HC Plzeň – Liberec 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Sparta – Pardubice 5:0 (kon.) | Zlín – Chomutov 0:6 (kon.) | Slavia – Kladno 7:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 19.02.2015, 17:00 • ČEZ Aréna, Plzeň • DHL Extraliga juniorů

60:00
    Patrik Marcel (PLZ) ještě shodil rukavice poté, co se do něj opřel Jiří Babec (LIB). Na závěr utkání jsme tak ještě viděli šarvátku a velké dohady obou bijců! Oba dostali čtyři minuty za hrubost.

59:57
    Ve velmi dobré šanci se ocitl Jiří Babec, ale nedokázal Pacla překonat a domácí vyhazují! Je rozhodnuto.

57:58
    Aleš Stezka na střídačce a Bílí Tygři hrají se šesti hráči v poli!

57:58
    Ve velkém rozruchu před brankou Plzně se domácí dopustili faulu. Za sekání je vyloučen Jan Walter (PLZ).

54:29
    Jiří Babec se v mezikruží dostal k zajímavé střele, tu ale Pacl dokázal jen tak tak vyrazit svým betonem!

48:49
    Dominik Kubalík (PLZ) dostává čtyři minuty za hrubost. Jakub Husa (LIB) pouze dvě minuty za hrubost.

46:51
    Dvě minuty za hrubost dostává Jiří Babec (LIB). Přesilová hra pro Plzeň znamená velkou šanci odskočit na rozdíl dvou branek.

42:52
    Martin Beneš vybojoval puk a v přečíslení nabil Kubalíkovi, který vyslal promptní střelu golfákem. Aleš Stezka se ale roztáhl a puk vyrazil!

37:46
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! JIŘÍ KEPKA dostal přihrávku od Waltera a propálil vše, co mu stálo v cestě! Dnes dává plzeňský útočník svou druhou branku. Asistence: Jan Walter a Patrik Marcel.

37:29
    Současně je za hru vysokou holí vyloučen Martin Šír (LIB). Přesilová hra pro Plzeň.

37:29
    David Michel sám před brankářem neuspěl, Stezka dokázal jeho střelu vyrazit!

33:42
    Samozřejmě přichází i vyloučení. Martin Beneš (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za sekání, Václav Krliš (PLZ) na čtyři minuty za hrubost a Jakub Husa (LIB) také na čtyři minuty za hrubost. Přesilovou hru tedy mají Liberečtí.

31:37
    Jiří Babec (LIB) dostává deset minut za nesportovní chování. Současně jsou hosté vyloučeni za zdržování hry při střídání. Trenér Liberce byl s výrokem sudích velmi nespokojený a rozhodčí ho navíc vykázal do šatny.

30:55
    Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Martin Beneš (PLZ) je vyloučen za faul kolenem na dvě minuty. Atakovaným byl Jozef Huňa, jenž je za asistence spoluhráčů doprovozen na střídačku.

28:44
    Početní výhodu nyní okusí také Liberec. Jan Holý (PLZ) u mantinelu podrazil Babce a dostává tak dvě trestné minuty.

27:38
    Indiáni tři sekundy před koncem Šírova trestu srovnávají na 2:2! JIŘÍ KEPKA se odhodlal ke střele z dálky. Brankář Stezka nic neviděl, takže kotouč skončil až v jeho brance! Asistence: Jan Walter.

27:20
    A další šance hostů v oslabení! Tentokráte střelu Jana Heřmánka dokázal Pacl vyrazit betonem.

25:54
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři se ve vlastním oslabení dostávají do vedení! Jakub Jedlička krásnou přihrávkou z pravé strany našel MARKA ZACHARA, který překonal ležícího Pacla střelou pod břevno! Asistence: Jakub Jedlička.

25:41
    Martin Šír (LIB) je vyloučen na dvě minuty za hrubost, u mantinelu totiž svedl souboj s Polatou a pomohl si nedovoleně.

21:03
    Jozef Huňa (LIB) je po slabším úvodu této třetiny vyloučen na dvě minuty za podražení.

17:56
    Martin Šír (LIB) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Po šesti sekundách tak budou hrát domácí 18 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.

16:20
    Počet sil na ledě se ovšem vyrovná. Dominik Lakatoš (LIB) ztratil puk a poté si tělem chtěl odstavit protihráče, to ovšem bylo posouzeno jako nedovolené bránění.

16:02
    Za sekání putuje na trestnou lavici Jiří Kepka (PLZ). Liberečtí junioři tak mají možnost dostat se do vedení v přesilové hře.

13:05
    Bílí Tygři na počátku 14. minuty vyrovnávají! Pěkný průnik Marka Zachara po pravé straně zakončil liberecký útočník střelou. Pacl puk pouze vyrazil, do branky ho poté po přihrávce od Jedličky doklepl JIŘÍ BABEC! Asistence: Jakub Jedlička a Marek Zachar.

11:40
    Liberec ho ale ihned vybojoval zpět a zahrozil! Střelu Martina Šíra Pacl vyrazil pouze před sebe, kde dorážel Josef Suska. Naštěstí pro domácího brankáře ale trefil pouze prostor, kde právě Pacl stál.

10:03
    Indiáni se dostávají do vedení 1:0! Pěknou individuální akci nám předvedl ŠIMON PETRÁŠ, který prokličkoval až do útočného pásma, kde střelou z mezikruží prostřelil Stezku! Asistence: Matyáš Kubík.

07:20
    První vyloučení na domácí straně. Za hákování dostává dvě minuty Lukáš Vlček (PLZ).

05:10
    Polata se dvakrát ocitl ve velmi dobré šanci, ani jednou ovšem netrefil puk ideálně! V druhém případě mu gól ukradl brankář Aleš Stezka!

03:30
    A hned to bude přesilová hra 5 na 3! Josef Suska (LIB) inkasuje dvouminutový trest rovněž za hru vysokou holí.

03:16
    Vojtěch Havlas (LIB) je vyloučen za hru vysokou holí. Uvidíme tedy první přesilovou hru v tomto utkání.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 11. Petráš (Kubík), 28. Kepka (Walter), 38. Kepka (Walter, Marcel) – 14. Babec (Jedlička, Zachar), 26. Zachar (Jedlička)

HC Plzeň 1929: Pacl (Štekr) – Marcel, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek "A", Rajal – Petráš, Beneš, Vlček, Kubalík, Polata "C", Michel, Přikryl, Opava, Jakubec, Krliš, Kepka "A"
    Bílí Tygři Liberec: Stezka (Skřebský) – Mrázek "C", M. Šír, Arlt, Husa, Divila, Tržický – Babec, Suska, Huňa, Svoboda, Jedlička, Lakatoš, Zachar, Havlas "A", Heřmánek

Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Rubáš