypadalo, že by se Pobřeží slonoviny mohlo k něčemu vážnému dostat, tak Gradelovi nepovedl centr.

55
    Přesně v polovině hřiště byl nyní faulován Bailly a hráči v oranžovém hrají s míčem.
    Jak dopadne tažení hráčů Ghany ? Do konce druhého poločasu zbývá zhruba 30 minut.

55
    Obrana Pobřeží slonoviny přerušila výborně rozvíjející se útok na poslední chvíli. Ayew byl ve slušném náběhu.

54
    Ghana je ovšem opět vepředu. André Ayew prohrál rychlostní souboj a bude se odkopávat od Barryho branky.

53
    Christian Atsu utekl po pravé straně. Kousek před vápnem posunul na osamoceného Gyana, jehož rána přestřelila branku.

52
    Yaya Touré to nemyslel vůbec špatně, ale i přesto byl míč odhlavičkován mimo.

52
    André Ayew zfauloval kapitána Tourého a po delší době mají standardku hráči v oranžovém.

51
    Atsu posouval rychlou přihrávkou míč do vápna, ale hned první bránicí hráč míč odkopl.

50
    Ten se ale hráčům v bílém vůbec nevydařil a u míče jsou jejich protivníci.

50
    Kanon zabránil centru Ghany z pravé strany. Uvidíme roh.

49
    Po nepovedeném centru, který nikdo nezasáhl se odkopává od branky Barryho. Ihned po výkopu se ale míče opět zmocnili ghaňané.

48
    Utkání je hodně opatrné. Ghana se nechce vydávat dopředu v moc hráčích. Proti nim stojí navíc skvělá obrana.

48
    Nákop Pobřeží slonoviny byl ovšem snadno odvrácen a Ghana jde opět dopředu.

47
    Na pravé straně neprošel přes bránící hráče ghanský Atsu, poté se dokonce dopustil faulu.

46
    Ghana vybojovala aut ve středu hřiště a pomalu se dostává dopředu.

46
    Druhý poločas rozehráli s míčem hráči Ghany, jenž s ním kombinují na své polovině.

46

Hráči se vracejí na hřiště, aby rozehráli druhý poločas dnešního utkání. Jestli se bude hrát jen pětačtyřicet minut, nebo se bude rozhodovat až na penalty se dozvíme právě v této části hry.
    Který tým se bude na konci dnešního zápasu radovat s touto trofejí?

První poločas skončil za bezbrankového stavu. První příležitost si vytvořili hráči Pobřeží slonoviny. Po nahrávce od Gervinha střílel nad branku Gradel. Poté se stala aktivnějším celkem Ghana. Obrovskou příležitost si vytvořil Christian Atsu, jenž z dálky trefil tyč. Ghana dokonce trefila i druhou tyčku, a to po střele André Ayewa. Všeobecně vidíme hodně bojovné a agresivní utkání. Druhý poločas začně přibližne ve 21:01.

45+2

45+1
    Centr Yayi Tourého do vápna lehce lapil Brimaka a rychle rozehrál dopředu.

45+1

45+1
    Barry má míč a chystá se vykopávat. Vše v dobře, kdy základní hrací doba skončila.

45
    Naivní přízemní centr do vápna Pobřeží slonoviny, kde byl jen jeden hráč Ghany byl odvrácen. U míče ovšem hráči v bílem zůstávají.

44
    Gervinho se na lajně dostal přes hráče a posunul na Yayu Tourého, který ale proti přesile neuspěl a míč ztratil.

43
    Pobřeží slonoviny kombinuje ve středu hřiště, nyní vybojovali aut na levé straně v poměrně dobré vzdálenosti od branky.

42
    Chyba v rozehrávce Pobřeží slonoviny. Barry místo svým obráncům, přihrál Ghaně. Získaný míč ale ihned ztratili, neboť Atsu špatně přihrál.

