Rio Ave – Moreirense 1:1 (kon.) | Penafiel – Marítimo 3:4 (kon.) | Coimbra – Boavista 0:0 (kon.)
Benfica – Setúbal 3:0 (kon.) | Braga – Arouca 2:0 (kon.)
Rio Ave FC
1:1 (1:1)
Moreirense FC
Neděle 15.02.2015, 17:00 • Estádio do Rio Ave futebol clube • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný nedělní podvečer. Vítám Vás u přenosu z dvacátého prvního kola portugalské Primeira Ligy. V dnešním kole se proti sobě postaví domácí Rio Ave, které hostí Moreirense. Podle postavení v ligové tabulce jsou favoritem domácí fotbalisté.

Domácí Rio Ave v posledních třech ligových kolech získalo pouze 1 bod za remízu v minulém kole s Boavistou. Další dvě porážky si tento celek připsal i v ligovém poháru což v celkovém součtu moc dobrou formu neznamená.

Hostující tým na tom není o moc lépe. Moreirense v posledních čtyřech ligových kolech nedokázali vytěžit ani jeden bod a porážku si připsali i v ligovém poháru.

Bilance obou celků nám tedy říká, že zápas může dnes dopadnout jakkoliv a musíme se tedy nechat překvapit jakou formu si dnes oba celky přinesou na hřiště.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rio Ave FC: Ederson – Sow, Tarantini, Hassan, Diego – Lionn, Vilas Boas, Pinto, Ukra – Moreira, Del Valle
    Náhradníci: Cássio, Gustavo, Boateng, Marvin, Abalo, Jebor, Monte

Moreirense FC: Marafona – Paulinho, Anilton, Danielson, Cunha – Simoes, Alex, Pedro, Bataglia – Elizio, Arsénio
    Náhradníci: Moreira, Djibril, Coronas, Leandro, J.Pedro, Patrick, Gerso

Rozhodčí: Duarte Paixão – Pereira, Roque.

1

2
    Domácí celek začal zápas aktivněji a má míč častěji na svých kopačkách.
    Pohled na stadión

3
    Rio Ave dnes nastoupilo v tmavých dresech, zatímco jejich soupeř zvolil zelenou kombinaci.

4
    K první střele zápasu se odhodlal domácí Dela Valle, ale míč z jeho kopačky skončil vysoko nad bránou soupeře.

6
    Po rychlé kombinaci středem hřiště se do další šance hnalo Rio Ave, ale ani tentokrát se nepodařilo zakončit mezi tři tyče.

10
    Nyní domácí celek zahrával autové vhazování na polovině svého soupeře, ale celá akce byla zakončena další nepřesnou střelou.

13
    Otěže zápasu na chvíli přebírají hosté a dostávají s k sérii rohových kopu, ze kterých ale nic nebezpečného pro branku Aveira nevzešlo.

14
    Moreirense po rozpačitém úvodu získává míč na své kopačky a přikovalo domácí celek na jejich polovinu.

17
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Vyústění tlaku přichází záhy, když se do balónu opřel ANDRÉ SIMOES a parádní trefou dal svému týmu vedení.

19
    Další šance střelce úvodní branky, ale tentokrát se výborně vyznamenal Ederson.

20
    Kolmou přihrávku na své spoluhráče vyslal Bataglia, ale Asénio byl zastižen v ofsajdové pozici.

22
    Rio Aveiro se snaží svého soupeře přetlačit dlouhými nákopy přes celou délku hřiště, ale Dela Valle zatím nedokázal tyto míče pořádně zpracovat.

23
    Teď se to Dela Vallemu podařilo, ale jeho střela směřovala pouze doprostřed brány a Marafona neměl problém.

25
    Držení míče:
    Rio Ave – Moreirense 67% – 33%.

26
    Nebezpečný přímý volný kop se teď naskýtá domácímu celku. K míči se staví Ukra, ale obránci hostí dokázali míč odklidit do bezpečných míst.

28
    Míč mají v držení domáci, ale k ničemu nebezpečnému to nevede.

30
    Žlutou kartu dostává Moreira (Rio Ave FC).

32
    V zápase zatím vidíme očekávanou podívanou týmů z horší části tabulky a zatím se nám tu toho příliš neděje.

35
    Další nepřesnou střelu si připisuje domácí celek a Moreirense odkopává od vlastní svatyně.

37
    Kombinace na polovině hostí je sice pěkná, ale naprosto bezúčelná, protože všechny útoky končí příliš daleko od brány.

