Chabarovsk – Barys 3:5 (kon.) | Vladivostok – Omsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 4:2 (kon.)
Jaroslavl – Soči 1:2 (po pr.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 2:1 (2:0 po s.n.)
Admiral Vladivostok
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Avangard Omsk
Neděle 15.02.2015, 08:00 • Fetisov hall • KHL

Je konec! Admiral Vladivostok poráží Avangard Omsk 3:1!

Do první třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří byli po celý zbytek první části aktivnější. Domácí se dokázali prosadit až v 19. minutě, kdy se po krásné přihrávce Zubova prosadil Arťjom Zemčjonok.

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky! Už po dvou minutách poslal Admiral do dvojnásobného vedení Richard Gygne. O dvě minuty později ale snížil Alexandr Popov. Hra byla poté hodně vyrovnáná a nějaké větší šance jsme neviděli.

Ve třetí třetině dostali domácí ideální příležitost ke skórování – přesilovka 5 na 3. Tu využil střelou z mezikruží Ivan Glazkov. Omsk nějaké šance měl, ale výborný výkon v brance Admiralu podal Proskurjakov.

Admiral si tak připisuje velmi důležité vítězství a na osmý Jekatěrinburg ztrácí pouhý bod! Omsk zůstává na čtvrté pozici Východní konference.

Miroslav Blaťák (OMS) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:39

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového onlajnu se těším brzy nashledanou! (10:26:32)

60:00

59:29
    Bergfors se teď dostal k puku na levé straně, prázdnou branku však netrefil.

59:16
    Puk je ale ve středním pásmu.

58:57
    Omsk to zkouší v šesti! Barulin je na střídačce!

58:56
    Blaťák hned po buly vystřelil, puk byl někým tečován. Proskurjakov na puk zareagoval velmi dobře, ale i s trochou štěstí puk lapil.

58:50
    Admiral teď vyhodil puk na zakázané uvolnění. Následuje vhazování před Proskurjakovem.

58:21
    Pěrežogin to zkusil z levé strany, Proskurjakov jeho ránu vyrazil vyrážečkou.

58:11
    Oba týmy hrají v plném počtu!

57:31
    Zemčjonok teď našel krásnou přihrávkou před brankou volného Gyngeho! Ten zakončil, ale Barulin vytáhnul výborný zákrok!

57:04
    Ilja Zubov teď vystřelil bekhendem z pravé strany, Barulin jeho střelu vyrazil.

56:33
    Kalinin byl teď hodně tvrdě zastaven Glazkovem! Tento zákrok byl ale podle všeho čistý.

56:09
    Admiral Vladivostok si bere oddechový čas.

56:09
    Tak to je pro hosty hodně nepříjemné! Denis Paršin míří na trestnou lavici za mnoho hráčů na ledě.

56:07
    Admiral teď již podruhé v krátkém časovém sledu vyhazuje.

55:46
    Paršin to teď zkusil napřímo z pravé strany, Proskurjakov ale puk vyrazil.

55:15
    Hosté si ale zahrají přesilovku! Na trestnou lavici míří Shaun Heshka.

55:10
    Velmi nebzepčně teď vypálil Paršin, Proskurjakov ale svůj tým podržel a střelu vytěsnil mimo!

54:46
    Heshka teď rozehrál tak, že puk je v pásmu Omsku, ale zakázané uvolnění se pískat nebude.

53:58
    Wandell teď přihrávkou o mantinel vysnunul Lisina, ten se uvolnil od Gluchova a poslal puk před branku na Makarova, ten ale nedokázal puk zasáhnout.

53:09
    Bergfors se teď projel celým útočným pásmem a našel na modré Zemčjonoka, ten měl lehký problém se zpracováním, ale vypálil. Barulin si povyjel a střelu snadno lapil.

52:26
    Omsk má zatím jen územní převahu, domácí začali hrát hodně takticky a Omsk se nemůže do nějaké větší šance dostat.

51:51
    Po levé straně se do pásma protáhl Lisin, který i z velkého úhlu vystřelil. Barulin si prostor u tyče pohlídal.

51:26
    Domácí sice rozehrávají, ale dvojice Pěrežogin-Pervušin velmi nepříjemně napadá.

50:49
    Odražený puk se dostal k Zemčjonovkovi, jeho rána byla ale hodně slabá a nepřesná.

50:14
    Teď ale Popov ztratil puk v souboji s Makarovem, ten puk vyváží do středního pásma.

