Chabarovsk – Barys 3:5 (kon.) | Vladivostok – Omsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 4:2 (kon.)
Jaroslavl – Soči 1:2 (po pr.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 2:1 (2:0 po s.n.)

Rastislav Špirko (CHA): 0+1, 1 střela na bránu
    Marcel Haščák (CHA): 2 střely na bránu, 1 hit (10:41:39)

Zápas je u konce a na svou stranu jej zvládli urvat hosté z Astany. To především díky povedené dvougólové třetí třetině.

60:00

59:21
    Barys jen v klidu kontroluje hru a nikam nespěchá. Amur již nemá mnoho času.

58:38
    Špirkova střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje vhazování.

58:20
    Tarasov poslal puk na gólmana, který přerušil hru.

57:45
    Hosté jen vyvezli kotouč mimo nebezpečnou zónu a vyklidili pole.

57:09
    Astana drží puk za svou bránou a v klidu rozehrává.
    Brandon BOCHENSKI - 3:5

56:13
    Astana právě vstřelila branku!
    Lundin střílel z ostrého úhlu a puk usměrnil do brány BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Mike Lundin

55:57
    Puk opustil ledovou plochu a tak se bude vhazovat ve středu kluziště.

55:34
    Lugin (CHA) dostává dvouminutový trest za krosček.

54:50
    První formace Amuru se nezvládla udržet v pásmu a začíná od svého gólmana.

54:11
    Starčenko objel bránu a zadovkou poslal puk těsně vedle brány.

53:40
    Po zakázaném uvolnění Chabarovsku se vhazuje u branky Pečurskije.

52:53
    Žailauov předvedl nechutný zákrok kdy protihráče trefil holí do obličeje. Rozhodčí jej nevylučuje.
    Nigel DAWES - 3:4

52:34
    Pěkná souhra zahraničních hráčů Astany! Bochenski poslal před bránu přesnou nahrávku a NIGEL DAWES v pádu dorazil puk za záda gólmana. Asistence: Brandon Bochenski.

51:50
    Hraje se v poměrně vysokém tempu, ale vyložené šance nevidíme. Puk mají v pásmu domácí a snaží se kombinovat.

50:56
    Luginovi se nepovedlo zakončit, obdržel pěkně tvrdý hit. Nyní již vyráží do útoku Astana.

50:33
    Beci domácího týmu byli příliš důrazní v útoční a dopustili se ofsajdu.

49:45
    Safronov zkusil střelu, ale vyrazil obránci hokejku z ruky.

49:12
    Amuru se nyní nedařilo přejít do útoku. Barys začal lépe napadat.

Oddechový čas pro hosty.

48:16
    Vyhození puku na zakázané uvolnění přerušuje hru, která se vrací k brance Barysu.

47:56
    Domácí obléhají bránu Astany, ale přímé ohrožení brány jsme neviděli.

46:53
    Starčenko objel obránce a zakončením provětral lapačku Pečurskije.

46:33
    Poluektov zachytil do lapačky puk, který prolétl hradbou těl.

Gól je potvrzen a skóre je opět vyrovnáno.

Rozhodčí si ještě vyžádal konzultaci s videorozhodčím! Tak aby se Amur neradoval předčasně...
    Jevgenij ORLOV - 3:3

45:55
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Safronov se odhodlal vystřelit puk, který k němu propadl a JEVGENIJ ORLOV jej tečoval za brankovou čáru. Asistence: Safronov.

45:45
    Další zakázané uvolnění Barysu a vhazuje se před gólmanem.

45:24
    Barysu zcela nevyšel pokus o nahození a pískán je icing.

44:51
    Lugin zkusil štěstí z otočky, ale našel jen betony brankáře.

44:13
    Další střela od modré skončila zákrokem Poluektova.

43:55
    Peretjagin byl vytlačen do rohu kluziště a tak nestihl zakončit.

43:14
    Kurbatov se zkusil protáhnout před bránu do zakončení, ale byl důrazně odstaven.

42:45
    Padající kotouč nakonec zkrotila obrana Astany a vyvezla kotouč mimo pásmo.

42:07
    Orlov se ocitl tváří v tvář gólmanovi a jeho střela mířila jen do ramene maskovaného muže.

41:25
    Puk skončil za bránou Amuru a píská se zakázané uvolnění.

40:40
    Špirko se snažil obtočit okolo brány a zakončit. Nakonec se ale dočkal jen ztráty kotouče.

40:16
    Po vhazování byli domácí vytlačeni do svého pásma´.

40:01

Ve druhé třetině se oba týmy rozstříleli a po čtyřiceti minutách hry jsou ve vedení favorizovaná hosté.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41
    Hosté uhájili pásmo a sami vyrazili do protiútoku. Zde alespoň vybojovali vhazování.

39:09
    Kurbatov se dostal k puku a vystřelil jen těsně mimo.

38:23
    Proti pohledné dorážce z těsné blízkosti se stihl přesunout Poluektov a přerušil tak hru.

37:45
    Baškirov dostal v momentě zakončení pěkně ostrý bodyček a tak nestihl ohrozit bránu.

