Washington – Philadelphia 1:3 (kon.) | Florida – Nashville 2:3 (2:3 po s.n.) | Buffalo – NY Islanders 2:3 (kon.)
Tampa – Anaheim 5:3 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 5:3 (kon.)

Ondřej Pavelec (WPG) 60 minut, 25 zákroků, 3 góly, 89,3%
    Jan Hejda (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:33 (02:51:05)

1. Mathieu Perreault (WPG) 1+2
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 1+2
    3. Mark Scheifele (WPG) 0+2

Dnešní utkání navštívilo 15016 diváků.

Avalanche do třetí třetiny nastoupili s tříbrankovým deficitem, který už přes veškerou snahu dohnat nedokázali. Ve 48. minutě tak sice Matt Duchene snížil na 4:2, ovšem o čtyři minuty později vrátil klid na domácí hole Jacob Trouba. Hosté se ještě nevzdali a v čase 57:40 při power-play opět korigovali na rozdíl dvou gólů Alexem Tanguayem, ale více už toho v závěru duelu nestihli. Winnipeg tak vítězí 5:3 především díky skvěle sehrané prostřední části.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:8, celkem – 29:28

60:00

59:50
    Puk je v obranném pásmu Avalanche, je rozhodnuto!

59:09
    Byfuglien ze středního pásma minul prázdnou branku Colorada.

58:59
    Pavelec svým zákrokem přerušil hru, vhazuje se po jeho levici.

58:26
    Po přihrávce Landeskoga mohl snížit Everberg, ale zblízka nedokázal trefit branku!

58:01
    Oddechový čas, který si vyžádal hostující kouč Patrick Roy. Varlamov zůstává na střídačce.
    Alex TANGUAY - 5:3

57:40
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté přeci jen korigují! ALEX TANGUAY si hezky vyměnil kotouč s Mattem Duchenem a pak už měl před sebou jen prázdnou branku. Pavelec byl bezmocný. Asistence: Matt Duchene a Cody McLeod.

57:36
    Domácí jsou v pěti, hráči Colorada však i nadále pokračují v power-play.

57:02
    O puk se bojuje u zadního mantinelu, hostům ubíhají cenné sekundy.

56:16
    Jets dostali kotouč alespoň do středního pásma.

55:45
    Varlamov zamířil na střídačku a hosté tak hrají dokonce v šesti proti čtyřem!

55:35
    Teď už je hra přerušena. Vyloučeným hráčem je Jim Slater. Hosté mají asi poslední šanci na zdramatizování konce utkání.

55:15
    Signalizované vyloučení na domácí straně, hra zatím pokračuje.

55:01
    Už jen pět minut, domácí závěr zatím kontrolují.

54:08
    Perreault jel sám na Varlamova, ten jeho střelu vyrazil lapačkou!

53:49
    A zase ofsajd, ve kterém se ocitli hostující hokejisté.

52:50
    Byfuglien zkusil překvapit Varlamova výjezdem zpoza branky, gólman hostí byl na místě.

51:58
    Myslím, že o vítězi zápasu je již rozhodnuto. Colorado by muselo rozpoutat pořádnou bouři, aby závěr alespoň zdramatizovalo.
    Jacob TROUBA - 5:2

51:03
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A je to zase o tři góly pro Jets! Scheifele se dostal až před branku a zpětnou přihrávkou vrátil puk na levý kruh Perreaultovi. Ten už mohl střílet, ale místo toho ještě předložil nezištnou nabídku na hůl JACOBA TROUBY, který pálil do poloodkryté klece. Parádní akce. Asistence: Mathieu Perreault a Mark Scheifele.

50:31
    Domácí teď nebyli daleko od pátého gólu, Varlamov však hned několikrát výborně zasáhl.

49:56
    Landeskog hledal před brankou O'Reillyho, ale přihrávku stačil tečovat jeden z domácích obránců.

49:11
    Avalanche v postavení mimo hru.

48:11
    Oba hráči dostali pětiminutové tresty.

48:11
    Domácí Chris Thorburn se popral s Codym McLeodem. Už druhá bitka těchto hokejistů v zápase!
    Matt DUCHENE - 4:2

47:07
    Laviny snižují na rozdíl dvou branek! Jarome Iginla od pravého mantinelu nacentroval před branku a po pohotové teči MATTA DUCHENA puk propadl za záda překvapeného Pavelce – 4:2. Asistence: Jarome Iginla a Nate Guenin.