41
    Z pravé strany vběhl do vápna Gervinho, ale ten svýma kličkama Babu nepřekonal. Ten jen míč poslal do autu.

40
    Dalš zbytečný faul od hráčů v oranžovém ve středu hřiště.

38
    Hráči Pobřeží slonoviny jsou i ve vápně hodně agresivní. Přímý kop ale ukryl ve svých rukavicích Barry.

38
    Faulován byl kousek za půlku Christian Atsu. Kopat se bude přímý volný kop.

37
    Ghana je v současné době mnohem lepší. Uvidíme, jestli z toho něco vytěží.
    André Ayew nastřelil z úhlu tyč!

36
    André Ayew dostal krásnou přihrávku do vápna a z úhlu trefil jen tyčku! Skvělý náběh, ale škoda zakončení, ačkoliv to tento záložník měl hodně těžké.

35
    Ani ti se u míče ale příliš dlouho neohřáli, a tak se na druhé straně pokusil o střílenou přihrávku Atsu, ale ta Gyana nenašela a míč skončila v boční síti.

34
    Míč ovšem po individuální chybě ztratili a dopředu se ženou hráči v oranžovém.

34
    Po dalším menším faulu ve středu hřiště rozehrávají hráči Ghany volný přímý kop. Ten logicky rozehráli nakrátko.

33
    Centr na Bonyho na poslední chvíli odvrátil jeden z obránců na vlastní branku. Brimak míč naštěstí chytil.

32
    Atsu nestihl zachytit míč v poli, a tak vhazují hráči Pobřeží Slonoviny a opět se budou pokoušet dostat se na dostřel k Brimakovi.

31
    Centr z levé strany našel kanonýra Wilfrieda. Ten si míč zpracoval a vypálil levou nohou, přimčemž míč trefil hodně špatně. Ten skončil mimo branku Brimaka.

30
    Pobřeží Slonoviny mezi sebou kombinuje a pomalu se dostává dopředu.

29
    Míč má brankář Brimak, ke kterému se dostal po nepochopitelném nákopu oranžově odděných hráčů.

28
    Gervinho ztratil míč na levé straně a Ghana se řítila do protiútoku, který byl zastaven bránícími hráči Pobřeží Slonoviny.

28
    Centr na Gyana byl přetažený a odhlavičkoval jej Kolo Touré.

27
    Ghana uklidňuje hru a kombinuje mezi sebou. Prozatím jen na své polovině. Uvidíme, co vymyslí.

26
    Serey Die opět sestřelil jednoho z hráčů Ghany. Na to, že má žlutou kartu to bylo hodně odvážné. Rozhodčí mu domluvil.
    Barry měl velké štěstí! Míč skončil na jeho levé tyči po střele Christiana Atsua.

25
    Nyní jsme viděli hodně nebezpečnou ránu Christiana Atsua, která skončila na levé tyčce Barryho! Zatím největší šance utkání.

24
    Krásná kombinace mezi Wilfriedem a Gradelem. Wilfried mohl v pohodě postupovat na branku, ale ještě vymýšlel zpětnou přihrávku. Na tu ale Gradel nedosáhl.

23
    Další faul, jehož autorem jsou hráči Pobřeží Slonoviny. Ti jich už dnes mají pět.

23
    Utkání je hodně vyhrocené. Hráči jsou na sebe velice agresivní.

22
    Centrovaný míč do vápna měl najít Christiana Atsu, ale obrana Pobřeží Slonoviny byla na svém místě.
    Prohlédněte si seznam výherců za posledních 15 let.

21
    Před dotírajícím Wilfriedem byl míč odkopnut na poslední chvíli.

20
    To se jim ovšem nepovedlo díky nepovedené přihrávce na útočící hráče. Odkopává se od Brimakovo branky.

20
    U míče jsou na své polovině hráči Pobřeží Slonoviny, kteří se pomalou snaží zaútočit.

19
    Nyní jsou aktivní v útočné polovině hráči Ghany, ale že by šli vidět nějaké krásné kombinace, to ne.

18
    Ten se ale mužům v bílém vůbec nepovedl a byl lehce odvrácen mimo nebezpečí Boubacarovo branky.

17
    Dalším faulem se provinili hráči Pobřeží Slonoviny na levé straně. Následuje přímý kop.
    Gradel nedokázal lépe zamířit.