36:59
    Bochenski dorážel puk před gólmanem, který musel rychle sevřít betony a přerušit hru.

36:36
    Puk se octl na síti brány Astany a hra se tak přerušuje.

35:23
    Špirko nyní rozehrával akci Amuru. Jeho spoluhráči ale nezachytili dobrou přihrávku mířící mez kruhy a akce končí.
    Talgat ŽAILAUOV - 2:3

33:49
    Stračenko si najel do rohu kluziště a poslal puk na vzdálenou tyč TALGATOVI ŽAILAUOVOVI, jehož přesné dorážka posílá Barys do vedení. Roman Starčenko, Jevgenij Blochin.

33:13
    Hra se nyní přeci jen uklidnila a vidíme celkem pohledné výměny kotouče. Astana nyní dotírá v útoku.

32:25
    Astaně se nyní nepodařilo udržet v pásmu a proto spěchá za pukem k sobě, do své třetiny.
    Brandon BOCHENSKI - 2:2

30:34
    Po střele od modré se k dorážce dostal BRANDON BOCHENSKI a vyrovnává stav zápasu. Asistence: Mike Lundin, Kevin Dallman

30:23
    Ihned po vhazování se hosté natlačili k brankovišti a po zákroku gólmana se strhla krátká mela, které má ale následky v podobě vyloučení Rudenka (AST) a Fisenka (CHA) na osobní tresty.

30:18
    Hákování má na svědomí Haščák (CHA) a posedí si dvě minuty.
    Alexandr RJAZANCEV - 2:1

29:20
    Po pořádné pumelici od modré se prosazuje ALEXANDR RJAZANCEV. Asistence: Rastislav Špirko, Vjačeslav Litovčenko.

27:58
    Za sekání je vyloučen Bochenski (AST).

27:55
    Hosté v plném počtu. Ve stejné chvíli došlo k zákroku Poluektova a přerušení hry.

27:15
    Orlov nenašel spoluhráče a ztratil puk v nadějné situaci.

26:34
    Několik nepříjemných střel vyslali hráči Amuru. Ani jedna z nich se ovšem neujala a nestala gólovou.

25:54
    Po vhazování se Amur dopustil ofsajdu.

25:49
    Za nedovolené bránění si posedí Rudenko (AST).

24:59
    Viděli jsme nadějnou střelu z levého kruhu, která skončila jen v náruči gólmana Pečurskije a hra se přerušuje.

23:57
    Rychlý protiútok domácích skončil zákrokem Poluektova, následně se hra přerušuje.

22:59
    Barysu nyní nevyšel útok a tak začínají od svého gólmana.
    Nigel DAWES - 1:1

22:23
    Zpoza brány se puk dostal k Boydovi, který našel aktivního NIGELA DAWSE. Asistence: Dustin Boyd.

21:40
    Amuru se po krátké rozehrávce Barysu podařilo vyhodit puk mimo pásmo.

21:19
    Hákování má na svědomí Krysanov (CHA).

21:11
    Astana ihned z úvodu dobývá všemi prostředky útočné pásmo.

20:29
    Opět aktivní Dawes, tentokráte mířil vedle

20:10
    Ihned v úvodu třetiny jsme tu měli zajímavou šanci Dawese! Ten zblízkosti několikrát ohrozil gólmana, kterému vždy vypadl kotouč.

20:01

Na ledě se již prohání oba týmy a utkání bude pokračovat.

První třetina za námi, vedení se během dvojnásobné přesilovky ujali domácí. Po pohledné souhře se trefil Tarasov. Uvidíme, jak se bude zápas dále vyvíjet.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42
    Icing AMuru, hra se vrací před Pečurskije.

19:19
    AMuru nevyšel protiútok dle představ, dvě střely byly zblokovány.

18:49
    Antropovova střela při zemi donutila gólmana k zákroku.

18:18
    Ani nyní Lugin neudržel puk v pásmu a na druhou stranu spěchala Astana.

17:25
    Amuru se dlouho nedaří dostat z vlastní třetiny, ale nakonec Lugin vyvezl puk do útoku, zde však nestihl zakončit.

16:47
    Další útok Astany se nedočkal závěrečné ozdoby, čili zakončení a tak hosté vyklízejí pozice.

15:58
    Rudenko se protáhl podél mantinelu do útoku. Jeho střela mířila těsně nad.

15:31

15:03
    Špirko dorážel z blízka, Poluektov byl připraven a zákrokem přerušil hru.

14:19
    Viděli jsme dvě pohledné střely Amuru, obě byli ale zblokovány. Hosté následně vyhazují puk přes celé hřiště.

13:31
    Domácí čeká další přesilovka. Dallman (AST) se dopustil krosčeku.

12:55
    Nyní byla hra zastavena pro ofsajd Astany, vhazuje se na středu hřiště.
    Dimitrij TARASOV - 1:0

12:05
    Nemuseli jsme dlouho čekat. Po rychlé improvizované souhře se puk dostal k DIMITRIJI TARASOVOVI a ten jen pohodlně dorazil do brány. Asistence: Dimitrij Lugin, Michel Miklík.