49:52
    Gustafsson teď dokázal udržet puk na modré čáře a Omsk pokračuje v tlaku!

49:11
    Do pásma si teď najel Pervušin, jehož ránu ale Proskurjakov vyrazil.

48:48
    Avangard je v plném počtu!
    Ivan GLAZKOV - 3:1

48:16
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Admiral dvojnásobnou přesilovku přecejen využívá! První ránu IVANA GLAZKOZA ještě zablokoval hostující hráč, druhá rána tohoto hráče už ale skončila v síti! Asistence: Konstantin Makarov, Enver Lisin.

47:51
    Z levé strany to teď zkusil Bergfors, Barulin si ale s jeho střelou dokázal poradit.

47:34
    K další střele se dostal Kolář, jeho rána ale byla sražená mimo.

47:17
    Kolář teď nabil Heshkovi, jeho rána ale mířila mimo.

46:52
    Omsku se ale podařilo i ve třech dvakrát vyhodit!

46:35
    Hned po buly se teď dostal k puku Fiščenko, který se snažil vyhodit. Místo toho, ale vyhodil puk do hlediště a jde si sednout na dvě minuty!

46:27
    Ugarov byl teď rychlejší než Blaťák a český obránce musel faulovat. Míří na trestnou lavici za nedolené bránění.

45:43
    Schutz teď sklepl puk pod sebe na Paršina, ten se chystal ke střele, ale na poslední chvíli byl postrčen Heshkou a do zakončení se nedostal.

45:26
    Kalinin si teď výborně vyjel od mantinelu a vypálil. Proskurjakov ale jeho jedovatou ránu lapil!

45:04
    Zemčjonok už nestihl puk na modré čáře a je odpískán ofsajd.

44:56
    Vjačeslav Ušenin teď kombinuje se svým bratrem v útočném pásmu.

43:46
    Po levé straně teď zatáhl kotouč do třetiny Wandell, který poslal před branku puk na Makarova. Ten ale puk trefit nedokázal a Barulin si připsal lehký zákrok.

42:54
    Pervušin chtěl nahodil o mantinel puk do pásma, ten se ale nečekaně odrazil mezi kruhy na hůl Volkova, ten to ale příliš nečekal a jeho střela příliš razantní nebyla.

42:29
    Hra teď oproti předchozím třetinám ztratila tempo, ve hře obou týmů je navíc hodně nepřesností.

41:39
    Širokov teď předal puk Paršinovi, který byl tísněn Heshkou a do zakončení se nedostal.

41:13
    Ljamin s Gončaorem teď rozehrávají akci Omsku.

40:46
    Kalinin teď ze středního pásma nahodil puk na Proskurjakova, ten byl ale pozorný.

40:21
    Kuljaš pouze nahodil puk do pásma, u toho byl ale první Heshka, který rozehrává.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 9:42.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51
    Kuljaš ale puk zachytil ve vlastním pásmu a míří s pukem vpřed.

39:34
    Kolář teď rozehrává s Heshkou útočnou akci domácích.

39:13
    Admiral je v plném počtu! Avangard ani tuto přesilovku nevyužil.

38:32
    Proskurjakov teď velmi odvážně vyhodil kotouč ze třetiny.

38:13
    Domácí teď za velkého aplausu diváků vyhodili kotouč.

38:01
    Pěrežogin ale kotouč vyšťoural na Blaťáka, který přenesl hru l Gustafssonovi, ten vypálil. Proskurjakov si ale s jeho střelou poradil.

37:39
    Kolář teď zalehl Pěrežogina v rohu kluziště a hra se na chvíli zastavila.

37:03
    Hned po vyhraném buly Popova vypálil Kuljaše, střílel ale pouze do prostoru, kde stál Proskurjakov.

36:57
    A Nikita Lisin je vyloučen! Omsk si tak zahraje přesilovku.

36:57
    Rozehrávka Admiralu je teď hodně kostrbatá. Názorně to teď předvedl Lisov, který nerozehrál ideálně a puk vylétl mimo hřiště.

36:23
    Puk teď vylétl na střídačku Omsku a po krátké pauze se bude vhazovat ve střední pásmu.

35:48
    Zakázané uvolnění Vladivostoku, Avangard je v této pasáži hry jasně lepší.

34:59
    Igor Musatov si teď od mantinelu vyjel před branku a vystřelil. Proskurjakov teď i s pomocí spoluhráčů udržel puk před brankovou čárou!