16
    Veliká šance Pobřeží Slonoviny. Chybu v obraně zachytil Gervinho, jenž ještě posunul na nabíhajícího Gradela. Ten svou střelou z hranice vápna přestřeluje branku!

16
    Přímý kop se nepovedl ani na drué straně. Navíc ve vápně fauloval André Ayew.
    Serey Die vidí žlutou kartu za nepříjemný šlapák.

14
    Serey Die vidí žlutou kartu za ošklivý faul na Mubaraka. Samotnému hráči se to moc nelíbilo, ale na kartě již nic nezmění.

14
    Střela kapitána Yayi Tourého skončila v náruči Brimaka.

12
    Atsu neprošel přes Tiéného, který postupoval před branku Brimaka. Kousek před vápnem byl faulován a je tu první přímý kop z dobré pozice pro Pobřeží Slonoviny.

11
    Yaya Touré postupoval do vápna, kde byl ale včas čistě odehrán. Hráči Manchesteru City se to moc nelíbilo, ale sám nic nezmůže.

11
    Balón je opět na polovině Ghany, kde Pobřeží Slonoviny vhazuje.

10
    Míč na útočníka Gyana skončil v autu, a tak jsou u míče opět hráči trenéra Renarda.

9
    André Ayew odehrál na roh pro soupeře. Ti z něj ale nic nevymysleli a po špatné kombinaci mají míč Ghaňané.

8
    Mezi hráči obou celků nyní proběhly menší dohady. Vše se obešlo v pořádku a hraje se dále.

7
    Afful chtěl ukázat Gervinhovi, jaké kličky umí, ale ten jej málem obral o míč, tak ho poslal do autu. Hrají hráči v oranžovém.

6
    Atsu vybojoval míč a popoběhl s ním dopředu. Poté se ale zastavil a hrál se svými spoluhráči postavenými na vlastní polovině.

6
    Ghana se dopředu zatím moc nedostává. Teď jsme mohli vidět malý náznak, ale ten byl přerušen nepřesnou příhrou.

5
    Druhý roh pro Pobřeží Slonoviny, po němž se jeden z hráčů snažil zakončovat nůžkami, ale míč netrefil.

4
    Ti z této nabízené standardky ale nic nevybojovali. Oranžově oddění hráči se ale vepředu stále drží.

4
    Gervinho se snažil na levé straně centrovat do vápna, ale i on trefil protihráče. Roh pro Pobřeží Slonoviny.

3
    Atsu měl míč dobrých třicet metrů od branky, ale i přesto jej vyslal směrem na branku. Trefil ale jen před ním stojícího hráče.

2
    Dopředu se hnal Gervinho, který ovšem míč nestihl dohnat a tak jej chytil Brimak.

1
    Nyní ovšem ve středu hřiště fauloval jeden z hráčů Pobřeží Slonoviny a Ghana bude mít přímý kop.

1
    Ti se drží u míče a kombinují s ním na své polovině. Dopředu se dostávají pomalu a jistě.

1
    Pobřeží Slonoviny, nastupujicí v typických oranžových dresech se postarali o úvodní výkop dnešního zápasu.

1

Obě hymny nám dozněly, hráči se vyhecovali a my se můžeme těšit na úvodní výkop.
    Úvodní ceremoniál je za námi.

Na hřiště přicházejí oba celky. Za malou chvilku uslyšíme hymny obou zemí.

Na stadion byl již položen pohár pro vítěze. Uvidíme, kdo bude úspěšnější. Doufejme, že nás čeká skvělá podívaná.
    Sestavy v grafickém provedení

Krásný večer přeji všem fanouškům kvalitního fotbalu. Dnes budeme svědky finále Poháru afrických národů mezi Ghanou a Pobřeží Slonoviny. V základních sestavách je to nejlepší, co aktuálně obě země mají a tak se můžeme těšit na skvělou podívanou. Přecijen je Afrika jedním z největších dodavatelů kvalitních fotbalistů do evropského fotbalu.