11:27
    Amuru se nedaří dostat do útoku ale dostanou dvojnásobnou přesilovou hru. Jeden z hráčů Astany se dopustil podražení.

10:58
    Amur byl poslán pro puk za svou bránu. Zde začíná nový útok domácích.

10:24
    Za hrubost dostal trest hostující Lakiza (AST).

09:22
    Puk se po odrazu ve střední třetině dostal na střídačku hostů, následuje vhazování ve střední třetině.

09:05

08:45
    Tečovaný puk brankář Amuru viděl a lapil jej, hra se přerušuje.

08:33
    Po dlouhé výměně puku přišla střela Dallmana přesně do náruče gólmana.

07:46
    Střela Tarasova minula cíl a puk následně opustil pásmo.

07:19
    Střelu od modré lapil do lapačky Pečurskij a přerušil tak plynulost hry.

07:05
    Za hákování dostává dvě minuty domácí Sergej Peretjagin.

06:32
    Ofsajd nyní zastavil rozehrávku domácích.

06:14
    Nenápadné nahození ve svém náručí podržel Pečurskij a následuje komerční pauza.

05:49
    Puk se po buly odrazil do ochranné sítě a tak se vhazování opakuje.

05:42
    Upper se odvážil dotírat před brankovištěm. Puk ale sklouzl pod gólmana, který opět přerušuje.

05:20
    Starčenko si nahodil puk a po obkroužení brány donutil gólmana k zákroku.

04:28
    Tarasov poslal bekhendem puk do lapačky Ploektova, který tak přerušil hru.

04:16
    Amuru se nyní konečně podařilo přejí do útoku a uvidíme, co domácí vymyslí.

03:21
    Romanov nakonec zabránil domácím hráčům v rozehře. Astana se ale do zakončení nedostala a následně vyklidila pole.

03:05
    Proti dotírajícím útočníkům Barysu zakročil gólman a přerušil hru.

02:28
    Lugin pálil zpoza obránce a puk se poroučel vedle tyče.

01:59
    Další útok Astany se již neujal a domácí vyvážejí puk.

01:25
    Dawes vybojoval puk v rohu kluziště a zkusil přihrávat před bránu. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nezakončil.

00:23
    Rychlá rozehrávka Amuru skončila zakázaným uvolněním a hra se tak stěhuje zpět před domácího gólmana.

00:09
    Ihned po začátku zápasu se kupředu vrhla první formace Astany a donutila k zákroku gólmana Pečurskije.

00:01

Hymny dozněly, zápas se chystá ke svému zahájení.

Zazní hymna Kazachstánu a následovat bude hymna Ruské federace.

Na led nastupují hosté z Astany, následovat budou domácí hráči Amuru.

Amur Chabarovsk: Bolšakov (Pečurskij) – Mantyla, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Safronov, Velikov, Rjazancev – Tarasov, Miklík, Špirko – Fisenko, Šafigulin, Lugin – Krysanov, Orlov, Haščák – Baškirov, Litovčenko, Kopijenko.

Barys Astana: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savšenko, Lakiza, Blochin, Semjonov, Ceronok – Bočenskij, Dawes, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žailauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Kvaša, Romanov.

Rozhodčí: Buturlin, Sojn – Lazarev, Otmachov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Barys Astana se nachází na sedmé příčce východní konference KHL. Po pětapadesáti kolech drží v tabulce osmasedmdesát bodů. Posledních pět zápasů znamenalo pro Astanu výhru nad Soči, prohru v nájezdech s Novokuzněckem a prohru s Torpedem, CSKA a Sibirem.

Amur Chabarovsk je v současné chvíli nejhorším celkem celé KHL. V tabulce východní konference se nachází na posledním, čtrnáctém místě. Po šestapadesáti odehraných zápasech má Amur na svém kontě pouhých pětačtyřicet bodů. V posledních pěti zápasech zvládli Chabarovští porazit Novokuzněck a obrat o bod Jaroslavl, jinak vycházeli ze zápasů bez bodu.

Krásný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy. Na programu dne je ranní zápas KHL mezi Amurem Chabarovsk a Barysem Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 13. Tarasov (Lugin, Miklík), 30. Rjazancev (Špirko, Litovčenko), 46. Orlov (Safronov) – 23. Dawes (Boyd), 31. Bochenski (Dallman, Lundin), 34. Žailauov (Starčenko, Blochin), 53. Dawes (Bochenski), 57. Bochenski (Lundin)

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Mantyla, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Safronov, Velikov, Rjazancev – Tarasov, Miklík, Špirko – Fisenko, Šafigulin, Lugin – Krysanov, Orlov, Haščák – Baškirov, Litovčenko, Kopijenko.
    Barys Nur-Sultan: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savšenko, Lakiza, Blochin, Semjonov, Ceronok – Bočenskij, Dawes, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žailauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Kvaša, Romanov.

Rozhodčí: Buturlin, Sojn – Lazarev, Otmachov.