46:11
    Máme tu reklamní přestávku.

45:59
    Snad čtvrtý ofsajd Lavin ve třetí části.

45:51
    Od modré pálil Enström, Varlamov jeho projektil vyrazil.

44:54
    Perreault před brankou pohotově tečoval nabídku Scheifeleho, ale Varlamov zasáhl betonem. Po následném protiútoku Avs zase přerušil hru pozorný Pavelec.

44:14
    Scheifele našel z druhé vlny najíždějícího Bogosiana. Střelu domácího zadáka stačil zblokovat Hejda.

43:34
    Domácí velmi dobře brání střední pásmo a Laviny nevědí, jak tuto oblast přejít. Dopustily se dalšího postavení mimo hru.

43:00
    Další ofsajd Colorada.

42:31
    Hosté v postavení mimo hru.

41:37
    Semjon Varlamov ještě udržel Avs alespoň trochu ve hře! Thorburn naservíroval puk před branku Byfuglienovi, který do přihrávky pohotově vložil svou hůl. Kotouč ale končí ve výstroji ruského brankáře.

40:28
    Uvidíme, zda se hosté pokusí se zápasem ještě něco udělat. K případnému zdramatizování duelu by každopádně potřebovali co nejdříve snížit.

40:01
    Tryskáči ve druhé třetině otočily skóre hned čtyřmi góly. Dustin Byfuglien se podílel na třech z nich.

Třetí třetina začne přibližně v 1:55.

Hokejisté Winnipegu odehráli výbornou druhou periodu. Soupeři v ní nastříleli hned čtyři góly a otočili tak skóre z 0:1 na 4:1. Ve 23. minutě srovnal Mathieu Perreault, poté se v přesilovce prosadil Dustin Byfuglien a ve 34. minutě zvýšil už na 3:1 obránce Ben Chiarot. Čtvrtý zásah pak Jets přidali ve dvojnásobné početní výhodě, kterou využil Bryan Little.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:14, celkem – 20:20.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:39
    Domácí v postavení mimo hru.

38:57
    Byfuglien se natlačil až před branku Colorada, Varlamov byl tentokrát na místě.

38:48
    Hosté by rádi do přestávky ještě zkorigovali stav, jejich snaze však chybí střelba.

37:48
    Ondřej Pavelec předvedl jistý zákrok a přerušil hru. Buly v obranném pásmu Jets.

37:30
    Druhá třetina Jets vychází opravdu skvěle. Domácí v ní vstřelili už čtyři góly.

36:11
    Klasickou přesilovku už domácí nevyužili, Avs jsou kompletní.
    Bryan LITTLE - 4:1

35:48
    Jets hosty trestají za jejich nedisciplinovanost! Perreault nahrál na levý kruh BRYANOVI LITTLOVI, který překonal Varlamova střelou pod víko. Tryskáči vedou už 4:1. Asistence: Mathieu Perreault a Dustin Byfuglien.

35:32
    Z první se opřel do kotouče Little, Varlamov vyráží.

35:19
    Dustin Byfuglien se dostal hned k několika střelám, tu poslední lapil Varlamov do lapačky.

34:46
    Domácí budou hrát 84 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Na trestnou lavici usedl také Jan Hejda.

34:10
    Marc-Andre Cliche je vyloučen za hákování a Jets si zahrají přesilovku.
    Ben CHIAROT - 3:1

33:24
    Tryskáči vedou už o dva góly! Frolík založil útočnou akci, ve které pokračoval Thorburn, jenž puk předložil před branku Slaterovi. Na jeho teč ještě stačil Varlamov zareagovat, ale vyrazil kotouč pouze k BENOVI CHIAROTOVI, který už dorážel do poloodkryté klece. Asistence: Jim Slater a Chris Thorburn.

32:47
    John Mitchell sestřelil domácího Dustina Byfugliena. Šlo ale o čistý hit.

31:24
    Hosté jsou v tuto chvíli aktivnější a snaží se vyrovnat skóre.

30:56
    Od modré napřáhl Tyson Barrie, jeho střele však scházela přesnost.

30:21
    Avalanche teď soupeře zatlačili do jeho obranného pásma. Situaci uklidnil Pavelec, který přerušil hru po střele MacKinnona.