38
    První domácí roh našel hlavu Sowa, ale jeho zakončení je nepřesné.

40
    Do konce prvního poločasu nám chybí 5 minutek a míč mají na kopačkách domácí fotbalisté.

41
    Žlutou kartu dostává Elízio (Moreirense FC).

43
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    sAutorem branky je AHMAD HASSAN, který umístil do brány centrovaný míč, který mu přilétl z pravé strany od Ukry.

45
    Rozhodčí nastaví 1 minutu

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První polovina utkání nám nabídla po jedné brance na každé straně, ale to bylo asi tak jediné zajímavé. Zápas se nese v duchu držení míče pro domácí celek a úporné obrany hostí, kteří spoléhají na rychlé protiútoky. Uvidíme zda druhý poločas přinese rozdílný obraz hry a třeba ještě nějaké branky.

46

46
    Moreirense hned v úvodu druhého poločasu spěchá do útoku a jejich snaha spěje až k rohovému kopu.

47
    Rohový kop žádné nebezpečí nepřináší a domácí spěchají na útočnou polovinu.

48
    Rio Ave znovu kombinuje před šestnáctkou soupeře, ale nemůže se dostat k nebezpečnému zakončení na bránu.

50
    Další rohový kop pro hosty. V dnešním zápase již osmý.

51
    Nebezpečí v podobě rychlého protiútoku domácích zastavuje Bataglia a jeden z hráčů Rio Ave zůstává ležet na hrací ploše a budu muset být ošetřen.

53
    Po malé pauze se znovu hraje.

54
    Nepřesnou střelu vyslal na domácí bránu Cunha

55
    Žlutou kartu dostává Diogo Cunha (Moreirense FC).

57
    I ve druhém poločase platí, že míč na svých kopačkách drží častěji domácí hráči.

59
    Domácí fanoušci tlačí svůj tým za vedoucí brankou, ale útoky Aveira většinou končí nepřesným zakončením.

60
    Nadějná standardní situace z pravé strany hřiště končí pouze v rukavicích Marafony.

61
    Domácí se opravdu snaží, ale Moreirense drží velmi dobré obrané postavení ze kterého vybíhá k zajímavým protiútokům.

62
    A jsme svědky dalšího většího ošetřování hráče domácího týmu.

64
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Moreira, přichází Gustavo.

65
    Vilas Boas zkouší rozehrát dlouhým nákopem, ale Dela Valle znovu zakončuje nepřesně.

67
    Další brejková situace hostujícího celku končí zblokovanou střelou a následovat bude rohový kop.

69
    Aveiro drží míč na své polovině. Odtud se domácím branka vstřelit nepodaří.

70
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Del Valle, přichází Boateng.

71
    Žlutou kartu dostává Paulinho (Moreirense FC).

73
    Žlutou kartu dostává Gustavo (Rio Ave FC).

75
    Patnáct minut do konce dnešního utkání. Dočkáme se nějaké vítězné branky?

75
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Arsenio, přichází Gerso.

76
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Cunha, přichází Djibril.

77
    Další přímý kop pro domácí celek, ale Lopesova střela směřovala pouze vedle levé tyče.

81
    Žlutou kartu dostává Bataglia (Moreirense FC).

V posledních minutách se hra odehrává většinou okolo středového kruhu, odkud se nejspíše branky nedočkáme.

83
    Držení míče 64% – 36%

85
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Lopes, přichází Marvin.

85
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Alex, přichází Leandro.

86
    Třetí roh pro domácí Rio Ave.

88
    A skoro vzápětí další rohový kop pro domácí, ale jeho exekuce nebezpečí neznamená.

90
    Zápas už se opravdu pouze dohrává.

90+1
    V nastaveném čase tu byla ještě jedna šance pro domácí, ale ani tento přímý kop nebyl přesný natolik, aby znamenal vedoucí branku.

90+2
    Jubilejní desátý roh pro hosty. Bude znamenat gólovou radost?

90+3
    Poslední centr do pokutového území získal do své moci brankář Ederson a rozhodčí je připraven ukončit zápas.

90+3

Právě skončil zápas Portugalské ligy. Řekl bych, že dnešní výsledek je očekávaný. Ani jeden z týmů svého soupeře nepřevyšoval, a tak po brankách z prvního poločasu zápas skončil zaslouženou remízou. Tímto se s Vámi loučím a budu se těšit na shledanou u některého z dalších zápasů. (18:57:39)