Pobřeží slonoviny: Barry – Bailly, K. Touré, Kanon – Aurier, Y. Touré, Die, Tiéné – Gradel, Bony, Gervinho
    Náhradníci: Viera, Assalé, Doukouré, Doumbia, Kalou, Tallo, Akpa Akpro, Diomandé, Traoré, Sayouba

Ghana: Brimak – Afful, Boye, Mensah, Baba – Acquah, Mubarak – Atsu, Appiah, A. Ayew – Gyan
    Náhradníci: Gyimah, Awal, Agyemang-Badu, J. Ayew, Sowah, Rabiu, Asante, Otoo, Dauda, Amartey, Accam, Acheampong

Rozhodčí: Gasama – Camara, Ahmed Ali.
    Jeden z fanoušků přišel s následujicím názorem - "Yaya Touré je silný lídr, Bony Wilfried s Gervinghem zase zabijácká dvojka."

"S naší hrou ale ještě nejsem spokojený. Vím, že máme na víc. Věřím, že to předvedeme ve finále a přivezeme trofej zpět do Abidžanu. Jen to mě uspokojí," prohlásil kouč Pobřeží Slovoviny, Hervé Renard, jenž tuto soutež vyhrál v roce 2012 se Zambií. Ve finále si poradila právě s Pobřeží Slonoviny.

"Je skvělé být ve finále. Před turnajem nám nikdo nevěřil a neustále se mluvilo o jiných týmech. My to ale zvládli a teď už nám chybí poslední krok," řekl trenér Ghany Avram Grant ohledně účasti ve finále.

Ghana a Pobřeží slonoviny čekají na triumf v Poháru afrických národů už celé roky. Ghana se z triumfu v této soutěži radovala dohromady čtyřikrát, naposledy však v roce 1982. Pobřežení Slonoviny vyhrála přesně o deset let později, tedy v roce 1992. Kdo se po dlouhých letech čekání konečně dočká vytouženého vítězství?

Pobřeží slonoviny je na tomto turnaji v silné sestavě. Nechybí Gervinho, Bony Wilfried, či Kolo a Yaya Touré. V základní skupině ovšem o své síle moc vědět nedali. První dvě střetnutí s Mali a Guineou skončili stejným výsledkem 1:1. Proti Kamerunu tento celek ovšem zvítězil 0:1 a postoupil do čtvrtfinále. Tam se potkal se silným Alžírskem, které postoupilo ze skupiny i na nedávném mistrovství světa. To vzal jako výzvu Bony Wilfried, jenž dal dvě branky a dopomohl k vítězství 3:1. V semifinále se Pobřeží Slonoviny potkalo s Kongem, která porazilo úplně stejným výsledkem – 3:1. Rozhodujicí branku vsítil Gervinho. Celek Hervého Renarda má před sebou těžký úkol – vyhrát finále.

Ghana na tomto turnaji nezačala příliš dobře. V prvním utkání prohráli se Senegalem 2:1, rozhodujicí branka z nohy Mousy Sowa přišla až v třiadevadesáté minutě! Následujicí dva zápasy ale Ghaně vyšli a postoupili do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále si s lehkostí poradili s Guineou 3:0. Dvě branky dal třiadvacetiletý Christian Atsu, patřící londýnské Chelsea. V semifinále na ně čekala další Guinea, nyní Rovníková. Fotbalisté Ghany se řídili mottem – "Guinea jako Guinea" a stejným výsledkem jí zdolali. V tomto duelu se prosadili bratři Ayewové. A dnes stojí před posledním úkolem – zdolat silné Pobřeží Slonoviny.

Dnes nastal den vyvrcholení Poháru afrických národů. Do finále se dostali asi ti nejlepší, co africký kontinent nabízí, tedy Ghana a Pobřeží Slonoviny. Oba celky se navíc do finále dostali po jednoznačných vítězstvích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.