33:54
    Z pravé strany teď vypálil Kolarik, jeho rána zasáhla Proskurjakova do masky a hra je přerušena.

33:06
    Osipov teď tvrdě dohrál Širokova u mantinelu, může být rád, že nedostal dvě minuty.

32:54
    Zubov se teď dobře dostal do pásma, na střelu si ale netroufl. Poté chtěl přenést hru na Gyngeho, přihrávka ale přesná nebyla.

32:15
    Kuljaše teď tvrdě, ale čistě srazil Makarova. Následně se píská zakázané uvolnění.

31:37
    Avangard v plném počtu.

31:31
    Lisin teď přenechal puk Makarovovi, ten tvrdě vypálil. Rána ale vyletěla do ochranné sítě.

30:49
    Teď se do puku opřel Zemčjonok, jeho rána ale mířila mimo. Navíc se k puku dostal Gustafsson, který puk vyhazuje.

30:28
    Gynge teď posílal křížnou přihrávku na Begforse, do přihrávky ale vložil hůl jeden z hostujících hráčů a puk vyletěl do hlediště.

30:12
    Bergfors teď zavezl puk do pásma a Admiral rozjížďí kolotoč přihrávek.

29:37
    Přesilovka pro Admiral, za hákování putuje na trestnou Volkov.

29:21
    Lisin teď nabral rychlost ve středním pásmu a namířil si to mezi dvojici hráčů. Dostal se až před Barulina, ale byl podražen a nedokázal zakončit. Vylučovat se ale dle názoru rozhodčího nebude.

28:42
    Další střelu vyslal Makarov, Barulin vyrazil jen na hůl Wandella. Ten ale zakončit nedokázal, neboť byl dobře bráněn Kuljašem.

28:02
    Bergfors teď hledal přihrávkou před brankou Gygneho, ten ale puk nedokázal zasáhnout.

27:17
    Po pravé straně se teď hnal vpřed Ugarov, před něj se ale stihl dostat Chomickij a obral jej o puk.

26:41
    Z levé strany teď vypálil Vjačeslav Ušenin, Barulin jeho ránu vyrazil do ochranné stíě. Po komerční pauze se bude vhazovat v pásmu Omsku.

26:26
    Zemčjonok teď rozehrál na Makarova, ten si ale do střely netroufl.

25:39
    Schutz je zpátky a Avangard je v plném počtu.

25:06
    A ani nedostane, Kalinin vystihl přihrávku Heshky a vyhazuje puk až k Proskurjakovi.

24:50
    Domácí Admiral teď stále kobminuje v útočném pásmu, zatím se ale k žádné střele nedostal.

24:26
    Zubov nabil na modrou Heshkovi, jeho tvrdou ránu ale Barulin dokázal vytěsnit mimo.

23:48
    Avangard ale začíná oslabení vyhozením puku.

23:39
    Na trestnou teď zamířil Felix Schutz a domácí mají k dispozici přesilovku.
    Alexandr POPOV - 2:1

23:27
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté dávají kontaktní branku. Hned po buly vypálil Musatov a Proskurjakov pouze vyrazil puk před sebe. ALEXANDR POPOV jej ale blekosvě dorazil za jeho záda! Asistence: Igor Musatov, Denis Kuljaš

23:24
    Další ránu od modré vyslal Gustafsson.

22:59
    Hned po buly se teď ke střele dostal Blaťák. Proskurjakov byl ale pozorný a střelu lapil.

22:41
    Ivanikov teď pouze nahodil puk na Barulina, ten okamžitě pomáhá s rozehrávkou.

22:13
    Chomickij teď předal puk na modré Kuljašovi, ten z otočky vystřelil. Jeho rána ale nebyla přesná.
    Richard GYNGE - 2:0

21:23
    Tak to byl krásný hokejový moment! RICHARD GYNGE si vyjel od mantinelu, oklamal Schutze a krásnou střelou do růžku překonal Barulina! Asistence: Shaun Heshka, Jan Kolář

20:46
    Na modré se teď dostal k puku Kalinin, ten ale ani na dvakrát nevystřelil. Obětavě jeho střely zablokoval Kolář.

20:27
    Hned v úvodu je pískáno zakázané uvolnění Admiralu. Vhazování po pravici Proskurjakova.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 8:49.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Ke střele se ještě dostal Gustafsson, Proskurjakov ale jeho ránu dokázal vytěsnit mimo.