30:08
    Vstoupili jsme už do druhé poloviny zápasu.

28:59
    Briere byl v dobré šanci. Už se však ocitl až příliš blízko Pavelcovi a zakončil jen do jeho betonů.

28:14
    Před hostující brankou se objevil Byfuglien, tentokrát ho vychytal Varlamov!

27:26
    Domácí jsou při chuti. Do kotouče se z voleje opřel Zach Bogosian a Varlamov musel vytáhnout efektní semafor.
    Dustin BYFUGLIEN - 2:1

25:41
    Domácí přesilovou hru využívají a otáčejí skóre duelu! Blake Wheeler nabil na levý kruh Bryanovi Littlovi, do jehož rány ještě před přesouvajícím se Varlamovem vložil hůl DUSTIN BYFUGLIEN a kotouč skončil v síti. Asistence: Bryan Little a Blake Wheeler.

25:07
    Přesilovku si vyzkoušejí i domácí. John Mitchell vyloučen za podražení.

24:20
    Domácí hrají velmi dobré oslabení. Trouba dokonce pálil od modré, ale hostující klec minul.

23:26
    Ke střele se dostal Iginla, ovšem Pavelec ji vyrazil.

22:33
    Hosté si zahrají přesilovku. Za hákování je vyloučen Ben Chiarot.
    Mathieu PERREAULT - 1:1

22:04
    Je vyrovnáno! Před hostujícím brankovištěm tvrdě bojoval Scheifele, kterému se nakonec podařilo protlačit kotouč na vzdálenější tyč, kde MATHIEU PERREAULT zakončoval do odkryté branky – 1:1. Asistence: Mark Scheifele a Dustin Byfuglien.

20:57
    Domácí jsou kompletní.

20:39
    Hosté ještě dohrávají zbytek přesilové hry, Jets se nyní podařilo vyhodit.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Další třetina začne přibližně v 0:59.

Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu. Gól jsme v ní viděli jediný, v 11. minutě poslal Colorado do vedení Tyson Barrie. Jets po inkasované brance zvýšili obrátky, ovšem Semjon Varlamov zatím chytá velmi dobře a puk za svá záda až do přestávky nepustil.

Střely na branku v 1. třetině – 11:6

19:59
    Od modré ještě střílel Pardy, Varlamov vyrazil.

19:53
    Z pravé strany se řítil na Varlamova Wheeler, ruský brankář domácího forvarda vychytal.

19:17
    Iginla měl na holi druhý gól Colorada, ale Pavelec svůj tým výrazně podržel!

18:56
    Vyloučen je domácí Chris Thorburn. Čtyři vteřiny se bude hrát 4 na 4 a poté začne přesilovka Lavin.

18:02
    Velmi zajímavý souboj dvou českých hráčů. Michael Frolík se už řítil proti Varlamovovi, ovšem zakončení mu překazil vracející se Jan Hejda!

17:21
    Střelu Ladda ukryl v lapačce Varlamov.

17:12
    Hned dvakrát pálil Byfuglien, prostor mezi tyčemi ani jednou netrefil.

17:01
    Jarome Iginla zahákoval Slatera a jde na trestnou lavici. Domácí si zahrají druhou přesilovku.

16:59
    Slater nahrál z rohu Frolíkovi, jehož střelu vyrazil pozorný Varlamov.

16:05
    Na Varlamova nevyzrál ani Byfuglien.

14:35
    Hokejisté Jets soupeře přitlačili do obranného pásma, Bogosian však branku netrefil.

12:45
    Obránce Avalanche Guenin vypálil od modré mimo.

12:16
    Od modré pálil Byfuglien, Varlamov opět na místě.

12:05
    Domácí zvyšují aktivitu. Rány Perreaulta a Scheifeleho však pokryl Varlamov.
    Tyson BARRIE - 0:1

10:57
    Hosté se ujímají vedení při signalizovaném vyloučení na straně Jets! Mezi kruhy se dostal k puku TYSON BARRIE a zápěstím se trefil nad rameno klečícího Pavelce. Asistence: Alex Tanguay a Jarome Iginla.

10:35
    Avs jsou v plném počtu, domácí v přesilovce nepředvedli vůbec nic.