19:44
    No ale Zubov nezachytil svižnou přihrávku od Hesky na modré a je z toho zakázané uvolnění.

19:31
    Lisin teď přenechává za brankou puk Heshkovi a Admiral se chystá zřejmě na poslední útok v této třetině.

18:54
    Makarov je teď na ledě s Wandellem a prozatím kombinují v pásmu Omsku.
    Arťjom ZEMČJONOK - 1:0

18:14
    Domácí Admiral se zaslouženě dostává do vedení! Výbornou přihrávku před branku teď dostal od Zubova ARŤJOM ZEMČJONOK, který si dokázal poradit s Barulinem a zasunul kotouč za jeho záda. Asistence: Ilja Zubov, Niclas Bergfors.

17:44
    Omsk teď dlouhou dobu kombinoval v útočném pásmu, jeho snaha ale vešla vniveč, neboť ani jednou nevystřelili.

17:04
    Sokolov teď přenechal kotouč Sigarjovovi, který si to namířil přímo před Barulina. Ten ale dokázal udržet puk před brankovou čárou.

16:34
    Kolář rozehrál na Kuzněcova, ten ale pouze nahodil puk do pásma.

15:45
    Vladislav Ušenin se teď prokličkoval až do útočného pásma, poté mu ale píchl do puku Chomickij a on o puk přišel.

14:51
    Z pravé strany se teď dostal ke střele Popov, Proskurjakov ale jeho ránu vyrazil.

14:22
    Omsk teď ale pouze odevzdal puk do pásma Admiralu a celá lajna Avangardu jde střídat.

13:48
    Útočnou akci Omsku teď rozjížďí Kirill Ljamin.

13:17
    Lisin dostal výbornou přihrávku na modrou, jenže měl problémy se zpracování a puk ztrácí.

12:40
    Omsk teď kombinuje v pásmu Admiralu, za brankou byl atakovaný Berdnikov Glazkovem. Rozhodčí ale vylučovat nebude.

12:05
    Popov teď předal puk na Gluchova na modrou, ten vypálil zápěstím. Jeho rána ale zálétla pouze do lapačky Proskurjakova. Hra bude pokračovat po komerční pauze.

11:41
    Další zakázané uvolnění, vhazování po levici Barulina.

11:16
    Před brankou Admiralu dostal přihrávku od Pěrežogina Kalinin, jeho střela ale nemířila přesně!

10:41
    Schutz teď oklamal Osipova a pěknou zpáteční přihrávkou našel před brankou Širokova, jeho zakončení ale nebylo přiliš razantní a navíc mířilo mimo.

10:02
    Do pásma teď vjížděl Volkov, poté ale podklouzl a puku se zmocnili domácí.

09:46
    Omsk teď vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhuje před Barulina.

09:16
    Fiščenko teď pouze nahodil puk do pásma, poté už se k němu ale nedostal a Heshka rozehrává.

08:44
    Heshka teď poslal přihrávku po čáře na Koláře, který v záklonu střílel. Barulin ale střelu pouze vyrazil. Na brankovišti se ale Sokolovovi nepodařilo puk dostat za brankovou čáru.

07:49
    Širokov se teď po chybě domácího mužstva dostal k puku ve středním pásmu. Najel do útočného a z prostoru mezi kruhy vypálil. Proskurjakov jeho ránu vyrazil!

07:32
    Kolář teď rozehrával na Sokolova, ten ale přihrávku nezachytil a je z toho zakázané uvolnění.

07:01
    Ušenin se teď k odraženému puku mezi kruhy nedostal.

06:46
    Zubov teď předal puk mezi kruhy na Glazkova, ten zakončoval bekhendem. Jeho rána ale skončila v ochranné síti.

06:17
    Bergfors si teď na modré narazil s Gygnem a Admiral se dostává do pásma.

05:43
    Pěrežogin teď prakticky odevzdal puk na hůl Gygneho a Admiral míří do protiútoku.

05:12
    Osipov teď s pukem vyčkává za vlastní brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

04:39
    Sigarjov teď přes Kuljaše neprošel, z pravé strany to ještě zkoušel Makarov, jeho rána ale byla zablokována.

03:55
    Ugarov se hned zapojil do rozehrávky, jeho přihrávka na Vjašeslava Ušenina ale přesná nebyla.

03:16
    Admiral už je v plném počtu. Kromě střely Širokova si hosté žádnou šanci nevytvořili.