10:02
    Hosté se zatím velmi dobře brání a nepouštějí soupeře do šancí.

08:34
    Matt Duchene vyhodil kotouč jen do hlediště, což znamená vyloučení za zdržování hry.

08:06
    Další ofsajd Winnipegu, ocitl se v něm Frolík.

07:44
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:29
    Pardyho střela od modré byla zřejmě ještě tečována, Varlamov však kotouč dokázal vyrazit!

06:43
    Od levého mantinelu pálil Mark Stuart, hostující branku však netrefil.

05:29
    Wheeler se snažil vysunout Ladda, ale ten na kotouč těsně nedosáhl. Pro domácí škoda.

04:58
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

04:38
    Slater dával kotouč před branku, ale tam se k němu nedostal žádný z hráčů Jets.

04:25
    Hostující gólman nyní přidržel puk před dotírajícím Scheifelem.

03:16
    Varlamov ukončil útok Tryskáčů zalehnutím kotouče.

03:10
    Pětiminutové tresty pro oba kohouty.

03:10
    Bitka! Cody McLeod si to rozdal s domácím Chrisem Thorburnem.

02:50
    Od modré pálil Pardy, hostující klec ale netrefil.

02:08
    MacKinnon bekhendem nahodil kotouč na domácí branku, Pavelec ho raději přidržel.

01:27
    První zákrok Pavelce, který zlikvidoval nebezpečnou střelu Iginly z mezikruží.

00:49
    Zakázané uvolnění Lavin.

00:40
    Michael Frolík vyvezl kotouč z domácího obranného pásma a posunul ho k brance soupeře. Jeho spoluhráči tak mohli vystřídat.

00:01

Zazněly hymny Spojených států amerických a Kanady. Za malou chvíli již bude zahájen samotný duel.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Bogosian, Enström, Trouba, M. Stuart (A), Pardy, Chiarot – Wheeler (A), Little, Ladd (C) – Byfuglien, Scheifele, Perreault – Frolík, Slater, Thorburn – Peluso, Cormier, Galiardi. Trenér:Paul Maurice

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Redmond, Hejda, Barrie, Guenin, B. Stuart, Holden – Iginla (A), Duchene, Tanguay – MacKinnon, O'Reilly, Landeskog (C) – Everberg, Mitchell, McLeod (A) – Briere, Cliche, Talbot. Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Walsh. Rooney – Barton, McElman.

11.12.14 Colorado Avalanche: Winnipeg Jets 4:3 sn

Hokejisté Colorada se nyní nacházejí šest bodů za poslední postupovou příčku do play off a potřebují nutně bodovat, jestli se opět nechtějí o nějaký kus přiblížit vyřazovacím bojům. Svěřenci trenéra Patricka Roye prohrály dva své poslední zápasy. Ani v jedné ze zmíněných partií Laviny neskórovaly a jejich hlavní přednost v loňské sezoně se proměnila v noční můru.

Matt Duchene – 31 bodů (13+18)

Tryskáči se sice nacházejí na slušném šestém místě Západní konference, hlavním problémem Tryskáčů ovšem je, že prohráli všech posledních šest utkání. Ještě před dvěma týdny se zdálo, že dokráčí luxusně do play off, což by bylo poprvé po přestěhování klubu z Atlanty. Nyní musí hokejisté Winnipegu co nejrychleji zažehnat krizi.

Winnipeg Jets: Chicago Blackhawks 1:2pp
    Vancouver Canucks: Winnipeg Jets 3:2pp
    Calgary Flames: Winnipeg Jets 5:2

Andrew Ladd – 45 bodů (18+27)
    Brian Little – 42 bodů (20+22)
    Blake Wheeler – 40 bodů (15+25)

Přeji hezkou noc, NHL má dnes na programu osm zápasů, jedním z nich bude klání mezi Winnipegem Jets a Coloradem Avalanche, kterým Vás provedu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Perreault (Scheifele, Byfuglien), 26. Byfuglien (Little, Wheeler), 34. Chiarot (Slater, Thorburn), 36. Little (Perreault, Byfuglien), 52. Trouba (Perreault, Scheifele) – 11. Barrie (Tanguay, Iginla), 48. Duchene (Iginla, Guenin), 58. Tanguay (Duchene, McLeod)

Rozhodčí: Walsh. Rooney – Barton, McElman

Diváci: 15016