02:44
    Výbornou práci teď odvedli Heshka a Sigarjov, kteří ušetřili mnoho cenných vteřin v pásmu Omsku.

02:13
    Kotouč je opět v pásmo Omsku, domácí navíc dobe napadají a Omsk to s rozehrávkou nemá jednoduché.

01:49
    Sergej Širokov teď vypálil z prostoru levého kruhu, Proskurjakov jen vyrazil. K dorážce se dostal ještě Schutz, ale i jeho dorážku domácí gólman chytil.

01:33
    Domácí se ale po buly dostali k puku a vyhazují.

01:16
    Máme tady první vyloučení utkání! Alexej Ugarov míří na trestnou lavici za hákování.

01:03
    Po zakázaném uvolnění domácího Admiralu se hra přestěhuje před Proskurjakova.

00:28
    Rozehrávka domácích se ale nepovedla a do útočného pásma se dostal Berdnikov, který předal puk Pervušinovi, ten vypálil. Proskurjakov si připisuje první úspěšný zákrok utkání!

00:06
    Úvodní vhazování ovládl domácí Gygne. Puk se dostal k obránců, kteří rozehrávají.

00:01

Fetisov hall je dnes velmislušně zaplněná a můžeme se těšit na velmi dobrou atmosféru!

Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše, nyní zazním hymna Ruské federace.

Admiral Vladivostok: Nalimov (Proskurjakov) – Heshka, Kolář, Osipov, Glazkov, Zemčjonok, Kuzmin – Bergfors, Gygne, Zubov (C) – Lisin, Makarov, Wandell – Ugarov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Sokolov, Sigarjov, Kuzněcov – Ivanov

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Chomickij, Kuljaš, Ljamin, Gončarov – Berdnikov, Pervušin, Volkov – Širokov, Paršin, Schutz – Pěrežogin, Kalinin (C), Gluchov – Musatov, Popov, Fiščenko – Semjonov

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Parfjonov, Tomilov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hezké nedělní ráno! Hokejová KHL finišuje základní část. My se společně zaměříme na utkání Admiralu Vladivostok proti Avangardu Omsk. Úvodní buly je naplánováno na 8:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Nováček letošní sezony KHL si zatím nevede vůbec špatně. Admiral stále živí šanci na účast v play-off. Momentálně je na deváté pozici se ziskem 70 bodů. Na osmý Jekatěrinburg ztrácí pouhé čtyři body. Admiral se po cenné výhře 3:0 na ledě Jaroslavle utkal dvakrát s Ufou. V prvním zápase ji podlehl 1:3, v tom druhém ale dokázal vyhrát vysoko 6:2. Barvy Admiral v letošní sezoně hájí obránce Jan Kolář, který je s dvaceti body (7+13) nejproduktivnějším obráncem Vladivostoku.

Nejproduktivnější hráči

Niclas Bergfors – 56 zápasů, 42 bodů (19+23)
    Ilja Zubov – 47 zápasů, 32 bodů (7+25)
    Richard Gynge – 49 zápasů, 30 bodů (16+14)

Omsk je jako každoročně v tabulce hodně vysoko. Momentálně je na čtvrté pozici Východní konference se ziskem 102 bodů a účast v play-off má již jistou. Avangard je teď navíc na vítězné vlně. Nejdříve dokázal v domácím prostředí porazit Jokerit 4:3, poté zvítězil na půdě Novosibirsku 2:1 po samostatných nájezdech. V poslední zápase vyhrál v Novokuzněcku 3:2. V Omsku hrají i dva Češi. V obraně nastupuje Miroslav Blaťák, který nasbíral 8 bodů (2+6, v útoku hraje důležitou roli Vladimír Sobotka, který má na svém kontě 38 bodů.

Denis Paršin – 56 zápasů, 55 bodů (25+30)
    Alexandr Popov – 51 zápasů, 38 bodů (13+25)
    Vladimír Sobotka – 52 zápasů, 38 bodů (10+28)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 19. Zemčjonok (Zubov, Bergfors), 22. Gynge (Heshka, Kolář), 49. Glazkov (Makarov, Lisin) – 24. Popov (Musatov, Kuljaš)

Admiral Vladivostok: Proskurjakov (Nalimov) – Heshka, Kolář, Osipov, Glazkov, Zemčjonok, Kuzmin – Bergfors, Gygne, Zubov (C) – Lisin, Makarov, Wandell – Ugarov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Sokolov, Sigarjov, Kuzněcov – Ivanov

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Parfjonov, Tomilov